Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
14 października 2015 18:06
Mam androida 4.4, dzisiaj dostałam aktualizację do 5.1. Nie wiem czy chce ją zainstalować, jest dość spora i może mi spowolnić telefon przez zapchanie pamięci. Będę mogła ją jakoś odinstalować w razie czego?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 października 2015 19:04
Co dzieje się z paczką "za pobraniem" kiedy odbiorcy nie ma w domu? Pierwszy raz kupuję coś w ten sposób  😉
No zawsze możesz usłyszeć jak ja dzisiaj przez telefon (no nie ja, znajoma, ale paczka na mój adres), że helou, pan kurier już jest i dlaczego nikogo nie zastał. Nie, nie dzwonił wcześniej, że w ogóle paczka już u niego jest, nie mówiąc o planowanej godzinie dostarczenia 😎. Dał mi drugą szansę jutro, potem paczka ląduje w centrali danej firmy.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 października 2015 19:12
O rany, świetnie  😁 Średnio widzi mi się biegać za tą paczką po mieście z portfelem w kieszeni, to sporo pieniędzy a pewnie karty też nie przyjmują  😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
14 października 2015 20:03
smarcik, zalezy jeszcze czy kurier czy pp, bo jesli pp, to odbierasz potem normaqlnie na poczcie i tam placisz w okienku.

Przy okazji pytanie- ktory rodzaj dyni to ten, ktory mozna gotowac bez obierania ze skorki?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 października 2015 20:08
Kurcze, nawet nie wiem  😡 Chyba poczta.
Szafirowa hokkaido
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2015 09:02
Co się wydarzyło na uniwersytecie w Bydgoszczy?

Nie działa mi internet tj wyszukiwarka, dlatego sama nie mogę sobie poszukać.
"Po godz. 1.00 w nocy w zamkniętym łączniku stanowiącym jedyne przejście między dwoma budynkami uniwersytetu, zgromadziło się zbyt wielu ludzi. "Łącznik między budynkami był nieodłączną częścią "podróży" po bilet na imprezę" - informowali Kontakt 24 uczestnicy zabawy. Wchodząc i wychodząc z dwóch stron, młodzi ludzie stłoczyli się w tym miejscu i powstał chaos.  Z relacji studentów, którzy poinformowali nas o zdarzeniu poprzez Kontakt 24 wynikało, że ścisk był tak wielki, że w pewnym momencie zabrakło miejsca. Dodatkowo było gorąco i zaczęło brakować powietrza. Co najmniej kilka osób miało zemdleć. (http://www.tvn24.pl)
Przed godziną 6 rzecznik potwierdził, że jedna z rannych osób, młoda kobieta, mimo reanimacji zmarła. 15 innych osób jest rannych, w tym dwie w stanie ciężkim. Według informacji rzecznika, na imprezie pojawiło się "około 1200 osób, zdecydowanie więcej niż przewidywano". (http://www.tvn24.pl)"
Dziwne, na otrzęsinach takiego dużego uniwersytetu spodziewali się 500 osób...?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2015 09:25
Dzięki wielkie :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 października 2015 15:12
Radio Zet mówiło coś o użyciu jakiegoś gazu przez ochronę, zamkniętych wejściach ewakuacyjnych i jedynym przejściu przez łącznik, który po wybuchu paniki stracił przepustowość.
Dziwne, na otrzęsinach takiego dużego uniwersytetu spodziewali się 500 osób...?


Ale studenci w Bydgoszczy nigdy nie przychodzili w większych ilościach.
Ja nie rozumiem co tam się stało. Dla mnie to jest niepojęte. Przecież organizatorzy to na pewno grupa ludzi, którzy biegają po terenie imprezy i doglądają wszystkiego. Jak robi się za dużo ludzi ZAWSZE jest opcja, żeby jakoś temu zaradzić. Tym bardziej, że to teren uczelni zapewne dobrze im znany. Sama działam w samorządzie studenckim i wiem jak to wygląda od środka.
Proooszę o szybką pomoc, bo zwariuje  🙇
Włączyłam laptopa. Kolory rażą tak, że nie umiem na nie patrzeć. Kontrast okropny, oczy od razu mnie bolą. I nie umiem tego zredukować. Zmiana jasności nic nie daje. Nie mam włączonego "wzmocnionego kontrastu". Nie wiem nawet czemu tak się stało... jedyna opcja jest taka, że niechcący poklikałam coś w klawiaturze... 🙁
Laptop samsung, windows 8, jeśli ma to jakieś znaczenie.

