Konie czystej krwi arabskiej

Witam,
od wczoraj jestem posiadaczką wałacha arabskiego o imieniu Czestram - jest ślepy na prawe oko, to ślepota pourazowa, ma ok 11 lat. Teraz jest śnieżno biały, jak mu zejdzie zimowa sierść będzie siwizna w hreczce. Zdjęcia poniżej.
Ogłoszenie o sprzedaży konia znalazłam na internecie i natychmiast zapadła decyzja o jego zakupie. Koń jak widać na zdjęciach jest w opłakanym stanie, ale na szczęście zdrowy, nic mu nie dolega poważnego.
Koń był w okolicach Wrocławia, poprzedni właściciele mieli go podobno kilka tygodni, ale nie wiedzą jak nazywa się Pani która im go sprzedała, nie sporządzili żadnej umowy na okoliczność zakupu konia, paszportu również nie mają ponieważ nie wiedzieli, że coś takiego funkcjonuje... Koń stał w opłakanych warunkach z folią nad głową zamiast dachu, na gołej ziemi. Jak długo tam stał tego nie wiem, natomiast wiem, że się nie kładł bo miał za krótki uwiąz, i że raz na kilka dni wychodził na oprowadzanie w ręku i to na bardzo krótkim uwiązię. Pan, który mi go sprzedał wspominał, że jak mu wydłużał uwiąz to on od razu tak dziwnie z tą głową robił...

Szukam jakichkolwiek informacji nt. konia, może ktoś go już wcześniej spotkał. Podobno chodził w szkółce jeździeckiej.
Ma palenia, z tym, że w tej chwili trudno je odczytać.

To mój drugi koń arabski, dwa lata temu kupiłam klacz Cydonię po Wachlarzu i Cygraniczce/po Monogramm była w świetnej kondycji, bardzo zadbanaw przeciwieństwie do siwego...

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

ps. w Bazie koni arabskich już sprawdziłam, jest tam koń o takim imieniu ale to nadal za mało...
z bazy wynika że jest hodowli Janowskiej
w takim razie powinien mieć z jednej strony wypalone J w koronie a z drugiej numer
jak odczytasz numer to dzwonisz do Ksiąg z zapytaniem o paszport - zawsze możesz powiedzieć, że w drodze zawirowań zaginął  i prosisz o duplikat

jeżeli to faktycznie ten janowski to to półbrat Czanki od Hamer i wujek mojego 😉
No tak wystawią duplikat i wyślą do ostatniego zarejestrowanego właściciela, a nie do mnie...
Na razie powoli szukam, mam nadzieję, że się uda. Golić mu futra nie będę żeby być pewna palenia, aż do czasu gdy się troszkę nie pozbiera a to może potrwać tak 6-8 tygodni.

Pozdrawiam
Ale przecież nie musisz go całego golić, wystarczy w miejscu palenia. Dobrze myślę?
Dobrze myślisz, ale futro ma ok 2 cm, a on jest wszędzie pozapadany, skóra i kości uwierzcie mi. Wole więc poczekać troszkę, aż te kości przestaną tak straszyć i sierść się poprawi. Na lewym siodle jest numer typuję na 357


jeżeli to faktycznie ten janowski to to półbrat Czanki od Hamer i wujek mojego 😉

Dokładnie tak by to wyglądało,że z moją są spokrewnieni po kądzieli, czyli po mamie Czantorii :kwiatek:
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
11 grudnia 2011 07:40
Czasem udaje się odszukać jeśli nie ostatniego, to przedostatniego właściciela, spisać z nim fikcyjną umowę i dostarczyć do ksiąg stadnych, żeby mieli "ciągłość właścicielską" jak nazywa to P. Karaszewska. Mogą napisać nawet, ze dali Ci go w prezencie, bo dla ksiąg stadnych ważny jest tylko fakt "przewłaszczenia". Niezależnie od tego trzeba mu będzie zrobić aktualny opis.
I masz jeszcze tę Cydonię?To pół-siostra(tak to się nazywa?)naszego Arkana.Obustronnie spokrewniona.
Mimo,że nie wypowiadam się na forum, tu nie umiem się powstrzymać 😉

