Młode Konie

Aleqsandra Jacek Kowerski go zajezdzal 🙂 plan jest taki ze od stycznia robimy tereny kondycyjne i zeby uruchomic tryb 'wesolo do przodu' 🙂 no a potem od wiosny jak sie zrobi przyzwoicie zaczynamy sie gimnatykowac🙂 calkiem niezle sie rusza dzieciak, takze mysle ze moze byc ciekawie jak sie ustabilizuje i wlezie na kontakt🙂
faith, bardzo dostojny z niego gość. Tereny kondycyjne na tryb wesoło do przodu, też mamy takie zalecenia.... 🙂 A tymczasem się obijamy i tylko weekendowe rekreacyjne wożenie tyłka uprawiamy.



aleqsandra
Ano nie sprzyja, a nasza 9-miesieczna pannica wygląda tak, że  😵 No generalnie będę się upierała, że pierwsza zima to jest najgorsza rzecz dla maluchów. Futro gigant i piękny majestatyczny brzuch gigant  😂 O uciapaniu błotem nie wspomnę  😁
brzezinka
Ślicznie ruda wygląda, wydaje mi się, że się ładnie zaokrągliła. To zdecydowanie mój typ 🙂 BTW jak mamusia ?
armara, poprawiła się i to zdecydowanie. Zresztą niedwano w wątku wpływ treningu na wygląd dodawalam porównawczą fotkę obrazującą pozytywne zmiany jakie zaszły w jej wyglądzie...🙂 A mamusia, dziękujemy, ma się dobrze, tyje i zobaczymy co się z niej wykluje tym razem..... 😉
Brzezinka bardzo dziekuje  :kwiatek: ciekawa jestem jak nam wyjdzie to 'wesolo do przodu' bo to charakternik trochu jest taki  😁 a Twoja Ruda wyglada zjawiskowo, matulu jaka ona cudna  😍
Nasza jest tych pasywnych i niby idzie do przodu ale nie ma w tym takiej radości, iskierki czy nie wiem jak to jeszcze określić. Szczególnie na skokach, niby skacze ale to takie trochę "pozbawione życia" dlatego też zalecienia aby jeździć w teren i wzbudzić w niej tę wesołą chęć ruchu.  I też jestem ciekawa co z tego wyjdzie...?
NAsza młoda kobyła robi się coraz fajniejsza, już nie ma problemów ze staniem spokonie, nie oddaje na bacik, zagalopowuje spokonie z zebranego kłusa, idzie łądnym jednym tempem. I jedno co zauważyłam to bardzo polubiła się z naszym jedynym chłopakiem ze stajni, tylko jemu daje się złapać na łące, tylko jemu bez problemu daje wszystkie nogi.




Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 grudnia 2012 18:16
To może my się przypomnimy 😉
Młody co prawda nie imponuje wzrostem, ani nie jest zbytnio macho ale dziewczyny go lubią 🙂
faith a Asia już w ogóle nie jeździ? Ma jeszcze tego młodszego klona Lexa?
Martuha jasne, ze ma 🙂 nie jezdzi, bo chwilowo nie moze z przyczyn obiektywnych, ale to moze nie bede publicznie 😉 pozna wiosna/latem mysle ze tez bedzie wsiadac😉
Nasza jest tych pasywnych i niby idzie do przodu ale nie ma w tym takiej radości, iskierki czy nie wiem jak to jeszcze określić. Szczególnie na skokach, niby skacze ale to takie trochę "pozbawione życia" dlatego też zalecienia aby jeździć w teren i wzbudzić w niej tę wesołą chęć ruchu.  I też jestem ciekawa co z tego wyjdzie...?

Siwa nie chciała mi galopować pod siodłem jak pracowałam z nią przy stajni to zaczęłam częściej w tereny jeździć, na pierwszą łydkę już szła galopem. Czasem trzeba pokombinować.
Być, to nie chodzi o to, że ona nie chce galopować. Doskonale reaguje na pomoce, zagalopowuje z każdego chodu, ze stój.  Tylko mam wrażenie że to takie trochę "anemiczne", tak samo jak przy najeździe na przeszkodę, brak tego "ciągnięcia" do przeszkody....
Ja tylko opisałam swój przypadek i wyniki wyjazdów w teren, nic więcej.  😉
Mam ostatnio napięty grafik w pracy, stąd młoda na razie na luzaku:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2012 21:42
No to nieśmiało dopisuję sie do tego wątku. 😡
Od wczoraj mam nową podpieczną. 🙂
Notarialna, chwal się jaką?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2012 21:54
Młoda klaczka, niecałe 2 lata. Właścicielka siedzi w Dojczlandii i nie może się nią zajmować więc zaproponowała mi opiekę nad nią. Czeka nas dużo pracy, bo kobyłka trochę nieogarnięta i nieufna.



