500+ jaką macie opinie o tym programie?

Dziewczyny jakie dokumenty oprocz pitow z 2014 skladalyscie? U mnie nawet nie wiedza co potrzeba dokladnie wiec chce zlozyc online przez bank, ale nie ma wyszczegolnione co trzeba zalaczyc.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
10 maja 2016 19:37
nerechta, zaświadczenie z ZUSu o składkach odprowadzonych w 2014, jeżeli jesteś na macierzyńskim, to zaświadczenie od pracodawcy od kiedy na nim jesteś (o ile to na pierwsze dziecko), jeżeli masz ziemię, to zaświadczenie o dochodzie z gruntów (nawet jeżeli nie masz z nich faktycznego dochodu, to i tak Ci w urzędzie wylicza, że masz), jeżeli Twój mąż nie zmieniał od 2014 r. pracy, to tyle.
Edit. Jeszcze kopia aktu urodzenia dziecka.
Dzieki Kurko 🙂
A w Krakowie: Samorząd województwa małopolskiego nie dostanie środków na realizację programu rządowego Rodzina 500+  http://www.malopolskie.pl/DlaMediow/Informacje/?id=16000 
A w Krakowie: Samorząd województwa małopolskiego nie dostanie środków na realizację programu rządowego Rodzina 500+  http://www.malopolskie.pl/DlaMediow/Informacje/?id=16000 


Na przyszły rok nie będzie już w całej Polsce. Za to będzie gigantyczna dziura w budżecie.  😵 Ja jestem za pomocą każdemu , ale w ramach realnych możliwości a nie po to by pozyskać elektorat.  😤

A tu co o nas sądzi Moddys. Generalnie to samo co zapowiadałem.  😁 Czyli finansowanie na ten rok jest bo jest kasa z LTE ,a na przyszły ??? Niestety nie , i co dalej ???

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/decyzja-moody-s-komentarz-ministra-finansow-pawla-szalamachy,643701.html

Cytat :

Agencja wskazała na świadczenia na dzieci (w ramach programu Rodzina 500 plus) podkreślając, że podniosą one wydatki bieżące o ok. 17 mld zł w 2016 r. (0,9 proc. PKB) i 23 mld zł w 2017 r. (1,1 proc. PKB). Agencja oceniła, że ryzyko fiskalne wzrośnie w 2017 r. "jeśli brać pod uwagę poleganie rządu na jednorazowych przychodach i efektywniejszym ściąganiu podatków, by sfinansować świadczenia dla dzieci".

Właśnie te jednorazowe przychody z LTE w 2016 r , ok 17 mld a już na przyszły rok 23 mld . skąd ???  🙄 Pewno z naszej kieszeni  😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
17 maja 2016 17:07
"Samorząd województwa małopolskiego poinformował, że nie dostanie środków na realizację programu rządowego Rodzina 500+. Decyzją Wojewody Małopolskiego 825 tys. zł na ten cel zostanie przesunięte ze środków przeznaczonych na świadczenia rodzinne." Czyli ktoś, kto do tej pory dostawał świadczenia rodzinne, sfinansuje dotację dla np. drugiego dziecka zamożnej rodziny.
Ja złożyłam wniosek 1 kwietnia i do tej pory, oprócz korespondencji z GOPS-u (potwierdzenie przyznania świadczenia) nie dostałam nic. Może w mojej gminie też już zabrakło kasy...
Wadowice też już bez środków ... zajebisty program, tylko pogratulować realizacji. W zeszłym tygodniu w trójce słyszałam, że każdy będzie mógł pożyczyć pieniądze państwu z lokat i oszczędności bankowych za wyższą w przyszłości emeryture 😉 (rozmowy nad projektem) świetnie... a wszyscy sie o OFE przypierdzielają.
zuza   mój nałóg
24 maja 2016 14:20
Ja w zesz.tyg.odebrałam decyzję.Mam na niej rozpisane kiedy co miesiąc,pieniadze będą wpłacane na konto.Za miesiąc kwiecień i maj mam mieć przelane jutro.Będę z ciekawości sprawdzać konto
Ja przewidywałem przyszły rok ,a tu Zoonk  😲 Już nie ma kasy  😁
http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/brakuje-srodkow-na-obsluge-500-plus-samorzady-rozwazaja-kredyty-droge-sadowa,646595.html

