Janów Podlaski - zwiedzanie stadniny

Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 stycznia 2009 16:16
Niewiem czy jest taki temat...wiec zakladam nowy.
Chcialabym sie dowiedziec kto byl w Janowie Podlaskim w stadninie arabów???Jakie wrazenia???Czy zwiedzaliscie stadnine z przewodnikiem czy sami?W jakim okresie najlepiej sie wybrac???CZy ktosjezdzil na koniach ze stadniny??
Bardzo prosze o wszelakie informacje bo mam zamiar wybrac sie w mozliwie kozystnym czasie...mysle ze wiosna bylaby odpowiednia 🙂
Moze ktos był i moze podzielic sie fajnymi wrazeniami i fotkami z wycieczki???

🙄
majeczka   Galopem przez życie!
25 stycznia 2009 19:33
Jechać i ani sekundy się nie zastanawiać !
Byłam 3 razy.
Pierwszy raz na zawodach i zakochałam się w tym miejscu i w atmosferze jaka tam panuje.
Cudne budynki, rewelacyjna hala ze świetnym podłożem, przepiękne konie. Stajnia zegarowa robi ogromne wrażenie. A ogiery w stajni czołowej przyprawiają o zawrót głowy. 😍
Drugi raz byłam na aukcji/przetargu na którym kupiliśmy Arabka
I trzeci raz jak go odbierałam
I już się nie mogę doczekać kiedy pojadę znowu
Ludzie przemili w "Wygodzie" przepyszne jedzenie. Wszędzie czyściutko po prostu ślicznie.
Polecam naprawdę warto!!! 😅
A żebym nie była gołosłowna pare fotek:






Alicja_8   Z pasja...z miłością...
25 stycznia 2009 19:58
Super fotki 🙂naprawde tam jest cudownie z tego co widac...ah...

A jak ze zwiedzaniem???z przewodnikiem trzeba??Jest mozliwosc dojscia do koni??

Mysle ze skoro sie tam jest to chyba warto tez umowic sie na jazde??Bo na arabku to ja nigdy nie mialam okazji pomykac🙂
Marzeniem moim jest odwiedzic to miejsce...

A jak z dojazdem??Ja jestem zPłońska to koło Wawki...chyba nie bedzie problemu 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
25 stycznia 2009 20:20
Pewnie z przewodnikiem jest fajnie bo można się wiele dowiedzieć ja wbiegłam po aukcji do stajni wyklepać araba dać mu marchewkę i takie tam Pan Masztalerz patrzył na mnie z uśmiechem i nic nie mówił że nie mogę
Co do dojazdu to nie wiem ja jeździłam tam samochodem ze Starej Miłosnej trasą na Mińsk Maz. Naprawdę jest cudownie, mam nadzieje że uda mi się jeszcze chłopa wyciągnąć w najbliższym czasie tym bardziej że 31.01. jest aukcja 😅
co do jazdy na arabku to jasne że tak, jest super zaprosiłabym do mojego ale jeszcze nie zajeżdżony 😉
Ja mieszkam blisko Janowa, w marcu będą tu finały HPP więc warto wtedy przyjechać. Stadnina jest piękna, a teraz jest i hala i nowe stajnie. Rewelacja
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
25 stycznia 2009 21:30
Mój mąż był w zeszłym roku z delegacją firmową. Pani przewodnik nie władała językiem angielskim, więc musiał robić za tłumacza, bo anglojęzyczna częśc delegacji (90% ludzi) patrzyła i ładnie się uśmiechała nic nie rozumiejąc. To była wpadka numer jeden (wiedzieli, że grupa jest obcojęzyczna). Druga wpadka była taka, że małżonek dostał ode mnie niejako polecenie obejrzenia i obfotografowania Pianissimy, bo właśnie wtedy wróciła z dzierżawy. Na pytanie o to, czy jest taki koń w stadninie pani zrobiła wielkie oczy, później nastąpiła seria "yyyyy... eeeee... noooo...", następnie stwierdziła, że nie wie, gdzie koń stoi, w której stajni i zapyta kogoś. Nie zrobiła tego. Jak dla mnie porażka. Pracować w Janowie i nie wiedzieć, gdzie stoi wizytówka stajni... 🤔
mi się marzy jakis letni wypad, z aparatem , tyle cudnych koni - dla mnie marzenie  😍 😜

byłam do tej pory raz, bez przewodnika i neistety do stajni nie za bardzo można było wejść (chciałąm Palmetę pogłaskać :P), ale te galopy arabów na pastwisku  😜
Lanka_Cathar - tam na przewodników najczęściej wysyła się praktykantki  😉 Na pewno nie był to pracownik stadniny.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
26 stycznia 2009 14:21
Fantazja czekam na dokladne info o terminie  HPP 🙂
Mysle ze Janów Podlaski jest stadnina do ktorej warto zawitac...drugim marzeniem jest Książ ale to tez do zrealizowania🙂
Wiec tylko czekam na ladna pogodę...troche slonka i mam nadzieje ze bede mogla sie pochwalic wrazeniami i fotkami 🙂
I mysle ze przewodnik by sie nadal🙂zawsze cus wiecej opowie 🙂

majeczka
pokaz fote swojego arabiaszcza z Janowa🙂taki maly off 😉

Alicja_8- HPP w Janowie odbęda się w dniach 27-29 marca. To dobra okazja aby zobaczyć piękną halę, nowe stajnie. Na letnich aukcjach jest sympatyczna atmosfera, więc polecam.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
26 stycznia 2009 17:58
tzn ze Janów Podlaski caly czas sie rozbudowuje??

z tego co czytalam to tamsa wyjatkowe stare budynki stajenne...cos wspanialego🙂lubie takie klimaty..

