Gra o Tron - dyskusja i spekulacje

Martita   Martita & Orestes Company
14 maja 2019 10:26
Apropo's książek kolega podesłał mi coś takiego KLIK. Gdyby okazało się prawdą byłoby cudnie  😍

Zgadzam się z infantil. Ja już czekam na zakończenie, żeby mieć to z głowy. Kiedyś oglądałam odcinki bez tchu teraz... Mimo wszystko jestem ciekawa zakończenia i mam nadzieję, że nie będzie tak oczywiste jak Jon na tronie.
Może gdyby ten sezon miał więcej odcinków twórcy mieliby czas na więcej zwrotów akcji.
A tak to wygląda jak odhaczanie punktów w scenariuszu:
[list][li]zabicie NK[/li]
[li]zdobycie stolicy i pokonanie Cersei[/li]
[li]uświadomienie sobie że Danka jest szalona, więc zabicie i jej[/li]
[li]Jon na tronie i happy end[/li]
[/list]

To, że książki są gotowe to jest praktycznie pewne od dłuższego czasu. Ciekawe tylko czy promocja wydawnictw będzie szła z narracją "zobaczcie jak było naprawdę" 😉

smartini, Smok! Co ze smokiem? Kolejny porzucony zwierzak w GoT 😉  🤣 🤣
A co do ewentualnej śmierci Deanerys. Jest "drobny" problem. Królowa ginie, ale zostaje wściekły smok 😉 i równie wściekli Dothrakowie z Nieskalanymi. I Daario z Drugimi Synami w Essos, też wkurzony.


Halo ładna interpretacja sceny z koniem.
"Najśmieszniejsze" jest, że tworzymy takie ciekawe i logiczne interpretacje, a... później pokazuje się kolejny odcinek "inside" i wywiady z DDkami oraz innymi twórcami. I w tych wywiadach robią z tymi fanowskimi teoriami to co Deanerys z Królewską Przystanią - zrównują z ziemią.  😉
Słuchając ich ciągle się zastanawiam czy oni znają tych samych bohaterów, co widzowie, bo tak argumentują ich działania jakby opowiadali o innej bajce.
kittajka   yellow power
14 maja 2019 12:22
Ascaia, bo DDki wszystko opowiadają z punktu widzenia swojej pracy, a to jest inne spojrzenie niż nasze, fanowskie 😉 A książki są gotowe już od bardzo dawna, tylko Martin cały czas nanosi kosmetyczne poprawki do Wichrów Zimy. A skoro nie zdążył ich wydać przed siódmym sezonem, to pewnie HBO zmusiło go do wstrzymania się z drukiem do końca serialu. Podobno już właśnie w Wichrach Zimy ma być odpowiedź kto zasiądzie na tronie.

Tak ogólnie to ciekawe co robiła w tym czasie ekipa z Północy Sansa, Sam, Tormund itd. Nie uwierzę, że Sam, który nie lubi Danki nic nie knuje. Sansa tym bardziej. I jeszcze odnośnie zwiastuna finału, to powiem szczerze, że byłam przerażona atmosferą. Jakoś tak złowrogo, jakby Danka miała oszaleć do reszty.
kittajka, same różnice twórca- fan rozumiem, ale oni w tych wywiadach czasami np. mówią o motywacjach postaci, albo tym, co przeżyła, itd i czasem to jest... jakieś od czapy. Cały świat - czytelnicy i widzowie czują bohaterów inaczej, a DDki... Ech 😉 Lepiej niech mówią o aspektach technicznych.
kittajka   yellow power
14 maja 2019 13:40
Ascaia, tylko, że każdy odbiera daną postać inaczej. Oni mają swoje, spaczone zawodowo spojrzenie na daną postać. I dzięki temu my ich możemy rozumieć na swój sposób. Poza tym programy z twórcami powinny być emitowane na koniec sezonu, bo inaczej obowiązuje ich poprawność polityczna, a w zasadzie cenzura spoilerowa 😁 Jakby mogli mówić tak całkiem od serca, to łowcy spoilerów byliby zachwyceni 😉
Może, może. Ale niektóre są naprawdę tak w poprzek czucia reszty świata, że... Mimo wszystko będę twierdzić, że jednak DDki czują postacie inaczej niż Martin. 😉 
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 maja 2019 15:26
20. jest wspaniały  😁
Martita   Martita & Orestes Company
14 maja 2019 16:10
smartini Boskie  😜