Obsługa programu 500+ będzie kosztować 600+  😂 a podatnicy zapłacą 700+ coś extra dla p. Jarka i jego świty na nową kampanię wyborczą . 😁

Koszty rozdawania nieswoich pieniędzy doprowadzą ich do bankructwa  😁 😁 😁
Są pierwsze efekty 500 +  😁 😁 😁

KLIK

Jeszcze teraz miszkanie PLUS i będą głosy od elektoratu .  😁 😁 😁

Będzie i kwadrat i co wychlać , jeszcze jaką zakąchę z opieki i raj na ziemi  😁

Skróciłam link.
Osoby pracujace w Norwegii, ktorych rodziny mieszkaja na terenie Polski, dostaly pismo o wstrzymaniu dodatku norweskiego od 1.04.
Teraz beda podlegac programowi 500+ w Polsce. Chyba nie sa zbyt zadowolone...


Smok, mnie wasnie od poczatku szokowalo w tym programie to, ze jest on skonstruowany w ten sposob, ze bedzie zachecal do odejscia z rynku pracy. Panstwo powinno dzialac zupelnie odwrotnie- robic wszystko, zeby jak najwiecej osob zachecic do znalezienia swojego miejca na tym rynku. Juz nie mowiac o  tym, ze tego programu budzet Polski nie udzwignie.

Taki sam dodatek w Norwegii  np u mnie stanowi niecale 0,04% mojej pensji netto! W zyciu nie oplaca mi sie zrezygnowac z pracy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 czerwca 2016 15:07
Program jest masakryczny, ludzie odchodzą w szarą strefę, albo proszę o oficjalną obniżkę wykazywanej pensji, żeby się w widełki zmieścić. Najgorszy socjal z możliwych. A tu jeszcze słów kilka o skutkach ubocznych:
http://m.onet.pl/wiadomosci/kujawsko-pomorskie,4szs26
Brawo #dobrazmiana. Ale mnie to, co dzieje się w PL jest totalnie przerażające. Niech podatnik płaci za zachcianki PiSuarów.
Taką dobrym obrazem jest działalność pana Ministra Środowiska - daj mi buldożer, rozjedziemy wszystko  😕 Po trupach do celu.
Na Mazurach zawsze było tragicznie , bo do pracy to tam się rzadko kto nadawał ,ale teraz to już totalna kicha  🙄

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pracownicy-sezonowi-na-mazurach-poszukiwani,650033.html
Na Mazurach zawsze było tragicznie , bo do pracy to tam się rzadko kto nadawał ,ale teraz to już totalna kicha  🙄

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pracownicy-sezonowi-na-mazurach-poszukiwani,650033.html


Smok, to chyba jednak nie jest takie proste. Cytat z linka: "- Niemal wszyscy pracodawcy oferują najniższą krajową. Niezależnie od tego, czy szukają pracownika bez kwalifikacji, czy z kwalifikacjami. Najniższą pensję oferuje się zarówno pomocy kuchennej, jak i barmanowi. Poza tym prace sezonowe w branży turystycznej to ciężkie fizyczne zajęcia i wielu ludzi oczekuje za nie godziwej zapłaty - przyznała Żukowska."

