Wybory 2015 i to co po wyborach.

Pytanie czy to właśnie estetyka na kredyt powinna być priorytetem rządzących.


Estetyka przyciąga inwestorów, bo  w atrakcyjnych miejscach chętnie inwestują. Drogi i infrastruktura rozwija gospodarkę i też przyciąga inwestorów . Już Hitler to przewidział  budując autostrady . Między innymi dzięki temu byli w stanie podnieść się po wojnie . Szybkie koleje i poprawa infrastruktury kolejowej , tak samo. To część długofalowego planu. Najpierw gospodarka . To jest kluczowe hasło i podstawa ekonomii każdego kraju. Potem lepszy byt dla obywateli. Nie da się najpierw rozdać wszystko potrzebującym a potem ssać łapę bo nie ma pieniędzy na poprawę gospodarki. Jest taka zasada , najpierw się tworzy infrastrukturę żeby zarabiać pieniądze , potem się zarabia pieniądze a na końcu można trochę wydać . Może łatwiej by było gdyby każdy miał swoją firmę ,wtedy by zrozumiał. Ludziom daje się wędkę a nie rybę . Wędką można złapać setki ryb a jedną rybę się zeżre i w...a . I co potem ????  😲
(...)
Ja to rozumiem, że ktoś woli, żeby pieniądze dostał kolega developer, czy inny "bob budowniczy", a nie jakaś matka - ale ta matka kupi coś tu, a nie wywiezie tych pieniędzy do Szwajcarii - więc mi to się bardziej podoba.
Np. kupi truskawki - a ostatnio jakaś gmina będzie sprzedawać działki pod domy uczestnikom programu za pół ceny - to źle?
Ja nie wiedziałem, że tu wszyscy poza Smokiem to pierwsza liga - dobrze się maskujecie.
A kto daje pieniądze devoloperom ???  😲 Bycie przedsiębiorcą to dla ciebie coś złego ??? Tzn , kto ma zarabiać na ten kraj żebyś miał z czego dawać tym biednym matkom ??? Ja jestem za tym żeby dawać każdemu kto potrzebuje ,ale na to trzeba mieć . Ani budżet ani przedsiębiorcy to nie jest złoty róg obfitości. Każdy ma jakiś budżet , nawet ty ,a on z gumy nie jest . Poza tym nikt ci nie broni przekazywać swoich dochodów na biedne matki . Nikogo nie interesuje co zrobisz ze swoimi pieniędzmi po zapłaceniu podatków.  😎
Tzn , kto ma zarabiać na ten kraj żebyś miał z czego dawać tym biednym matkom ??? 
Ja też jestem za tym, by matkom dawać - jak w UK, Niemczech, Norwegii, Szwecji czy innych - a przedsiębiorcy żeby zarabiali - ale z tego, co piszesz, to przedsiębiorcy mają dostawąć, a matki na to zarabiać.
Ja coś pisałem, że przedsiębiorcy mi się nie podobają co do zasady? Tylko ci, co dostają dotacje, umorzenia i prawo zakupu po zaniżonych cenach -  ci niespecjalnie, faktycznie.
To niech się wezmą do roboty odpowiednie organa . Ba mamy CBA ,CBŚ , Policję Skarbową , Straż Graniczną Służby Celne i milion innych wyznaczonych do tych zadań służb , wystarczy tylko odpowiednio ścigać tych co się uchylają . A jeżeli komuś należy się pomoc publiczna to powinien ja dostać . To co ty piszesz to są populistyczne hasła. Ja nie wiem kto dostaje pieniądze bo na pewno nie przedsiębiorcy. Poza tym , nie jesteśmy ani Szwecją ani Szwajcarią , tylko Polską która po kilkudziesięciu latach panowania komuny i wcześniejszych wojnach stara się dorównać czołówce a nie być czołówką . Szwecja i Szwajcaria były biedne do bólu , a nawet teraz jak są bogate to też nie dają nikomu za darmo. Ostatnie referendum w Szwajcarii pokazało że obywatele nie zgadzają się na podniesienie pensji minimalnej do ok 10 000 zł .
I nie rząd tylko obywatele w referendum  zagłosowali na NIE ! Tylko że tam społeczeństwo jest świadome tego że na dobrobyt się pracuje i można zarządzać tylko tym na co ich stać .  🙄 
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/szwajcarzy-odrzucili-dochod-podstawowy-w-referendum/7mwstq

