Westernowa Rewia Mody

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
23 lipca 2015 08:29
Jak byłam w teksasie ( niestety z tematyką nie - końską) miałam okazję wejść do wielkiej hali z ( UWAGA! ) samymi butami i kapeluszami. Pierwsze pytanie obsługi: do czego mają być buty: do jazdy profesjonalnej, amatorskiej, do chodzenia, do tańca... Do wyboru do koloru. Z ciekawostek: dłuższy czub przy butach do tańca oznacza po pierwsze lepsze zdolności taneczne, po drugie stan majątkowy 🙂
Pierwszy raz widziałam także stanowisko z kapeluszami w witrynach, które dopasowuje się na miejscu idealnie do głowy. SZAAAAŁ
Livia   ...z innego świata
23 lipca 2015 09:19
horse_art, dziękuję, w takim razie będę ryzykowała mniejszy rozmiar 🙂 Na cuda za tą cenę nie liczę, zapachem zabijam i tak po stajni 😜

kasiakliczkowska, przepiękne! I te kwiaty na cholewce 😍

sepia, o jaa, chyba bym tam oszalała z nadmiaru dóbr wszelakich 😁
Livia, w razie czego wymienisz. mi jak przyslal nie te co na obrazku to wymienił. i przyslal te, te zostawilam..moglam wymienic, ale trwalo to wczesiej tyle, ze mialam juz dosc. kasy za wymiane (amte drozsze+ reklamacja inej rzeczy) dalej nie oddal... tylko jak cos tu napisze to dostaje jakies zjobki, a kasy niet...
Może ktoś tutaj będzie wiedział, jakiej linki/sznurka najlepiej użyć do zaplatania nahrapnika w halterze?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 lipca 2015 15:38
Że do czego sznurek??  🤔
chyba chodzi o takie ozdobne oploty części nosowej.
robi sie tak bransoletki, ale i kantary sznurkowe, naczółki.
ja bym wzięła linke 2-3 mm, jaką raczej nie znaczenia - byle mocna coby się szybko nie zniszczyło. żeglarską sztuczną czy bawełnianą.
a na halter bawełnianą 7-8 mm(? bo 6 to troche cienka, 10 chyba grubawa?)
Na sam halter mam 6mm i myslę, że bęedzie ok, zastanawiało mnie tylko, co zrobić z nachrapnikiem
konieczne to nie jest w ogóle 😉
można też skórą. ale nie mam pojęcia gdzie taką kupić czy jak sie taka nazywa. taka biala, surowa. taka jak bosale.
mam taki halter. fajne nawet. ale żaden z tych markowych nie jest taki cienki. linka jest grubsza niż 6 mm i naturalna/mieszana, nie sliska (a nei jak dzieciaki kupily jakis shit diy z cos tam natural, ze sztucznej sliskiej i cienkiej linki - sie rozpada, niebezpieczne i ..w ogole)
.
Livia   ...z innego świata
23 lipca 2015 17:32
Muchozol, raczej moim zdaniem chodzi o taki i tą obwódkę na nachrapniku 🙂


horse_art, haltery robi się z linki 6mm 🙂 Ja raz robiłam z 7mm i tez było ok, ale 6 to taki standard 🙂
a moze i tak, te co mam "markowe" sa na 100% grubsze od linki ktora wlasnie na oglowie zamówilam to obstawilam, że takie 7-8 (bo  grubsze niewiele - ale to tak z pamięci, bo mam je w stajni 😉 ) ale moze tylko wrazenie? :P
a i wlasnei o oplotcie pisalam - tak zrozumialam, taki, albo ten ze skóry (cykne foto w weekend)
.
.
Muchozol - Paski się ślicznie komponują ze strzemionami! Mi przyszło wczoraj siodło, mierzyłam je z trzęsącymi się rękoma i ciśnieniem 120/240 i na szczęście okazało się, że jest dobre! Jutro robię podejście numer 2 - już bez krytycznych emocji i nastąpi uroczyste przerwanie metki 🙂  😅
Pochwal się. Jakie masz?  😎
Livia   ...z innego świata
27 lipca 2015 08:17
Muchozol, u Pielgrzyma wszystko jest na tip top dopasowane 😜