Ktoś wie co mam zrobić?  :kwiatek:
anioleczek.97 - ściagnij program do kalibracji ekranu. Jeśli dalej nie bangla, spróbuj zapiać drugi monitor - jesli na nim będzie git, to prawdopodobnie coś z matrycą lub podłączeniem (wystarczy, że kabelek się zgrzał/przytarł/poluźnił/zagniutł).
mamy tu jakichś magików komputerowych? mój kursor został opętany przez demony  😂 a tak na powaznie, to w nic nie moge kliknac bo "przeskakuje" po kilka cm na boki (i nie, nie chodzi tu o moj styl klikania), porusza sie ociezale, a czasami sam po prostu lata na boki jak glupi i "zaznacza" rozne rzeczy. "samo" rowniez wlacza mi sie okienko nawigacyjne (mac takie ma, mozna sie przerzucac latwiej miedzy roznymi programami dzieki niemu) i podswietla programy, ale nic sie nie wlacza ani nie wylacza... przeskanowalam dopiero co uaktualnionym skanerem, zadnych wirusow, zadnych trojanow, zadnych robakow itd...

jak sie pozbyc tego demona? co to moze byc?  🤔  🤔 🤔 bo zglupialam 😉  :kwiatek:
Kaprioleczka, lapek? Mogła się zbrudzić klawiatura (pod spodem). A może tylko mysz wysiada (zależy jak pracujesz).
Lapek. kurcze, nie tak prosto to bedzie wyczyscic  🙄 cos wymysle i dam znac jak poszlo  👀 :kwiatek:
Kaprioleczka - sprężone powietrze i dmuchasz, często wystarcza 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 października 2015 18:09
Mega off top, ale przeczytalam odpowiedz keirashara do Kaprioleczki, przeczytawszy chwile temu jej wypowiedz o zbyt malych cyckach do striptizu...  Az zaczelam kminic jak tym powietrzem trzeba operowac 😁
szafirowa - jak wykombinujesz to daj znać, chętnie bym sobie cycki powiększyła  😂
Mega off top, ale przeczytalam odpowiedz keirashara do Kaprioleczki, przeczytawszy chwile temu jej wypowiedz o zbyt malych cyckach do striptizu...  Az zaczelam kminic jak tym powietrzem trzeba operowac 😁


ja tak samo  😂
Mam problem z kartą pamięci od aparatu. Mianowicie nie mogę usunąć z niej zdjęć. Po prostu nie ma takiej opcji jak klikam prawym przyciskiem, naciskanie Delete też nic nie daje. Karta ma suwaczek blokujący ją i podejrzewam, że to może być jego wina. Jestem niemal pewna, że wkładając kartę do czytnika wbudowanego w laptop ten suwaczek sam się przesuwa i blokuje kartę. Jakiś pomysł co z tym zrobić? Chwilowo nie mam dostępu do czytnika kart, żeby spróbować inaczej podłączyć kartę.

Edit

Problem rozwiązałam zmieniając komputer... Może komuś przyda się taka informacja 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 października 2015 21:54
Chess, na przyszłość - format karty lub usuwanie poszczególnych zdjęć z poziomu aparatu.
Facella, ale jak ten suwaczek od lock sie blokuje, to nic nie zrobisz 🙂 przynajmniej jak mi sie odłamał, kiedy karta byla zablokowana, to juz nic nie moglam zrobic
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 października 2015 22:08
A przeczytałaś cały post? Suwaczek prawdopodobnie był załączany przez konstrukcję laptopa. Do usunięcia zdjęć wcale nie trzeba mieć innego komputera/czytnika, można to zrobić z poziomu aparatu, w niektórych są różne opcje selekcji zdjęć do usunięcia.
Mega off top, ale przeczytalam odpowiedz keirashara do Kaprioleczki, przeczytawszy chwile temu jej wypowiedz o zbyt malych cyckach do striptizu...  Az zaczelam kminic jak tym powietrzem trzeba operowac 😁


szafirowa jeśli kiedyś się spotkamy masz u mnie piwo bo po raz pierwszy od 1,5 tygodnia śmiałam się na głos i z minutę nie moglam przestać  🙇 😜 😜 😜  😁

sorry za  🚫
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
17 października 2015 08:07
Kaprioleczka, piwo zawsze spoko 😉 a ze swiat jest maly i kraza sluchy, ze Kapriola niebawem moze sie poznac z moim Crossem... 😉

zeby nie bylo, ze tylko off-topujemy - orientuje sie ktos, czy mozna jakos inaczej zalatwic ekranik do sony xperia z3? Dziecko mi peklo szybke, a w serwisie krzycza 650-1000zl, a tyle to chyba po tych napompowanych cyckach i dobrym striptizie uzbieram...
szafirowa, digitizer do Z3 na allegro to koszt rzędu 100zł, jak dasz jakiemuś znajomemu ogarniającego chociaż trochę elektronikę to wymieni Ci bez problemu, są filmiki na youtube. Tyle że gwarancję tracisz.
Swoją drogą te serwisy grubą kase na tych ekranach robią, znajoma chciała wymienić wyświetlacz w laptopie z apple to w serwisie zawołali 2500zł, kupiła ekran za 250zł na allegro i kolega informatyk jej to wymienił...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się