P.S Tylko być przedsiębiorcą w Polsce  😤  http://www.tvn24.pl/marek-kubala-skarb-panstwa-ma-wyplacic-odszkodowanie-przedsiebiorcy,650675,s.html

Sąd przyznaje że zrujnować było komu ale wypłacić odszkodowanie już nie ma komu  😤


P.P.S A to ci ciekawostka  😁 😁 😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/unijne-miliony-edwarda-szydly,652687,s.html

Nestor - Masz rację , ja też jestem wrogiem wykorzystywania pozycji przez przedsiębiorców do wyłudzania pieniędzy.

Serwis informuje również, że w ostatnim dziesięcioleciu szkoła, prowadzące je stowarzyszenie, w którego zarządzie zasiada Edward Szydło, otrzymały z dotacji unijnych 25 milionów złotych na realizację szkoleń (z partnerami lub bez). (http://www.tvn24.pl)
Nestor - Masz rację , ja też jestem wrogiem wykorzystywania pozycji przez przedsiębiorców do wyłudzania pieniędzy.

Serwis informuje również, że w ostatnim dziesięcioleciu szkoła, prowadzące je stowarzyszenie, w którego zarządzie zasiada Edward Szydło, otrzymały z dotacji unijnych 25 milionów złotych na realizację szkoleń (z partnerami lub bez). (http://www.tvn24.pl)

Sam widzisz - jeszcze chwilę temu pisałeś, że nie dają - a tu nawet 25 milionów. Sporo, nie?
Może on jest w zmowie z PO, skoro  "w ostatnim dziesięcioleciu" - jakiś spisek?

Nie rozumiem natomiast tego, dlaczego tylko ten jeden cię kłuje w oczy - a inni nie - bo ja sobie przejrzałem listy wsparcia, dotacji i podobne - to tego jest mnóstwo i z lewa i z prawa.
Ja bym to ukrócił - no, ale to ja, zamordysta.

O CBA czy innych tu nie pisz - skoro przedtem pisałeś, że nie powinni, bo to zamordyzm. Chyba, że jestes jak klasyk - "za, a nawet przeciw".

A tak na marginesie - prezydent Chin chyba przyleciał - musiał Tuska i Komorowskiego bardzo nie lubić, czy o co chodzi - a może na bilet nie miał?
[quote author=Smok10 link=topic=97161.msg2558053#msg2558053 date=1465998889]
Tzn , kto ma zarabiać na ten kraj żebyś miał z czego dawać tym biednym matkom ??? 

Ja też jestem za tym, by matkom dawać - jak w UK, Niemczech, Norwegii, Szwecji czy innych - a przedsiębiorcy żeby zarabiali - ale z tego, co piszesz, to przedsiębiorcy mają dostawąć, a matki na to zarabiać.
Ja coś pisałem, że przedsiębiorcy mi się nie podobają co do zasady? Tylko ci, co dostają dotacje, umorzenia i prawo zakupu po zaniżonych cenach -  ci niespecjalnie, faktycznie.
[/quote]

Tzn co w wyzej wymienionych krajach daja matkom? Chyba ze masz na mysli warunki, w ktorych one moga godziwie zarabiac u kogos lub bedac przedsiebiorca.
Panstwo ma tak funkcjonowac, zeby matka nie byla biedna, ale nie przez jalmuzne tylko przez mozliwosci normalnego funkcjonowania mimo posiadania dzieci.
Tzn co w wyzej wymienionych krajach daja matkom? Chyba ze masz na mysli warunki, w ktorych one moga godziwie zarabiac u kogos lub bedac przedsiebiorca.
Panstwo ma tak funkcjonowac, zeby matka nie byla biedna, ale nie przez jalmuzne tylko przez mozliwosci normalnego funkcjonowania mimo posiadania dzieci.

12,7 s - tyle zajęło mi znalezienie biura doradztwa, które Tobie pomoże.
Naprawdę masz z tym problem?

