naturalna pielęgnacja kopyt

BUCK   buttermilk buckskin
07 września 2023 07:49
esperer białych czy takich bardzo jasno szarych wyglądających minimalnie plastikowo 😉 jeśli to to, to po prostu szybki świeży odrost 🙂

edit: raz do roku tez mam cos takiego, łączę to z właśnie akurat z szybszym wzrostem i jakimiś warunkami pogodowymi których nie zdiagnozowałam 😉
dea   primum non nocere
07 września 2023 09:46
Albo skórka na koronce bardziej widoczna 😉 pytanie czy ten pierścień zrośnie w dół kopyta, czy zniknie.
dobra to zdjęcia. na czarnym to wyraźnie widać takie suche pierścienie na tym drugim mniej to widać bo ma kopyta w ciapki ale też tam pod kłakami mu sie robi taki suchy pierścień. Dwa konie obydwa zmieniały miejsce wiec stres sie zgadza i zmieniły pasze to sie też zgadza. U tego z czarnymi kopytami to jest na wszystkich 4
k1.PNG k1.PNG
k2.PNG k2.PNG
espérer, a to na pewno pierścienie puszki kopyta? Bo na zdjęciu mi to wygląda trochę jak ,,skórka" która po prostu schodzi na róg. To taka sama skórka jak w ludzkich paznokciach i czasem ze względu na warunki i pogodę i przyrost nachodzi bardziej i bardziej ją widać 😉
espérer, też mi to wygląda na skórki na tych zdjęciach.
dea   primum non nocere
07 września 2023 13:18
Dokładnie, mi to wygląda na skórkę. Poczekaj i zobacz, czy to w ogóle zejdzie na dolną część ściany.
I zdjęcie…
F548BF9D-DDB1-4D1E-A471-F9D97E219A10.jpeg F548BF9D-DDB1-4D1E-A471-F9D97E219A10.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 września 2023 15:33
KaczkaKatastrofa, nie ma zdjęcia.
Post został usunięty przez autora
Mam pytanie: obcęgi Icar dla baby -który rozmiar jest najwygodniejszy? 14,15,16" ?
15 i 16 jest duże, jako kobieta robię 14' i większych bym nie wzięła 🙂
Miałam 15' z Bassoli bodajże i nigdy więcej takich wielkich
Dziękuje. A jak się sprawują? Warto kupić za tą cenę?
Uważam, że tak, chociaż GE to już w ogóle bomba, ale mam drugą parę Icarów i jestem zadowolona, do ostrzenia też można wysłać przez Kowalencki.pl i wracają piękne prawie nówki sztuki 🙂
Mój koń aktualnie jest kuty ortopedycznie w związku z potrzebą odciążenia trzeszczek (obecnie okrągłe podkowy, wcześniej odwrócona, ale Houdini non stop je sobie zdejmował). Kucie owszem przyniosło poprawę, koń zaczął obszerniej wychodzić z łopatki i ogólnie poruszać się swobodniej. Niestety w związku z RAO prawdopodobnie będziemy sie przenosić na w większości padokowanie i już widzę te obcasy śniegowe w kopytach. Do czasu diagnozy gość całe życie byl bosy zastanawiam się nad naturalnym werkowaniem. Czy w ogóle jest szansa ogarnąć trzeszczki bez kucia, czy w tym wypadku lepsze wrogiem dobrego. Czy polecacie kogoś w okolicach Łodzi kto mógłby podjechać, ocenić, porozmawiać?
ptyśmiętowy, a wkładki gumowe przeciwśniegowe nie załatwią sprawy?
Szczerze? Jeszcze nie wiem, to będzie nasz pierwszy sezon ever w podkowach. Dlatego szukam wielotorowo.
ptyśmiętowy, u mnie w stajni chyba wszyscy zakładają wkładki na śnieg w zimie, ja też i nam się to sprawdza. Ale wiadomo musisz znaleźć rozwiązanie które tobie pasuje 🙂
ptyśmiętowy, wkładki dadzą radę. musisz mieć hacele na padoku bo na zamarzniętym koń może się mocno ślizgać.
ptyśmiętowy, w Łodzi masz Ulę Krzanowską.
Dzięki Wam bardzo! na pewno przyjrzę sie wkładkom, a o hacelach myślałam, i trochę sie ich boje, bo ziomek z gatunku zaczepnych, a nie wiem czy będę miała możliwość puszczać samego. No ale tak jak mówię, póki co badam opcje 🙂
Powtórzę po Fokusowej - masz najlepszą z możliwych opcji w okolicy tzn Ulę Krzanowską 🙂
Jeśli nie to wkładki śniegowe plus zamiast haceli wbić widie w podkowę, bezpieczniej jak zacznie przodami machać to nie zrobi innemu koniowi krzywdy (a przynajmniej nie takiej jak hacelem)
Witam, jaka może być przyczyna takiej dziury na koronce ? Kopyto się rozchodzi na granicy koronki przy każdym kroku i jest tam dziura na opuszek palca, w środku miękkie. Czy jest szansa na zejście tego.
F9AE1241-EC1E-4F72-A0EA-E9CACB15824D.jpeg F9AE1241-EC1E-4F72-A0EA-E9CACB15824D.jpeg
3B540F3C-7363-4F1E-9926-7D395B0C03E2.jpeg 3B540F3C-7363-4F1E-9926-7D395B0C03E2.jpeg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 października 2023 13:48
ewelina169, Wyglada na miejsce ujścia ropy.
Hej hej, czy naturalne to nie wiem ale innego wątku o kopytach nie znalazłam.
Znacie jakieś budżetowe zamienniki kerabolu?
Lub czy rzeczywiście działa takie cuda?
Koń ma lekki niedobór cynku (i kopyta w złym stanie), już suplementujemy ale już któraś osoba z kolei poleca mi ten kerabol i się zastanawiam nad nim
Koniuszek, w kerabolu to nie tyle cynk a raczej Dl-metionina (białeczko) w połączeniu z resztą robi robotę.
Dawkowanie jest malusie- 10ml na dobę... gdzie na kilogram (bo nie podają ile na litr, heheh) wychodzi 10 000 mg cynku. No to sobie przelicz ile realnie tego cynku w dawce dobowej jest.
Ten preparat wg.producenta starsza na 3 miesiące - więc nie jest jakoś kosmicznie drogi.