No bezczelni po prostu! Nie chcą harować za najniższą krajową! W doopach się poprzeracało! Wiesz Smok... też bym nie chciała. Może pora się ogarnąć i załapać, że niewolnictwo się skończyło?

edit. Pracowałam w kuchni. Miałam wtedy 18 lat i pojechałam na 3 tygodnie nad morze do pracy. Wiem, jaki to chleb. Też za najniższe możliwe zarobki, tylko że wtedy nie bardzo miałam zawód, kwalifikacje, cokolwiek. Potem pracowałam też w laboratorium drogowym. Kurz, pył,ciężka praca. PIKUŚ przy przemysłowej kuchni! O W ŻYCIU nigdy więcej! Właściciele nie szukają pracowników, tylko wyrobników. I bardzo dobrze, że nie mogą znaleźć!

A że ludzie wolą siedzieć na zasiłku? To już od czasów Kuronia się porobiło.
Lady Lawenda   I'm trying to stay sober but I end up drunk...
07 czerwca 2016 08:05
Chyba już w zeszłym roku, bez 500+, był problem z sezonowymi - kasa guaniana, a robota ciężka, to każdy szuka czegoś innego.
Na Mazurach ten problem występuje od lat. To nie tylko kwestia płacy. Dasz im więcej i też nie przyjdą do roboty. Z 5 lat temu poznałem chłopaka z Mazur który miał knajpy w Warszawie i na Mazurach . Do roboty do knajpy na Mazurach przywoził ludzi z Warszawy bo miejscowi nawet by mu gwoździa w ścianę nie wbili. I co z tego że płacił kupę kasy , oni woleli siedzieć na zasiłku i nic nie robić. Pomijam że jak chciał otworzyć hotel u siebie bo namawiał go ojciec żeby zrobił coś u siebie , to wszyscy mu takie kłody rzucali pod nogi że sobie odpuścił. Pomijam że powiedział że i tak do budowy musiał by wziąć kogoś spoza regionu. Oni po prostu nie chcą pracować. Kasa tu nie ma większego znaczenia.

P,S Mam tam rodzinę ( leśniczych ) i widzę co się dzieje . 😵
Na Mazurach ten problem występuje od lat. To nie tylko kwestia płacy. Dasz im więcej i też nie przyjdą do roboty. Z 5 lat temu poznałem chłopaka z Mazur który miał knajpy w Warszawie i na Mazurach . Do roboty do knajpy na Mazurach przywoził ludzi z Warszawy bo miejscowi nawet by mu gwoździa w ścianę nie wbili. I co z tego że płacił kupę kasy , oni woleli siedzieć na zasiłku i nic nie robić. Pomijam że jak chciał otworzyć hotel u siebie bo namawiał go ojciec żeby zrobił coś u siebie , to wszyscy mu takie kłody rzucali pod nogi że sobie odpuścił. Pomijam że powiedział że i tak do budowy musiał by wziąć kogoś spoza regionu. Oni po prostu nie chcą pracować. Kasa tu nie ma większego znaczenia.

P,S Mam tam rodzinę ( leśniczych ) i widzę co się dzieje . 😵


No własnie Smoku. Od LAT. To nie wina 500+, a Kuronia. Od dawna to powtarzam  🤣
Zgadza się . 500+ jest ylko tym gwoździem do trumny. 😤
Zgadza się . 500+ jest ylko tym gwoździem do trumny. 😤


Ależ ja nie bronię tego programu, a jedynie stwierdzam, że problem ma bardzo głębokie korzenie.
Zgadza się . 500+ jest tylko tym gwoździem do trumny. 😤

Nareszcie ktoś napisał coś sensownego.
Dziękuję.
Skoro ktoś musi uspokajać to można być pełnym obaw.  😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/minister-uspokaja-nie-zabraknie-pieniedzy-na-500-plus,650261.html
Skoro ktoś musi uspokajać to można być pełnym obaw.  😁 😁 😁

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/minister-uspokaja-nie-zabraknie-pieniedzy-na-500-plus,650261.html

Widzę i nie poznaję - stałeś sie zwolennikiem PiS?
To juz Twój drugi, fanatyczny wpis!

