Westernowa Rewia Mody

Podoba mis ie to mezowskie oglowie. Gdzie je znalazlas?
Ja osobiscie nie ufam Babe na tyle, zeby uproscic oglowie do tego stopnia, zeby nie miec lancuszka, znam ja i wiem, ze wtedy zacznie sobie pozwalac. W miedzyczasie przyszly do mnie trzy wedzidla kombinowane z rozna dlugoscia czanek i te bede probowac, jak juz sie podgoje.
Zapomnialam, ze mozna przyciemniac!  🤦Tak trudno znalezc cos czarnego  i niezbyt strojnego, moze wiec kupie cos i sprobuje przemalowac?  💡Jak ty to robisz? Da sie zrobic np ciemny olej na czarno?

To sa te wedzidla kombinowane. Zalozylam na probe do oglowie te z nakrotszymi czankami, wydaje sie najlagodniejsze:




Jak Babe nie nie uspokoi z zachowaniami, czekaja kolejne:




Te kupione bylo na ebay,, facet napisal ze uzyl dwa razy i wiecej nie bylo potrzeby. Mam nadzieje, ze nie dojdziemy do nich i ze z powrotem bedziemy uzywac tego z wedzidlem snafflowym.




Wiem, ze wygladaja jak narzedzia tortur, ale mam nadzieje, ze wystarczy lekkie pokazanie Babe ze mam dodatkowy atut w reku i nabierze szacunku do jezdzca. 🤬

A na razie mam zamiar ogladac DVD, ktore juz czekaja na poleczce



Szczegolnie to, cwiczenia w zimie:



I to..

.
Ostrog nie posiadam i nie uzywam. Ucze ja, ze kontakt lydka i pieta jest ok i nie znaczy ze ma od razu przejsc do predkosci rakiety-poprzedni wlasciciel9e) nie uzywali na niej nog, byla sztywna jak deska i najlzeszsze scisniecie powodowalo wystrzelenie do przodu. Ale mimo potorej roku pracy i dwoch doswiadczonych trenerek dalej nie ma dobrego stopu, wiec musze to wyegzekwowac jakos, zeby mi nie wyleciala na szose (niestety musimy przekraczac ruchliwe drogi, jadac gdziekolwiek). Musze ja moc zatrzymac, poczekac az bedzie pusta droga, a  ona zwykle w tym momencie dalej chce isc/lub biec w strone szosy, kiedy ja probuje zatrzymac i przytrzymac stojaca, zaczyna sie buntowac i kreci koleczka.
Trenerka powiedziala, ze tak trudnego konia pod tym wzgledem jeszcze nie miala. A ze zycie jest mi jeszcze mile, musze miec dodatkowe "umpf" do zatrzymania.
.
Livia   ...z innego świata
02 grudnia 2015 15:42
Muchozol, jakie ładne te ostrogi! I jeszcze z kwiatkiem i kamyczkiem 😜 Wiesz może, co to za firma? Wyglądają też na łagodne - w sensie gwiazdka jest taka stępiona 🙂

Planta, o łał, ale arsenał! Ale jeśli trzeba... bezpieczeństwo jest najważniejsze. Płyty fajne 🙂 Co ciekawego proponują w tej "zimowej pracy"? 🙂 Co do olejowania, ja mam zwykły, jasny olej i czarny olej do skór. Jak skóra jest bardzo jasna i chcę zrobić czekoladowy odcień, to smaruję najpierw czarnym olejem, a potem zwykłym. Jak widzę, że skóra szybko "łapie", to smaruję tylko zwykłym - i też się robi ładny odcień. Jeśli natomiast chciałabyś z brązu na czarny-czarny, to już trzeba specjalną farbą. Malujesz normalnie skórę pędzelkiem, i potem dla utrwalenia można olejować czarnym olejem 🙂
Muchozol jakie piękne te ostrogi! I różowy kamyczek <3 Chociaż odkryłam że mojemu nowemu nabytkowi róż nie pasuje 🙁 Ubolewam.

