Jak zamawiać z HOOKS do Polski?

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 maja 2010 07:59
a ja to mam w ogóle dylemat bo w Fulu Limeryc-a nachrapnik zdecydowanie za mały i w sumie ogólnie ciut mały , a  w XFULLU Artemisa nachrapnik dosyć duży, musiałam sporo dziurek dorabiać a reszta pasuje idealnie  . Moja młoda to jakaś  niewymiarowa jest  👿
teraz czekam na to , XFull ciekawe czy będzie pasowało ?
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300648&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC
W Szwecji na koniu siedziałam ze 2 razy i z 15lat temu, ale zwierzaki były zdecydowanie słusznego wzrostu (ichniejszej rasy goracokrwistej)-skad u nich takie dziwne wymiary?.....
Czyli jak znów cos zamówie to wcale nie ma pewnosci ze bedzie pasowało na zaplanowanego konia 😀
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
14 maja 2010 23:51
Czy któraś z Was jest szczęśliwą posiadaczką tego oto ogłowia?
Ja  😉
I ja 🙂 a co się stało?
I ja - i mocno nie polecam 🙁. Ale nachrapnik jest zarąbisty...
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
15 maja 2010 09:02
a możecie wstawić zdjęcie na swoich koniach bo zastanawiam sie nad tym ogłowiem i chciałabym zobaczyć jak wygląda na nie modelowym koniu.
epk, czemu nie polecasz?
Dlatego że skóra na nim jest masakryczna albo taka mi się trafiła. Od samej nowości pomarszczona, minimalnie się rozdwajała. Poza tym paski były szersze niż szlufki, nie wchodziły w nie. Do tego końcówki pasków tak jakby utwardzone czymś, jak ktoś zapina na pierwsze dziurki to nie ma szans tym manewrować. Jak coś mogę na dniach zrobić zdjęcia jak wygląda po 2 miesięcznym użytkowaniu.Masakra. Do tego jak przyszło to zaczęły wypadać te cyrkonie - bez dwóch już przyszło, kilka podklejałam jeszcze przed użyciem.
Ale nachrapnik jest boski,jakby z innej skóry, mięciutki, szeroki, rewelacja.
To chyba taka Ci się trafiła...
My wprawdzie po pierwszym użyciu ale żadnych problemów z zapinaniem, przeciąganiem przez szlufki nie było, cyrkonie się trzymają póki co - jedyny problem  to mam z nachrapnikiem - musi się ułożyć i na razie to na chama go dociągam by przylegał do pyska
zobaczymy za parę miesięcy jakie będzie moje zdanie - ale fakt mam zamiar traktować je jako ogłowie "wyjściowe" - teraz tylko chcę w nim pojeżdzić po to by się ten nachrapnik ułożył
Zdjęć nie posiadam - nie mam aparatu ani fotografa w pobliżu 🙁
mój gold medal full podpasował na drobna małopolke noszaca cob, za to podgardle! dobre 10 cm do skrócenia przez rymarza!!! Nie powiem tez zeby skóra była jakas wyjatkowo dobra-zwyczajna tylko pieknie barwiona....Jak na razie mam opinie ze pieknie wygladaja ale poza tym nic wyjątkowego i jeszcze bede załowac ze sie pozbyłam błekitnego-niby szwedzkie ale jakze inne...
boswell to ogłowie wygląda na za duże, a nie na dobre.
Mnie w ogóle fascynuje szybkość z jaką ogłowia hooksa lądują w ogłoszeniach 😉
Ja mam hooksa nówkę z drugiej ręki i się go nie pozbędę za żadne skarby. Skóra super, dobrze leży i ten nachrapnik  😜

Mnie w ogóle fascynuje szybkość z jaką ogłowia hooksa lądują w ogłoszeniach 😉


Bo ludzie źle rozmiary dobierają. A tak w sumie to wcale nie jest ich dużo, porównując ilość jaka jest kupowana 😀
Ja mam w ogóle podejrzenie, że różne modele to mają różną rozmiarówkę. Na mojego konia, który nosi COB i FULL ze wszystkich praktycznie firm jest za duży, to z Hooksa ten model co ja mam jest w COB zwyczajnie za mały. Wszystkie paski na ostatnie dziurki, nachrapnik OK ale już naczółek sporo za mały. A z kolei Artemis wygląda mi na sporo większego - podejrzewam, że Tulipan ma fulla, więc pamiętając, że mój koń ma głowę o połowę chyba mniejszą niż jej rudy, to w FULU by się utopił i to dwa razy.
Więc tak mi to pasuje, że po prostu ludzie nie trafiają z rozmiarówką.
epk - mam fulla 😉

zgadzam się, że rozmiarówka jest dość dziwna. W nachrapniku dorobiłam 7 dziurek, podgardle jest na ostanich, a skośnik ok. Jak je zobaczyłam to się załamałam wielkością (głównie nachrapnika) i już miałam je sprzedawać.
epk ja co mam za model to mierzę 😀 Artemisa pomierzyłam Cob i Full więc można sobie sprawdzić 😀
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
15 maja 2010 21:10
Czy ktoś z was będzie w najbliższym czasie zamawiał coś z Hooksa? Bo jeżeli  tak to chętnie dołączę się do zamówienia  :kwiatek:
I ja również chętnie się dołączę.
To moje po użytkowaniu pół roku.



