Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

[quote author=wistra link=topic=52.msg1684109#msg1684109 date=1360521330]Możecie mi jeszcze wytłumaczyć jak krowie na rowie, czym się różni 70-300 od 55-300?
Ogniskową...
Poza tym są to obiektywy do pełnej klatki.
[/quote]
Jak już przychodzisz do wątku tylko po to, żeby się po kimś przejechać to nie pisz głupot. Pod pełną klatkę jest tylko 70-300.
Zjadły mi się cyferki. 😉
70-300 jest do pełnej klatki, więc rzeczywista ogniskowa do formatu DX będzie większa (o 1,5x zdaje się).

Rozumiem, że ktoś może nie wiedzieć, ale nie chcieć poczytać o podstawach to już nie, sorry.
Ale w sumie nie mój cyrk, nie moje małpy, ja mam odpowiadające mi obiektywy. 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lutego 2013 14:26
tu też się kłócimy?  😅

[quote author=madmaddie link=topic=52.msg1666644#msg1666644 date=1359228873]
Abre, dzięki 🙂 pewnie kiedyś skorzystam z fotcom
kupuję aparat i wybrałam http://www.faxtel.com.pl/
mam nadzieję że będzie ok 🙂


Ja smiało moge polecic dwa:
- http://www.fotostrada.pl/
- http://fotozakupy.pl/
z tego co widze to roznica cenowa widoczna.... 😉
[/quote]
moje body w faxtel: 2998
w fotostradzie: 2979
fotozakupy: 3079
tragedii nie ma 🙂 faxtel polecam, ja jestem zadowolona.
bardzo proszę o poradę.

przez przypadek kupiłam canona power shot 240 hs. niestety nie znam się na specyfikacji kompletnie, więc zdałam się na sprzedawcę. potrzebujemy aparatu na potrzeby końsko - domowe. filmik nakręcić, zdjęcie upamiętniające cyknąć do albumu, koniowate pofrustrować. czy to dobry wybór czy z tej półki cenowej (tak do 1200 maksymalnie) to dobry wybór, czy powinnam go wymienić na inny? skusił nas tu duży zoom, bo w innym prezentowanym o podobnej "urodzie" zdjęć wg sprzedawcy był tylko 4x, dlatego ten z nami wyszedł ze sklepu.

z góry dziękuję :kwiatek:
bardzo proszę o poradę.

przez przypadek kupiłam canona power shot 240 hs. niestety nie znam się na specyfikacji kompletnie, więc zdałam się na sprzedawcę. potrzebujemy aparatu na potrzeby końsko - domowe. filmik nakręcić, zdjęcie upamiętniające cyknąć do albumu, koniowate pofrustrować. czy to dobry wybór czy z tej półki cenowej (tak do 1200 maksymalnie) to dobry wybór, czy powinnam go wymienić na inny? skusił nas tu duży zoom, bo w innym prezentowanym o podobnej "urodzie" zdjęć wg sprzedawcy był tylko 4x, dlatego ten z nami wyszedł ze sklepu.

z góry dziękuję :kwiatek:


Jak mozna kupic aparat - "przez przypadek" ? 😁
w tej cenie bardzo dobry jest Olympus XZ-1 - gdyby jeszcze troche dorzucic to np. Panasonica LX-5 , LX-7, Olympus XZ-2, Samsunga EX1, EX2 ,Sony RX100  😉
Musti,  jak się idzie oglądać elektroniczny sprzęt dla dzieci, żeby porównać marki, a przez przypadek wchodzi w alejkę z aparatami to się wychodzi z nieplanowanym zakupem 😉

dorzucać raczej wiecej nie chcę, bo cykam tylko i wyłącznie dla zabawy i uwiecznienia jakiejś chwili czy obcykania koni. dziś zrobiłam kilka próbnych zdjęć i ciężko bardzo mi go opanować, mój stary aparat miał takie jasne funkcje np "zdjęcia sportowe" czyli seryjne, tu są jakieś zdjęcia hq seryjne, jakieś inne seryjne z czymś i bez czegoś, jak uzyłam funkcji "żywe kolory" to stworzyłam zielone drzewo i pomarańczowego konia, a na innych widzę dużo czarnych/białych plam. czy to moja ewidentnie wina, bo jestem kretyn, czy coś zle poustawiałam i to wina aparatu? pozwolę sobie linki wstawić, o co mi chodzi.
kolorki koszmarki-http://re-volta.pl/galeria/foto/87971
czarne plamy i dający po oczach śnieg - http://re-volta.pl/galeria/foto/87975

