Westernowa Rewia Mody

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 października 2015 22:19
Być może skuszę się  na  snaffle Billy Allen , może koniowi spasuje bardziej niż obecne dosyć cienkie oliwkowe podwójnie łamane . Czy komuś z was nie zbywa przypadkiem  🤣 ?
.
Mosewa chodzi Ci o ten co, Livia jako ostatni wstawiała? To jest wymiar 30x30 cali. Jest niedostępny w Polsce i ciężko dostępny w Europie.

Dziękuję, właśnie widziałam, ze nie jest duży ten pad. Wychodzi około 76x76 cm.
Czyli ten z Opti pad dla kuca byłby wymiarami podobny  🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 października 2015 07:44
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2433464#msg2433464 date=1444727755]
czy to takie macie te leginsy?
http://allegro.pl/bezszwowe-leginsy-ocieplane-klasyczne-czarne-l-xl-i5603847673.html
[/quote]

uprzejmie informuję, że robią ludzi w balona. Leginsy nie są ocieplane jak na zdjęciu w aukcji. Wysyłają zwykłe  dzianinowe, bez widocznego na zdjęciu ocieplenia.
Livia   ...z innego świata
20 października 2015 08:21
Euforia, skoro dziewczyny tak chwalą, to faktycznie warto spróbować - najważniejsze, żebyś widziała, że twojemu koniowi podpasowało. Co do leginsów, będziesz reklamować?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
20 października 2015 09:11
tak, odsyłam i żądam zwrotu za leginsy i koszty przesyłki. Facet sobie żarty z ludzi robi. Zrobiłam zdjęcie tym co mi wysłał i wysłałam mu wraz z tym które on umieścił w aukcji.
Mysle, ze jego główna zaleta jest ta ruchomość ale i to, ze nie "zakleszcza" sie na języku. Jest anatomicznie wygięte i łamie sie do pewnego momentu. W dodatku moj Johny ma dość mały pyszczek i jemu wygodniej w cienkim wędzidle. Spróbować zawsze warto! 🙂
Dziewczyny- kojarzycie firme na FB Reining Factory? Mają cudne kurtki zimowe i bezrękawniki ,chciałam zamówić ale nie wiem czy po polsku moge napisać czy tworzyc po angielsku...
Livia   ...z innego świata
21 października 2015 08:16
Złota, podanego maila mają na polskiej interii, więc ja bym pisała po polsku. Jak nie dostaniesz odpowiedzi, to wtedy dopiero po angielsku 🙂
Livia, dzięki 🙂 Właśnie złożyłam zamówienie na podany mail. Ale śliczne rzeczy. Jeśli to będą podobnej jakosci ubrania co bluzy od smartini- to super! Uwielbiam tą bluzę🙂😉)
Livia   ...z innego świata
22 października 2015 11:44
Złota, to daj potem koniecznie znać, jak z jakością 🙂

A mnie się udało wygrać na aukcji okrągłego Hafa w bardzo niskiej cenie 😀 Wprawdzie kolor nie do końca mi odpowiada, ale tak czy siak, jestem bardzo zadowolona 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 października 2015 12:15
koniecznie musisz się pochwalić  🤣,  generalnie do karego wszystko pasuje  😁  😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 października 2015 07:22
w jakim celu zapina sie pasek do wędzidła (czemu ma służyć), a dlaczego do czanki ma być łańcuszek  🙄 ?
ups, zdublowałam się ale jak zauważyłam było już za późno.
Livia   ...z innego świata
23 października 2015 07:34
Euforia, pasek do wędzidła jest po to, żeby przy działaniu jedną wodzą nie przeciągać wędzidła w pysku konia (dziewczyny mi to kiedyś tłumaczyły, mam nadzieję, że dobrze zapamiętałam 🙂😉. O łańcuszku niech mądrzejsi się wypowiedzą 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 października 2015 09:56
Livia co do wędzidła to tak sie spodziewałam, ciekawi mnie dlaczego na zawodach do czanki nie może być pasek tylko łańcuszek?


Jakis czas temu rozmawialiśmy o futerku na siodło. Może mi ktoś wskazać gdzie najlepiej wszyć gumy, mocowania do siodła. Jeśli chodzi o przód to chcę wyciąć dziurę  na rożek , nie wiem jak zrobić tył żeby nie ześlizgiwało się?
smartini   fb & insta: dokłaczone
23 października 2015 14:29
[quote author=Euforia_80 link=topic=96809.msg2438605#msg2438605 date=1445590618]
Livia co do wędzidła to tak sie spodziewałam, ciekawi mnie dlaczego na zawodach do czanki nie może być pasek tylko łańcuszek?