Planta spodobał mi się tytuł DVD "cold weather exercises 🙂 Przydałyby nam się na teraz takie ćwiczenia. Jak pomyślę że mam wsiąść w zimne siodło to aż mnie otrzepuje... Niestety siedzisko mam skórzane a nie zamszowe.
.
Muchozol teraz mi się marzą przez Ciebie... :P Zobaczymy czy mój mikołaj zechce mi je kupić. Na razie na liście prezentów mam rękawiczki od horsepassion. Muszę tylko napisać do Karolass o rozmiarówkę, bo nie wiem jaki rozmiar wybrać. No i zobaczymy jak młody reaguje na ostrogę w ogóle bo wczoraj odnalazłam jakieś podejrzane otarcie na jego boku, jakby od... ostrogi... Zobaczymy. Jest też hiper wrażliwy jeżeli chodzi o latające liny wokół jego zadu (musiał kiedyś porządną szkołę dostać 🙁 ).
Tuffy ale gdzie w polsce dostać wymienne kółeczka/gwiazdki? I do tego takie ładne <3
Skoro w temacie ostróg to może mi doradzicie :P Dla mnie czyli damskie, krótkie bo jestem niska i łagodne bo to pierwsze ostrogi dla młodego. Coś na polskim rynku ewentualnie ktoś widział fajnego? 🙂
na pewno można dostać w KingHorse - nie wiem czy konkretnie te ze zdjęcia... ale na pewno łagodne jakieś znajdziesz.
.
O jezu jezu jezu jezu!!! <3 <3 <3 Koleżanki na mnie dziwnie patrzą kiedy tak kwiczę w pracy przed kompem na jakieś "dziwne metale" xD Mucha a wyobrażasz sobie czankę do kompletu?!?!?! O MATKO!!! Idę pisać list do mikołaja...

Ceny, cenami ale przynajmniej można sobie wybrać gwiazdkę jaką chcesz xD hahaha xD

Edit: Przejrzałam kinghorse'a bardzo pobieżnie (żeby się w niczym za bardzo nie zakochać) i faktycznie mają kilka modeli "dla początkujących", ale wszystkie są z malutkimi kółeczkami i tak się zastanawiam... Im cieńsze wędzidło tym bardziej działa... Czyli tak samo z ostrogami na moją logikę - im drobniejsza gwiazdka tym bardziej działa. Czy nie? Jak to jest? 🙂
.
Akurat te konkretne czanki mnie jakoś nie porwały :P Ale nadal nie wyleczyłam się z takiej korekcyjnej z portem U, ruchomej i z pięknie zdobionymi czankami... Moje mikołaje mnie poinformowały żebym w tym roku w końcu wybrała coś dla siebie, a nie dla konia! A ja bym chciała napierśnik... No bo to przecież trochę też dla mnie!

Edit: W temacie napierśników... Już miałam odejść od komputera i znalazłam to... Brak mi słów!
.
Co do DVD to napisze, jak je obejrze  🤣Jak bylam przy kasie, kupowalam duzo i odkladalam na przyszlosc, zeby miec potem, jak bede miec wiecej czasu na ogladanie. No i ten czas nadszedl 😀iabeł:
Sporo ostatnio kupilam Chrisa Coxa i Charlesa Wilhelma, tego osttaniego nie znam, ale ma dvd o pracy w roundpenie, wiec sie zaciekawilam. Zwlaszcza ze przy innych dvdv blyszczal cena, ok 14$/szt a nie kilkadziesiat  😲
Livia   ...z innego świata
03 grudnia 2015 09:58
Muchozol, będę musiała się za tymi ostrogami zakręcić 😀

Tuffy, szał ciał, takie dopasowanie i taka ilość jak na ostatniej focie 😜

Nique, w ostrogach jest tak, że im "gwiazdka" ma dłuższe ramiona, tym jest ostrzejsza. Ja mam [url=http://www.kraemer-pferdesport.de/$WS/kraemer-pferdesport/websale8_shop-kraemer-pferdesport/produkte/medien/bilder/gross/0007103.jpg]takie ostrogi[/url] i są bardzo łagodne 🙂 A najłagodniejsze są ostrogi barrelowe 🙂 Ten napierśnik z ogłowiami - aaa 😍

Planta, napisz potem proszę, co było w tym DVD z ćwiczeniami na zimne dni :kwiatek:
.


Planta, napisz potem proszę, co było w tym DVD z ćwiczeniami na zimne dni :kwiatek:

Tak mi się skojarzyło...

Na siedzisku futerko, w dłoni termos z ciepłą herbatą/rosołem i próbujemy nie zmarznąć.  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 grudnia 2015 14:55
Tuffy ale gdzie w polsce dostać wymienne kółeczka/gwiazdki? I do tego takie ładne <3
Skoro w temacie ostróg to może mi doradzicie :P Dla mnie czyli damskie, krótkie bo jestem niska i łagodne bo to pierwsze ostrogi dla młodego. Coś na polskim rynku ewentualnie ktoś widział fajnego? 🙂


u kinghorsów jest spory wybór, do wyboru do koloru
raczej nie spotkałam się z podziałem na damskie/męskie, raczej kwestia estetyki chyba 😉
z ostróg z łagodnymi kółkami w komplecie masz takie np
http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.50&id_tow=1728
http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.50&id_tow=1981
http://www.kinghorse.pl/index.php?body=towary&id_kat=1.47.50&id_tow=2008


zawsze można sobie wybrać jakiekolwiek Ci się podobają i zamienić kółeczka 😉

ja męczę pinteresta w poszukiwaniu inspiracji na koszule... <3





.
Kurcze, te koszule to pewnie stoja same, jak zbroje!  🤔Widzialam u nas w sk;pepie z artykulami kowbojskimi, ale za tak ozdobnymi sie nie rozgladalam. Kupilam tylko z dlugim rekawem, haftowane, o:
Moja najulubiensza, bo z bardzo cienkiej bawelny i podpinanymi rekawami. W temp letnich powyzej 40C rzecz nieoceniona  🤣