To kto na Żelaznym Tronie?  🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 maja 2019 16:13
Martita, jakim Tronie? 😁
smartini, punkt dla Ciebie!  😀 😀 😀
kittajka   yellow power
14 maja 2019 16:53
Smartini, boskie 😍
Martita, ja mam kilka typów kto przejmie gruzowisko. Typowałabym między Jonem, a Gendrym. Ewentualnie któraś z sióstr Stark, jeśli trafi na Sanse, to może z Tyrionem.
Wcześniej kibicowałam Gendry'emu i nadal trzymam za niego kciuki, lepsze to już niż Jon na tronie. Choć w jednym odcinku raczej wątpię na mega plot twist  😁
Martita   Martita & Orestes Company
14 maja 2019 17:43
smartini No tron chyba jest gorzej z zamkiem  😂

kittajka Mnie Gendry też by pasował ale wątpię czy udałoby im się to zmieścić w ostatnim odcinku. Jeszcze pozostaje opcja, że nikogo na tronie nie będzie. Jon na tronie to nuda  😁
Biorąc pod uwagę wizje Deanerys to sam Żelazny Tron się ostał w ruinach Czerwonej Twierdzy.

Pamiętajcie, że jeszcze gdzieś tam cicho, cichutko z kuszą na kolanach siedzi sobie Bronn. Może to on będzie pogromcą Wściekłej Danki?
Ascaia, - Bronn nie jest ideowcem. On chce pieniążka, ładny zamek i ładną panią do towarzystwa 😉 Nie widzę go w roli mściciela.

Mi się tam akcja spalenia miasta podobała, były taka prawdziwie w klimacie got. Bez sensu i wynikająca z złych uczuć, a nie szlachetne poddanie się i wszyscy kiss-kiss. Boli nudna śmierć Cersei, boli logika Jamiego, który na chillu biega po 2 dźgnięciach sztyletem. Nie rozumiem czemu Arya nagle chciała ratować kogo popadnie, zamiast wiać po prostu.
No i wbrew pozorom spalenie Królewskiej Przytani ma sens. Kto się teraz zbuntuje, będzie walczył? Mi by przeszło, bier se Pani ten zamek i krzesło :P
Gendry byłby fatalnym królem 🤣 Do tego trzeba mieć jednak jakąkolwiek wiedzę i obycie w temacie. A on jest kowalem, wychowanym w biednej dzielnicy. Jeśli będzie taki zwrot akcji, to grób i kaplica 😕
keirashara, ależ ja dokładnie o tym! 😉 Danka raczej nie będzie pałać miłością do Tyriona, który wypuścił brata z niewoli i raczej nie będzie śpiewał pieśni pochwalnych teraz na jej cześć. Bardzo prawdopodobne, że Królowa zechce powiedzieć "dracarys". Tylko żyje już tylko jeden Lannister, który może spłacić długi. A Bronn chce zamek! Zamek od Lannistera! Wysogród obiecany przez Tyriona.
Ja obstawiam Brana na tronie. Pomysł jest doskonale z dupy, wpasowuje się w, eee, obecny kanon 🤣
Ascaia, - myśląc w ten sposób to rzeczywiście ma sens 😀 Ubić Danke na zlecenie Tyriona jal najbardziej by mógł.
Mam taką "wizję", że to nawet nie na zlecenie.
Stoją na zgliszczach, Wściekła odbywa sąd nad Tyrionem i kończy "skazuję Cię na śmierć! Draca..." I tu pada z bełtem wbitym w głowę. Zza murku wychodzi Bronn i krzyczy "Nie ma takiej opcji. Tyrion jest mi winny zamek!"
A za Bronnem wypadają Dzicy pod wodzą Tormunda, resztki Północy tudzież rycerze Doliny (bo oni chyba z Jonem nie poszli?) pod wodzą Sansy i żołnierze z Dorne, do tego Gendry - wszyscy wezwani przez Varysa do buntu przeciwko Deanerys i poparcia Jona. Bran wwargowuje w smoka i pomaga zwyciężyć rozmnożonych Dothraków i Nieskalanych.
😉
kittajka   yellow power
14 maja 2019 19:02
Ascaia, Bronn może zabić Dankę, ale tylko jeśli ta będzie chciała zabić Tyriona.
Achaja, Gendry byłby dobrym królem, ale musi mieć doradcę. Jako król wizerunek jest idealny.
Budyń, Bran wygrywa w statystykach amerykańskich, więc jest szansa 😁
Martita   Martita & Orestes Company
14 maja 2019 19:04
Bran? To już wolę Jona  😁
kittajka, dokładnie to napisałam 😉

Danka raczej nie będzie pałać miłością do Tyriona, który wypuścił brata z niewoli i raczej nie będzie śpiewał pieśni pochwalnych teraz na jej cześć. Bardzo prawdopodobne, że Królowa zechce powiedzieć "dracarys".


