Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ushia   It's a kind o'magic
26 października 2015 10:50
ta sama obawiam się
wprawdzie nie w TK, ale w Lidlu 😉, ale musialam szukac tej która placilam - i to chyba wszedzie obowiazuje
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
26 października 2015 11:23
W Lidlu i w biedronce to na 100% ta sama 😉

A gdyby ta karta straciła ważność? Jak wtedy sklep się na to zaopatruje?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2015 12:42
przyszedł list polecony (pismo urzędowe), ale nie zdążyłam się wygrzebać z łóżka i zostało awizo. na babcię, babcia po operacji serca w sanatorium. jaki jest regulamin odbioru takiego awizo? nie mogę znaleźć w internetach, a PP nie chce wydać listu (chociaż to ważne, terminy gonią, etc)
musisz mieć upoważnienie od babci.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 października 2015 12:45
dzięki!
A to nie jest tak że rodzina może odbierać? Ja z poczty rodzicom i bratu bez problemu odbieram, tylko zawsze muszę zrobić adnotację w jaki sposób jestem spokrewniona.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 października 2015 16:29
Nie bardzo, zwłaszcza jeśli adres na przesyłce nie pokrywa się z adresem zameldowania osoby odbierającej, nazwiska się różnią itd. Przynajmniej tak było w moim przypadku, kiedy chciałam na poczcie odebrać polecony do Mamy.
kupiłam bilet na polskiego busa, a w mailu z biletem w ważnych informacjach pojawiło się min to ,,ULGI USTAWOWE
Dokonuje Pan / Pani zakupu biletu z ulgą ustawową. Proszę zapoznać się naszym Regulaminem Przewozów oraz z Tabelą Ulg Ustawowych, jakie dostępne są przy zakupie biletu na stronie internetowej PolskiBus.com. (...) ".
Tyle, że nie zaznaczałam żadnej ulgi. Jeśli w numerze rezerwacji nie ma kodu np. U10 to rozumiem, że jednak mam normlany bilet?
Mam dziwny progrem z google chrome  😵
Gdziekolwiek kliknę (chociażby na allegro przy zmianie podglądu kupione/sprzedane/oglądane/etc) otwierają mi się jakieś inne zakładki z reklamami. I tak jest na KAŻDEJ stronie. Czasem nawet jak chce się zalogować gdzieś i kliknę w okienko do wpisania hasła dzieje się to samo, klikne enter aby zalogować dzieje się to samo... Już mam dosyć  🤔wirek: 🤔wirek:
Wie ktoś jak to naprawić? Albo czym to zablokować? Ten adblock plus nie działa na to 🙁
arlyn, to brzmi jak jakiś wirus, przeskanuj sobie komputer 🙂
arlyn, średnio co 3 strony jest polecane 10 programów na takie problemy - proponuję użyć wyszukiwarki 😉
Zeskanowałam komputer i problem nie minął 🙁. + jednak dzieje się tak na każdej przeglądarce. Poszperam tu w takim razie 🙂.