Na show, jesli kiedys pojade... 🙄



i niebieska, ktora pasuje mi do ekwipunku na Babe  😉



Cala reszte pooddawalam w prezencie mojej trenerce, ktora jednak znacznie czesciej bywa na pokazach niz ja  😂

Edit;
Za to musze sie pochwalic moja miloscia, kolekcja paskow do spodni  🤣. Czesc jest bardzo blingowych, inne raczej na codziennie uzywanie. Ale kocham je bardzo  😡




Ten gorny ostatnio kupilam na wyprzedazy za jakies 20$. Normalna cena byla 3x tyle.




Te dwa tez na wyprzedazach w Tractory Supply (sklep dla farmerow ze wszystkim, od ciuchow przez czesci ogrodzen, zarcie dla zwierzat itp. )


Moj ulubiony z koralikami a la indianski:





Penwie nie wszyscy wiedza, ale klamry takich pasow sa odpinane i mozna przyczepic co sie chce. Kupilam jedna klamre wielkosci glowy niemowlaka z glowa konia i zrebaka (nie moge znalezc zeby zrobic fotke), ale nie da sie w nich usiasc bo sie wpijaja w brzuch  🤣. Za to niektore sa naprawde piekne i ozdobne, ech... 😍


Mialam dzis poranna gimnastyke. Konie, nie wiem jak, otworzyly sobie brame z wybiegu i wlazly mi do japonskiego ogrodu. Kiedy otwieralam zapluszczone oczka, cos mi mignelo duzego za oknem. To byl Jerry, pozywiajacy sie podmarznieta trawa pod domem, tam, gdzie w przyszlosci mam zamiar zrobic duzy drewniany taras. Na szcescie Babe byla rownie wstrzasnieta jak ja i nie zafundowala mi typowego rodeo z lapaniem jej. Dostaly po ekstra miarce gniecionego owsa na pocieszenie, jak juz znalazly sie z powrotem na padoku  🍴
Planta, dzięki! klamry mam - takie jak na twoich zdjęciach nawet w hurtowych prawie ilościach :P
ale szukałam inspiracji na pasek - no to już mam 😀
Wypadam z dyskusji bo większość czasu spędzam w stajni próbując nie zmarznąć 🙂 Muchozol właśnie o ten podział mi chodziło - damskie są mniejsze.
smartini dzięki 🙂 Na te które podesłałaś akurat nie zwróciłam uwagi.
Livia też na te patrzyłam żeby kupić na pierwszy ogień. Cena całkiem rozsądna i wyglądają nie najgorzej.
Livia   ...z innego świata
04 grudnia 2015 07:54
Muchozol, to znaczy, że to muszą być fajne ostrogi, skoro tyle ludzi ich używa 😀

smartini, jakie piękne te koszule! I wszystkie takie z blingiem 😜 Najpiękniejsza ta pierwsza 😍

Planta, ale masz kolekcję pasków 😀 Koszule bardzo fajne, wszystkie mają przepiękne hafty z tyłu 💘

Nique, ja je bardzo polecam. Mnie wizualnie bardzo podobają się [url=http://www.kraemer-pferdesport.de/$WS/kraemer-pferdesport/websale8_shop-kraemer-pferdesport/produkte/medien/bilder/gross/B181008.jpg]te-klik[/url], ale są dużo ostrzejsze - więc raczej nigdy bym ich nie ubrała. Ale może sprawdzę, czy da się w nich kółeczka wymienić 😉


.
Dlatego ostatnio (no, oprocz tego, ze ciezko jest po wypadku jezdzic) nie jezdze do tych sklepow. Jeszcze cos znowu by mi wpadlo w oko  🙄 😁
Livia   ...z innego świata
05 grudnia 2015 12:45
Muchozol, o, dzięki! Pewnie sobie je sprawię jak będę mieć jakąś luźniejszą gotówkę 🙂 Faktycznie kółeczka dużo łagodniejsze niż te w moich.

Planta, ja mam ten sam problem, tylko że bez wychodzenia z domu 😂 Przeglądanie Ebaya i innych stron to już takie moje hobby 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2015 13:39
poproszę na zawody*_*

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się