ooo tego olympusa pierwszego pokazywał nam sprzedawca, nie wziełam go ze względu na mały zoom, bo mam kacze nóżki i powolnie mi idzie bieganie za koniem.
a kto mi podpowie którego nikona czy canona w wersji "aparat kieszonkowy" warto kupić?
Ma być taki robiący dobre fotki, taki którym można też względnie dobry filmik nakręcić - cena bez znaczenia
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
18 lutego 2013 10:30
Czy ktoś pamięta co to była za strona na której mozna było obejrzeć zdjęcia ułożone kategoriami sprzętu, którym zostały zrobione?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
19 lutego 2013 13:49
Lena, baaaardzo dziękuję :kwiatek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 lutego 2013 22:59
http://allegro.pl/nikon-d3100-18-55-vr-16gb-torba-2-lata-gw-i3017252104.html

mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat tego aparatu? Co o nim sądzić. Byłby do amatorskich zdjęć.
Nikon d7000 vs Pentax k-5 co sądzicie ?
Polecam wątek o D7000 na forum.nikoniarze.pl

Sama się zastanawiałam nad tym aparatem, ale po lekturze mi się odechciało...
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 lutego 2013 17:35
Dziewczyny, w przypływie weny kupiłam analog canon eos 1000 (nie 1000f tylko sam 1000). W przyszłym tyg jadę odebrać i.. nie wiem co teraz 😁 Za jakim obiektywem warto się rozejrzeć?
Lena czytałam na optycznie i z tego co wyczytałam raczej na duży minus dla Nikona i do tego Pentaxa cena jest troszke przyjemniejsza. Podobno D90 już lepszy  😁
Zastanawiałam sie nad jednym i drugim i jednak chyba pozostane przy k-5.
k-5 + DA 18-55mm WR na początek. To chyba jednak dobry pomysł ?
Co do Pentaxa nie pomogę, Musti chyba bardziej by wiedział. Natomiast D90 polecam szczerze dla amatora ambitniejszego. Miałam 2 lata 🙂
Witam!
Mam pytanie. czy któś z was orientuje się może czy jest jeszcze szansa na dostanie gdziekolwiek nowego Canona 50D?
Wiem, że wyszła już 60 ale czytajac różne opinie chyba jednak wolałabym zdecydować się na 50 tylko szukam szukam i znaleźć nigdzie nowego nie mogę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2013 15:17
Zu, może poczytaj tutaj: http://www.canon-board.info/analogowy-sprzet-canona-20/

Monia, chyba raczej nie znajdziesz nowej pięćdziesiątki, 60D wyszedł w 2010  👀
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
26 lutego 2013 18:13
Chcę kupić swoją pierwszą lustrzankę, po przejrzeniu wątku i różnych stron w sieci zatrzymałam się na wyborze pomiędzy NIKON D3100 (18-105mm VR) a Sony SLT-A37K (18-55mm). Cenowo Nikon jest o 350zł droższy. Podpowie jakaś dobra dusza co lepsze?  🙇
Cariotka   płomienna pasja
26 lutego 2013 18:24
nikon 😁
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
26 lutego 2013 19:43
madmaddie, nawet nie wiedziałam o istnieniu tego forum, dzięki! :kwiatek:
Freska z własnego doświadczenia Ci powiem-trzymaj się z dala od aparatów Sony  😁
Tak myślałam, że raczej nigdzie nie dostanę już nowej 50.

Ja jestem na etapie zmiany aparatu. Miałam Sony Alpha 500. Mimo, że od samego początku chciałam Canona dałam się przekonać do Sony. Nie wiem czy żaluję tej decyzji czy nie- płakać nad rozlanym mlekiem nie ma co- ale teraz kiedy chciałabym dokupić szkło postanowiłam nie inwestować już w Sony tylko wymienić najpierw body na Canona a dopiero potem ,,ładować'' pieniążki w szkła bo jakby nie patrzeć wydatek na lata, a i pieniądze nie małe.
I tu pojawia się mój dylemat.
Miał być Canon 50, nowego nie dostanę, zastanawiam się czy powinno się kupić używany bo jakoś specjalnie zwolennikiem tego nie jestem, a z drugiej strony ludzie kupują, sprzęt działa, mniej się płaci. Są i plusy i minusy.
Teraz na półkach sklepowych stoi już tylko 60 o której można różne rzeczy przeczytać- raz, że dobry sprzęt, raz, że gorszy od 50.
No i zgłupiałam.
Nie powiem, że po głowie chodził mi tez 7D ale nie do końca jest w moim zasięgu jeśli chodzi o cenę więc jakoś specjalnie brany pod uwagę nie jest.

