Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Może moje pytanie jest banalne i nie dotyczy profesjonalnego wyposażenia, ale nie orientuję się kompletnie w sprzęcie fotograficznym.
Potrzebuję jakiegoś aparatu, robiącego zadowalającej jakości zdjęcia i umożliwiającego kręcenie filmów w jakości dość znośnej.
W czym szukać? Żadnych profi działań nie będę nim uskuteczniać, ot żeby dało się nagrać przejazdy z zawodów i czasem cyknąć jakąś fotkę.
Polecicie coś?  :kwiatek:
Może moje pytanie jest banalne i nie dotyczy profesjonalnego wyposażenia, ale nie orientuję się kompletnie w sprzęcie fotograficznym.
Potrzebuję jakiegoś aparatu, robiącego zadowalającej jakości zdjęcia i umożliwiającego kręcenie filmów w jakości dość znośnej.
W czym szukać? Żadnych profi działań nie będę nim uskuteczniać, ot żeby dało się nagrać przejazdy z zawodów i czasem cyknąć jakąś fotkę.
Polecicie coś?  :kwiatek:


Ja mam Sony Dsc-h70 ,kompakt co prawda,ale zdjęcia i filmy są nawet nawet,fociłam raz zawody powożeniowe nim i zdjęcia wyszły całkiem przyzwoicie  😉
Ile może kosztować Sigma 70-200 f2.8 bez stabilizacji?


Przejrzyj allegro. Wersja starsza może się trafić już za 1500, wersja II bliżej 2000. Używana, oczywiście.
[quote author=Fog link=topic=52.msg1715472#msg1715472 date=1363286312]
Ile może kosztować Sigma 70-200 f2.8 bez stabilizacji?


Przejrzyj allegro. Wersja starsza może się trafić już za 1500, wersja II bliżej 2000. Używana, oczywiście.
[/quote]

Czyli prawie tyle co neizawodny nikkor 70-300. Dziesięć razy się zastanów zanim kupisz używaną sigmę, naprawdę trzeba uważać na nie  😵
armara ja co prawda nikkora 70-300 w rękach miałam raz i sigma o wiele lepsza, o wiele bardziej mi podpasowała. 2,8 stałka to jednak całkiem coś innego. Ja swojego zakupu nie żałuje, mam tą sigmę od ponad roku i jakoś wyjątkowo nie narzekam.
a ja mam sigme 70-300 5.6 ? do mojego canona 450 D kupiona troszke ponad rok temu i poza tym ze mam w niej ff to nic nie szwankuje  😁 😁

wlasnie...zabierałam sie nie raz ....a jak sie zabierałam nagle kas odpływała na cos innego, wiec ponowne dylematy...poszukiwania :/
nie chce wysyłać az do trójmiasta aparatu zeby mi skalibrowali :/ wiec sprzedam puszke i kupie cos innego do body. myslałam o canonie 50 mm 1.8 (1.4 jest o wieeeeele droższy a chyba niekoniecznie mi taki jasny bedzie az tak potrzebny :/ ) i cały czas poluje canona 70-200 2.8 ...tylko nie wiem czy bez stabilizacji sobie poradze.

druga opcja to szukac innego body z kitem...juz lepszego...i wtedy do niego wspomniany canon 50 mm....

matko te dylemty, ktoś sie wypowie...podpowie  🙇
elle
A miałaś w rękach dwuletnią, sigmę z dużym przebiegiem ? Ja miałam.
Też kiedyś miałam parcie na 2.8, ale wybrałam jakość Nikkora (na N 2.8 mnie nie stać, a używek się boję). Robiłam ostatnio 70-300 zdjęcia na Torwarze i jestem bardzo zadowolona 🙂
Miałam na początku sigmę 70-300 APO, fakt malowała cudnie, ale po ok. 3 miesiącach używania trafiła do serwisu raz, potem drugi, za trzecim odpuściłam i kupiłam nikkora. Te szkła się po prostu szalenie szybko zużywają, rozkalibrowują 🙁 Więc używki odradzam !

