kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

buty to nie najlepszy pomysł aby smarować czymś co uelastycznia- zrobią się flaki.
Asik955   Wegusiowo-Tanderowa
11 lutego 2011 19:15
Ja mam pytanie co do anglezowania- siada się w siodło kiedy która końska przednia noga się cofa? Zewnętrzna czy wewnętrzna?
Zewnętrzna.
ile mniej więcej kosztuje werkowanie naturalne?
Zazwyczaj "nieco" więcej. Co to znaczy "nieco"? Mniej więcej taka proporcja jak między pomidorami z marketu a ekologicznymi  😉
Asik955   Wegusiowo-Tanderowa
11 lutego 2011 20:55
Dzięki. Już mi chyba ze sto razy instruktorka mówiła a ja za każdym razem zapominam  🤦
To może niech ci wytłumaczy po co się tak robi, łatwiej ci będzie zapamiętać coś co będziesz rozumiała 😉
Averis   Czarny charakter
12 lutego 2011 19:36
Chcę kupić kask ze sklepu internetowego i mam dylemat. Jeśli obwód mojej głowy to 58 cm, to czy powinnam wziąć rozmiar 58, czy 59? Gdzieś wyczytałam, że lepiej uwzględnić ten zapas, ale ile w tym prawdy- nie mam pojęcia.
co oznacza jeśli koń zgrzyta zębami podczas jazdy?  👀
To zależy, gdy pysk mocno spięty - to często bezsilną obronę, gdy luźny - że koń znalazł sobie taką zabawę. Tak czy inaczej - akceptacja wędzidła tak się nie wyraża  🤔
Hmm, jakiej ona będzie maści ?
Ojciec srokaty, Matka gniada, źrebaczek ma już półroku (ten po prawej)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/643cae6806307e84.html
Floresta- no srokaty to raczej nie będzie żaden z nich, moze byc kary, skarogniady.

Averis-kup kask z regulacją  😎  jak dla mnie jest to super rozwiązanie, mogę wsadzić pod spód czapkę, uczesać kucyka. A tak serio to ten centymetr chyba różnicy aż takiej nie robi.
robi. ja wzielam sobie kask rowny obwodowi glowy i mi podjezdza i nie ladnie wyglada. a kaski z regulacja sa pieczarkowate wszystkie.
Averis, ja bym wziela centymetr wiekszy.
Ada   harder. better. faster. stronger.
12 lutego 2011 21:07
chyba dużo zależy od kasku, bo niektóre ubijają się
Averis - ja bym wzięła właśnie mniejszy, bo osobiście nie lubię jak mam za dużo luzu i muszę zapinać paski ciasno żeby mi po głowie nie latał. Ma się trzymać na głowie nie zapięty. A z czasem i tak wyściółka w środku trochę się "spłaszcza" -  wydaje mi się że kask ma być dopasowany, a nie żeby był 🙂

katija - co to znaczy że  "pieczarkowate"?  😡
Gosic, wiesz jak wyglada pieczarka? tak wyglada czlowieczek w tym kasku.
np, ja?

a tak serio, dużo zależy od kształtu głowy i w związku z tym od kasku.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
12 lutego 2011 21:31
typowa pieczarka 🙂
Na zdjęciu Evson
katija -  :kwiatek:
Nie skojarzyłam z grzybem, tylko z pieczarą 😉
cieciorka   kocioł bałkański
12 lutego 2011 23:10
Averis, nie masz możliwości zmierzenia w jakimś sklepie? jeśli nie, brałabym większy- głowa może spuchnąć, włosy też robią swoje, a pod większy w zimie da się wcisnąć kominiarkę. jeśli będzie się bujał- często w zestawie są gąbeczki którymi można wypełnić kask przyklejając do ścianek.
polecam jednak zmierzyć, bo istotny jest kształt głowy- co z tego, że obwód, skoro masz np głowę wąską, płaszczoną po bokach, a kask okrąglutki?
ja mam taką głowę i dobranie kasku stanowiło problem. po drugie kupowałam bo ostrzyżona na zapałkę i dziś już na głowę nie wejdzie.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
13 lutego 2011 09:45
Czy palec proroka to to samo co piętno mahometa?
Piętno Mahometa- to zmiana zabarwienia sierści, a palec Proroka to chyba to samo, co pchnięcie lancą, czyli wgłębienie?
cieciorka   kocioł bałkański
13 lutego 2011 09:54
piętno/dłoń/krew proroka, to takie rudawo czerwonawe znamię- plama na sierści
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
13 lutego 2011 10:04
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2794.0.html
Jest fajny wątek, ale dużo sprzeczności...
Piętno Mahometa- to zmiana zabarwienia sierści, a palec Proroka to chyba to samo, co pchnięcie lancą, czyli wgłębienie?

Zgadza sie. "Pchnięcie lancą" występuje głównie na szyi, lub na klatce piersiowej i jest to małe wgłębinie.
Piętno Mahometa- jak cieciorka
pietno to kasztanowata odmiana na szyi wystepujaca glownie u arabow, a wiaze sie z legenda o tym, jak nadzielniejsza klacz arabska wywiozla rannego mahometa z pola bitwy. to pietno to jego krew, ktora sciekala na szyje konia.
pchniecie lanca to podluzna dziurka w miesniu zwykle na szyi. a palec proroka to dziurka, ale okragla, moze byc na szyi, ale czesto tez na zadzie.
Czy strychowanie jest wadą wrodzoną oraz dziedziczną? Czy poruszanie się np. po pastwisku sprawia takiemu koniowi ból? A praca pod siodłem? Czy koń strychujący zadnimi nogami nadaje się do baaardzo sporadycznej, rekreacyjnej jazdy (coś typu lajtowy, niedzielny terenik)?
Strychowanie to nie jest choroba, mozna tego konia normalnie uzytkowac.
Polecalabym jezdzic w ochraniaczach 🙂
somebody, dzięki.
Oczywiście dopiero teraz zajrzałam do Zwolińskiego  😜  😀 Jest jakaś zasadnicza różnica między strychulcami a ochraniaczami?
Strychulce to rodzaj ochraniaczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się