ciąża, wyźrebienie, źrebak

Iskra de Baleron, ja miałam podobna sytuację, zaslonilismy boks derkami żeby sąsiadka nie mogła zaglądać. Pomoglo
Mam zasłoniony boks. Nadal napierdala źrebaka jak leży dłuzej niż 2 minuty. Mam ochote ją zabić. Źrebak sie słania na nogach. Musze ja wiązać. A jak ją wiąze to jest masakra. Bo grzebie, rży i szaleje.
Znam klacz której dwa źrebaki były odchowane na butelce bo by zabiła, potem wyłączona z hodowli. Trzymam kciuki żeby przeszło
ogurek,
Ona miała juz 3 źrebaki i nigdy nie było takiego problemu. 1 raz się tak zachowuje. Za to 2 raz pękła przy porodzie. 2 lata temu miała ostatniego żrebaka i pękła. Dzisiaj na serio ją zmasakrowało. Pękła nie w strone odbytu a w bok i między nogi. Byla ponad godzine szyta. Więc przypuszczamy ze to z bólu. Ale nie moge w nią załadować wiecej przeciwbolowych na chwile obecną.
KaNie, CBD?
Spróbujcie zrobić strefę dostępną tylko dla źrebaka. Żeby mógł odejść i położyć się poza jej zasięgiem. Albo zabrać go, i poić z butelki jak przy konflikcie serologicznym? Żal malucha, klaczy i Was
Nie mam skad wziąć CBD. Moge jej dać zwykłe zioło 😅 i sama tez zapalić to może jakos przetrwamy noc.
KaNie, a może faktycznie tak jak przy konflikcie serologicznym, źrebak do boksu obok, klacz zdajacie i z butli karmić aż się uspokoi.
KaNie, są suple dla koni z CBD, są dostępne w sprzedaży olejki CBD. Koleżanka która mieszka w DE kupuje CBD dla ludzi z jakiegoś wysyłkowego sklepu.
Marycha to średnio bo jak jej źle wejdzie 😉

Magnez z tryptofanem?
nie zapominajcie że wszystko co zje klacz dostanie zrebak w mleku, nie wiem czy to dobry pomysł żeby maluch dostawał CBD
ash   Sukces jest koloru blond....
28 kwietnia 2024 23:43
Ja bym rozdzieliła i postawiła matkę w boksie obok a małego dokarmiała butlà mlekiem matki. I tak czuwasz przy boksie non stop
Niestety nie przestała kopać tego źrebaka. Własciciel nie chce rozdzielić. Był wet o 7 rano i dał jej jakies.leki uspakajające i jest troche lepiej.
Klacz która zawsze dawała mi subtelnie malowane konie - jakaś mała gwiazdka i koronka, pojedyncze siwe włosy itp, właśnie urodziła mi źrebaka z trzema białymi nogami i rozbitym jajkiem na głowie, lekko niesymetrycznym. Nie będę reklamować, bo klaczka od bardzo wiekowej matki, ale już po prostu czekam na te uwagi w arkuszach że koń się niby krzywi w potylicy przez tą odmianę na łbie.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
30 kwietnia 2024 06:24
Czy w Mazowieckim ma ktoś może odsprzedać siarę?🤞
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2024 07:21
karolina_, A fotka to gdzie się podziała?
zembria, wstawię jak młoda uzyska kontrolę nad swoimi długimi trakenskimi uszami bo narazie ma lekko klapnięte i wygląda jak przygłup 😅
anetakajper   Dolata i spółka
30 kwietnia 2024 10:42
karolina_, dawaj, dawaj. Te uszate są najpiękniejsze :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 kwietnia 2024 10:43
karolina_, Dokładnie! Najlepsze są jeszcze takie wymiętolone pajonki 😍
Proszę oto i jajko na głowie 😉
IMG_20240430_121438_481.jpg IMG_20240430_121438_481.jpg
karolina_, co to za piesek?
Miałaś belga przecież jak pamiętam.

Ale fajne foto 😍
Perlica, Belg pewnego dnia zaginął jak kamień w wodę (ona potrafiła uciekać z zamkniętego podwórka). Szukaliśmy w okolicy, dawaliśmy ogłoszenia i nic. Podejrzewam, że wskoczyła komuś do samochodu i po prostu ją ktoś ukradł. Kilka miesięcy później dostaliśmy kundelka ze zdjęcia na DT i tak DT trwa już ponad rok 😅 Fajny psiak, ale nie do domu, bo jest po mega przejściach i sikała pod siebie na widok facetów, włącznie z tym, że codziennie rano jak mój mąż rano schodził na dół. Jak nie patrzył na nią i udawał, że jej nie ma to tylko popuszczała, jak popatrzył to był dywan do prania. Także mieszka na zewnątrz, zawsze ma możliwość schować sie przez obcymi i facetami pod taras i to działa dobrze.
karolina_, ale superowe to jajo rozbite 😍 niech się dobrze chowa paskuda
karolina_, - śliczne jajko 😍 mogę być nieobiektywna, ja tam takie lubię
Dzięki dziewczyny 🙂 Zobaczymy co to wyrośnie.

karolina_, - śliczne jajko 😍 mogę być nieobiektywna, ja tam takie lubię

Miałam kiedyś konia z nieregularna odmiana, miał obrączkę na nadgarstku. Sporo było dziwnych adnotacji w arkuszach, bo ta odmiana "oszukiwała". Także trochę się tego boje. Ale z drugiej strony, dobry koń nie ma maści.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
30 kwietnia 2024 14:35
karolina_, źrebka cudna, pokazuj nogi 😃😃
karolina_, może i nietypowe odmiany nie idą w parze z ujeżdżeniem, ale jakie to ładne🤗

KaNie, jak sytuacja?
karolina_, niezła akcja , ale ona nie była agresywna to może sobie ktoś przygarnął.
Fajnie, że ta jest taka spokojniutka.
I ja się doczekałam dziś klaczuchy po terminie, mała po matce walijskiej i tacie małopolaku 😍 szukamy imienia- rośliny na literkę G
20240430_134229.jpg 20240430_134229.jpg
20240430_122929.jpg 20240430_122929.jpg
Gardenia (jest o niej nawet piosenka 😉 Iggy`ego Popa, a czarna bogini w wytartym płaszczu pasuje do małej jak ulał 😁😉
JulciaKx3, gratulacje! Ja jeszcze czekam i też liczę na centki😊
Gunnera
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się