ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Serio Wy nie macie większych problemów?
Nie pluje się do własnego gniazda, że tak powiem.
Zadziwia mnie dyskusja zmuszania _Gaga, że ma pisać na publicznym forum, bo Wam tak będzie lepiej czy co?
Nevermind   Tertium non datur
17 maja 2024 11:30
Perlica, za każdym razem kiedy jest krytyka fei, to Gaga broni ich własną piersią, po czym tłumaczy się, że nie do niej pretensje, bo to nie ona ustala zasady.
O to mi w zasadzie chodzi...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
17 maja 2024 13:39
No ciekawe jakby to było jakby funkcjonariusz danej instytucji otwarcie krytykował instytucje dla której pracuje. Raz że niepoważne, dwa że ktoś ryzykuje lata swojej pracy na wylewanie opinii na forum publicznym, trzy - wbrew pozorom nie jesteśmy tutaj tak anonimowi. Mnie to wcale nie dziwi. Każdy ma prawo ochrony swojego imienia czy dorobku zawodowego.
donkeyboy, nic dodać , nic ująć.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2024 18:07
Nevermind, stwierdzenie "takie są przepisy/interpretacja związku jeździeckiego i komisarze/sędziowie muszą się do nich stosować" to stwierdzenie faktu, a nie bronienie własną piersią. Postawa _Gaga nie jest problemem, problemem jest wybiórczość egzekwowania przepisów, czyli sytuacja jakiej doświadczyła anetakajper.
Nevermind   Tertium non datur
20 maja 2024 16:15
Facella, nie mówiłam tylko o tym temacie. Po raz któryś widzę, jak Gaga tłumaczy sens przepisów czy działań w których tego sensu zwyczajnie nie ma. A następnie się usprawiedliwia, że to nie do niej pretensje. Dla mnie na czym innym polega zasada nie plucia do własnego gniazda, ale cóż, nie będę się kłócić.
Nevermind, hola - nie tłumaczę nigdzie sensu przepisów. Podaję oficjalne interpretacje, których powinni się trzymać sędziowie i komisarze PZJ / FEI i tyle. Nie komentuję tego, nie bronię - podaję fakty, co z resztą inni chyba widzą.
I nie , nie będę krytykować interpretacji. Jest jaka jest i należy kierować się takimi wytycznymi...
Nevermind   Tertium non datur
20 maja 2024 21:16
_Gaga, no cóż, odnoszę inne wrażenie 🙂 Ale nie będę się wykłócać
Szybkie pytanie, bo wyszukiwarka wypluwa mi wybiórcze i nietrafione wyniki.
Kilka lat ja i koń byliśmy zarejestrowani w WZJ do startów regionalnych.
Na ten moment nie mamy wykupionej licencji, ale planujemy pojechać na zawody towarzyskie.
Czy mogę? Czy wymagana jest jakaś odznaka?
Milla, możesz, musisz mieć tylko nnw i badania, a koń oczywiście szczepienia.
NowaJa, dziękuję! Pytam, bo nie wiem czy to jakaś plotka, ale nasłuchałam się, że do startu w zawodach towarzyskich od tego roku ma być wymagana odznaka "jeżdzę konno", a za stara jestem już na takie rzeczy 😂
Milla, mnie już żaden pomysł Pzj-tu nie zdziwi, ale póki co na szczęście nic takiego nie wprowadzili 🙂
Czy widział ktoś kurs sędziowski podstawowy w ujeżdzeniu na ten rok? Szukanie na stronach pzj/regionalnych zj to tragedia, lepsze strony robiłam w gimnazjum, google też nie pomaga 🙁
keirashara, każdy kurs musi być zgłoszony do pzj-tu, więc jeśli na ich stronie nie ma, to znaczy że na tą chwilę nie ma.
keirashara, kursy są raczej w sezonie jesienno - zimowym. Wszystkie są na stronie PZJ w szkoleniach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się