KOTY

Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 stycznia 2009 11:03
Żaba, straszne jest to, co piszesz... My się ciągle zastanawiamy, co się stało ze Srajdusią, od kwietnia jej nie ma  😕
zaba   żółta żaba żarła żur
05 stycznia 2009 11:47
My się ciągle zastanawiamy, co się stało ze Srajdusią, od kwietnia jej nie ma  😕



Nam w taki sposób przepadło w zeszłym roku kilka kotów  🙁  🙄 
Po prostu-wyszły i zapadły się pod ziemię.Ani widu,ani słychu.  🤔
Dziwna sprawa,bo wszystkie trzymają się tylko naszego ogrodu,ewentualnie ogrodów sąsiadów mieszkających obok... Nasze koty tolerują tylko nas-domowników.Podejrzewałyśmy nawet,że może zaczęły "przeszkadzac" sąsiadom (ale niby czym?bo wszystko pokastrowane).Ale trudno kogoś oskarżac,jak się nie przyłapało na gorącym uczynku...
Bischa   TAFC Polska :)
05 stycznia 2009 13:17
Moja ciotka swoich kotów nie wypuszcza ( gdzieś wcześniej , albo na starej volcie były foty kotów mojej ciotki ) , bo sąsiad ... strzela do kotów  😲 🤔wirek:

Pozdrawiam 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
05 stycznia 2009 14:04
sąsiad ... strzela do kotów  😲 🤔wirek:



co za świr!!!  🤔wirek: 😤
a moja młoda ciągle rośnie... chyba mam mastodonta a nie kota bo w wieku 9 miesięcy waży 4,7 kg a tłuszczu nie ma... a nie jest to bynajmniej żaden Maine Coon tylko zwykły dachowiec... ups przepraszam 😡 europejczyk 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
05 stycznia 2009 18:59
Delfin, koty moich rodziców obecnie bardziej przypominają bobry niż koty 😉 Kolorowa waży ponad 6 kg, Piękny Marian prawie 9kg, tylko Niebieskooka nieco ponad 5 kg. Tylko, że to są koty wychodzące, zrobiły zapas tłuszczu na zimę.
Moje dwa futra też nie wychodzą i wychodzić nie będą, inna sprawa, że gdybym mieszkała w takiej okolicy jak moi rodzice i gdyby moje koty tak się zachowywały jak ta trójka z piekła rodem, to pewnie bym zmiękła. Zaznaczam, że mnie nie trzeba uświadamiać, że dzikiego kota można "udomowić" na amen (mam takie dwa) - futra moich rodziców są po prostu niereformowalne 🙁
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
05 stycznia 2009 19:32
cieciorka- rude kocisko wstawione przez Ciebie jest cudowne!
zaba - pięknie  😜

a to moj 1.5 roczny czarny, zwany kicmurem, ciurexem, czarnuchem lub surojadkiem  😉




kpik   kpik bo kpi?
05 stycznia 2009 19:44
czy po tym jak kot schudł i zostalo mu skory sporo, ona jeszcze ściągnie się? i zniknie?
czy z okazji jej urody (fałdka tygrysia) jest też skazana na madmiar skóry w innych miejscach?
bo na razie starczy jej na jeszcze jednego małego kotka :P
kpiku - Twoja kotka też ma melancholijnie bujającą się fałdę na brzuszku?  🤣
kpik   kpik bo kpi?
05 stycznia 2009 23:53
taaak ;] jest jej dumną posiadaczką
teraz dodatkowo jak leży na plecach po bokach można ułożyć futerkowy dywanik ze zbędnej skóry
ale przynajmniej teraz bez nadwagi jest zdrowsza ;]

jest tak, troszke pod złym kątem...


a było tak, nie wiem czy widać dobrze ale to była prawdziwa tłusta klucha


pare innych noworocznych




zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 08:32
jaka boSSka!!!  😜
kpik   kpik bo kpi?
06 stycznia 2009 09:47
heh dziękujemy
ostatnio stresa przeżywa bo gdzie nie pojedzie to obce koty się pałetają przy niej
w bstoku, w stajni i nawet wczoraj u mnie kuzynka przyjechala z kotem
co z tego ze bez zapowiedzi i ze nastepnego ranka wyjechala do pracy zostawiając mi go na głowie (bez wcześniejszeo ustalenia) co z tego ze darł jape ciagle i ze znaczył teren bo nie jest kastrowany !