Wiem, że to dużo formalności - ale na pewno podołasz, więcej wiary w siebie!
Nestor - Ni , nie znalazłem tego jednego bo go nie szukałem , wystarczy że wszedłem na wrogi tobie teren ,, TVN 24 '' i sam mi wyskoczył . Przepraszam że nie sprawdzam wiadomości katolickich, po prostu wolę inne media . 😉

A co do takich , dotacji czy pomocy , to jestem 100 razy większym wrogiem od ciebie . Prywatnym przedsiębiorcom państwo nie powinno pomagać . Państwo powinno mieć zasadę jak w medycynie i każdy urzędnik powinien składać przysięgę jak lekarze . PO PIERWSZE NIE SZKODZIĆ !!!!  a przedsiębiorcy sami sobie poradzą .  😉 😉 😉 😉 Nigdy od żadnej instytucji nie dostałem żadnego wsparcia ani pomocy i uważam że żaden przedsiębiorca nie powinien takiej pomocy dostawać . Powinien tylko mieć normalną możliwość funkcjonowania na wolnym rynku.  😉
Nestor - Ni , nie znalazłem tego jednego bo go nie szukałem , wystarczy że wszedłem na wrogi tobie teren ,, TVN 24 '' i sam mi wyskoczył . Przepraszam że nie sprawdzam wiadomości katolickich, po prostu wolę inne media . 😉

A co do takich , dotacji czy pomocy , to jestem 100 razy większym wrogiem od ciebie . Prywatnym przedsiębiorcom państwo nie powinno pomagać . Państwo powinno mieć zasadę jak w medycynie i każdy urzędnik powinien składać przysięgę jak lekarze . PO PIERWSZE NIE SZKODZIĆ !!!!  a przedsiębiorcy sami sobie poradzą .  😉 😉 😉 😉 Nigdy od żadnej instytucji nie dostałem żadnego wsparcia ani pomocy i uważam że żaden przedsiębiorca nie powinien takiej pomocy dostawać . Powinien tylko mieć normalną możliwość funkcjonowania na wolnym rynku.  😉


A, zapomniałem, że ty jesteś sterowany przez TVN. Sorry.
W katolickich mediach słabo się takimi tematami zajmują - ale pewien nie jestem, bo nie śledzę, jak Ty TVNu - te do których zaglądam tym się nie zajmują.

Nie jesteś większym wrogiem rozdawnictwa - bo po pierwsze pisałeś, że "przedsiębiorcy" nie dostają - więc już coś kręciłeś.

Po drugie wsparłeś dekret Bieruta - a więc złodziejstwo - a jak media donosiły ostatnio pan mecenas, kerownyk rady adwokackey załawił sobie działkę za ca 160 milionów, bo kupił (?) od spadkobierców jakiegoś Duńczyka papiery na nieruchomość, za krótą państwo dawno zapłaciło (jeszcze za Bieruta, którego to dekretem Duńczykowi odebrało).
I rżnie głupa, że to jego.
Więc dostał od miasta Warszawy działkę takiej wartości. Rozumiem, że Tobie tego w TVN nie pokazali.

Rozumiem natomiast skąd ten kodziarski kwik - bo jak się papiery znajdą, a się znajdą, bo zakonnica w ciąży nie żyje - to mu zrobią z d.... jesień oświecenia.
Nie rozumiem, po co Ty się w to angażujesz - skoro nic nie dostawaleś i nic nie kradłeś.
Ludzie biznesu nie powinni się tym tak podniecać - bierz przykład ze mnie.

Mnie tam PiS nie robi - nie znam nikogo z PiS, wiem, jak wyglądają - z telewizora - ale ja się nie boję emerytów, jak Ty. Generalnie wszyscy politycy są do d... , ale z innych powodów, niz Ty uważasz. Dlatego na mnie nie działa ani TVN, ani inne stacje, ani cokolwiek - bo ja tego nie oglądam - niemniej wolę pilnować "kaczorów" niż tych poprzednich, bo ci chociaż czasem zrobią coś w moim interesie - pojętym ogólnie, a nie osobiście.
dea   primum non nocere
15 czerwca 2016 22:40
[quote author=Naboo link=topic=97161.msg2558265#msg2558265 date=1466019533]
Tzn co w wyzej wymienionych krajach daja matkom? Chyba ze masz na mysli warunki, w ktorych one moga godziwie zarabiac u kogos lub bedac przedsiebiorca.
Panstwo ma tak funkcjonowac, zeby matka nie byla biedna, ale nie przez jalmuzne tylko przez mozliwosci normalnego funkcjonowania mimo posiadania dzieci.

