Ogłowia

rowniez moge polecic pana Koniecznego,
mialam od niego i oglowie i pusliska. oglowie poszlo razem z koniem a pusliska w swiat. skora rewelacja, porzadne wykonanie i te pare lat temu byly to 'smieszne' pieniadze 😉 nie wiem jak teraz cenowo.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
03 stycznia 2009 22:39
Laguna, to drugie brązowe jest cudowne! Czasami żałuję, że nie mogę mieć brązowego sprzętu.. Taki zestaw ogłowie + siodło + buty muuuaa
a to nasz nowy nabytek -prestige E-60

Cenowo podobnie jak Ursus. Ale wszystko zależy co zamówisz, z jakiej skóry, jak bardzo "wymyślne" itd

Ja za ogłowie munsztukowe (które z natury są najdroższe) dałam 3 lata temu 300 zł, a koleżanka za to jasno-brązowe na zdjęciach coś ok 250 zł. Ale to było 3 lata temu i jak teraz ceny wyglądają to się dowiem, bo jadę do niego w poniedziałek zawieźć kilka rzeczy Prestige'a i Kieffera mojej szefowej do naprawy/przeróbki.

Tu macie istnego rekordzistę. To ogłowie ma już jakieś 7 lat

Pan Piotr poza świetnymi ogłowiami robi też napierśniki w których jestem zakochana 😍







Komplet ogłowie i napierśnik od Koniecznego

Nieeee... nooo.... Pana Koniecznego to ja również polecam od lat 🙂

Oprócz produkcji genialnych ogłowi również rozwiązał moje problemy z dopasowaniem siodła 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
04 stycznia 2009 10:42


Piotr Konieczny z Poznania. Rymarz robiący ogłowia równie piękne i genialne jakością skóry oraz wykonania co ursus. Tyle tylko, że p.Piotr nie miał takiego marketingowca na Volcie jak p.Marek lostaka.


Tak sobie właśnie czytam i myślę,że grzechem będzie jak się w końcu nie skuszę.Tym bardziej,że Piotra koń stoi w naszej stajni i jest sąsiadem mojego Żywca!  😀
Forta ślicznie Agrosowi w takim kolorze, a ogłowie b.ładnie wygląda 🙂
Alvika masz może zdjecie na koniu ten ostatni naczółek?  😜 😜
Jutro podjadę do p.Piotra i wam zdam relację
Nieeee... nooo.... Pana Koniecznego to ja również polecam od lat 🙂

Oprócz produkcji genialnych ogłowi również rozwiązał moje problemy z dopasowaniem siodła 🙂


I nie ma rzeczy, których by nie naprawił. Ja noszę do niego wszystko. Od siodeł, poprzez popręgi, ogłowia, puśliska, a na sprzączkach czy nawet neoprenowych ochraniaczach skorupach kończąc
Manta   Tyłkoklep leśny =)
05 stycznia 2009 14:51
czy ktoś się spotkał może na żywo z tym ogłowiem:

http://www.horse-trade.pl/produkt/index.php?id=318&img=1

i jak to jest z "podstawową" jakością skóry tej firmy?
asds   Life goes on...
05 stycznia 2009 15:13
Manta dla mmnie to ono kiepawo wyglada....podejrzewam że jakosc silver oznacza skóe mielona bawolą. Pamietam ze na allego było jakies ogłowie tej firmy i dosc długo sie sprzedac nie mogło
A mi się z tym ogłowiem co Manta link podała to kojarzy to:
http://www.skleparcus.otwarte24.pl/446,Oglowie-Highness
też ma te brylanciki 😀😀 tylko że już różnica w cenie ZNACZĄCA 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 stycznia 2009 21:15
Alvika masz może zdjecie na koniu ten ostatni naczółek?  😜 😜

Voila (ale nie ułożył się zbyt fajnie, bo uparłam się wcisnąć go na ogłowie, które jest nieco..."inne"😉:

😍 foto by Strzyga - polecam gorąco, prosiaka w królewicza przemieniła!
Alvika a czy to jest ogłowie szyte na okrągło?? Czy dlaczego piszesz ze "inne"??
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 stycznia 2009 21:23
Nie, to klasyczny "płaskownik", ale z zapięciem nachrapnika i pasków policzkowych na potylicy. Podszycie potylicy bardzo nisko schodzi na boki (porównując z Schockemohle czy Ursusem), przez co uszy naczółka brzydko się układają.
Ot taki foch, bo na innych ogłowiach leżał lepiej 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 stycznia 2009 22:01

😍 foto by Strzyga - polecam gorąco, prosiaka w królewicza przemieniła!



🤬 Z takim modelem to się zdjęcia same robią, żadna w tym moja zasługa  🍴
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2009 22:15
[quote author=Alvika link=topic=39.msg139590#msg139590 date=1231190158]

😍 foto by Strzyga - polecam gorąco, prosiaka w królewicza przemieniła!



