Westernowa Rewia Mody

Livia   ...z innego świata
29 czerwca 2015 19:13
Muchozol, taką mam nadzieję! Siodło przepiękne, choć ja jeszcze nie umiem się do tylu zdobień przyzwyczaić. Choć, biorąc pod uwagę poniższe ogłowie, już mi chyba niedaleko 😁 I chciałabym być taka praktyczna, dzięki temu tony klasycznego sprzętu by mi teraz nie zalegały 😁

horse_art, dziękuję!

Ja się jeszcze pochwalę ogłowiem specjalnie na zawody, ze srebrnymi uchami i policzkami:



I mam dokładniejsze zdjęcia koszuli na żywo, jestem nią zachwycona 🙂




.
Livia   ...z innego świata
30 czerwca 2015 09:11
Muchozol, dziękuję 🙂 Taki był plan, co nie dojedziemy, to dowyglądamy 😁 I stąd wszystko w motyw gwiazdkowy 🙂
.
znalazlam w garderobie (!) dwa pady. Chyba ide dalej szukac 😀

Widzial ktos w jakims niemieckim sklepie jakies tansze buckaroo? Albo moze ktos widzial uzywane? Powoli zaczynam tracic nadzieje....
Livia   ...z innego świata
30 czerwca 2015 18:00
Karolass, hahaha, też bym tak chciała znajdować kocyki w szafie 😜 Fajne oba!
Muchozol Piękne siodło  😍 ja na razie ze względu na dzierżawę konia skokowego oddaliłam się od westu mimo, że stoimy w stajni westowej. Ale jak tak patrzę na was, to tęsknie za takim siodłem...No może większa różnorodność w sprzęcie klasycznym, ale myślę że to się zmieni  😁
.
Ale ja nie wyobrażam sobie żeby mój przyszły koń chodził klasycznie  😁  a na taki fajny sprzęt zawsze miło się patrzy  🙂
.
Uważam, że każdy kto spróbował jazdy west , tego luzu, tego komfortu nie będzie chciał wrócić do klasyki  🙂
.
Livia   ...z innego świata
01 lipca 2015 08:20
Muchozol, te paski do czanki zamawiałaś w GNL czy Eqweście? Noszę się z zamówieniem paru rzeczy w Eqwest, warto?

A ze stylem, to każdy jeździ według tego, co mu się podoba. Mnie się podoba luz (nawet jeśli tylko pozorny, bo koń moim zdaniem musi więcej w weście myśleć) i siodła są bardzo wygodne (i bezpieczniejsze), a że i tak super Grand Prix z nas nie będzie, to tym bardziej szukam relaksu niż wyzwań 😉
Masz w sumie rację Muchozol za bardzo patrze przez swój pryzmat. Mi się bardzo podoba fakt, że możesz zrobić jakieś elementy na rzuconej wodzy i zebranym koniu, a nie uwiesić się na wodzy i pysku. Ja czułam satysfakcję, gdy np cofałam na rzuconej wodzy i koń pięknie zebrany, a koleżanka obok musiała na przemian szarpać konia wodzami żeby jej cofnął. 🙂
.
muchzol chodzi Ci o te meskie? 🙄
.
chciałam się pochwalić :P mialam w planie dawno, ale dopiero robiąc dla Muchozol, się w końscu wziełam. jeden na razie i z za cienkiej skóry, no ale pierwsze koty za płoty 😉
(paski do strzemion)
.
jak ci pisałam - troche pokraczne, bo moje pierwsze powazniejsze tłoczenia, dopiero sie ucze, dobieram materiały, technike. kolejne beda lepsze 😉
Miałam przyjemność jechać 4h w siodle West i wszystko super tylko kolana od wewnątrz bolały ;p
anil22 poczytaj sobie trochę wątek westowy- nie raz było już wspominane i popierane przykładami, że szarpanie za wodze etc nie zależą od stylu- jeżeli obrócisz się trochę w środowisku, to nie raz zobaczysz je u osób jeżdżących west i to na pelhamie/ munsztuku- myślę, że po prostu mało widziałaś trenerów westowych i klasycznych, skoro wysuwasz takie wnioski 😉
PS. Ja jeździłam west i wróciłam do klasyki 😉 natomiast west nadal bardzo mi się podoba, tylko tak jak klasyka- nie w każdym wydaniu 🙂 W dobrym- oba mogą być piękne 🙂
Livia   ...z innego świata
02 lipca 2015 09:40
horse_art, bardzo ładne te paski! Jak na pierwszą próbę to super ci wyszło 🙂
horse_art ja dopiero jak Livia napisała to zobaczyłam, że to twoja robota... Jestem pod wrażeniem!
kasiakliczkowskaponiekąd masz rację jestem amatorem jeśli chodzi o west. Mało widziałam, ale mam prawo mieć swoje zdanie. Uważam, że w każdej dziedzinie znajdą się " kwiatki", które ukażą daną dziedzinę jeździecką w niekorzystnym świetle. Rzadko widziałam, aby ktoś w klasyce, ktorą ja widziałam tak delikatnie cofał konia jak w wescie, który ja widziałam.
Rzadko widziałam, aby ktoś w klasyce, ktorą ja widziałam tak delikatnie cofał konia jak w wescie, który ja widziałam.

Tylko zadajesz sobie sprawę, że to nie kwestia STYLU jazdy a poziomu wyszkolenia konia i/lub jeźdźca?  👀
Simple as that. I skończmy może ten  🚫
Uważam, że w każdej dziedzinie znajdą się " kwiatki".
tyle w temacie
zadko widziałam, aby ktoś w klasyce, ktorą ja widziałam tak delikatnie cofał konia jak w weście, który ja widziałam.
Pytanie tylko, czy interesuje Cię jedynie "produkt końcowy" (co też nie jest złym podejściem!), czy sposób nauki oraz korekty. Jeżeli będziesz miała okazję więcej poznać środowiska westowego (zwłaszcza sportowego- może pojedziesz na jakieś zawody? 11 jest Rumianka np) na pewno zrozumiesz o czym teraz rozmawiamy. Sport to sport, niezaleznie od stylu. Klasyka jest po prostu bardziej popularna w Polsce więc widzisz więcej wypaczeń. Mogę Ci przesłać kilka filmików na priv 😉

Może admin przeniesie to jakoś do wątku west?
to ja na temat :P
dzięki dziewczyny 🙂
staram się szmatoholić jak tylko moge 😉))
pad od lukar ma byc na dniach, mam nadzieje tez na dodatkowy materiał, żeby doszyć do koszuli 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się