W tym spocie tvn-u minister wyjaśnia robotowi, że za 500 zł nie da się kupić dziecka - że pieniądze wydaje sie na konsumpcję - np. na ubrania czy jedzenie.
Nie bardzo wiem, jak można myśleć, że ktoś za 500 zł kupi sobie dziecko - legalnie chyba nie można.
Chyba, że chodzi o pieniądze za współzycie - ależ ta Anita Werner ma skojarzenia!
Program jest masakryczny, ludzie odchodzą w szarą strefę, albo proszę o oficjalną obniżkę wykazywanej pensji, żeby się w widełki zmieścić. N


... z tego co ja wiem to nie ma widełek. Jest dla każdego kto ma dzieci. dochody nie są kryterium.
[quote author=Lotnaa link=topic=99551.msg2552952#msg2552952 date=1465135624]
Program jest masakryczny, ludzie odchodzą w szarą strefę, albo proszę o oficjalną obniżkę wykazywanej pensji, żeby się w widełki zmieścić. N


... z tego co ja wiem to nie ma widełek. Jest dla każdego kto ma dzieci. dochody nie są kryterium.
[/quote]

Są przy pierwszym dziecku. Jeśli masz wystarczająco niskie dochody, dostajesz hajs. Jeśli nie - dopiero przy drugim niezależnie od dochodów.
Nestor - Na razie nie martwmy się na co wydają te pieniądze tylko skąd rząd będzie brał pieniądze na finansowanie tego przedsięwzięcia. Na co wydają to już są raporty , np . z Włocławka . Wszyscy opijają zdrowie dzieci.

Choć idąc twoim tokiem rozumowania , faktycznie podniosą wpływy do budżetu , bo alkohol to prawie same podatki więc większość pieniędzy wróci do budżetu przelewem  😁 😁 😁
Nestor - Na razie nie martwmy się na co wydają te pieniądze tylko skąd rząd będzie brał pieniądze na finansowanie tego przedsięwzięcia. Na co wydają to już są raporty , np . z Włocławka . Wszyscy opijają zdrowie dzieci.

Choć idąc twoim tokiem rozumowania , faktycznie podniosą wpływy do budżetu , bo alkohol to prawie same podatki więc większość pieniędzy wróci do budżetu przelewem  😁 😁 😁


"My" - cokolwiek to znaczy nie martwimy się - "wy" - martwicie sie o różne sprawy - ale w podanym linku robot martwi się o to właśnie, na co beneficjenci 500+  wydają.

Ja nie jestem premierem i nie pracuję dla rządu - więc martwię sie o swoje - a nie o to, skąd rząd weźmie. Gdybym miał doradzać, to ściąłbm wszystkie dotacje do tzw. kultury, różne granty na badanie tego i owego. Np. do teatru niejakiego Karolaka. Rano podstawiłbym mu pod dom busa - a uśmiechnięty kierowca zapytałby, czy pan aktor jedzie do pracy (budować autostradę) - bo nie musi, może siedzieć w domu.

W Polsce jest sporo prawników, którzy mają problem z klientami - bo korporacje pilnują, by sobie jak w dawnych wiekach poterminowali za psi grosz, zamiast świadczyć usługi obywatelom. Tymczasem urzędy płacą słone pieniądze za obsługę prawną kancelariom - skasowałbym wszystkie te umowy (ustawowy zakaz) - ponieważ nie służą one obywatelom, a tak, jak Trybunał Konstytucyjny są wykorzystywane do prywaty - czyli walk urzędników o dostęp do fruktów. Jak ktoś nie zna prawa i go nie rozumie - to nie powinien pracować w urzędzie.

W budżecie są miliardy pieniędzy wydawanych bez potrzeby - wprost lub za pośrednictwem samorządów czy podległych agend.
To, że Ty nie wiesz na co - albo że należysz do grupy beneficjentów, to jasne - stąd te kodziarskie jęki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się