Kilka Nikkorowych strzałów


armara: Niezłe te fotki. Muszę się zastanowić nad tym nikkorem.
armara a ten nikkor 70-300 do jakiego body podpięte? 😉
D300, ale z d80 też miałam i było ok 🙂 🏇
armara
ja mam swoją sigmę, z tego co pamiętam, plus minus, od dwóch lat, a kupiłam ją używaną, na gwarancji.
Wcześniej też miałam 70-300, bez APO, i IMO za taką cenę nie znalazłabym lepszego obiektywu. Fakt, że m.in. przy ogniskowej 300 mydlił i cudem świata było zrobienie dobrego zdjęcia, ale to nie zmienia faktu, że i tak za tą cenę to jest szał, a przynajmniej był dla mnie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 marca 2013 10:36
dwie nowości od Canona: 100D i 700D
elle
W tej chwili sigma 70-300 APO ma bardzo poważnego konkurenta w postaci Nikkora 55-300
m.indira   508... kucyków
21 marca 2013 11:25
swoją sigmą 70-300 fociłam do lata ub roku, prawie 3 lata, była raz w serwisie bo mi zassała piach, od tej pory nigdy nie miałam z nią problemów, bez kalibracji do końca, od lata 70-200 2.8 też sigma i ciagle się zastanawiam kiedy mi padnie bo jakoś odpukać na razie nic sie nie dzieje, faktem jest że mam woła nie puszkę czyli d60 i 3 polowy AF i może dlatego nie ma problemów a ostrzeniem, na 100 zdjęć pomyli się z 2-3 razy i to tylko przy seryjnych i zawsze pierwsze...
armara to zdjecia prosto z puszki? bo chyba troche poprawiałas je co?

Właśnie wpadł mi przed oczy jeden (rosyjski) artykuł - zapowiedzi na 2013 rok - ciekawie sie zapowiada ten rok 😀iabeł:
- http://www.pentaxist.ru/2013/02/sluhi-o-pentax-k3.html
Delikatnie rozjaśniałam i ostrzyłam po zmniejszeniu czyli standard. Często z premedytacją nie doświetlam zdjęć. Mogę Ci na maila wysłać kilka oryginałów 😉 Tylko nie w tej chwili, bo nie mam drugiego kompa pod ręką.
pomocy
to:
TAMRON AF 70-300mm F/4-5.6 Di LD Macro (Nikon)
czy to:
Nikon AF-S DX 55-300 mm f/4.5-5.6G ED VR
Macie jakies godne polecenia tanie i robiącej dobrej jakości zdj lustrzanki? 🙂
Zdjęcia robi fotograf, a nie aparat 😉

Powiedz kilka słów, co chcesz fotografować, jaki przewidujesz budżet itp. Łatwiej będzie coś doradzić 🙂
Chciałabym mieć nieporuszone / nierozmazane zdjęcia z jazd, często robię zdjęcia psu, czasem natrafię na jakieś ciekawe gałęzie drzew i tego typu rzeczy. 1000 max 1500 🙂
Skoro tak, ja bym poradziła zainwestować raczej w jakiś fajny kompakt, niż lustrzankę. Co do konkretnych modeli, niestety nie pomogę, ale na pewno ktoś inny będzie mógł doradzić.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 kwietnia 2013 12:12
Dama, poczytaj trochę o aparatach i fotografii. lepiej poświecić na to trochę czasu i wiedzieć na co się wydaje pieniądze.
tutaj zbiór linków fotograficznych
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,35683.msg742047.html#msg742047
ode mnie jeszcze dorzucam optyczne. znajdziesz tu testy i recenzje większości aparatów i łatwiej będzie Ci coś wybrać.
możesz jeszcze obejrzeć Podcast 35mm, wyjaśnią trochę i nie przynudzają. 😉

madmaddie , Lena dziękuję  :kwiatek:
Delikatnie rozjaśniałam i ostrzyłam po zmniejszeniu czyli standard. Często z premedytacją nie doświetlam zdjęć. Mogę Ci na maila wysłać kilka oryginałów 😉 Tylko nie w tej chwili, bo nie mam drugiego kompa pod ręką.


Oj szkoda ze rozjasnilas 🙁 -spojrz na bialy kolor...wygladaja teraz na delikatnie przepalone 🙁 chetnie obejrze te prosto z puszki 🙂


Chciałabym mieć nieporuszone / nierozmazane zdjęcia z jazd, często robię zdjęcia psu, czasem natrafię na jakieś ciekawe gałęzie drzew i tego typu rzeczy. 1000 max 1500 🙂


Jak nie poruszone to zmniejszyc czas 😉
Moze byc sprzet uzywany?  Bo inaczej to tak jak Lena radzi...moze lepiej kompakt?
Np.Panasonic LX-5,LX-7,Samsung EX2, Olympus XZ-1,XZ-2,Pentax MX-1 lub Sony RX100  😉

Poczytaj najlepiej testy na http://www.dpreview.com/ - najlepsza strona chyba jaka istnieje.
i na forach roznych systemow:
- http://www.canon-board.info/
- http://pentax.org.pl/
- http://forum.nikoniarze.pl/
jezeli chodzi o polskie strony - optyczni i fotopolis - srednia jakosc - juz nie raz na forach wyzej poruszane byly testy ich,ze oceniaja zaleznie ktory handlowiec z ktorej firmy prawdopodobnie wiecej w kopercie przyniesie...i udowodniono im ze podczas testow lustrzanek nie sprawdzaja BF/FF po podpieciu do szkiel - troche wstyd...bo jak ten test pozniej wyglada  😲
No to podrzuć maila 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 kwietnia 2013 22:25
Fantazja, Nikkor.

