Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

martva, bierz! Bardzo fajna alternatywa w sporcie 🙂 Determinuje powstawanie intrygujących, wciągających kadrów.
Czy ktoś korzystał ze stałek ok. 100 mm w fotografii koni? Tak sobie kombinuję, bo jakoś zdjęć ze stałek bardzo mi się podoba, ale moja 50-tka to trochę mało.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 stycznia 2013 08:00
jaki sprawdzony sklep internetowy polecacie? czy jakiś proponuje odbiór osobisty na terenie Bielska/Katowic/Krakowa?
i czy dobrze się orientuję, że paczkę dostarczoną przez kuriera mam prawo sprawdzić przy nim, czy wszystko działa, a jeśli nie to spisać protokół i odesłać?  😡
mam wlasnie przed soba obiektywy nikkor 50mm f/1.8, jeden z silniczkiem, drugi bez. mam pytanie.. czy warto dolozyc troche i kupic ten z silniczkiem? do nikona D80 😉 mam je oba na probe, do niedzieli musze sie zdecydowac.
Zalezy do czego Ci będzie potrzebna ta 50/1.8. Ja mam bez, bo używam sporadycznie i raczej do statycznych ujęć 🙂
armara kupuje go wlasnie z mysla o portretach 😉
Poczytaj tutaj, w ostatnim poście masz masę linków doo tematów o różniastych 50 🙂
Jak do portretów to silnik nie potrzebny. Poza tym ta 50-tka daje też radę w dynamiczniejszych scenach 🙂 Miałam ją właśnie wtedy, gdy używałam d80 i byłam zadowolona.

Ja korzystałam z tego sklepu http://www.fotcom.pl/ Świetny kontakt, właściciel bez problemu odpisywał o północy na najdziwniejsze pytania. Ale to sklep z akcesoriami, nie mają w ofercie aparatów.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 stycznia 2013 19:34
Abre, dzięki 🙂 pewnie kiedyś skorzystam z fotcom
kupuję aparat i wybrałam http://www.faxtel.com.pl/
mam nadzieję że będzie ok 🙂
Czy ktoś ma doświadczenie z Panasonic Lumix?
Szukam małego, kompaktowego aparaciku, z dobrym zumem optycznym, takiego "do kieszeni" do 550zł
Kiedyś robiłam trochę zdjęć Lumixami, i bardzo mi odpowiadały, ale teraz to stare modele...
Zastawiam się nad DMC-TZ18 lub TZ20. Są do siebie dość podobne...
Może ktoś doradzi?
abre, armara dzieki :kwiatek: zostal bez silniczka.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 lutego 2013 18:50
jak się ma ogniskowa obiektywu do rozmiaru matrycy w lustrzance cyfrowej?
czy w ogóle się jakoś ma? są jakieś strony, gdzie jest to łopatologicznie wytłumaczone?  😡
madmaddie, to zależy w której lustrzance. Są takie z matrycami pełnoklatkowymi i wtedy masz jasność, że 50 mm to 50 mm.
Są też te z mniejszymi matrycami (matryce różnych producentów minimalnie różnią się między sobą). Przelicznik to mniej więcej 1,5. Czyli mając obiektyw o ogniskowej 50 mm kąt widzenia będziesz miała taki jak w obiektywie o ogniskowej 75 mm. Ogniskowa się nie zmieni, ale część kadru nie zostanie zarejestrowana, ponieważ będzie poza matrycą (w przypadku obiektywów do aparatów pełnoklatkowych), kadr będzie węższy co da wrażenie przybliżenia 🙂

Tutaj masz porównanie kątów widzenia przy poszczególnych ogniskowych:


A tu porównanie co zarejestrują poszczególne matryce przy tej samej ogniskowej i odległości:
[img]http://1.bp.blogspot.com/-FPqUeubS_GI/TV0l1Y_fi2I/AAAAAAAACkc/S30ZenKz1H8/s1600/pelna+klata.jpg[/img]

Możesz zajrzeć jeszcze tu: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=208231
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2013 12:58
Abre, dziękuję bardzo  :kwiatek: już rozumiem 🙂
ja mam matrycę CMOS 22,3 mm x 14,9 mm Canona, to znaczy że przelicznik wynosi 1,6?
madmaddie, tak 🙂 Czyli mając ogniskową 100 mm będziesz miała taki kąt widzenia obiektywu jak w 160 ale głębia ostrości pozostanie ta sama co w 100 mm
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 lutego 2013 15:58
dziękuję  :kwiatek:
Prosimy razem z TŻ w zakupie obiektywu.

Puszka to Nikon D300.
TŻ chce chce obiektyw z większą ogniskową (do 200) i AF wbudowanym w niego (body nie ma AF)
Byliśmy w saturnie, ale gość zablokował się na obiektywie z ogniskową max 105, pomimo innych parametrów podanych przez nas.
Puszka to Nikon D300.
TŻ chce chce obiektyw z większą ogniskową (do 200) i AF wbudowanym w niego (body nie ma AF)

D300 z całą pewnością mają silnik wbudowany, to aparaty półprofesjonalne. Jeśli nie działa to puszka do serwisu.

yliśmy w saturnie, ale gość zablokował się na obiektywie z ogniskową max 105, pomimo innych parametrów podanych przez nas.
To najpierw oddajcie puszkę do naprawy, bo nie jest możliwe, żeby działający aparat nie akceptował ogniskowej (jaka by ona nie była).

