Kącik Ujeżdżenia

Towarzyskie i regionalne w Baborówku 8-go września.
Tam już byłam i widziałam jak jeździ trenerka 😵 masakra.
Ale w stajni skokowej chyba też można jeździć ujeżdżenie, co nie?


Dlatego ja tam nawet nie jadę. Wystarczy mi info kto tam pracuje i parę zdjęć z internetu...
Tam już byłam i widziałam jak jeździ trenerka 😵 masakra.
Ale w stajni skokowej chyba też można jeździć ujeżdżenie, co nie?


Można, można, mi obecnie dużo ujeżdżeniowo pomaga trener, który sam jeździ skoki i wkkw. Po niecałym roku pracy z nim mam tak zupełnie innego konia, że sama jestem w szoku 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2013 15:48

Ja za to zamieszczę zamieszanie bliższe naszemu rodzimemu ''ogródkowi'':

https://www.facebook.com/notes/katarzyna-milczarek/idzie-nowe/713753785306681 (wymaga posiadania facebooka 😀 )


niewygodne wpisy poznikały. Chyba że ktoś w porę prt sc zrobił  👀
ElaPe
http://konkuleje.wordpress.com/2013/08/
Komentarz do wpisu Parasol
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 sierpnia 2013 16:32
oo, dzięki
hej, miał ktoś może do czynienia z książką  Coby van Balen"Ujeżdżenie jest proste"? A może polecacie jakieś inne dobre książki które pomogą uporać się z czworobokiem?😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 sierpnia 2013 08:11
Niestety nadal nie ma po polsku, ale naprawdę warto nabyć Kyry Kyrklund "Dressage with Kyra"

http://www.amazon.com/Dressage-Kyra-Kyrklund-Training-Method/dp/1570764336
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 sierpnia 2013 10:45
[quote author=DressageLife link=topic=11.msg1858707#msg1858707 date=1377449309]

Ja za to zamieszczę zamieszanie bliższe naszemu rodzimemu ''ogródkowi'':

https://www.facebook.com/notes/katarzyna-milczarek/idzie-nowe/713753785306681 (wymaga posiadania facebooka 😀 )


niewygodne wpisy poznikały. Chyba że ktoś w porę prt sc zrobił   👀
[/quote].    Są na facebookowym dressage24
Dwa ujeżdżeniowe źrebole kupione przez Polaków  🏇
Jeden za 5, drugi za 20 tys. euro. klik
hej, miał ktoś może do czynienia z książką  Coby van Balen"Ujeżdżenie jest proste"? A może polecacie jakieś inne dobre książki które pomogą uporać się z czworobokiem?😀


Ja miałam.To jest całkiem fajna książka opisująca skalę szkoleniową- czasami do niej wracam, ale nie ma tam żadnych ćwiczeń, tylko analiza skali szkoleniowej, bez elementów, z wyjątkiem lotnych zmian- co jest zrobione nie bez powodu, gdyż lotne są kwintesencją tej skali 🙂
Z czworobokiem ta książka nie pomoże Ci się uporać, niemniej jednak warta przeczytania
DressageLife dzięki a może polecisz jakąś inną dobrą książkę z ćwiczeniami? tam nie chodzi mi po pasaże tylko bardziej podstawy u nas leżą - mam dość spory problem z rozluźnieniem mojego wierzchowca no a wiadomo, że bez tego ani rusz! ;D
101 ćwiczeń dla dresażysty czy jakoś tak 🙂