gocunio, chwal się siodłem! 🙂

A ja mam problem z kowbojkami, bo w WWRze nie ma tych, które chciałam, najwcześniej mogą być we wrześniu-październiku... Ech. I teraz nie wiem, czy poczekać, czy szukać inaczej, ale innych kowbojek za taką cenę raczej nie znajdę 🙁
.
Muchozol ten popręg jest super. Kiedyś na niego uzbieram.  🤣
Euphorycznie ja mam b podobny Classic Equine- one się pewnie nie różnią, a może krócej będziesz zbierać 😉
.
Muchozol tak, ten co na stronie horsepassion 🙂 Twój tez na pewno się sprawdzi- porządna firma w końcu 🙂
.
Livia   ...z innego świata
27 lipca 2015 13:44
Muchozol, fajny, no i musiał być czarny 😀 Współczuję takich problemów wrażliwościowych, mam nadzieję że przy tym padzie będzie ok.
.
Dobrze, chwalę się i choć to nie jest "niewiadomo co", to pierwsze westernowe siodło sprawia mi tyle radości co dziecku najnowszy zestaw klocków Lego 😀

http://www.wwrshop.pl/pl/p/Siodlo-western-Denver-model-Country-Arabian-524/1250

Dokładnie to i z tego sklepu 🙂

A a propos kowbojek - mam zamiar wykorzystać kuzynkę, która we wrześniu będzie podróżować do usa, by przywiozła mi prosto stamtąd, o ile uda mi się na nie uzbierać kasiurkę 😉 
a teraz opiszę jak to z lukar zestawem. dostalam w koncu (dzis) zwrot kasy. oczywiscie bez kosztu mojej przesyłki ;]

zamowienie zlozylam w kwietniu -wteyd zaczelam rozmawiac (podajac konkrety - od ksztaltu, koloru, wymiarow). potem tygodniami (bo co kilka dni dostawalm jakas odpowiedz, reakcje) trwalo ile ma kosztowac i czy ew. chce pani za to naczolek i x tygodniu go mierzyla.
wtedy zestaw mial kosztowac cos kolo 160 zł (promocja, a i taki ksztalt tyle samo- w koncu ten sam materiał, ilość - na to sie zgodzila)
jak sie okazalo, ze naczolka pani nie chce, a padu nei robia bo czekaja na kase (sic! trzeba bylo mi powiedziec - wtedy bym i czekala na kase za naczolek, a nie wymiana...) to znow tygodniami go robili. niby.
przyslali to zdjecie jakie wam wstawilam z profilowaniem mini i to symetrycznym (sic!). opisalam, jakie ma byc, podalam wymiary. wyslalam zdjęcie jaki ma miec ksztalt (przykladowe mocno profilowane). co mialam wiecej? wykrój? nic niestandardowego nie chcialam. mieli przyslac poprawiony ksztalt, nie przyslali.
zrobilo sie nerwowo i niemilo, zaczelam ponaglac (byl juz czerwiec), trche sciem roznych, zmienilam nawet kolor -bo juz tamten nie potrzebny. znow mijaa tygodnie.
no i przyslo do wyslania, kolejny raz prosilam o cene i konto, ciagle bez odp. no chyba, ze teraz mam placic kolo 200 ... moje pytania, ze dlaczego - bez odp.
wkoncu wyslalam 170 i czekalam (znow tydzien dluzej, bo np jak juz niby bylo wyslane(a nie bylo) nagle informacje, ze powinnam ponad 220?). i przyslali.
jeszcze gorzej wyprofilowane (przód jak tył). no koszmarek. nic nie przypomina ksztalu o jaki prosilam czy standardu kadego innego.starch ana konia zalożyć. ze wypelnienie-gabka cienkie, ze slaba bawelna od spodu - powiedzmy ok, nie duza cena (no.....2x tyle co u innych...) i mialam go w planie uzywac jako blankieta albo podszyć owcą... czyli byly zrobiony jak zwykly ...
+krzywo wyciety, krzywo zszyty (serio - poczatkujace diy dziewczyny staranniej rowniej robią). srodkowy szew- to laczenie zagrażał zdrowiu konia takie gule i krzywe.
owijki tez nei dokonca + koszmarny polar (bo sa pol drukowane - to tez tandetka, ale wiedzialam o tym) a mial byc super.
fredzle ok, choc malo fredzli, krotki i tez jakosc ich marna.
jedyne co, to ładne kolory i wzorek. no i koduro podobny (cienki) materiał tez calkiem ciekawe.
napisalam - w ten sam dzień, ze to nie to co mialo byc, opisalam wady, niezgodności.
zostalam zbesztana i ze nie prawda, ze profilowanei jest itd. musialam mierzyc, tlumaczyc, przesylac zdjęcia, wymiary, tłumaczyć, naczytac sie zjobków - znow x dni. oczywiscie dalej nie milo itd. mialam napisac kartke co jest nie tak "to się zastanowią".
napisałam co nie tak i ze albo zrobia ok, albo zwrot z kosztami przesylki - bo przeciez wyslali towar ktorego nie zamówilam. jak zwrot to na konto z ktorego placilam.
x dni i przyszlo i myślą... a potem na jakie konto? i ze kartke nabazgrałam i ksiegowa nie przyjęła itd. i obrażanie mnie po całej linii.
może pisząc na tych tebletach itd literówki robie, ale nie ręcznie. a że moje pismo to pismo, a nie dziecieca kaligrafia i całkiem jest pasujące do mego wykształcenia ;P -jestem swadoma ze moze byc ciezko, ale bez przesady, nie bylo pisane jak do dziecka, ale tez nie jak ten przyslowiowy lekarz (hahaha....dlatego recepty sie teraz drukuje :P) no to prosze...
juz nei wytrzymalam i proponujac wprowadzenie formularzy, dodalam, ze moze i jakis kurs czytania skoro maja problemy z czytaniem(i mnie obrazaja x razy...) i tym przeciągają wyslanie. a nei wyslali bo 3x musialam potwierdzic konto bo inaczej pewnie napisze złosliwie, ze nie to (sic!)