Tam jest białko, cynk, biotyna, selen i mangan. Szukaj supli z cynkiem, biotyną selenem, manganem (mix chelatów i organicznych) a białkiem dofutruj w żarciu - jeśli szukasz oszczędności.

Pamiętaj- kopyta rosną z białka, reszta to nośniki i kofaktory.


kotbury, a on się nie psuje? Wiem że to dawkowanie jest małe i właśnie to mnie też martwiło bo zwykle takie suplementy w płynie mi się psują :/
kotbury, a on się nie psuje? Wiem że to dawkowanie jest małe i właśnie to mnie też martwiło bo zwykle takie suplementy w płynie mi się psują :/
Koniuszek, raczej jeśli producent przewidział, że to jest butelka na 3 miesiące to wsadził tam takie rzeczy, żeby po otwarciu można było bezpiecznie zużyć przez te 3 miesiące. To jest przewaga gotowych supli nad samodzielnymi mieszankami.
kotbury, mam nadzieję, bo kilka razy już się przejechałam, niby na 2-3miesiace a już po miesiącu pływały syfki.. ale przeliczyłam te składniki i rzeczywiście ten kerabol wcale tak źle cenowo nie wychodzi, więc zabieram się do zakupu 🙂 oby tylko jakoś wchodził
Czy naturalnie robione kopyta mogą rosnąć krzywo, ponieważ koń stoi 24h na betonie? U góry przy nodze wyglądają dobrze i od połowy schodząc w dół zaczynają się rozszerzać. Powiedziano mi, że jak się konia przestawi do boksu to po kilku wizytach kowala kopyta się wyprostują.
BUCK   buttermilk buckskin
03 lutego 2024 09:14
zgadzam się z tym iż po kilku wizytach kowala się wyprostują, bo kowal w kilku wizytach zetnie te "historyczne" stany kopyta, a to co narasta z góry oby nadal było prawidłowe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się