Baardzo fajne ćwiczenia na każdy poziom, trzymam ją w stajni 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
30 sierpnia 2013 19:59
101 ćwiczeń na ujeżdżalni i 101 ćwiczeń z dresażu😉
kasablanka a nie myślałaś o tym, żeby zainwestować w trenera? Masz świetną specjalistkę od ujeżdżenia pod nosem.
no trenera oczywiście mam tylko teraz szukam kogoś tak ukierunkowanego typowo pod ujeżdżenie bo z tym mamy największy problem (jeżdżę wkkw ) :P a kogo masz na myśli?
mam na myśli Joannę Kruk 🙂
U nas w stajni często jest p. Kruk i ludzie sobie ją chwalą 🙂
Ja wiem też słyszałam pochlebne opinie i chyba się skuszę🙂 tak czy inaczej dzięki za pomoc;*
Czy zawody ujeżdżeniowe mozna jechac bez nachrapnika? Nie bardzo umiem znalezc to w przepisach..
czy gdzieś w Internecie są już wyniki CDI Wrocław??
swiat koni
Zorilla na towarzyskich ujdzie, ale raczej w ogłowiu wędzidłowym powinien być pasek krzyżowy. W przepisach są wymienione jedynie rodzaje dopuszczonych nachrapników. Można więc iść tym tropem, że kompletny nachrapnik w ogłowiu angielskim = nachrapnik + pasek krzyżowy.
Jeżeli więc nie jedziesz na munsztuku - pasek krzyżowy miej ze sobą 😉
Sorry (proszę mnie poprawić jeśli bredzę) ale od kiedy to pasek krzyżowy jest integralną częścią ogłowia (nachrapnika)?
kotbury w nachrapniku kombinowanym i meksykańskim - jest. W innych - nie. Z tym, że w ujeżdżeniu dopuszczalne są głównie te nachrapniki oraz nachrapnik hanowerski. Uprościłam sprawę, żeby nie pisać Zorilli wypracowań na temat przepisów. A teraz uproszczę jeszcze bardziej: z autopsji wiem, że na regionalkach i wyższych sędzia do braku krzyżowego się przyczepi - bo to jest "dolny pasek nachrapnika" i ma być na swoim miejscu 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 września 2013 19:51
xxmalinaxx, większej bzdury na temat przepisów to dawno nie czytałam! Jak to nie można bez skośnika? Skąd Ty takie rzeczy bierzesz? Normalnie ludzie jeżdżą bez skośnika i jest to w pełni zgodne z przepisami. http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/przepisy_a_2013c.pdf na stronie 63 są wszystkie dozwolone nachrapniki, a wśród nich nachrapnik polski/angielski. Jedyną adnotacją odnośnie skośnika jest to, że nie można go używać z munsztukiem.

Zorilla, w pkt. 1 na stronie 55 jest napisane, że obowiązuje nachrapnik.
Koniczka startowałam dwa razy w życiu bez skośnika i mimo, że używałam poprawnie zapiętego nachrapnika polskiego z kiełznem wędzidłowym, zostałam 2 razy upomniana przez sędziów o brak skośnika. Były to zawody ogólnopolskie w roku 2012, Biały Bór i Solec Kujawski 😉
Nie wiem w takim razie, kto ma "burdel w papierach" - ja czy upominający mnie sędziowie? 😉
Wyjaśnienie, które napisałam, pochodzi dokładnie z tamtych rozmów z sędziami.
kotbury w nachrapniku kombinowanym i meksykańskim - jest. W innych - nie. Z tym, że w ujeżdżeniu dopuszczalne są głównie te nachrapniki oraz nachrapnik hanowerski.


głównie NIE meksykański🙂
i pierwsze słyszę, żeby skośnik do munsztuka... może jeszcze zderzak w pysk, jak się na czarnej na czworobok wyjedzie, żeby się koń nie pokaleczył jak się nadgarstkiem w zęby kopnie. 😎
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 września 2013 19:58
To trzeba było grzecznie poprosić sędziów o podanie przepisu, który nakazuje użycie skośnika bo takowy nie istnieje. Zresztą nigdy nie spotkałam się z tym, żeby sędziowie upominali za brak skośnika, a na paru zawodach być mi się zdarzyło.
pierwsze słyszę, żeby skośnik do munsztuka...
kotbury no właśnie napisałam, że jeżeli NIE jedzie na munsztuku, pasek krzyżowy powinna mieć. Trochę uwagi przy czytaniu 😉

Koniczka jeszcze za mało pyskata byłam, żeby o to zapytać. Po prostu się dostosowałam. Niemniej przydatne sprostowanie, przy kolejnej okazji podpytam rzeczoną panią sędzinę o tę sprawę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się