[/quote]

Euforia, trochę namieszałaś 🙂 do czanki można przypiąć pasek lub łańcuszek, to do snaffla można zapiąć tylko pasek

wyciąg z przepisów AQHA
SHW305.4.5 a curb bit must be used with a curb strap or curb chain properly
attached so as to make contact with horse’s chin;


SHW305.2 Snaffle bits in western performance classes mean (...) Optional leather strap attached below the reins on a snaffle
bit is acceptable.


link do pdfów
https://www.aqha.com/rulebook
Livia   ...z innego świata
23 października 2015 20:28
Euforia, z pytaniem o futro może pójdź do wątku DIY? Tam może któraś z dziewczyn będzie miała jakieś doświadczenia 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 października 2015 22:17
Smartini dzięki  😉
Livia rzeczywiście, zupelnie zapomniałam o tym wątku  🤦
To i ja sie dolacze do watku  😅
Uzywam glownei oglowia westernowego, takiego jak to;





Moja szescioletnia corka na siodle, ktorego uzywam na codzien, endurance z Abetta


Siodlo jeszcze z metkami  😀






Wazy ok 6 -7 kg, jest latwe do umycia, chocby wezem i kocham je bardzo  🤣

Pod spod jako pierwszy kupilam taki pad:




Chcialam cos grubego, zeby nie obcieralo. Okazalo sie jednak, ze nie bardzo pasuje na konie typu gaited, z wysokimi lopatkami. Tak wiec na razie lezy i uzywam raczej specjalnego neoprenowego dla walkerow lub australisjkiego, wycietego  🤔


Livia   ...z innego świata
25 października 2015 08:20
Planta, fajny masz ten cały zestaw, a wykonanie tego niebieskiego padu bardzo mi się podoba 🙂
Moze na dniach wsiade na Babe, to zrobie zdjecia jej obecnego zestawu. Uzywam mecate z konskim chwostem na jednym koncu, wyglada to bardzo westernowo  🤣 i odpedza muchy od pyska.
Cena tego pada byla raczej wysoka. Podobne, choc nie z tak grubym filcem, mozna kupic od 60$. Najgorsze wlasnie, ze uciska na klab, a ze konie gaited musza miec duzo miejsca na dlugie wykroki, pad lezy i czeka. Moze zaczne uzywac na Jerrym. Musze tez doczytac w odpowiednim watku, jak sie je pierze, bo po zbieraniu szczotka wlosia z filcu, zaczyna sie mechacic. Wole jednak cos co latwo sie myje  🙄

W takim razie pokaze siodlo dziecka, ktore kupilismy rok temu. Ma wstawki ze skory longhorna (rasa dlugorogich, pstrokatych krow). Kupilismy w tym samym sklepie co moje siodlo, ludzie wstawiaja tam uzywane na sprzedaz.






i oglowie, recznie malowane, na specjalne okazje  🤣


Pewnie mi sie oberwie za mnozenie postow, ale chcialam sie pochwalic nowymi oglowiami. Jedno z  nich kupione na wyprzedazy na eBay, za niespelna 40$. Nie jest latwo znalezc czarny osprzet, a mi sie wlasnie podoba czarne na czarnym, z dyskretnymi wstawkami, zeby je bylo widac;




Do tego zalozylam jej westowe wedzidlo, tyle tylko, zeby sprzaczki nie wisialy luzno  🤣


To z kolei jest ozdobne hiszpanskie oglowie, pomyslalam, ze Babe wyglada w nim jak fryz. Bede uzywac przy paradach itp, bo troche za kosztowne na codzienne jazdy  😲 Przyszlo z ozdobnymi wodzami, rowniez wysadzanymi srebrem, ktore zalozylam do poprzedniego oglowia, jako ze do tego nie mialam do czego przyczepic, bez wedzidla.



smartini   fb & insta: dokłaczone
25 października 2015 23:36
nie pisz post pod postem tylko edytuj bo admini Cię dopadną
Livia   ...z innego świata
26 października 2015 09:37
Planta, nowe ogłowia ładne, za to to ręcznie malowane totalnie mi się nie podoba 😉 Ta czanka to jakaś makabra, ale to już pisałam w wątku west.
http://wwrshop.pl/pl/p/Pad-western-Sympatex-Barrel-300A262/822
Posiada ktoś?


To inaczej. 🙂
Prawda to, że sympatex potrafi obetrzeć? Czy znowu ta sama zasada - zależy od konia?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 października 2015 13:20
próbuję znaleźć jakiś opis działania Snaffle Bit Billy Allen i nic  😵 , we wszystkich sklepach tylko nazwa i  ew. z czego zrobione, chciałabym cos o nim poczytać, możecie coś podrzucić?

edit:
jest


dlatego właśnie chciałabym coś o nim więcej poczytać  😁
Livia   ...z innego świata
27 października 2015 13:50
maluda, ja mam popręg z sympateksu i jeszcze mi konia nie obtarł. Z padem pewnie trochę inaczej - zakładam, że musiałaby tam być jakaś cyrkulacja powietrza, żeby nie obcierał. Ale i tak najbardziej zależy od konia, bo jednym sympateks nie będzie przeszkadzał, a innym już może 🙂

Euforia, fajne! Też chętnie poczytam, jakie to wędzidło ma działanie i czemu jest tak polecane 🙂
.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
27 października 2015 14:08
rozumiem , że ono jest łagodniejsze w działaniu niż np. podwójnie łamane lub pojedynczo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się