Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

keirashara, g d y b y nie zeszły plamy, to może pójdź w drugą stronę i ufarbuj cały na czarno?
Teodora, - w sumie nawet pierwotnie miałam takie zakusy, bo ecru to niekoniecznie mój kolor, ale jakoś się do niego przekonałam 😅
Po wysuszeniu nieźle jest bez dramy, spróbuję mydełkiem (jak na złość nie mogłam kupić nigdzie, dopiero dziś dorwałam), a jak nie pójdzie to może faktycznie spróbuję go na czarny przerobić.
Czy ktoś mógłby mi podrzucić link do archiwalnej wersji bloga Quanty? 🙂 Niestety nie dodałam sobie zakładki, a nie mogę teraz wygooglać.
Moon   #kulistyzajebisty
12 marca 2024 06:30
Dreamer113, tego bloga nie ma już online, a szkoda…
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 marca 2024 08:19
Dreamer113, jest nowa wersja 🙂 https://projekt.re-volta.pl/
Tak, tak, wiem, że nie ma online stricte bloga już od dawna i że powstał nowy, ale ktoś kiedyś na re-volcie linkował właśnie archiwalną wersję, bez wykupionej domeny.
W sumie nawet znalazłam po napisaniu posta, tylko wydaje mi się, że była kiedyś taka "bardziej ogarnięta" wersja, gdzie łatwiej przeklikiwało się pomiędzy postami, ale mogę się mylę. No i w tej nie widać niektórych zdjęć czy filmików.
Podsyłam link jakby ktoś był zainteresowany: klik

PS. Ja też bardzo ubolewam nadal za jego brakiem. 🙁
Dreamer113, pytałam ją czy posty wrócą i część ma się pojawić na nowym blogu.
Ava, ooo wow, rewelacyjna wiadomość! Dzięki za info! 😀
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
12 marca 2024 19:23
Muchozol2, o, o tym mówiłam! Dzięki! 😉
Widziałam ogłoszenia że ktoś "sprzeda" karty Multisport albo Medicover.
Google jest tak beznadziejny, że oczywiście nic się nie da znaleźć.
Myślicie, że to jakiś scam ? Czy serio gdzieś bokami da się taką kartę załatwić, jeśli pracodawca jej nie zapewnia ?
Da się, jak pracodawca zapewnia to można wykupić kilka dla członków rodziny np. ale np u mnie te ceny dla osób towarzyszących nazwijmy to są średnio atrakcyjne.
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2024 10:54
Sonika, pracodawca może zapewniać różne pakiety w różnych cenach w zależności od tego, jaką ma sam umowę z dostawcą tych usług. Ja mam Luxmed dla siebie w zasadzie za darmo, dla członków rodziny za coś koło 50 zł i od niedawna mam też możliwość wykupienia pakietu "friends", czyli dla osób spoza rodziny. Wychodzi to nieco taniej niż gdyby taka osoba chciała sama kupić dla siebie pakiet bezpośrednio w Luxmedzie.
po spłaceniu tony zobowiązań (kredyt hipoteczny, limit w rachunku, jeden kredyt ratalny, zamknięcie allegro pay) i żadnych nowych zobowiązań spadł mi scoring w BIK. Czy ktoś rozumie o co chodzi? Make it make sense...
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
18 marca 2024 20:50
ekhem, jak ja brałam kredyt mieszkaniowy wieki temu, to kazali nam zostawić jakiś drobny zakup typu AGD na raty, tak po 100 zł - dla podwyższenia scoringu właśnie, żeby system widział nas jako wiarygodnych i regularnych spłacaczy. Czyste konto (tj. bez jakichkolwiek obciążeń kredytowych lub że starymi spłatami) było wtedy gorzej oceniane.
Druga sprawa: składaliście wcześniej wnioski kredytowe w innych bankach? Jeżeli bik odnotował takie zapytania z ich strony, to z automatu obniża ci punkty - tracisz na wiarygodności jako osoba aktywnie potrzebująca $$$.

