Młode Konie

Dziękujemy aleqsandra  :kwiatek: Tak, Bizu jest ciemnym brudnym kasztanem. Maść jest przepiękna  😜
Teraz to on wygląda normalnie. Dla przypomnienia zdjęcie z lipca:



Jest znaczna poprawa, żeberek nie ma, nareszcie zaczął się tworzyć tłuszczyk.
Ma dopiero 3 lata i 5 miesięcy więc nie spieszymy się z pracą.

Aczkolwiek zaskoczyło mnie to jak genialnie przyjmuje wędzidło i sam się ustawia!
kto poznaje?  💃



sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 października 2012 19:51
to Diva?
już w szmatoholikach widziałam kilka jej zdjęć. kobyła wreszcie fajnie wygląda i pracuje 🙂 no chyba że mylę konie 😉  😡
deborah   koń by się uśmiał...
06 października 2012 20:39
salto piccolo, wygląda dużo lepiej i choć nadal go mało tu i ówdzie to kawał dobrej roboty... fajne wrażenie wsiaść pierwszy raz jak się czekało tyle czasu prawda?
salto duuża poprawa już jest, gratuluję pojętnego i "milego" pod siodłem młodego konia bo u mnie to na razie jakiś chaos jeździecki zapanował, nie wiem kiedy ta moja "młoda" baba zmądrzeje 😉.
galopada_ oo byłam tam dziś, widziałam,widziałam ;p
sei tak Diva  💃

Agaleon  😀
Roczny Furkot po Believe In Me:



a tu tatuś:


Believe In Me ( Pegasus HB x Lord Alexander ) ur. 2006
faraa piękne konisko będzie chociaz narazie wygląda jakby łeb miał go przeważyc🙂
faraa, piękne są te Wasze konie 😀
galopada_, fajnie kobyłka spuchła 🙂

Dostałam nową porcję zdjęć z zawodów 😉


Uwielbiam ten spokój w oczach Absoluta 😍 Nawet na zawodach gdzie jeździły amazonki w kolorowych, powiewających na wietrze sukniach Absolut ma te oczy:


To zdjęcie jest zaraz na początku zrobione i od razu poprawiałam nachrapnik, bo chłopak pomagał mi siodłać i coś mu się pomyliło 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
07 października 2012 12:34
Ruda77, dobra dobra, ja widziałam takie kwiatki u osób jeżdżących już dłużej ;p 😉

fajny ten spokój, chociaż osobiście lubię konie z wielkim, błyszczącym, wiecznie szeroko otwartym okiem... 🙂
a jak się pracuje z chłopakiem, bo ja mam taki stereotyp w głowie, że u konia bystrość widać w oku, a jak jest taki wiecznie spokojny to czy nie przekłada się to na ogólne zblazowanie?
Mój koń był czołowym w jego perwszym terenie z galopem. Melduję, że był dzielny i nikogo nie zabilismy 🙂
aleqsandra, Absolut jest bardzo spokojny w obejściu i nie jest wogóle płochliwy (mam go ponad 2 lata i przez ten czas spłoszył się 3 razy :kocham🙂 ale jest bardzo "wesoły" pod siodłem, lubi pobrykać itd. 😉 No ale nadrabia to tym, że bardzo szybko się uczy i bardzo szybko reaguje na "polecenia". Nie mam wrażenia, że jest otępiały. Jest zawsze świeży i energiczny w robocie 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 października 2012 17:46
A ja się dzisiaj wybrałam na spacer w ręku z młodym 🙂 był bardzo grzeczny tylko go strasznie przeczyściło po spotkaniu z przepiórką :/ i musiałam mu po powrocie myć nogi i ogon.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 października 2012 17:56
Averis, jaki dzielny ślązak  😉

Moje dziecko z nową ciotką dręczycielką


Ruda77, jakbyś szukała nowego domu dla tego creme... 😉
Averis, a skąd ta pewność, że nikogo nie zabił, skoro jechałaś pierwsza - to mogłaś nie zauważyć:P
Wojenka, masz jeszcze jakieś foto z jady? Ile on już pod siodłem chodzi...? Chyba pasuje mu ta ciocia🙂
Ja niestety nie mam zdjęć, nad czym ubolewam, za to bardziej szkolący - film:


(aha, wydłużyłam sobie w końcu strzemiona :tanczacalinka🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 października 2012 18:41
Thymos, to dosłownie trzecia jazda od przyjścia z treningu wyścigowego. Chłopak szybko kuma o co chodzi, stara się, pyta o co nam chodzi...  🙂 Nie mam za bardzo zdjęć, bo obiektyw zaczął się brzydko bawić w backfocus...