Wściekła odbywa sąd nad Tyrionem i kończy "skazuję Cię na śmierć! Draca..." I tu pada z bełtem wbitym w głowę.
busch   Mad god's blessing.
14 maja 2019 19:25
Cholernie mi smutno w tym sezonie, bo... straciłam kompletnie zainteresowanie GOT. Kiedyś naprawdę każdy odcinek to były emocje, przeżywałam to wszystko, oglądałam w pełnym skupieniu i tak dalej.  A teraz jest mi totalnie obojętne, skończy się jak się skończy, nic mnie nie porusza i nie zaskakuje. Ot, taki odcinek do obiadu. W poniedziałek wychodzi przecież OSTATNI ODCINEK GRY O TRON - powinno mnie roznosić z ekscytacji, ze smutku, bo to koniec, powinnam nie móc się doczekać, zaplanować seans jakoś wyjątkowo. A ja tylko wzruszam ramionami.  Odcinek wyjdzie, ja go obejrzę, tyle. Smutno!  🙁


Ja mam tę samą reakcję, jak z mema poniżej



Ja obstawiałam Varysa na tronie, jako najgłupsze zakończenie, ale moja teoria upadła, bo najsprytniejszy ze sprytnych nagle ogłupiał do szczętu 🤣
Kto wie, może Varys wcale nie ogłupiał.
Z planem spiskowym się zbytnio nie krył.
Początek odcinka wskazywał na próbę otrucia, która najpewniej nie wyszła, ale był też pokazany list o pochodzeniu Jona. Ile takowych listów Varys zdołał rozesłać, tego nie wie nikt.
Wydanie Varysa uratowało Tyrionowi skórę (na chwilę...)
A sam Varys... chyba się poświęcił. Spisek rozwścieczył Dankę jeszcze bardziej, zwrócił też przeciwko Jonowi. Zrobiła co zrobiła, Jon już raczej nie będzie chwalił swojej królowej pod niebiosa.
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 maja 2019 22:06
lillid, ja to się nawet zastanawiam, czy Tyrionw tym spisku i ostatnim planie Varysa jednak nie brał udziału. Może mu powiedział, że to on go wydał żeby dać znać, że plan jest w realizacji? Zastanawia mnie bardzo plan Varysa i wszystkie sceny prowadzące do jego smieeci
Apropo's książek kolega podesłał mi coś takiego KLIK. Gdyby okazało się prawdą byłoby cudnie  😍


Ja już od jakiegoś czasu myślę, że tak jest, więc czekam aż skończy się serial i będzie wydanie książkowe, bo jestem pewna, że będzie całkowicie inne zakończenie.

Kto wie, może Varys wcale nie ogłupiał.
Z planem spiskowym się zbytnio nie krył.
Początek odcinka wskazywał na próbę otrucia, która najpewniej nie wyszła, ale był też pokazany list o pochodzeniu Jona. Ile takowych listów Varys zdołał rozesłać, tego nie wie nikt.


Myślę, że to mógłby być dobry sposób obalenia Danki, jednak zwyczajnie nie ma na to czasu. Został jeden odcinek a cały taki spisek i rebelia to temat na cały sezon 😀 Wydaje mi się, że temat próby otrucia Danki umarł wraz z śmiercią Varysa. Jak większość wątków wplecionych w ten sezon, bo zwyczajnie nie ma nie czasu. Tak samo jak stało się z wątkiem Brona - wszyscy spodziewali się, że to może być piękne, a tymczasem Bron wpadł na 5 minut rozmowy i wątek zamknięty. Gdyby oni chociaż pokazali, że to tak został Varys odkryty, a tak patrząc od strony Danki to ona uznała Varysa za winnego bo tak jest powiedział Tyrion. Nie odkryła ani listów (albo nie jest to wspominane) ani próby otrucia. Do tego jest zdania, że to Jon jest winny, ale jego nie zabije bo cóż to Jon 😀

A tak pobocznie - też macie wrażenie, że w GoT minął około tydzień od kiedy Jon przybył z Danką do Winterfall? Każdy poprzedni sezon to był rok, a teraz mam wrażenie, że kruki nie nadążają z doniesieniem wiadomości i GoT ma swojego własnego facebooka do roznoszenia wiadomości 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się