przeżyłyśmy jakos i cieszymy się dzisiaj ciszą i spokojem
hej a pytania odnośnie kotów to też tutaj??
Moje przygarnięte zwierze ma już ok. 6-7 miesięcy. No i zastanawiam się kiedy czas na kastrację...
I słyszałam już dwie opinie, ze lepiej jak najpóźniej (ze względu na rozwój psychiczny) lub że jak najwcześniej (żeby te KOCUROWATE zachowania nie weszły mu w krew :P)

No i sama nie wiem co robić... Ktoś posłuży jakąś radą??
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 stycznia 2009 12:58
Postanowiłam zepsuć Pince dzień i wyrzucić ją na dwór. Mama kategorycznie zabroniła krzycząc, że się Pinkozaur przeziębi, że jestem zimno, a ona taka biedna. Ale że jestem straszną osobą, nic sobie z tego nie zrobiłam i po chwili sPinka darła się już w niebogłosy.

Wyprowadzili ją w jakieś dziwne miesjce


Okazało się, że dziwne białe coś przypominające mleko, wcale mlekiem nie jest, a ponadto jest mokre i zimne


Kot próbował wołać pomocy, ale nikt go nie słyszał


Odszedł więc kawałek...


... i zawołał głośniej


Dziwna kobieta z aparatem nie zareagowała


Więc kot wołał dalej


W końcu zobaczył nić ratunku


Gdzie znów zawołał o pomoc...


... i nareszcie ją otrzymał


W objęciach Pani


Wyprzytulany


I wymiziany


Mógł odetchnąć z ulgą


tak w wieeeelkim skrócie wyglądał 3 minutowy spacer Pinki ;]
kpik   kpik bo kpi?
06 stycznia 2009 13:09
ahh uratowana! bo ten śnieg to jej krzywde chciał zrobić haha
piękna sesja
Uuu  😉 moja gruba tez ma cudowny,faflowaty,łopoczący w ruchu bebzonik,niestety chwilowo ne posiadam swieżych fotek gdyz kociszcze zostało u Rodziców po swiętach,nie odwazyłam sie zapakowac jej znowu do auta...musze nabyc tą smyczke i szeleczki samochodowe,dzieki dziewczyny za rady.Spróbuje  tłuściocha spacyfikowac w weekend bo tesknię za jej sympatycznym ofutrowanym tłuszczem 😀
zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 14:41
hej a pytania odnośnie kotów to też tutaj??
Moje przygarnięte zwierze ma już ok. 6-7 miesięcy. No i zastanawiam się kiedy czas na kastrację...
I słyszałam już dwie opinie, ze lepiej jak najpóźniej (ze względu na rozwój psychiczny) lub że jak najwcześniej (żeby te KOCUROWATE zachowania nie weszły mu w krew :P)

No i sama nie wiem co robić... Ktoś posłuży jakąś radą??


My generalnie obserwujemy jak rozwijają się jąderka  😉 i jeżeli kota mocz zaczyna dużo intensywniej "pachniec",to znaczy to,że czas najwyższy.
Generalnie kocura kastruje się wtedy gdy jego penis już nie jest zrośnięty z napletkiem, u różnych w różnym wieku,lekarz musi poprostu to sprawdzić. Przestrzegam przed czekaniem na ewentualne znaczenie terenu bo są kocury które po kastracji nadal znaczą teren chociaż mocz tak nie śmierdzi.
dzięki za odpowiedź..
Jeśli chodzi o zamiane zapachu moczu może być ciężko by to dostrzec gdyż kot załatwia się już na dworzu (mieszkam w domku jednorodzinnym)
Muszę z nim podjechac do weta w takim razie 🙂 nie chciałam go stresować podróżą no ale chyba czas najwyższy 😀

I jeszcze jedno pytanko:

Czy ciepłe uszy u kota coś oznaczają?? (np. u psa ciepły nos to gorączka)
Przed chwilą zauważyłam ze mojego kocurka uszy są jakieś nadzwyczajnie ciepłe... Zachowuje się normalnie (biega, skacze, bawi się, wszędzie go pełno :P) Co prawda na zwykłe jedzenie zmniejszył mu się apetyt (tak od ok. 2-3 dni) wszelkie smakołyki natomiast wcina bez zastanowienia wiec nie traktowałam to jako nic nadzwyczajnego do póki do szczęścia nie doszły te ciepłe uszy...