Przy okazji, jaki jest sens tej puszki, jeśli nie bardzo macie pojęcie o aparatach?
Chodzi o silnik AF, podobno ten nikon tego nie ma.
Został zakupiony przez TŻta, bo miał taką zachciankę.
Fajne zdjęcia robi tam, gdzie chcemy (wycieczki, wystawy kotów). Na pewno lepiej foci niż mój Lumix TZ18 (któremu potrzebny serwis, bo zdaje się, że dachował)


Edit: 105 ogniskowa to za mała, TŻ chce większą, a sprzedawca go nie słuchał i zaproponował obiektyw nie spełniający oczekiwań klienta. O to mi chodziło. Aparatowi pewnie wsio rawno jaka ogniskowa
Chodzi o silnik AF, podobno ten nikon tego nie ma.
Wiem o co chodzi. I wystarczy poczytać specyfikację.
D300 ma silnik.

Edit: 105 ogniskowa to za mała, TŻ chce większą, a sprzedawca go nie słuchał i zaproponował obiektyw nie spełniający oczekiwań klienta.
To skoro wiecie czego chcecie, to jakiej porady oczekujecie?
No i oczekiwanie sensownej porady od sprzedawcy w markecie multimedialnym raczej mija się z celem, bo ludzie maja mierne pojęcie zazwyczaj, pewnie czasami jakiś ogarnięty się trafi, ale to raczej igła w stogu siana.

Do czego chcecie ten obiektyw używać i ile planujecie wydać? Nowy czy używany?
Do fotografii kotów na wystawach i w domu, na ludzkich wycieczkach, krajobrazy. Czasem jakiś portret na imprezie.
Możesz mi wskazać, gdzie w specyfikacji jest napisane o tym silniku AF?
Na optyczne.pl w teście tego aparatu napisali, że tego silnika nie ma. Mnie to powiedział właśnie mój TŻ, to mu uwierzyłam  😁

wistra, to sprawdź napis na puszce - d300 ma silnik ale np. D3100 nie ma.
Do fotografii kotów w pomieszczeniach ogniskowa 200 mm będzie za długa. To ogniskowa, którą się wykorzystuje raczej od 5 m w górę. Wam się raczej przyda coś z zakresu 35-135 mm.
Jeśli się upieracie przy 200 mm to 18-200 może być niezłym wyborem ale to ciemny obiektyw. W pomieszczeniach nie sprawdzi się bez lampy, chyba że użyjecie wysokiego ISO.Za to na spacerze da radę.
abre, co ma być napisane na body?
Możesz mi wskazać, gdzie w specyfikacji jest napisane o tym silniku AF?
Masz to napisane np. przy obiektywach, jakie pasują do aparatu.

Dla mnie jeśli mówimy o fotografii we wnętrzach to 105mm jest dostatecznie długą ogniskową, większa oznacza ciemny, albo drogi obiektyw, nie mówiąc już o tym, że i tak ta najdłuższa ogniskowa będzie za długa i niestosowana.
Dla mnie to 18-105mm jest całkiem ok opcją dla osób, które nie za bardzo mają własne preferencje i jeszcze nie widzą do czego i jak używać. Zwłaszcza, że nie są jak na obiektywy specjalnie drogie i można potem sprzedać i kupić inny, jak już człowiek posprawdza co mu pasuje.

abre, co ma być napisane na body?
Model aparatu. Bo albo przekręcasz model, albo TŻ nie radzi sobie z czytaniem testów.
O jezu.
Zjadłam jedno 0. To D3000, nie 300.  😡 😡 😡 😡
Czy ten będzie spoko?

Nikkor VR 70-300mm f/4.5-5.6G AF-S

Możecie mi jeszcze wytłumaczyć jak krowie na rowie, czym się różni 70-300 od 55-300?

Fotki dla nas, nie mamy żadnego "portfolio" ani nie zakłamy pseudo stron "xx.xx photography". Po prostu prosimy o pomoc. 70-300 swoje kosztuje i chętnie rozważylibyśmy coś tańszego.
Testowaliśmy też sigmę o tych ogniskowych, ale nie dała rady, gubiła się strasznie, chociaż w sklepie dobre oświetlenie
Wistra jeśli chcecie tylko do 'domowego' użytku to polecam ten 55-300. Jest dużo tańszy niż 70-300, a do takich zdjęć jak napisałaś w zupełności wystarczy.
Jak się dobrze dobierze ustawienia to nawet na hali sobie radzi bez lampy:
No, właśnie TŻ kliknął "zamów" na ten 55-300.
Super cena w porównaniu do 70-300, dobre opinie. Ma być we wtorek  😜
Abre, dzięki 🙂 pewnie kiedyś skorzystam z fotcom
kupuję aparat i wybrałam http://www.faxtel.com.pl/
mam nadzieję że będzie ok 🙂


Ja smiało moge polecic dwa:
- http://www.fotostrada.pl/
- http://fotozakupy.pl/
z tego co widze to roznica cenowa widoczna.... 😉
Możecie mi jeszcze wytłumaczyć jak krowie na rowie, czym się różni 70-300 od 55-300?
Ogniskową...
Poza tym są to obiektywy do pełnej klatki. (Edit: chodzi o obiektywy 70-300mm)
Ja to bym radziła sobie poczytać co do czego i po co się używa, bo potem się będziecie męczyć z mało przydatnym obiektywem, na który się wywaliło się prawie równowartość aparatu. Dla mnie gra niewarta świeczki, zwłaszcza jak się zaczyna i nie wie co się lubi oraz czego potrzebuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się