Pomożecie?
Mam nadzieję że napisałam w miarę zrozumiale o co mi chodzi.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2013 15:03
Monia, ja mam 60D. mam go od niedawna, chciałam czegoś więcej niż 600D, ale 7D poza moim zasięgiem. i padło na ten model. dlaczego wolisz 50D?
btw. nie wiem, może tylko ja tak mam, ale od sprzętu elektronicznego używanego trzymam się z daleka. jak mam od nowości, to wiem, że zaraz po wyjściu ze sklepu mi spadł (  😁 ), że sama przejechałam go rowerem. a tak, nigdy nic nie wiadomo 👀
sprzętowcy, mam dwa pytanka:

1. czy ktoś miał okazję porównać 7D i 5DMark2? Zastanawiam się nad upgrade'em  body, na 6 ani na Marka3 mnie na pewno na razie nie stać. W 7D kusi AF i prędkość ale podobno szumi, Marka 2 miałam w rękach i jest bardzo fajny ale mistrz szybkości z niego nie jest...
do foto psów, koni - głównie. Trochę też portretów, beauty, fashion, ale na pewno mniej niż ruchliwych obiektów 😉

2. czym się różnią poszczególne Heliosy? Przeszukuję Allegro i widzę różniste nazwy, niektóre się nazywają M-44 kilka M-85? Czy jakoś podobnie... A wszystko to ok 50mm i światło ok. 2.0... Co najlepiej kupić? I gdzie da się dorwać adapter na Canona?
ad 2.
Z Heliosami jest tak, że różnice są ogromne także w ramach jednego typu, bo są lepsze i gorsze sztuki. Dość ciekawy jest Helios 44-2 ( staruszek, ale dobre sztuki są ostre i mają fajny bokeh ). 44M-4 jest chyba najbardziej pospolity i kosztuje grosze, ale trafiają się strasznie słabe sztuki. Mój pod względem ostrości średni, ale bokeh "miękki" i całkiem ciekawe efekty można uzyskać. Za najostrzejszy jest uważany 77M-4 ( 50/1.8 ), pozostałe wymienione są 58/2, tak samo, jak 44-3, 44M, 44M-5, 6 i 7. Co do bardziej technicznych różnic, szczegółów nie pamiętam, jeśli masz ochotę poczytać więcej, to np. na mflenses.com lub podobnym forum/portalu.
Adapter M42 na Canona kupisz bez problemu na allegro i w sklepach foto.
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
27 lutego 2013 19:32
Zu po głębszych przemyśleniach sony odpadł, teraz rozterki między nikonami d3100+15-105mm a d5100+18-55mm  😵 Ktoś coś poradzi?
Lena, dzięki ogromne 🙂
Nikon d7000 vs Pentax k-5 co sądzicie ?


Ja bez dwoch zdan bralbym K-5 - lepsza puszka -> poczytaj na dpreview.com, na canon-board.info tez byl juz temat zalozony, na Nikoniarzach tez ale w dziwny sposob został ukryty (znajdzie sie go tylko dzieki wyszukiwarce google) - troche dziwne zachowanie tego forum 🤔
a takze polecam forum -> http://foto.recenzja.pl/Forum-index-c-9.html 
18-55WR bardzo fajny obiektyw na start - jak chcesz podesle sample z niego. Chyba ze masz wiekszy budzet?...i w sumie nie wiemy co bedziesz forografowal..wiec ciezko udzielic informacji 😉

Witam!
Mam pytanie. czy któś z was orientuje się może czy jest jeszcze szansa na dostanie gdziekolwiek nowego Canona 50D?
Wiem, że wyszła już 60 ale czytajac różne opinie chyba jednak wolałabym zdecydować się na 50 tylko szukam szukam i znaleźć nigdzie nowego nie mogę.


Raczej nie ma szans...chyba ze szukac po sklepach..moze gdzies na magazynie sie zawieruszyl 🙂 a szkoda bo fajna puszka była 🙂 - lepiej wykonana niz nastepca (jezeli chodzi o materialy)  ;/

Chcę kupić swoją pierwszą lustrzankę, po przejrzeniu wątku i różnych stron w sieci zatrzymałam się na wyborze pomiędzy NIKON D3100 (18-105mm VR) a Sony SLT-A37K (18-55mm). Cenowo Nikon jest o 350zł droższy. Podpowie jakaś dobra dusza co lepsze?  🙇


Ze wzgledu na obiektyw to Nikon.

2. czym się różnią poszczególne Heliosy? Przeszukuję Allegro i widzę różniste nazwy, niektóre się nazywają M-44 kilka M-85? Czy jakoś podobnie... A wszystko to ok 50mm i światło ok. 2.0... Co najlepiej kupić? I gdzie da się dorwać adapter na Canona?


Tak jak Lenka Ci napisała...tu jeszcze podeśle kilka linków które (moze) CI sie przydadza:
Obiektywy M42 warte zachodu
Sample
Btw, właśnie położyłam łapki na Heliosie 77M-4 ( 50/1.8 ). Będę go lubiła, oj będę  😁 Już nie mogę się doczekać wiosny i kwiatków, no i muszę jakieś człowieki namówić, bo w domu nie mam, a portrety tym szkiełkiem też powinny być fajne.
Ile może kosztować Sigma 70-200 f2.8 bez stabilizacji?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się