Janów Podlaski - zwiedzanie stadniny

Ale stoiska mnie nie zachwyciły. Dla osób chcących kupić lepsze markowe produkty nie było niestety nic. Dodatkowo mimo, iż było kilkanaście stoisk jeździeckich nigdzie nie można było dostać np. moskitiery na głowę konia.
Kenig jest co roku więc to dla mnie żadna nowość, tak samostoisko pana robiącego własną biżuterie lub malarzy. Ale i tak górowały stoiska z kiczowatą biżuterią, zabawkami dla dzieci i balonami.


ooo a ja widzialam chyba ze 4 moskitiery...
byl Daw mag, byl Wintec, byl Kingsland, Veredus...
ja widzialam markowe rzeczy
slojma   I was born with a silver spoon!
11 sierpnia 2009 12:17
Epikea- to chyba Cię że tak powiem troszkę zamroczylo bo moskitiery nigdzie nie było oprócz jednego stoiska gdzie była brązowa obszyta futrem. Daw- Mag był owszem ale nizbyt duży wybór i Verdusa też. Ale brakowało np. Eskadrona czy Anky.
- Ganges

Tak z ciekawości... ile razy trzeba wygrać w totolotka na takiego Gangesa? 😉
- Ganges

Tak z ciekawości... ile razy trzeba wygrać w totolotka na takiego Gangesa? 😉


myslę, że ze 3 Kwestury 😉

a co do samych Dnia Arabskich, byłam w sobote i niedzielę. Z tego co się dowiedziałam wieczorem to w sobotę zabrakło biletów w popołudniowych godzinach, w niedzielę faktycznie frekwencja była super a i aukcję każdemu nawet zwykłemu Kowalskiemu polecam obejrzeć, i konie tam wcale nie są pokazywane tylko kupującym..
co do stoisk, było ich duzo i różnorodne.. wiadomo, chodzi o kasę, były i jeździeckie i "tandetne" ale i te musiały byc żeby zwykłay Kowalski z dzieckiem mógł przyjść po niedzielnej mszy i sie nie nudzić i zostawić pare złotych..
Co do jedzenia, poza stoiskiem z pseudo gyrosami i zapiekankami były 2 namioty przy samym wejsci una plac pokazowy, jedzenie tam było smaczne, świeże i duzo tańsze niz w tam gdzie stoiska.

Generalnie bardzo mi się podobało, cieszyłam się że pojechałam, mimo ze faktycznie były problemy z noclegami.. super nagłośnienie, dobór muzyki... jak jestem na TAK 🙂
;D mysle że go tak szybko nie sprzedadzą, a jesli go kiedys wystawia no to napewno więcej niz Kwestura, może ze dwa albo trzy miliony Euro?? ale ja nie wiem;D nie znam sie, śmiem tylko przypuszczać 🙂

Pinta
Ganges? Według mnie raczej pół Kwestury niż 3 Kwestury, ale ja też się nie znam.
Co innego Ekstern.
Ganges dużo lepiej pokazał sie na torze niż Ekstern, pokazowo chłopaki są porównywalni... choć to Gangesa nazywają "multi-international champion" .. Ekstern w większości kryl w Polsce, zdażyła mu się Belgia.. Ganges większość w USA, nawet mała Pia jest po Gangesie...
myślę że ogier porównywalne wartościowo.. ale nie za pół Kwestury...
Ja gościłam w Janowie tylko w niedzielę. Na trybunach nie byłam.
Jeśli chodzi o stoiska- wrażenia mieszane, ale w "Cwale" był dość duży wybór sprzętu wysokiej jakości.
Wypad ogólnie udany, bo w miłym towarzystwie :-)
Ja z janowskim posągiem

Fotki z końmi wstawię, jak je dostanę.
😲 Ekstern ma o wiele lepszą karierę pokazową niż Ganges i dał o wieeeeeele lepsze pokazowo potomstwo niż Ganges. Jeśli chodzi o wyścigi ogiera i jego potomstwa to rzeczywiście trochę lepszy jest Ganges, ale popatrz sobie na ceny koni pokazowych, a ceny koni wyścigowych - choćby z ostatniej aukcji. Niestety...
Pia jest po Gangesie bo nim ją pokryli w Janowie, z wielu powodów. Co to ma do USA?
Czempionów po Gangesie w USA jakoś nie widać, tym bardziej w Europie. Za to Ekstern dał wiele koni, które pojawiają się na pokazach w Europie i nie tylko.
Ganges jest o wiele bardziej w moim typie niż Ekstern i niezmiennie mu kibicuję, ale nie powiedziałabym, że są porównywalni. Ekstern jako reproduktor jest wart o wiele więcej. Ganges blado wypada, chociaż ciągle liczę, że jeszcze coś zwojuje w hodowli.
Na pewno nie zapłaciłabym za Gangesa ponad 3 mln euro. Za Eksterna - może.

edit: to było do kkk
Jeny tak sobie strzelilam ta cene.. zresztą nie nam o tym decydować, ;D
abre, byłaś w sobotę? łaaaa, taka okazja żeby się poznać przepadła  🙁

Byłam w sobotę od początku do "babć" czyli do ostatniej klasy klaczy. Ponieważ byłam pierwszy raz to trudno mi oceniać. W moim odczuciu było pozytywnie. Mielismy katalog, bawiliśmy się w ocenianie i w sumie nieźle mi szło trafianie w gusta sędziów. Bardzo dobra spikerka i rewelacyjna obługa muzyczna. Podobał mi się również pokaz z Gładyszowa.
Zdjątek oczywiście ponad 300, chociaż niestety siedzenie na trybunie dla publiczności dawało mało pola do popisu przy moich umiejętnościach i sprzęcie. Za dużo "brudu" w tle.
Stoiska po mojemu dobre, bo w cenowo w moim zasięgu, chociaż tym razem nic nie kupowałam. Strasznie ucieszyłam się z obecności p.Wróbla od bizuterii, bo jego wyroby zachwycają mnie od kilku lat, więc wróciłam z Janowa z nowymi kolczykami.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
06 kwietnia 2010 11:05
Juz dawno tu nikt nie pisał🙂
Moze ktos sie orientuje czy cos bedzie w weekend majowy organizowane w stadninie?