12,7 s - tyle zajęło mi znalezienie biura doradztwa, które Tobie pomoże.
Naprawdę masz z tym problem?

Wiem, że to dużo formalności - ale na pewno podołasz, więcej wiary w siebie!
[/quote]
Doradztwa czego? jak rzucić pracę, przestać sobie radzić i usiąść przy pństwowym cycu? a może to nie jest szczyt marzeń dla każdego? ja np. wolę sama utrzymać siebie, dziecko i konie niż do kogokolwiek wyciągać rękę. Tylko nie chcę być dojona i zniechęcana obrazem "czy się stoi czy się leży"  😤 Pewnie jest więcej takich dziwadeł jak ja i globalnie lepiej do takiej postawy zachęcać niž janosikować, bardziej lub mniej celnie  🤔
Doradztwa czego? jak rzucić pracę, przestać sobie radzić i usiąść przy pństwowym cycu? a może to nie jest szczyt marzeń dla każdego? ja np. wolę sama utrzymać siebie, dziecko i konie niż do kogokolwiek wyciągać rękę. Tylko nie chcę być dojona i zniechęcana obrazem "czy się stoi czy się leży"  😤 Pewnie jest więcej takich dziwadeł jak ja i globalnie lepiej do takiej postawy zachęcać niž janosikować, bardziej lub mniej celnie  🤔
Padła teza, że w krajach tzw. zachodnich czy też rozwiniętych nie ma "dawania".
To nie jest prawda.
Odniosłem się do tego, a nie do oceny, czy to jest dobre, czy złe.

Nie rozumiem, dlaczego polskie matki mają pracować za 1/4 tego, co inne - pomimo, że ciężko i uczciwie pracują, np. w zakłądach mięsnych, będących własnością norweskiego kapitału - i mają być strofowane przez matki, które są lepiej opłacane - i wspierane przez państwa, w których zamieszkują.

Uważam to za nietakt, że ktoś, kto dostaje lub może dostać od swojego państwa kwotę astronomiczną jak na nasze warunki - poucza obywateli tenkraju, że 100 EUR od państwa to rozpusta i zbrodnia.
Rozumiem, że jak korporacja taka czy inna dostaje od tenkraju kilkaset EUR "dla pracownika" - a takie rzeczy sa nagminne, to jest w porządku?
Możesz o tym nie wiedzieć - bo za ujawnienie takiego faktu wylatuje sie z roboty, ale tak jest.
Przy tzw. pozyskaniu inwestora (inny przykład) tenkraj deklaruje, że "da" 50 tysięcy PLN na jednego zatrudnionego. Tak też ma być? A dlaczego Smok nie może dostać na swojego pracownika 50 tysięcy?

Dlaczego ja mam płacić pracownikom cudzej, prywatnej firmy - bo do tego się to sprowadza?

"Matka - jest tylko jedna!" - jak powiedział pewien chłopczyk, wyslany do lodówki po dwie półlitrówki.
dea, wiesz co? Niedawno rozmawiałam z pewną starszą kobietą, matką nadal aktywną zawodowo - lekarz, tytanem pracy. Rozmawiałyśmy m.in. o dzieciach... lekarek. Nie tylko lekarek. Matek intensywnie pracujących zawodowo.
Jej opinia: Im więcej lat, im więcej dzieci do mnie trafia, tym bardziej jestem zdania, że do 3 roku życia dziecka matka powinna być z dzieckiem w domu. To jest, proszę pani - mówi - niebo a ziemia, taka różnica w rozwoju. Nie do wyrównania. A gdy się śledzi losy tych dzieci, już dorosłych, to od razu wiadomo, które miały matkę dla siebie tyle ile trzeba.
[quote author=Naboo link=topic=97161.msg2558265#msg2558265 date=1466019533]
Tzn co w wyzej wymienionych krajach daja matkom? Chyba ze masz na mysli warunki, w ktorych one moga godziwie zarabiac u kogos lub bedac przedsiebiorca.
Panstwo ma tak funkcjonowac, zeby matka nie byla biedna, ale nie przez jalmuzne tylko przez mozliwosci normalnego funkcjonowania mimo posiadania dzieci.