Z używanych lepiej N 70-300 czy Sigma 70-200? Z jednej strony stałe jasne światło Sigmy, z drugiej jednak Nikkor to Nikkor... Na hali rzadko robie foty, potrzebuje szybkiego i celnego AF no i ładnego bokehu.. Mam D3000 wiec musi być wersja z silnikiem. Bardzo mnie przekonały zdjęcia armary z hali, ale w D300 można wyżej podbić ISO niż w D3000 (przy 800 przestaje sobie radzić  🤔). Widzę chociażby po zdjęciach Dominiki Frej, że przydałaby się kalibracja Sigmy (to już nie są takie żylety jak kiedyś), nasłuchałam się opinii na temat BF/FF i mydlenia na f/2.8, więc nie wiem czy jest sens kupować tak jasne światło żeby później przymykać je do wartości zbliżonych w 70-300... I zakres 70-300 mi odpowiada, często 200 to dla mnie za mało. A z drugiej strony, boję się czy nie byłby za ciemny.
Obecnie mam N 55-200 i nie jestem z niego zadowolona, kupiłam jako używany i po prostu dałam się naciągnąć...

edit: dopisałam parę rzeczy, wczoraj z telefonu mi się nie chciało  😁
Facella
Jak coś służę oryginałami z Cavaliady.
Ja jestem zadowolona, choć ideał toto (światł) nie jest, zwłaszcza, że jakoś dużo ostatnimi czasy bywam w halach.
Na + dla Nikona
bardzo dobre wykonanie
ostry w zasadzie od pełnej dziury
duża osłona przeciwsłoneczna (tulipan) w zestawie
bardzo szybki, cichy i cielny AF
zadowalająca jakość zdjęć na 300 mm

z minusów
nieciekawy bokeh
nienajlepsza praca pod ostre światło
generalnie szkło kiepsko "maluje", może nie tyle kiepsko co nieciekawie. Mi to średnio przeszkadza, bo bardziej interesuje mnie sport i klasyczne kadry "użytkowe", mam też w zanadrzu 50/1.8, ale jeśli myślisz o sesjach innych niż sportowo-użytkowe to może sigma ? Jak się trafi dobrą sigmę to naprawdę dużo można osiągnąć.
Ja teraz zbieram na 70-200 f4, który jest ostry od pełnej dziury ma ładniejszy bokeh i optykę porównywalną z 70-200 2.8 przy dwukrotnie niższej cenie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2013 16:49
armara, do 70-200 f/4 to ja bym chyba musiała nerkę sprzedać  😵 Właśnie ostatnio za dużo zdjęć ludziom robię, wprawdzie mam Heliosa (50 f/2), który bardzo ładnie maluje, ale ostrzenie ręczne i brak pomiaru światła czasami mnie przerastają. Zastanawiałam się nad N 50 f/1.8 i zostaniem jeszcze przez jakiś czas przy N 55-200, ale zobaczę jak się będzie sprawował w najbliższym czasie. Tak poza tym, to do makro używam 18-55 z soczewką, koniom na pastwisku, na jazdach, zawodach używam 55-200 i tego samego do portretów, ale to się bardzo rzadko trafia. Na hali mi się jeszcze nie zdarzyło i raczej nie mam takiej potrzeby. Dlatego 70-300 mógłby być dobry, zorientowałam się w cenach nówek i jestem załamana  😵 Używany kupić się boję.
50 aczkolwiek jakościowo rozwala system  😍 to niestety nie jest zbyt poręczna do koni. Ja jej używam najczęściej w stajni, tam gdzie baaardzo ciemno, no i do portretu, ale też nie zawsze mam czas przepinać.
N 70-300 to dobra alternatywa. A o 55-300 nie myślałaś ?
dziewczyny szukam jakiegoś obiektywu pod canona 550D, z nastawieniem na robienie końskich zdjęc, myslalam nad sigmą, ale narazie to wydatek ponad moje sily 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się