Nachrapnik jest super, naczółek-poszły kryształki (wsadziłam inny). Inne paski, dziwne, z boku zaczeły się strzępić, po pewnym czasie, przestały się strzępić i są ok. Podobają mi się podkładki żelowe pod nachrapnikiem i na górze gdzie łączą się wszystkie paski.
Averis   Czarny charakter
15 maja 2010 21:20
kare_szczescie,  o, czyżby to była dróżka biegnąca koło Ostrogi? Uwielbiałam chodzić tamtędy na spacery z moim poprzednim podopiecznym. Eh, te wspomnienia 😉 Wybaczcie OT 😁
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
15 maja 2010 21:21
http://www.hooks.se/product.aspx?productid=300648&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC Chcę kupić te ogłowie, jeżeli będę o niego dbała, będzie się trzymało ? I czy cob będzie pasowało na małopolaka z głową folbluta który dwójkę Amigowską ma na styk, nachrapnik po rozciągnięciu nawet lekko za szeroki ?  😉
Monny   bez odbioru .
15 maja 2010 21:40
A ja wreszcie odebrałam od Naski naczółek.
Na zdjęciu wyglądał na większy i grubszy, okazał się cieniuteńki.
Skóra nie powala jakością i wykonaniem, ale i tak jest śliczny !! 😀
Już nie mogę się doczekać jak założe do ogłowia 😀
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
15 maja 2010 21:50
naska mowilas 13 ze dasz odpowiedz nastepnego dnia co i jak z paczka, a zaraz mamy 16....
Nie czepiam się ale nie lubie kiedy ktos mowi co i jak zrobi a pozniej tak nie jest. Kiedy napisalas mi ze odezwiesz sie pod koniec 2 tygodnia maja, czekalam te 2 tygodnie i jeszcze uspokajalam dziewczyny. Ale wiedzialam kiedy i do tego czasu bylam spokojna, tyle ze wtedy paczka miala juz byc a teraz tak naprawde nie wiadomo nic....  😵
Czy kasa doszla, czy paczka wyslana czy idzie i w ogole.  😵
boswell to ogłowie wygląda na za duże, a nie na dobre.


To zależy co przez to rozumiesz... w nachrapniku mozna skracac i wydłużać, w paskach policzkowych została do wydłużenia tylko 1 dziureczka!(na wielkopolke juz nie zmieszcze), podgardle wisi i nie ma jak go skrócić-wiec raczej ciezko cokolwiek uregulowac-chyba ze rozbierajac je na czesci-dla 1 konia naczółek, dla innego nachrapnik 😉
Ach-no i nie nalezy ode mnie oczekiwac ze bede koniowi zaciskac wszystkie paski na mordzie tak ze sie palca nie wsunie( w moich czasach takiej mody nie było 🙂😉

No własnie Naska-przyłaczam sie do pytań o paczuszke!
Averis, ta to dokładnie ta 🙂 aktualnie zalana, razem z placem, ale jak świeci słoneczko to też uwielbiam tam chodzić 🙂
[quote author=xxagaxx link=topic=10437.msg587091#msg587091 date=1273943558]
boswell to ogłowie wygląda na za duże, a nie na dobre.


w paskach policzkowych została do wydłużenia tylko 1 dziureczka!(na wielkopolke juz nie zmieszcze), podgardle wisi i nie ma jak go skrócić-wiec raczej ciezko cokolwiek uregulowac-chyba ze rozbierajac je na czesci-dla 1 konia naczółek, dla innego nachrapnik 😉
Ach-no i nie nalezy ode mnie oczekiwac ze bede koniowi zaciskac wszystkie paski na mordzie tak ze sie palca nie wsunie( w moich czasach takiej mody nie było 🙂😉
[/quote]

a kto to mówi o zaciskaniu?? Gdzies to dziewczyno wyczytała??
To jest zdjęcie więc nie wiem jak jest naprawdę, ale naczółek dla mnie odstaje, powinien być mniejszy. Wędzidło dałabym o dziurkę do góry, podobnie nachrapnik. No a o podgardlu nie wspominając, no ale to już wiesz.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
16 maja 2010 11:31
naska napisala ze nic nie wiadomo. Bo jest tam balagan, spowodowany tym ze kobieta, ktora sie tym zajmowala byla na urlopie. Ale w sumie dalej nic nie wiadomo...  🙄
Naska powiedziala jeszcze ze postara sie zeby doszla jak najszybciej. Acha i ze wczoraj byla jeszcze w Hooksie.  😵
Dziewczyny Przepraszam bardzo iż nic nie odpisałam w piątek, ale sama nie dostałam konkretnej odpowiedzi, dlatego Bardzo Przepraszam i obiecuję iż paczuszka dotrze do nas jak najszybciej. Wyjaśniałam już wszystko z osobą która sie nami zajmuje i obiecała iż paczuszka do nas dotrze. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
To pozostaje nam cierpliwie czekac 😀

Aga-i to własnie problem z tym ogł.-naczółek i podgardle pasowałyby na wiekszego konia-ale brakuje mi dziurek na wydłuzenie-mysle ze przez to ostatnio az trzy te modele były na forum do sprzedania...
Mnie uczono ze wedzidło ma dotykac kątów ale ich nie podciagac-teraz wszyscy nagminnie marszcza koniom wargi, a wiec nacisk jest nawet na luznej wodzy...a pod nachrapnik palca nie wciśiesz-takie czasy....-koniec offa 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się