Najlepsze wyniki masz oczywiście jako osoba absolutnie nie potrzebująca kredytu (czyli właśnie jakieś drobne raty, stałe i równe dochody, jakaś lokata...).
-Alvika-, teraz raty, wszelkie PayPo, AllegroPay obniżają scoring, bo taka osoba jest traktowana jako skłonna do zadłużeń. Co jest absurdalne, bo możesz wszystko spłacać przed terminem myśląc, że budujesz sobie zdolność kredytową, a tu niespodzianka.
-Alvika-, Nic nie wnioskowaliśmy jeszcze na szczęście, już na etapie rozmowy z bankami dostaliśmy info że nie ma opcji żebyśmy dostali kredyt na to co chcemy 😅 ale pogrzebałam i trafiłam na wątek na forum allegro w którym kilka osób skarży się na podobny problem z AllegroPay :/ spłacam jeszcze jedne ratki żeby coś tam mieć, zresztą te spłacone zobowiązania są też nadal widoczne w historii jako zamknięte. Czyli moja historia kredytowa nie jest pusta. Niestety najprawdopodobniej to allegro namieszało - jedyne co się zmieniło, od kiedy monitoruje sobie ta historię w raportach bik, to zapytanie z allegroPay o zwiększenie limitu o szalone 300zł - podwójne z jakiegoś powodu. Głupie okienko pop-up którego nie doczytałam i bezmyślnie kliknęłam :/ Tak więc uczulam. Swoje zamknęłam i liczę po cichu, że z czasem wrócę na dobre tory, bo spora przeprawa kredytowa przede mną.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 marca 2024 06:17
ekhem, trzymam kciuki!
Koleżanka jest właśnie w trakcie przeprawy kredytowej w banku - z deweloperem akt już podpisany, wkład własny wpłacony (niemało), zaraz kolejną transzę muszą spłacać, a decyzji kredytowej wciąż nie dostali. Kosmos...
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 marca 2024 09:45
-Alvika-, kosmos to jest że poszli w to bez decyzji...
-Alvika-, dzięki! weź nic nie mów. Banki to jest państwo w państwie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 marca 2024 21:33
Jak powiesić na ścianie poroże, żeby dobrze się układało? W zasadzie, to nawet nie na ścianie, a kominku, więc nachylona ta "ściana" jest. Mamy obie tyki z tego samego zrzutu i kombinujemy żeby je jakoś zamocować.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 marca 2024 23:32
zembria, przykręcić do deski w ładnym kształcie i zamocować na dwa solidne kołki.
Przykręcić same zrzuty bez czaszki nie jest tak łatwo. Poza tym szkoda je dziurawić. Poszukaj repliki czaszki pod zrzuty jelenia, np. https://www.fotopulapka.pl/artykuly-mysliwskie/czaszki-i-srodki-do-preparacji/czaszka-jelenia-pod-zrzuty-duza?g=1&gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMImtX6lZ-KhQMVUjoGAB3nhwM7EAQYASABEgJ2u_D_BwE Następnie jak z trofeum na ładną deskę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2024 13:19
Facella, Nie chcialabym ich dziurawić za bardzo.
espana, Z czaszką odpada, fujka 😝
Póki co wiszą na druciku, ale to raczej tymczasowe rozwiązanie, bo nie są zbyt stabilne.
1000017067.jpg 1000017067.jpg
Może do żywicy je, aby się trzymały tak jak w czaszce, ino bez czaszki, a tę żywicę jakoś na płasko zrobić i na ścianę.
Skoro nie są symetryczne, to może pobaw się układem?
Kurcze założyłam snapa. Ale jestem już chyba boomerem. Nie ogarniam XD
Jak się wchodzi w czat z konkretną osobą i widać Snapy które ktoś wysłał i mogę je oglądać milion razy to dobrze rozumiem że on mi wysłał te Snapy jakby prywatnie ? I bez ograniczeń czasu?
Czasem mam tak jak wyżej, czasem snapa mogę otworzyć raz, czasem max dwa razy. Nie wiem od czego to zależy 🤷
Też jakimś cudem wysłałam snapa 2 miesiące temu na czacie i od jest widoczny ( przynajmniej dla mnie) do tej pory?

Też jak wysłać komuś ? Jak wysyłam bezpośrednio w czacie a jak wysyłam poprzez mój profil zaznaczając daną osobę to jest jakaś różnica ?
Jak zrobić żeby ktoś mógł odczytać snapa dwa razy ?

Bo my story ogarniam, wysyłam " publicznie" i to znika po 24h
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2024 17:11
ogurek, Co masz na mysli??
Sonika, - ahahahhahahahhaha witam w klubie, założyłam z rok temu i też czułam się głupia 🤣

No więc tak: czat czyści się sam w 60 sekund lub 24h, zależnie jak ustawisz z daną osobą. Zarówno wiadomości jak i snapy. Jeśli masz coś dłużej, to zapewne to zapisałaś - wystarczy kliknąć, ja czasem zapisywałam przypadkowo zanim się połapałam. Możesz zapisać tak czyjąś wiadomość/snapa, jak i swoją własną. Wtedy można oglądać nieskończoną ilość razy. Jak ustawisz 24h czyszczenia czatu to tak samo, nie ważne ile razy w ciągu tych 24h.
Przynajmniej z tego co udało mi się rozkminić. Do tego widać jak zescreenujesz ekran (raz łapałam telefon i zrobiłam screena i aż mi głupio było).

Tak, też czułam się staro obsługując to i dalej w sumie czasem czuję się dziwnie. Niemniej faktycznie te znikające snapy mają swój urok 🙂
zembria, może coś w takim stylu... Bliżej ściany i lekko skrzyżowane
cd992e2fa07cc9fb41a0d74c3e1f1902.jpg cd992e2fa07cc9fb41a0d74c3e1f1902.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się