12,7 s - tyle zajęło mi znalezienie biura doradztwa, które Tobie pomoże.
Naprawdę masz z tym problem?

Wiem, że to dużo formalności - ale na pewno podołasz, więcej wiary w siebie!
[/quote]

Dziękuję za wsparcie, jednak nie skorzystam. Zarabiam dobrze i mam super warunki do wychowywania dzieci.
I nie, nie muszę pracowac na to cały dzień zaniedbując dzieci. Pracuję 8 h dziennie 5 dni w tygodniu.
Pisałam juz wcześniej jakim procentem mojej pensji jest dodatek dla dzieci. Minimalnym. Kasa na kino.
Kasa na kino.
W takim razie potwierdza się fakt, że dziennikarze kłamią 🙂
np.:
http://tinyurl.com/zzyqerr
To wszystko tak wyglada dobrze z perspektywy polskich cen. W rzeczywistości oczywiście jest nieporównywalnie do Polski. Jednak tu po prostu opłaca sie pracowac. W moim otoczeniu nie ma nikogo siedzącego na socjalu.
W artykule nie ma wzmianki o tym, ze jesli to pracownik zrezygnuje z pracy to zasiłek zacznie byc wypłacany dopiero po 3 miesiącach.
Poza tym napisałam wcześniej, ze tu mam fantastyczne warunki do połączenia pracy z wychowywaniem dzieci, bo zarabiam dobrze bez zarzynania sie i zaniedbywania dzieci.
To wszystko tak wyglada dobrze z perspektywy polskich cen. W rzeczywistości oczywiście jest nieporównywalnie do Polski. (...)

Ja to wszystko rozumiem - niemniej nie wynika to z mądrości Norwegów, tylko z dwóch powodów:

1.  produkcja energii elektr. to głównie produkcja "z wody", a inna z ropy

Produkcja energii elektrycznej w Norwegii opiera się niemal wyłącznie na energii wodnej, co powoduje, że Norwegia znajduje się w światowej czołówce zarówno, jako producent elektryczności z energii wody, jak i kraj o bardzo wysokim udziale energii odnawialnej w produkcji energii.

https://norway.trade.gov.pl/pl/f/download/fobject_id:193696

Tzn. w grubym przybliżeniu Norwegia ma energię od dawna za darmo - i nie emituje CO2 (w ropie nie liczy się)

2. Norwegia ma zgodę społęczności międzynarodowej na bycie państwem suwerennym.
(czego nie mają np. kraje arabskie - które tez ropę mają).

Polska nie ma takich zasobów, ani nie ma zgody społeczności międzynarodowej na bycie suwerenem u siebie - musi ciągle o to walczyć.

Wracając do tematu - problem z programem 500+ nie polega na tym skąd rząd weźmie i komu daje (czy słusznie) tylko na tym, że efekt programu jest taki, że poparcie mimo lokalnego i międzynarodowego wycia rośnie - i trudno będzie nakłonić beneficjentów programu, by zagłosowali na kogo innego niż PiS.
To oznacza, że PiS przyszłe wybory też wygra.

Trafnie zauważył to Sierakowski (ten co bierze państwowe pieniądze na swoje kluby, wydaje Lenina i każe go stosować w praktyce) - że jeżeli kolejny program - mieszkanie+ wypali - a on ocenia że może wypalić - to III RP zostanie zmieciona z powierzchni ziemi - a Tusk i cała reszta zostaną uznani za oszustów. PiS może wtedy mieć 60% poparcia i nie będzie potrzebował nikogo do koalicji, będzie mógł zmienić Konstytucję, a mając legitymację będzie mógł podjąć próbe zwiększenia suwerenności - bo mu nikt od zapelcza nie będzie bruździł.

Pieniądze na to może zdobyć prosto - sprzedając obligacje polskim obywatelom, którzy w bankach dostają jakieś nędzne grosze. Załatwi w ten sposób odcięcie od długu zagranicznego - da Polakom zarobić i będzie miał za co realizować program. Jeżeli będzie sprzedawał obligacje za gotówkę - tj za wycofane z banków wkłady - to załatwi kolejny cel - banki - bo, jak każdy wie w banku gotówki jest trochę, a nie tyle, co w księgach.