Po oględzinach dzisiejszych stwierdziłam, że bardzo spadła z mięśni.. Czy takiego młodego konia można już brać na lekkie lonże?
Averis   Czarny charakter
16 grudnia 2012 21:55
Notarialna, jak dwulatka może spaść z mięśni? Tzn. kiedy miała te mięśnie wyrobić, bo nie ogarniam. Ma dwa lata, daj jej spokój jeszcze co najmniej pół roku. Nauczyć chodzić po kole (jeśli nie umie), uczyć dobrego wychowania i odczulać na strachy.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2012 22:07
W sumie tego brzucha więcej widać niż jej całej, więc może takie wrażenie mnie naszlo 😉
Na razie będziemy się obydwie ogarniać i poznawać.
Ale to normalne, że młode konie nie mają dobrego "look'u", zwłaszcza teraz późną jesienią/zimą 😉

Czy takiego młodego konia można już brać na lekkie lonże?


Ja bym nie brala. Na lonze poczekalabym conajmniej rok.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 grudnia 2012 22:25
2 lata to chyba najgorszy okres dla konia. tzw. wiek brzydkiego kaczątka 😉
na naukę poruszania się po kole/na lonży brałabym jak skończy 2 lata, 2,5.
gratuluję nowej podopiecznej 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 grudnia 2012 22:27
Notarialna, no właśnie, o jakich mięśniach mowa u dwulatki? xD

jesień-zima to zimowe futro i brzuszysko i koniec

nawet mój koń strasznie się "spalił" teraz a w miarę regularnie chodzi, bo musi i nawet podwyższyłam mu owies
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 grudnia 2012 22:33
Zabieram się za lekturę wątku, dużo nauki i poznawania przede mną i kobyłką jeszcze 🙂 .

FirstLight, Nie chodziło mi o lonże 'pracowe'. A właśnie tak jak Averis napisała - nauka chodzenia po kole, zmiana kierunków. Najbardziej mi jednak zależy na nauczeniu szacunku do mojej 'strefy', bo z tego co mówiła mi właścicielka stajni młoda lubi wpadać na człowieka w czasie prowadzenia na uwiązie.


FirstLight, Nie chodziło mi o lonże 'pracowe'. A właśnie tak jak Averis napisała - nauka chodzenia po kole, zmiana kierunków.


Ale po co ta umiejetnosc niespelna dwulatce? Nauka chodzenia po kole zajmuje kilka dni, wiec po co tak sie spieszyc?
Ktory ona jest rocznik?
moja młoda  😍

czerwiec - grudzień


wrzesień - grudzień




Hej 😉 Jak byście oszacowali maksymalny wzrost jaki ten koń będzie miał w przyszłości ? Opis:
  jest to ogier, rasa SP ( szlachetna budowa, matka dość potężna, ojciec troszkę szlachetniejszy od matki; dziadek arab i jeszcze od strony matki bodajże jakiś folblut) , na wakacje na pastwisku cały dzień, teraz min. 3h dziennie i siano na pastwisko; trzymany na słomie + dość dużo siana , owies ok. 2kg dziennie + kukurydza + witaminy, niedługo zacznie dostawać pasze granulat z Besterly.
Aktualnie ma 2 lata, skończone 11.12.2012 . Ma 157 cm w kłębie (a rozmiar derki 125) .
Mam nadzieję, że ktoś coś pomoże  🤣
RudyKoń   'miłość na dwa serca i sześć nóg <3
17 grudnia 2012 20:26
tengusia całkiem spora ta Twoja młoda 😉 przybrała masy w porównaniu do wrzesnia 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 grudnia 2012 22:14
czuć, że idą święta...
brzezinka
Naprawdę widać pracę, która została w nią włozona. A za Juniora/kę już trzymam kciuki  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się