wiec jesli chcecie mieć coś fajnego - czyli i fajnie wykonanego i to szybciej niz w kilka miesięcy - to nie tam...

wlasnie szukam sobie codury w fajny wzór i po prostu uszyje (/zlece).... bez łaski, nerwów i za mniejsza kase. i albo wysle ten wykrój albo bedą miec. bo jak sie cos robi - o się ma, bo za to się kase tez w cenie bierze.


ps. elaborat mi wyszedł. bo jestem tak zła, zniesmaczona i zawiedziona, że szok....  🤔
Livia   ...z innego świata
27 lipca 2015 17:30
gocunio, wygląda całkiem fajnie, a jak to arabskie to będzie też dość krótkie 🙂

horse_art, o matko, ale przeboje - może opisz też sytuację w Nieuczciwych Revoltowiczach?
napisze. tylko moze skrot 😉
jestem taka zła... wiecie - strasznie się napaliłam na taki bajer zestaw. no ale nidy rydy. mogliby zrobic nowy, moglaby nie podwyzszac ceny albo nawet jakas wiecie no cos za ten czas i maniane.  w ogole no normalne sklepy tak robią. a tu jeszcze zjebki... i udowadnianie ze jestem wielbladem i jest ok, tylko ja sie czepiam i mam krzywe oczy i miarke...

a poszukiwania siodla cd. jestem zalamana ;/ ale moze karolas wysle rybke (kurce mogla od razu:P) a i mam inne na oku noi to trenerki. choc chcialam jakies super i na flexa sie napalilam (to co dostalam naprawde jest ekstra - polecam! tylko nie na plecy mojego 🙁

edit. chyba nei w nieuczciwych rv tylko w "sklepy"? a i watek o nich jest. mialam napisac jak dostane, pare mies temu to bylo..no ale wczesniej nie mialam ...
Livia, takie ma być! Mój koń nie może mieć większego niż 16'', on jest bardzo niedługi 😉

horse_art ale przeboje... strasznie to przykre, że ludzie tak siebie traktują.... Livia, ma rację, może warto by było ostrzec innych umieszczając to gdzie trzeba?
Livia   ...z innego świata
27 lipca 2015 19:38
gocunio, ja to napisałam jako zaletę, nie wadę - sama nie lubię za długich siodeł i mam króciutkie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się