I to faktycznie jest powodem tego strasznego wycia, finasowania Petru, strugania z banana jakiegoś Kijowskiego, kupowanie Wyborczej przez Sorosa - a nie pierdoły o totalitarnym państwie - tzn. że ci, co doją Poske bez umiaru - dostana w kły - bo jedyne, co im pozostanie to otwarty konflikt zbrojny - na który raczej się nie poważą.

Gdyby jeszcze "kaczory" otworzyły się na Białoruś - dały np. wszystkim Polakom za granicą prawo do paszportu i prawo wjazdu do Polski (+ prawo do pracy) - to kodziarskie wycie osiągnie apogeum.

Racjonalnym działaniem jest pilnowanie PiS, by robił, co trzeba, póki jest na to podatny (a jeszcze jest) - a nie natychmiastowe odsunięcie od władzy, jakieś wcześniejsze wybory - czy podobne bzdety.
http://wyborcza.biz/biznes/1,147744,20247393,elektrownie-dostana-drewno-wraz-z-doplatami.html#BoxBizLink

to juz wiemy po co wycinka puszczy - bedziemy palic drzewa z weglem! i kasa przeznaczona przez UE na poprawe jakosci powietrza i na walke ze zmianami klimatycznymi pojdzie na skansen energetyczny trujacy pylami ludzi i srodowisko..
Nowaka wywalili za zegarek  😵 😵 😵 Za to,  PIS-owski Minister powinien spłonąć na stosie  😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/majatek-ministra-jana-szyszko-pod-lupa-cba,652929.html


Naprawdę warto obejrzeć jak wyglądają standardy w PIS-owskiej 4 tej RP  😤 😤 😤
(...)
Jak zwykle cienko.
Pan Nowak podjął działania zmierzające do ukrycia majątku (nabycie przez osobę trzecią) - a więc działanie świadome, ukierunkowane i zaplanowane na ukrycie majątku - i nie wpisał do oświadczenia, a potem mataczył, że zegarek nie jego.
Ponadto obawiał się kontroli skarbowej - co jest przesłanką dla podejrzenia, że miał czego. (Przeciez nie PiS go kontrolował)

Natomiast Szyszko - nie ukrył budynku, tylko był na tyle głupi, że nie wpisał ceny - którą musiałby wziąc z kapelusza - albo wystąpić o wycenę, co kosztuje. Nie ma więc działania zaplanowanego i ukierunkowanego na ukrycie mienia - każdy może sobie pojechać i zobaczyć.

Co więcej istotą oświadczeń majątkowych jest stwierdzanie przyrostu majątku za okres sprawowania stanowiska. Tu działanie Szyszki jest szkodliwe dla niego samego - bo nie ujawniając stanu budynku przed objęciem kadencji naraża się na podejrzenie, że został on zmodernizowany po objęciu stanowiska - więc tak naprawdę dziennikarze wyświadczyli mu przysługę, a nie szkodę.

Lepszy od niego jest Adamowicz - któremu zapomniało się mieszkanie - co nie jest możliwe, - bo pamiętał, by je kupić, by wynająć i brać pieniądze - urząd sprawuje nadal.
Co więcej mieszkanie kupił od firmy, której jego urząd daje pozwolenia na budowę po, jak twierdzą organy - zaniżonej cenie - co jest przesłanką korupcyjną.

Jest więc prawie tak samo - ale to prawie robi różnicę.
Musisz znaleźć coś lepszego.

np.
Bieńkowska, Komisarz Europejski (ta od stwierdzenia że za 6000 zł pracuja tylko złodzieje albo durnie), restauracja u Sowy:

Bieńkowska mówi, że posłuży się wynikami kontroli z 2011 r. i zrobi tak, "by wyszło dobrze". Bieńkowska: "To znaczy wiadomo, że to nie jest prawda, ale co, kto będzie te pieniądze zwracał? Ja wiem, jak jest, kontrole robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze. A jest źle, ale to są setki milionów złotych".