Fajnie🙂tylko niewiem czy jeden dzien mnie zadowoli 🙂hehe
slojma   I was born with a silver spoon!
26 stycznia 2009 18:04
Warto pojechać na dni konia asrabskiego, wtedy jest aukcja. Ja mieszkam niedaleko Janowa i chętnie udzielę informacji.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
26 stycznia 2009 18:22
Super ze mozna na was wszytkich polegac🙂
aukcja tez bylaby fajna...ale niemoc kupienia takiego pieknego konia by mnie zdolowala...i te ceny  😲 ja mam slabe nerwy 🙂
majeczka   Galopem przez życie!
26 stycznia 2009 18:51
na przetargach ceny koników z 2006 r (tak jak mój) zaczynały się od 3000 pln więc nie kosmos
a oto arabiszcze



a to arabiszcze koleżanki na którym wygrałam w jednym z konkursów dla arabów w Janowie



Majeczka- to pewnie Ciebie właśnie widziałam na tym arabku. Pięknie wyglądaliście.
majeczka   Galopem przez życie!
26 stycznia 2009 19:26
Tristia dzięki :kwiatek: ale mnie tam prawie nie było widać  😁
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
26 stycznia 2009 22:37
ja kiedyś jeździłam na stadninie, ale od tego czasu wszystko się pozmieniało.
więc tak...
jeśli chodzi o jazde konną jest taka możliwość, proponuję skontaktować się z 'trenerem' Arturem Bieńkowskim.
Finały HPP są w dnaich 27-29.03 i napewno warto przyjechać.
stajnie możesz zwiedzać tylko z przedownikiem

zgadam się z majeczką, jedzenie super szczegolnie pierogi  😍 ludzie bardzo mili... prawie wszyscy  👀
nowa część - stajnie i hala są na naprawde wysokim poziomie.

Lanka_Cathar, a ty pokazywała byś kazdej wycieczce konia o takiej wartości jak Pianissima?  🙄
co do przewodnika, nie raz widziałąm grupy turysów z przedodnikiem anglojezycznym.



Samba Bati   ...jeszcze słychać śpiew i rżenie koni...
10 lutego 2009 17:20
No dobrze, to ja w takim razie sie pochwale!Moj dziadek byl przed wojna masztalerzem w janowskiej stadninie,potem wraz z czescia stadniny zostal przeniesiony do Berdowki(obecnie Bialorus),gdzie chodowano remonty na potrzeby wojska.Jego brat Jozef, byl do konca zycia kowalem w stadninie i mieszkal na Wygodzie.Ja osobiscie pamietam Jnow z lat siedemdziesiatych,Boze co to bylo za magiczne miejsce!Mialam nawet szczescie jako czternastolatka jezdzic na ogierze ze stajni czolowej!To bylo najwieksze przezycie w mojej mlodosci,do dzisiaj pamietam zapach tego dnia i te wielkie emocje gdy zobaczylam jak ze stajni czolowej masztalerz wyprowadza DLA MNIE gniadego ogiera!!!!!!Jak to pisze, to wszystko nagle znowu stanelo mi przed oczami i lza sie w oku zakrecila🙂😉))) 😡Mam nadzieje ze wybaczycie mi ta"note historyczna" :kwiatek:
Znaleźć się w Janowie to jedno z moich marzeń.... i chyba w końcu uda mi się przy okazji tych marcowych zawodów.... a przynajmniej mam taką głęboką nadzieję. Żeby tylko nie wyszło coś niespodziewanego.
Majeczka mam kilka Twoich zdjęć z Jesiennego;] jak chcesz to Ci wysle.. ja w Janowie bylam pierwszy raz w 1998 roku na Aukcji, w późniejszych latach tez , dwa razy na Jesiennym no i na praktyce i bardzo chętnie tam wracam bo to piekne i magiczne miejsce🙂😉) więc gorąco wszystkim polecam pzdr
majeczka   Galopem przez życie!
10 lutego 2009 21:36
kalaarepa jasne że chce super_majeczka@interia.pl
Tam robił taki starszy grubszy Pan zdjęcia na skokach ma ktoś na niego namiary? sorka za  🚫
Pedagoga też mam🙂😉) zazdroszcze.. piękny koń taki diabelny z tym okiem wygląda niczym szatan;]
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
11 lutego 2009 21:51
Ja tylko czekam wiosny lub jakie swiekszej imprezy i koniecznie tam musze pojechac🙂marzenia marzenia...
proszę o trzymanie się tematu, dyskusję o HPP przeniosłam TU / a.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
28 marca 2009 15:04
Ktos byl moze ostatnio w Janowie???
ja juz niemoge doczekac sie pieknej pogody 🙂zeby mozna smialo wyruszyc na wycieczke🙂
Mam pytanie jakich paleń używa Janów Podlaski? Wiem że jest to J z koroną to napewno a jeszcze jedno?
Alicja_8 Ja byłam w ten weekend na stadninie (finał HPP)  😀  w wakacje planujemy się wybrać do Janowa rowerami większą grupką  😁



był jakiś pokaz arabków, ale mnie ominął  🤔wirek:



Za miesiąc podobno mają być zawody województwa lubelskiego organizowane w Janowie.

Dyra konkurs ihaha  😉 trzeba do nas przyjechać i zobaczyć  😉
Fantazja dokładnie  😉 wiem że jest to J w koronie ale o drugim nie mam pojęcia i najlepsze jest to że Związek Koni Arabskich też mowwi tylkoo tym paleniu.

Marzy mi się pojechać do Janowa tylko to kawałek od Wrocka...może mi się uda we wrześniu jak będę mieć urlop 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się