Może panikuję ale wolę się upewnić 🙂
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 stycznia 2009 19:14
Strzyga super kocisko 😀 ale czemu on paszczę tak drze?

Moje szakalisko:





zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 19:18

I jeszcze jedno pytanko:

Czy ciepłe uszy u kota coś oznaczają??



kot ma ciepłe uszy jak mu ciepło, jakby miał gorące to należałoby się zacząć
martwić - ale wtedy doszedłby brak apetytu i inne objawy
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
06 stycznia 2009 19:19
Strzyga,  😍
Jesteś wspaniała!

Z tym znaczeniem terenu różnie może być - mój kocur, jajeczny i kryjący, nie znaczy wcale. Nawet jak mu w pokoju inna kocurza konkurencja na miesiąc zamieszkała, to nie siknął poza kuwetę. No ale Grubego sprał  🙄
Za to dziewuchy... oj, te potrafią mi lać na potęgę  😤 poprawiając jedna po drugiej!
Mam ochotę zmienić układ hodowlany na jedną kotkę i całe stadko kocurków - naturalnie, takich jak Honsu.

Okwiat, obłęd! Kocham szylkretki...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 stycznia 2009 19:28
okwiat,  bo to Hrabina Wielka Dama jest. To są miauki pełne oburzenia, że kot został postawiony w niekomfortowej sytuacji.
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
06 stycznia 2009 19:36
Alvika szylkrecik zrobił się z niej jakiś miesiąc temu, wcześniej nie było żadnych oznak, że zacznie mi się tu robić rudawa  🤔  Chociaż na dobrą sprawę, jej ojciec jest cały rudy...  😉
[quote author=xxagaxx link=topic=12.msg140281#msg140281 date=1231265381]

I jeszcze jedno pytanko:

Czy ciepłe uszy u kota coś oznaczają??



kot ma ciepłe uszy jak mu ciepło, jakby miał gorące to należałoby się zacząć
martwić - ale wtedy doszedłby brak apetytu i inne objawy

[/quote]


ok, to może panikuję.. Mam dwa koty w domu i po prostu porównałam... Moja kotka miała normalne, poweidzmy "letnie" uszy a kocurek ewidętnie ciepłe.

a tak notabene to jak u kota można poznac podwyższoną temperaturę?? (pomijając fakt zachowania)
zaba   żółta żaba żarła żur
06 stycznia 2009 19:46

a tak notabene to jak u kota można poznac podwyższoną temperaturę?? (pomijając fakt zachowania)


generalnie koty przy podwyższonej temperaturze robią sie osowiałe,nie mają apetytu
To to akurat mogę wykluczyć :P zdejmowałam go przed chwilą z choinki :P
cieciorka   kocioł bałkański
06 stycznia 2009 22:54
Cenciakos, kpisz chyba, najpiekszniejszy jest ninja
kpik, sliczna jest, zazdroszcze wam wyjazdów do stajni itd 🙂
Strzyga, świetne zdjęcia- kocica ma niezłą mimike no i doskonale widać, co chce powiedzieć  😉
może bardziej bo polubiła spacery w jakąs przyjaźniejszą pogodę?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 stycznia 2009 23:17
Myślę, że żadna forma aktywności ruchowej nie jest przez Pinkę mile widziana.
Hehe, tej fałdki pod brzuchem to już nie ma szans usunąć 😉 - moje dwie mają - od 2 lat obiecuje im operacje plastyczne, ale chyba najpierw zrobię sobie usuwanie zmarszczek albo co :P

A kociambry macie super - zresztą to są genialne zwierzaki. Zakochałam się jakieś 8 lat temu i przy dwóch wariatkach w domu, które czasem jednak chciałabym udusić -trzyma mnie nadal 🙂
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2009 12:38
a to moj ciapaty, podczas swiatecznego wyjazdu na mazury do dziadkow 🙂




no i przygarniety przez babcie kot, o ktorym pisalam kiedys w watku (lekarz najpierw stwierdzil ze nie w ciazy, dopiero potem ze kocur)
Kinio jako pulapka na ptaki


co robi Kinio w zmywarce? myje sie oczywiscie xD
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się