Zródło:
http://tinyurl.com/jsqc22a
(Gazeta Wyborcza, znany dziennik katofaszystowski i kaczofaszystowski)

Tak mniej więcej wyglądają kontrole PO vs. PiS:



(http://niewolnik.salon24.pl/710230,nr-0404-audyty)

Kiedyś był to dorsz Pitery za 6 czy 8 zł - teraz stodoła Szyszki.
Po prostu, jak postulowałeś CBA wjechało, gdzie nie powinno i cyngle z TVN dostali zlecenie i listę "celów" - no, bo coś trzeba zrobić.
dea   primum non nocere
16 czerwca 2016 18:34
halo - dziękuję za troskę w imieniu córki, ale niczego jej nie brak. I czasowo i emocjonalnie ma mnie duuuužo, troskliwą babcię na te 8h, a ja mam naładowane w pracy akumulatory i mnóstwo cierpliwości i chęci na interakcję. Rzygam tęczą non stop, nie podzielając kompleksu smyczy matek z okolicy. Miałam pracującą matkę, znam dzieci matek nie pracujących ... ależ im wszyscy współczuliśmy ... nie. Podziękuję.
Dwójki by pewnie nie dało rady tak łatwo ogarnąć, ale z jednym powrót do pracy po roku jest optymalny. A za ten rok - dziękuję tuskom  😀iabeł: To jedyne co z córką od państwa dostałyśmy. Bom za bogata na berecikowe czy inne ulgi na dzieci. Straszliwa hamerykańska korporacja na co dzień nas finansuje.

Tak, tak, dużo dorsza, dužo, tylko czemu one coraz mniejsze? nic to, łowić, lasy ciąć, po nas choćby potop.
Nestor- Że tobie się chce tyle pisać , ja już w połowie czytania sobie odpuszczam  🤣 Ja nie jestem Prokuratorem i nie oceniam obu panów , ale niewykazanie w zeznaniu mienia wartości minimum  500 000 zł oraz mataczenie w zeznaniach majątkowych a niewykazanie zegarka za 30 000 zł  ( wartość nowego ,a to był używany i wyceniony przez biegłego na 12 000 zł ) to bardzo istotna różnica.  Palikot nie wykazał samolotu , bo powiedział że były rubryki z wszystkimi dobrami ruchomymi ale nie było rubryki samolot.  😁 😁 😁

Podoba mi się twoja ocena . Ten kto ci pasuje to chłopek roztropek , a ten kto ci nie pasuje to złodziej i bandyta.  😵

PIS - ior z ciebie chłopie , całą gębą  😁
(...)
Jak zwykle koloryzujesz - w oświaczeniu jest rubryka "składniki mienia ruchomego" - gdzie wpisuje się samochody - czy samoloty.
Gdybym ja był sędzią - i Palikot by tak zeznał, jak Ty piszesz - to dostałby pod gwint - bo łże, jak pies.
Dałem Ci wykładnię prawną - to, co piszesz to tylko propagandowe gadki.

Spotkałem się np. z życzeniem polityków, by obniżyć cene Canona 5d3 poniżej 10 tys. zł - by nie trzeba było wpisywac do oświadczenia, o wtedy wielu by kupiło (czytaj dostało w formie łapówki).
Rubryki aparat fotograficzny przeciez też nie ma.

Dużo mądrzejszy jest Petru - zrobił rozdzielność z żoną, pewnie przekazał jej darowizną różne fanty czy innie ruchomości/nieruchomości - a po 5 latach jak mu zrobi ktoś karniaka, to się schowa za skargę pauliańską i będzie mu można skoczyć. Majątku żony nie musi ujawniać, więc on może rosnąć, maleć - cokolwiek.

PiS może porządzić 8 czy 12 lat - bierz przykład ze mnie - ja się nie denerwuję.

Sam fakt, że używasz obelżywego określenia, określającego sympatie (pomijam czy faktyczne) - jako inwektywy - więc podwójnie obraźliwego - i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego (nie posądzam Cię o wredność) - świadczy o tym, jaka jest siła propagandy, która na Ciebie działa.