Ja wkoncu zamierzam sie wybrac na wycieczke do Janowa 🙂 ale narazie nic na stronie niema, wiec niewiem czy bedzie jakas impreza czy nie.

Ktos się wybiera?
możecie polecic jakies niedrogie noclegi?
Hotel Wygoda w samej stadninie albo u Caruków na wylocie z Janowa na stadnine
http://www.wygoda.bt.pl/
http://www.noclegi.idl.pl/index_pl.html
dziękuję!
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
23 kwietnia 2010 13:07
Kochani wiec byłam!!!
Tak 🙂
Dzis wstalismy o 3 rano i juz godzinka 4 rusyzlismy do Janowa 🙂
Jazda zajęła nam tylko niecałe cztery godzinki i przed 8 bylismy na miejscu 🙂
Mam mnóstwo fotek wiec pomału bede zazucac do watku bo chyba wszystkich nie ogarne.
Dzis niestety nie mozna było wykupic przewodnika bo 1 maja niema 🙁wiec zakaz wchodzenia do stajni, ktory oczywiscie udalo sie złamac w dwóch przypadkach!I warto było zaryzykowac zeby wpakowac sie do stajni gdzie stoja same młodzikai rok 2009 i 2008 - istne cudenka w przyszłosci 🙂

Teren niesamowity, cisza i spokój o tej godzinie mnie urzekły🙂
Niestety instruktora tez nie bylo wiec nie pojezdzilam, a szkoda bo mialam taki cichy zamiar  🤣

Oto fotki zaraz po przyjezdzie:



i mój zaciesz ze jestem:


Uploaded with ImageShack.us
kolejna porcja fotek:z rana na spacerek wyszła mamusia ze swoim źrebolkiem. Mały mógł miec moze ze 2-3 dni - jeszcze taki patyczak 🙂



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Alicja_8-Fajnie, że się wybrałaś i miło spędziłaś  czas.
Ja mam troszkę zdjęć z wczoraj 🙂









Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 sierpnia 2010 07:20
Tristiaale Ci zazdroszcze 🙂bo ja z wielką chcecia pojechalabym tam jeszcze raz. Jakis pokaz był? No i stndardowo kazdy musi miec zdjecie pod stajnia zegarowa 🙂hehehe
super. Tam naprawde mozna wypocząc.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 sierpnia 2010 08:11
Alicja ja nie Tristia ale to była aukcja w Janowie  😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 sierpnia 2010 08:37
Tak tez pomyslalam 🙂
A wstep na aukcje platny?

Ile bym dala zeby byc na takiej aukcji. Jak ja bylam w Janowie to nic sie niedzialo. Tylko ziewczyny trenowaly od rana konie na torze.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
09 sierpnia 2010 08:54
Ja się na aukcje wybieram juz któryś raz z kolei i jakoś mi nie wychodzi  🙄
Muszę się kopnąć w tyłek w przyszłym roku  😉
Wstęp na teren stadniny nie jest płatny, jedynie wstęp na trybuny tak.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
10 sierpnia 2010 11:40
Był ktoś w weekend w Janowie?
Ja byłam w sobotę, niestety widziałam mało pokazów, bo sama występowałam na hucułkach, więc nie miałam zbytnio czasu.
Szumka94-Ja byłam w sobotę  i pewnie Ciebie widziałam na hucułku.
Prowadziłaś może konia jucznego? 😉
majeczka   Galopem przez życie!
10 sierpnia 2010 21:46
Ja nie dotarłam ale bardzo mnie cieszy że rodzina mojego małego (Eksterny) tak fajnie się posprzedawały.
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
10 sierpnia 2010 23:04
Tristia - nie, występowałam na małej karej kobyłce w pokazie ścieżki  😉

edit. jako jedyna byłam ubrana na biało  😉
Witajcie drodzy forumowicze!

Jeśli w jakikolwiek sposób możemy Wam pomóc w zwiedzaniu Janowa Podlaskiego ( z przwodnikiem), udzieleniu informacji gdzie przenocować albo zjeść smacznie, co jeszcze można zobaczyc oprócz Stadniny Koni, gdzie wynając konia do jazdy konnej albo bryczkę lub wóz, itp to zapraszamy na stronę www.stk-janowpodlaski.blogspot.com - tam z prawej strony będzie kontakt telefoniczny, mailowy.

Serdecznie zapraszamy !

Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne w Janowie Podlaskim.
hej hej wiecie może jak dojechać z Białegostoku do Janowa - bez auta?
nie mogę znaleźć żadnych połączeń...
dumkowa, sprwadź rozkład jazdy PKS na e-podroznik.pl
dzięki!
wszystko udało się pozałatwiać, więc za tydzień będe na całych zawodach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się