Mam tez drugie pytanie. Orientuje się ktoś, czy jeśli zadzwonie do PZHK i podam imię, rodziców i datę urodzenia konia to dostanę info o tym gdzie się znajduje lub chociażby czy żyje? Albo jest inna mozliwośc aby takie informacje uzyskać? :kwiatek:
arlyn, mi na podobne problemy wirusowe pomógł AdwCleaner.
pomóżcie- jak nazywa się takie coś, że trener ma mikrofon a jeździec słuchawki?
nakarzynka, - interkom? Była też przez equishop lansowana taka końska wersja tego, WHIS, ale ktoś gdzieś pisał, ze dużo taniej można znaleźć taki bajer innej firmy,  "nie końskiej" 😉
arlyn, jak znajdziesz coś, co zadziała, to daj znać. 👀 Mnie się ściągnął taki właśnie shit, tzn. najpierw ściągnęła mi się wyszukiwarka i ustawiła jako strona domowa (i nie dało się tego usunąć). Zwykle na takie problemy pomagał AdwCleaner, więc ściągnęłam go (ze strony producenta) i przeskanowałam komputer. Nie pomogło. Malwarebytes też nie. W końcu czymś to usunęłam (CCleanerem chyba), ale w międzyczasie skanowałam AdwCleanerem jeszcze raz (w przypływie desperacji) i po tym pojawiło mi się to samo, co Tobie - reklamy wszędzie, milion wyskakujących okien. NIC na to nie działało, tzn. SpyHunter to wykrył, ale żeby usunąć, trzeba się zarejestrować (i zapłacić jakieś 20$). Gorzej, to chyba żyje własnym życiem i się rozwija, bo na początku reklamy wyskakiwały tylko czasami, a z czasem - gdzie nie kliknęłam, coś nowego wyskakiwało. Próbowałam też odinstalować przeglądarki, pousuwać pliki tymczasowe i dane aplikacji... Pomogło o tyle, że po usunięciu Chroma i ponownej instalacji przynajmniej w Chromie tego nie mam (co ciekawe, w IE nie miałam od początku, ale mam jakąś bardzo starą wersję - umówmy się, że jedyne zastosowanie IE to ściągnięcie innej przeglądarki :hihi🙂. Ale w FF żyje nadal i mnie to złości bardzo, bo do tej pory używałam właśnie FF, mam tam wszystkie zakładki... Niestety chyba muszę przełknąć tę żabę i zrobić format dysku, a gdzieś posiałam dysk zewnętrzny i nie mam na co przenieść ważnych plików. I tak się wkurzam, że nie mogę używać czegoś, do czego się przyzwyczaiłam. 👿
Spróbuj zidentyfikować, co to konkretnie jest - one zwykle są podpisane (okna z reklamami/bannery) i na tej podstawie szukać metod na usunięcie. U mnie było (no, jest) Ads by name + yxo.warmportrait... - kiedyś na to pierwsze AdwCleaner pomagał... a teraz mnie tylko dobił. :/
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 października 2015 08:03
Mikroport to jest chyba. Dawno temu jezdzilam z cztms takim- super sprawa, tylko trzeba sobie ta sluchaweczke doklejac plasterkiem, bo inaczej wypadala
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 października 2015 18:30
Ratunku!
Czy kupię gdzieś w Wawie lub okolicach czarno-czerwone leginsy? Takie w stylu Harley Quinn?
I bluzkę "hiszpankę", taką w tym stylu? 🙇
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
28 października 2015 19:10
sumire, przeskanuj spyhunterem, a potem usuwaj ręcznie idąc od lokalizacji do lokalizacji. tyle 😀
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
28 października 2015 20:28
Zrobilam 'zaczyn' na ciasto drozdzowe. Drozdze zapracowaly, ale ni hu hu nic nie uroslo przez kilka godzin w cieple. Do tego dalo sie wyczuc lekko alkoholowy zapach. Co poszlo nie tak? wielokrotnie robilam wg tego przepisu i zawsze bylo bardzo ok, ladnie roslo. Dodam, ze zdecydowalam sie dac mu szanse i jednak upieklam- w czasie pieczenia uroslo spoko, conajmniej 3 razy zwiekszylo objetosc. Gdzie mogl byc haczyk?
Może drożdże były stare?
W Lidlu i w biedronce to na 100% ta sama 😉

A gdyby ta karta straciła ważność? Jak wtedy sklep się na to zaopatruje?


ale jak Ci karta traci ważność, to dostajesz taką samą, z tym samym numerem, tylko, że odświeżoną 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
30 października 2015 13:51
A widzisz, to tego nie wiedziałam 🙂  :kwiatek:
Jak i czym odcedzić/odwirować nalewkę? Wpadł mi do głowy szalony pomysł zmiksowania pigwy bo mi się wydała twarda i słabo reagująca. No i mam pulpę a w niej 2 litry spirytusu i kilo miodu. Ostatecznie użyję sita, ale może jest "coś" co by ułatwiło?
Taka wirówka wielka? Ogromny wyciskacz do czosnku?
Tania, - przez płótno? Ja pigwe (a w zasadzie pigwowca) traktuje malakserem i tworzą się z tego małe kwadraciki, coś jak cebula w kosteczke (polecam sposób - zasypana cukrem idealna do herbaty, nalewke też się fajnie z tego robi), jak zalewam alkoholem to potem albo nie ruszając słoja zzsysam sam "napój" bez owoców i takiego płyłu zalegających na dnie takim wężykiem gumowym do butelek, albo reszte właśnie przez płótno.
Ja bym przecedził na sicie i zostawił do odstania, potem zlewał
Osobiście pigwe kroje w kawałki i zasypuję cukrem, po kilku dniach zlewam syrop i mieszam z 96% a owoce z syropu zalewam wódką, po następnych kilku dniach mieszam jedno z drugim
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 października 2015 16:21
Jak już jesteśmy przy pigwie - dostałam 3 sztuki,  co z tym zrobić?  😉 Nalewka odpada, nie piję alkoholu.
Nie wiem gdzie odpowiedni wątek ale zadam to pytanie tu :/ Przepraszam, że użyję takich słów ale nie znam innego określenie :/
Mianowicie mój koń rozciął sobie penisa, nie wiem jak to się poprawnie nazywa i z góry przeprasza, Dwa dni temu uciekł i zauważyłam to dopiero wczoraj wieczorem więc weterynarz nie był wzywany, teraz rana wygląda lepiej, krew nie leci ale nadal coś tam jest, Przemywam mu Ryvanolem(?). Czy to nie zaszkodzi? Dzisiaj nie było mojej mamy w domu i jutro ma zobaczyć, i powie czy wzywać weta, ale mógłby on przyjechać dopiero w poniedziałek. Myślicie że na takie rozcięcie wzywać weta czy jeszcze poczekać? Rana jest cały czas przemywana i wygląda lepiej tak jak pisałam u góry 😉 Z góry dziękuję za każdą odpowiedź 😀 Pozdrawiam
Dziękuję "pigwożercom".  :kwiatek:
Jak już jesteśmy przy pigwie - dostałam 3 sztuki,  co z tym zrobić?  😉 Nalewka odpada, nie piję alkoholu.
z trzema sztukami to chyba herbate 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się