naturalna pielęgnacja kopyt

Brilliante po opisie to raczej nie rosna krzywo tylko jest prawidłowy przyrost od koronki a od połowy wysokośći jest jeszcze oderwanie,najlepeij by było wstawić zdjęcie 🙂
Briliante, co ile tego konia robi kowal?
Czy naturalnie robione kopyta mogą rosnąć krzywo, ponieważ koń stoi 24h na betonie? U góry przy nodze wyglądają dobrze i od połowy schodząc w dół zaczynają się rozszerzać. Powiedziano mi, że jak się konia przestawi do boksu to po kilku wizytach kowala kopyta się wyprostują.
Briliante, jak masz "dzwonki" od dołu to:
- albo jest brudno i masz syfy zagnieżdzone w linii bialej
- albo jednak te kopyta są źle werkowane i następuje oderwanie mechaniczne
- albo masz niedoory w żarciu i kopyta są slabe
... albo wszystkiego po trochu.
Twardość podłoża przy zdrowym kopycie nie ma znaczenia. Konie na skalistych pustyniach usa mają fenomenalne kopyta.
We wtorek dostanę zdjęcia to wstawię.
Dostałam kilka zdjęć Kopyt.
82ed5dac-deb7-4ccf-b46e-e6963b590d50.jpeg 82ed5dac-deb7-4ccf-b46e-e6963b590d50.jpeg
Kolejne
b5a9d1d6-0d17-408c-8e6e-de6f550c02c3.jpeg b5a9d1d6-0d17-408c-8e6e-de6f550c02c3.jpeg
97220f10-922b-4e43-8bda-7f0ee6fc724f.jpeg 97220f10-922b-4e43-8bda-7f0ee6fc724f.jpeg
336c5fd6-b439-4603-828f-baf230adb5a8.jpeg 336c5fd6-b439-4603-828f-baf230adb5a8.jpeg
Flary. Kopyto nie rośnie krzywo.
blucha, dobrze podejrzewała.
Czyli będzie ok jak odrosną?
Briliante, co ile koń ma robione kopyta?
regularne werkowanie i flary zostaną ścięte
A dlaczego stoi na betonie?I tak całe życie?
Powiedziano mi, że kopyta ma robione nie częściej niż co 8 tygodni i ostatnio były robione.
Na betonie stoją tam wszystkie młode konie, podzielone na grupy wiekowe. Jest zadaszona wiata że słomą i betonowy wybieg. Wygląda podobnie do tego.
W okresie padokowym są na padokach.

Zdjęcie ze strony:
https://remtor.com/
IMG_4607.jpeg IMG_4607.jpeg
Jeżeli ten koń stał w takich warunkach dłużej niż tydzień/dwa- to NIE KUPUJ tego konia!
A jak już musisz to go na conajmniej pół roku postaw na łąąąąkach. Nie wolnowybiegowym pseudo padoczku ale na łąkach.
Ja myślałam, że widziałam już wszystko "w koniach", ale jednak nie. Nie ogarniam jak można trzymać młode konie w takich warunkach. Jak te konie się kładą? Jak będą ich stawy wyglądały? Bo kopyta to pikuś, ale stawy i ścięgna.

Ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości bym nie kupiła konia z takich warunków, to jest hardkor jakiś i co to za pomysł w ogóle, czemu ma służyć trzymanie koni na betonie? Wtf? Nie wiem jak można chcieć dać zarobić ludziom którzy trzymają zwierzęta w takich warunkach.
feno, bo to się szybko sprząta i nie trzeba dbać. nie ma błota nic.Jest beton ogrodzony. Ot taki większy box pod chmurką.
kotbury, no nie bardzo większy boks, bo chyba nikt normalny nie trzyma koni w boksie tylko na betonie 😬 ściółka jakaś musi być
Napisałam przecież, że pod dachem jest wyścielone słomą. Każdy koń może sobie tam stać albo się położyć.
Briliante, w dalszym ciągu to nie są odpowiednie warunki do stania 24/7 dla żadnego konia.. 😕
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 lutego 2024 20:59
Briliante, Ale to służy jako biegalnia? Wychodzą normalnie na padok? Bo jeśli spędzają tak noce to spoko, fajna opcja. Lepszy taki układ pół na ściółce, pół twarde, niż pół na ściółce, a drugie pół na błocie, to na pewno. No ale jako noclegownia.
zembria, na poprzedniej stronie jest mowa o 24 h na betonie.. więc raczej nie chodzą nigdzie indziej 😕
Hej mam pytanie o moczenie w armexie, czy po takim moczeniu smarujecie czymś kopyta? Albo np przepłukac w wodzie i nałożyc jakiś smar? żeby zapobiec przesuszaniu, czy po moczeniu po prostu puszczacie konia? 😀

ew jakieś zamienniki armexu znacie/polecacie? 🙂
Koniuszek,
Nie smaruj niczym, nie ma sensu.
Zamienniki to, choć nie wiem czy słowo "zamienniki" jest dobre, -Vircon, Clean Trax, czy ocet jabłkowy rozrobiony 50/50 z wodą
Jakie polecacie cęgi dające radę przy dwóch koniach?
Kiko22, mustad, a tańszych nie warto, bo sobie ręce można urobić, a efekt mizerny

droższe też są (np. icar), ale szkoda kasy na dwa konie

ja mam takie i sobie bardzo chwalę https://sklep.bergo.pl/mustad-nipper-12-quot-cegi-do-kopyt-50164
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 marca 2024 07:34
Też polecam Mustad. Od lat używam na kilku koniach i są jak nowe.
Też polecam Mustad.
I ja polecam Mustada. Są tak ostre, że odkładając rozcięłam sobie przedramię. Zorientowałam się dopiero jak zobaczyłam kapiącą na ziemię krew 😂
Kiko22,
Kup sobie cęgi "Samson" - dostępne w sklepie kowalencki.pl
Kosztują 350 zł i biją Mustady o lata świetlne
Czy komuś się udało dojść do takiego etapu przy cienkiej podeszwie i słabych kopytach, że koń chodził bez podków? Moja jest drugi tydzień po wizycie kowala i dzisiaj po drodze z małymi kamykami szła jakby ją parzylo �‍♀️ nie ma cukru dużo w diecie, wszystko bez melasy, bezzbozowe i kurcze nie możemy dojść do ładu z tymi kopytami. Zaczęłam suplementac Hoofs Help, ale czy z waszego doświadczenia jest szansa konia z tego wyprowadzić (wcześniej była kuta) czy jednak olać i wrócić do kucia?
I ile to może potrwać ewentualnie jeżeli komuś się udało 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się