No to ładnie, wygląda na takiego skupionego i "pytającego"😉
Ruda77
Mlody wygląda absolutnie cudownie, nabrał ciała tu i ówdzie robi sie niezła maszyna  😎
salto
Gratuluję i wsiadania i zmiany, mam nadzieję, że dalej będzie tylko lepiej  😀
Wojenka
Muja wyglada mega !

A my dzięki najmłodszej ciesyzmy się od dziś kolejnym pucharem  💃 Była taaaaaaaaka grzeczna, charakter złoto, jestem z niej taka dumna  😍
armara, gratulacje!!! Wygląda (może to przez te oczy), na nader poważną jak na swój wiek😉
.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
07 października 2012 19:28
armara, ogromne gratulacje! Są gdzieś pełne wyniki?
Thymos, Vanilka
Dziekuję bardzo 🙂
Wojenka
Nie nie ma pełnych wyników. Młoda była 2 w młp i w łącznej klasyf. koni szlachetnych byłaby 3 na 10 koni (to moje robocze rachunki), szczegółowe noty małej:

typ, pokrój: 8,0 pkt
stęp: 8,33 pkt
kłus: 7,33 pkt
galop: 7,50 pkt
wrażenie ogólne: 9,17 pkt (w tym jedna 'dziesiątka'😉
elastyczność: 7,50 pkt

Troszkę jestem zła na siebie za prezentację, po nas wszyscy puszczali klacze luzem i jakoś lepiej się te źrebaki dzięki temu ruszały. No nic człowiek uczy się na błędach 🙂

Zazdroszczę tak ułożonego źrebaczka. U nas wszystkie dzikie, ale jeden jest wyjątkowo miły 😉
armara super razem wyglądacie, a przed młodą jeszcze wiele kategorii także będzie można jeszcze błyszczeć. Śliczna malutka.
deborah Dzięki wielkie! Pracujemy nad nadbudowaniem tłuszczyku bardzo skrupulatnie. Młody jest ogromnie zadowolony z taaaakiej dawki jedzenia  😁
adriena Na każdego przyjdzie czas  😉 Mój spokojny i opanowany był od czasów źrebięcych więc nie spodziewałam się żadnych perturbacji związanych z jego zajeżdżaniem ale mimo wszystko to była miła niespodzianka. Życzę powodzenia z Twoją dzieciną  :kwiatek:
armara Ja Tobie również gratuluję i to takiego sukcesu! Mam nadzieję, że Twoje słowa okażą się prorocze  😉
Wojenka jestem nieodmiennie zakochana w Twoim chłopcu. Jest cudowny  😍
amara piękne źrebie - ma takie mądre oczy

my tez sie pochwalimy - Młody zaczyna chodzić na lonży - i całkiem nieźle m to idzie - jest moim pierwszym młodym koniem który nie leci po kole na złamanie karku a na bata reaguje tylko podstawieniem zadu a nie szaonymi galopami🙂 Póki co lonżuje go bez wypięcia - by załapał komendy i chodzenie po kole - zresztą na wypinanie go mamy jeszcze czas🙂 Jedyne co mnie dziwi to to ze nie chce zejść z głową mimo ze widze ze sie rozluźnia - czy to możliwe ze ten typ tak ma?


Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 października 2012 18:56
salto, miło mi  🙂
To jeszcze trzy, bo sama nie mogę się na niego napatrzeć i znikam  😡  😡 😡





sylwiaj u mnie siwa delikatnie opuszcza łeb, ale nadal nie jest to to, czego bym po niej oczekiwała, ale dla niej takie ustawienie jest najwygodniejsze.
Wojenka, kurcze jak arabów nie lubię tak Twoje kuhailany mnie czarują 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się