Jak przestaniesz Ty, czy koleżanki wyciągać jakies głupawe gówna - to zacznę pisać, co mi się w PiS nie podoba - czy dam linka do takich treści - ale nie wcześniej - musimy trzymać jakiś poziom.
Przeciez widzisz chyba - co się dzieje pzychodzą tu dzieci i piszą, że Kaczyński chce wyciąć stumilowy las, bo chce zamordować czerwonego kapturka. To jest na granicy obłędu.
dea, to nie tuski walczyły o ten rok, tuski jedynie nie bardzo miały wyjście (a bardzo protestowały, że się ekonomia zawali).
Porównałem gówniany zegarek Nowaka o którym było tak głośno i facet stracił stanowisko do Majątku Szyszki którego nie ujawnił a który jest wart kilkanaście razy więcej i dodatkowo mataczył w każdym zeznaniu a ty wyjeżdżasz z jakimiś głupotami i wykręcasz kota do góry ogonem . W tan sposób to i Hitlera byś rozgrzeszył o ile wpisywał by się w twoją ideologię. 😵
W tan sposób to i Hitlera byś rozgrzeszył o ile wpisywał by się w twoją ideologię.
Ale w moją się nie wpisuje - za to kilku (set) osób tak - i muszą pisać do Administracji, żeby mi zakazała o tym pisać - a niektórzy, że ich to stresuje 🙂

Zagdadka dla Ciebie - kto powiedział (w konkluzji), że może udowodnić, że nie bierze łapówek - pokazując PIT?
Dodam, że osoba wielce znana i poważana - niekwestionowany autorytet.
Dalej zero ko.kretów. Gdybyś odpisał , fakt to oszustwo i ten pan powinien odpowiedzieć za to tak jak zrobił to Nowak, powiedział bym że jesteś obiektywny, a tak to bronisz swoich wykręcając się od odpowiedzi jakimiś durnymi zagadkami. 🙄
Dalej zero ko.kretów. Gdybyś odpisał , fakt to oszustwo i ten pan powinien odpowiedzieć za to tak jak zrobił to Nowak, powiedział bym że jesteś obiektywny, a tak to bronisz swoich wykręcając się od odpowiedzi jakimiś durnymi zagadkami. 🙄
Smok - ja sobie po prostu zajrzałem do oświadczeń majątkowych tego pana - to i wiem.

Rozumiem natomiast, że chama z miasta, który pracuje w gazecie czy tv słowo stodoła może śmieszyć - bo baran nie rozumie, że taki budynek można zaadoptować do celów mieszkalnych, co jest w oświadczeniu. Baran na razie rozumie, co to są lofty, bo takie widział w telewizorze, ale o stodołach nie słyszał.
"Cele mieszkalne" - to nie jest siennik rzucony na klepisko - tylko prąd, woda i inne udogodnenia cywilizacyjne.
Więc niczego nie ukrył - nie ma czym się ekscytować.
Znam ludzi, których śmieszy, że ktoś jeździ na rowerze - bo na rowerze jeżdżą tylko biedni i ze wsi.

Przypominasz mi [....]*, w wydziale paszportowym - dla których formularz nigdy nie był wypełniony dobrze.

Nie wybronisz swojej racji - bo jej nie masz, bezmyślnie powtarzasz gnioty z tv.

Tak na marginesie - ja bym Nowakowi odpuścił - zegarek u ministra za nawet i 100 tysięcy - to nie jest nic zdrożnego.
Gdyby mi ktoś zaproponował taką łapówkę na stanowisku Nowaka, to bym się obraził.

_______
* Dz.U. 1981 nr 20 poz. 99 Ustawa z dnia 31 lipca 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk.

Przypominasz mi [....]*, w wydziale paszportowym - dla których formularz nigdy nie był wypełniony dobrze.



Obrażasz mnie  😤 Myślałem że mnie porównasz do Stalina czy choćby Kiszczaka a ty mi wyjeżdżasz z kierownikiem Biura Paszportowego  😤

Jak piszesz o PIS owcach , to tylko kręcisz ,mącisz ,mataczysz i ciągle ich wybielasz. Biedny zindoktrynowany człowieczek  🤔

to zacznę pisać, co mi się w PiS nie podoba -


Prędzej ci palce zgniją i odpadnę niż napiszesz co ci się w PIS ie nie podoba.  😂 😁 😁 😁 😁 Nie podejrzewam żebyś zaryzykował ekskomunikę  😁 😁
Ponieważ wieści z frontu nie docierają,  a w Polsce przebywał przewodniczący Chin, to wrzucę chiński tekst o Polsce:

http://photo.chinatimes.com/20160514001524-260812

i tezy artykułu:

[img]:large[/img]

(złódło: Piotr Maciążek, Twitter, https://twitter.com/Piotr_Maciazek )

Wizyta osoby na takim stanowisku, z Chin, jest pierwszą od kilkunastu lat.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się