Rozumiem,że chodzi o "tą"Cydonię, i jak najbardziej jest ona nadal u nowej właścicielki Czestrama.
To wspaniałe,że trafił się temu koniowi TAKI dom i właściciel, który zapewni mu wszystko,czego będzie do szczęścia potrzebował, a i za pewne jeszcze troszkę więcej 😉
DagmaraCześnicka Szczerze gratuluje kolejnego ślicznego arabka  😍
DagmaraCześnicka mam chyba głupi pomysł, 🤔 ale może spróbować namoczyć miejsca paleń wodą. Sierść w tej okolicy powinna nierówno nasiąkać, a numery i herb mogą się lepiej uwidocznić  🏇
Myślę Obisiu,że jednak mojej żonie chodziło o TĘ (biernik) Cydonię,a nie o TĄ (narzędnik) Cydonię.Niemniej,dzięki za odpowiedź 🙂
Czesiek się rozkręca 🙂
I masz jeszcze tę Cydonię?To pół-siostra(tak to się nazywa?)naszego Arkana. Obustronnie spokrewniona.


Oczywiście że mam Cydonię, to dynamit nie koń 🙂 I będzie u mnie do końca swoich dni, jak Bozia da mi zdrowie. Ona też lubi skakać jak i Twój.
Jak mój siwy chłopak dojdzie do formy wrzucę zdjęcia. Teraz jest bardzo marniutki ale widać po budowie, że kawał konia może z niego jeszcze być 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
11 grudnia 2011 18:14
czesio  świetnie Wam idzie;-)
ile Twoje cudo ma latek?
No kocham Czesia !

JJ przewiozła mnie przez moje pierwsze niskie stacjonaty we wtorek , a dzisiaj miałam powtórkę z rozrywki. Z  przejęcia nie zauwazyłam na jakiej wysokości złośliwy trener mi to ustrojstwo ustawił - na oko tak jak u Czesia ale łatwiejsze- koperta : )  Na razie mam kobyle  nie przeszkadzac , skacze sobie sama .
Dla porównania skoczyłam potem  na moim przedszkolaku, róznica jest taka,  że przedszkolaka trzeba poprowadzić ,  ustawić , i jak się okazało , przytrzymać bo ma ochotę zasuwać . No i jak mam podsumować , to JJ jest jak pojazd z automatyczną skrzynią biegów  . 
Wprawdzie skoki to nie jest to , co dominoxy lubią najbardziej , ale dzięki JJ i trenerowi nie było to takie straszne , jak myślałam.

Pozdrawiam wszystkie bezczelne, skaczące araby !
O Czesio, ma chłopak potencjał 🏇 Skacze ze sporym zapasem 😅 Na ile macie ustawione przeszkody?
dominoxs a choć tycią fotkę wstawisz? pliiisss :kwiatek:
Nie mam na razie .... trener brzydzi sie cyfrówki , a nadworny fotograf dogorywał po wigilii   firmowej  👿
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 grudnia 2011 07:59
czołem wszystkim !
dawno tutaj nie zaglądałam  🙇 więc bijcie !
jak tam Wasze pociechy ?
Mój Rudzielec grzeczny - normalnie kocham go za to !  😍 W nowej stajni anioł - przynajmniej tak mówią  😎

DagmaraCześnicka nie jest aż taki chudy ! Dobrze się nim zajmiesz i zobaczysz jak szybko powróci do zdrowia ! Trzymam kciuki !
Czesio super ! no jestem pod wrażeniem !! naprawdę... tym bardziej, że mój to totalny nielot  😁

patrzcie co znalazłam w necie - mój koń wyścigowiec  🤣
tamtararam, dziendobryu Panstwu🙂
rzadko tu pisze, ale czesto czytam, jako iz arabay maja w moim serduchu miejsce specjalne🙂
no i musze sie pochwalic, ze wczoraj wymizialam Metropoliza i Albuma  😍 Album strasznie miziasty  😁
Czesio ma 4 lata i osiem miechów. Głównie skacze LL choć już zahaczamy o metrówki. Jednak teraz pracujemy nad techniką i dobrym  prowadzeniem w parkurze.  Młody skacze na samym kantarze. Na fotkach wyjątkowo ma ogłowie ze względu na otworzony ropień między sankami. A i w ogłowiu musiałam wyciągnąć podgardlany. Bawi mnie, jak szybko z leniwej melepety przekształcić się  w turbo konika 🙂
czesc, jako, ze do milosniczek arabów nie należę, to mam pytanie do speców.