🤬 Z takim modelem to się zdjęcia same robią, żadna w tym moja zasługa  🍴
[/quote]
oczko po prostu do zakochania  😍
Ma ktoś może zdjęcia KIEFFER CLAUDIA VARIO  na koniu???

Jakoś  tak na moim 1,5-rocznym puchaczo-mamucie nie wygląda  😂
[quote author=nitka link=topic=39.msg138086#msg138086 date=1231064918]
Nieeee... nooo.... Pana Koniecznego to ja również polecam od lat 🙂

Oprócz produkcji genialnych ogłowi również rozwiązał moje problemy z dopasowaniem siodła 🙂


I nie ma rzeczy, których by nie naprawił. Ja noszę do niego wszystko. Od siodeł, poprzez popręgi, ogłowia, puśliska, a na sprzączkach czy nawet neoprenowych ochraniaczach skorupach kończąc
[/quote]

To ja mam chyba jakiegoś mega pecha. Zawsze jak tam wchodzę to wiem, że p. Konieczny nie będzie miał czasu, możliwości, odpowiedniej skóry, bo idą targi/zima/lato/tudzież wymyśliłam sobie jakiś dziki pomysł. Siodło do dopchania załatwił ok, co prawda było przekazywane przez niego do Pleszewa, bo on nie ma czasu, ale spoko. Wodzy damskich gładkich skórzanych bez stoperów zrobić mi nie może (z resztą strasznie kosmiczne wodze sobie wymyśliłam!) bo nie ma ludzi, co najwyżej może w Pleszewie zapytać (dzwonił przy mnie i nie mieli, ale mogą zrobić na zamówienie, za ileśtam tygodni). Powiększenie paska podgardlanego w ogłowiu zrobił z łaską, bo nie oryginalne tylko chińskie. I oczywiście nie robił tego sam, tylko jakiśtam "jego człowiek". W życiu nie zamówiłabym sobie tam ogłowia na zamówienie, bo jeśli 1: ciągle nie ma czasu, 2: nie ma ludzi do pracy, tudzież 3: zapewne wymyślę jakieś utrudniające wykonanie udziwnienia, więc pewnie zobaczyłabym je za jakieś pół roku.
Hej hej,a gdzie ta relacja od p.Piotra? 😎 Laguno  :kwiatek:
Słuchajcie, a ktoś z Was używa takiego napierśnika?

Bo się chyba właśnie zdecydowałam...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 stycznia 2009 16:48
Przy okazji reklamowania bling bling no. 1, nabyłam bling bling no. 2 😉 Coraz gorzej ze mną chyba.

Słuchajcie, a ktoś z Was używa takiego napierśnika?

Bo się chyba właśnie zdecydowałam...


Mój trener kiedyś takich używał, jednak na skoki odradzam. Pewnego razu podczas skoku napierśnik ten zwyczajnie pękł. Krępuje on szyję konia w skoku (szczególnie u koni baskilujących). Lepsze są te w ksatałcie litery Y.
Koniczka, nie jestem fanką świecących naczółków, ale ten mi się naprawdę podoba 😀
A ja fanka błyskotek, niczym sroka zbierająca wszystko co ma połysk lub co iskrzy... kupiłam ogłowie bez ozdób  😁

Kiefferek (nie wiem jaki model)

Figaro2046 Po "jakiego grzyba" założyłeś ogłowie 1,5 rocznemu źrebakowi  😲?

Alvika i inni, jakie są wasze opinie nt. ogłowi z regulacją na potylicy? Dobrze się to użytkuje i ładnie wygląda (Nie sterczy nad głową konia)? Będę wdzięczna za każdą informację, bo się mocno przymierzam do kupna.
Dzionka  zobacz jeszcze jak "profesjonalnie" ma podpiete wędzidło , szkoda ze nie nizej  zeby bardziej o zęby dzwoniło młodziakowi.
Faktycznie. Nigdy chyba nie zrozumiem ludzi, czasem myślę, że nie mają mózgów jak oglądam takie zdjęcia. 😕

Alvika i inni, jakie są wasze opinie nt. ogłowi z regulacją na potylicy? Dobrze się to użytkuje i ładnie wygląda (Nie sterczy nad głową konia)? Będę wdzięczna za każdą informację, bo się mocno przymierzam do kupna.


Mam takie oglowie, z zapieciami na potylicy, jst super, ale jest to oglowie raczej na 1 konia, ewentualnie na konie bardzo podobne glowami.. zeby bylo dobre i ladne to niestety regulacja jest bardzo ograniczona +2 /-2... nie za duzo.. ale im wiecej tym gorzej to wygflada.
Z odleglosci:




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się