otóż, kilka lat temu, z prasy pamiętam Pianissimę, the pride of poland 😉 cos mi swita, ze byla sprzedana za grubą kasę, ale moze ktos pamięta gdzie, i co sie z koniem dzieje?

znalazłam niestety w necie tylko dwa kiepskie filmiki (pianissima YouTube) a jestem ogromnie ciekawa jak w ruchu, bo na tym filmiku nie wygląda olsniewająco.

mozecie mi, niearabskiemufanowi wyjasnic, coz jest w tym koniu takiego wyjątkowego? dlaczego została uznana dumą polski? co jest w niej tak urodziwego i unikatowego? jestem strasznie ciekawa, bo kilka lat temu pamiętam, ze chyba w koniu polskim strasznie mi sie podobało, teraz tej unikalnosci nie widzę, a chcialabym dostrzec

pomozecie?
Pianissima nie została sprzedana
sprzedano jej embrion za okragłą sumke

Dlaczego jest wyjatkowa - wygrała wszystko co mogła
ma wzorcową głowę i szyję

http://www.prideofpoland.pl/pl/node/2745
pewnie gdyby byla na sprzedaz osiagnelaby niewiarygodna sume....

heh o czym marzy hodowca? o klonie Pianissimy....
Isabelle
krótko,żeby nie wzbudzić lawiny bezsensownych dyskusji:
bo Pianissima jest jak dzieło sztuki,niby zwyczajne a niezwykłe,niepowtarzalne,wyjatkowe,brylant pośród diamentów.Ot tak po prostu.

szkoda, ze nie mozna jej w ruchu zobaczyc nigdzie, bo jedyny link jest słabej jakści okropnie. czyli Pianissima ciągle w polsce? własnie cos mi sie wydawało, ze byla na sprzedaż, ale nie interesuję się tym nadmiernie, dlatego własnie sądziłam, ze walę byka.

czyli mozemy się pokusić o stwierdzenie, ze Polska "wyprodukowała" najlepszego Araba na swiecie?
Epikea
A wiadomo czy ten źrebak się urodził ? Jakiego ogiera właściciel(hodowca? nie wiem jak to nazwać) wybrał  👀 ?
nie wiem czy to o tego zrebaka chodziło, ale
Pianissima and her 2009 filly Pia by Ganges

jest link w moim poscie (dwa wyżej)
Nie, Pia urodziła się całkiem normalnie. Na sprzedaż był któryś z kolejnych embrionów. Całkiem cicho na ten temat. Pianissima chyba ciągle jest na wakacjach w USA?

I nie uważam by można Pianissimę nazwać najlepszym arabem na świecie, bo to w ogromnym stopniu kwestia gustu i przyjętych kryteriów. A koni wygrywających najważniejsze pokazy było więcej (także trójkoronowanych).

Co do sprzedaży za wielką kasę - pewnie chodzi o Kwesturę sprzedaną w 2008 roku za 1 125 000 euro.
łoo. to się nazywa wybitna kwota.
gustowo mi się nie podoba, ale z osiągnięciami na skalę swiatową się nie dyskutuje. sądziłam, ze własnie Pianissima takim najwiekszym polskim osiągnięciem jest.
Kwestura
wiadomo monogrammka 😎
Księżniczki Pianissima i jej konkurentka Pinga na luzie.

Na championacie w JP zdania co do pierszeństwa były podzielone. Mi osobiscie bardziej podobała sie Pinga
Pianissima

Pinga
tu w porównaniu z Drabantem prezentowanym przez niższego prezentera
polskim osiągnięciem jest hodowla kontrowersyjnych koni arabskich 😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się