KOTY

Nie mam zdjęć z lata kiedy była najgrubsza ale mam zdjęcia sprzed roku kiedy wazyła więcej jak teraz. Jutro pocykam zdjęcia jak wygląda obecnie i coś wrzucę 😉 fakt, warto to dokumentować 🙂

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
16 listopada 2012 21:48
Koniarze- kociarze- zajrzyjcie proszę do wątku adopcyjnego  :kwiatek: bo w trybie ekspresowym muszę znaleźć DT lub stałe lokum dla dwóch przemiłych kotów.
Wstawiam fote, tyle ze Sanabelli odwazylam polowe dla Rycha, a zamowilam jeszcze animonda rafine senior 40 saszetek i 6 puszek hillsa po 156g  dla seniorow  ikupie jeszcze zwirek drewniany
ja chce zdjecie kota w domku!  😎  zart  :kwiatek: fajne zakupy  😎
my_karen   Connemara SeaHorse
17 listopada 2012 17:17
Prawdopodobnie za kilka dni wrócę do wątku z tą oto czarną ślicznota. Cztery cudeńka zostawione w kartonie na stacji pks, narazie podrzuciłam teściowej kociarze, ale ona już swoje sierściuchy ma i szuka tym domu. Niespecjalnie chciałam teraz kota, ale mój syn jest już zakochany po uszy a i ja nie potrafię przejsc obojętnie...


Paczajcie, jak nam chleb spleśniał:

Haha ale  Wam ladnie splesnial, a jaki zdziwiony jak wyszedl stamtad

my_karen co za cudeńka!!! ludzie to buraki;/ super że je uratowałaś🙂
Mehari   nic nie dzieje się bez przyczyny..
17 listopada 2012 19:32
wistra, śliczny 🙂
wcale nie chciał stamtąd wychodzić :P
Bischa   TAFC Polska :)
17 listopada 2012 20:40


[url=http://1.bp.blogspot.com/_ziJX2O6d5-k/SWJlr8T56ZI/AAAAAAAABeE/TnDjUw-7yok/s400/cats+sleeping+in+cool+places+cat+in+the+window.jpg]klik[/url]

😁
zakupilam pellet, czekam na przesylke Alviki i jak dostane to jade to zawiezc
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
18 listopada 2012 22:25
Moje bidne, zestresowane, rude 😉

kalaarepa skąd ten pellet?
ten jest nieśmierdzący, nie to co ten z leroy merlin  🙄
Martuha z Obi
my_karen   🙂 ale fajniuchne słodziaki, ten biały niemal taki sam jak nasza kizia, a ten czarny podobny do stajennego Kacperka. Jak tylko naprawię kompa, wstawię fotki moich pluszaków, teraz nietety nie mogę jeszcze przegrać zdjęć z telefonu.

Notarialna czym on tak się zestresował? Coś mnie ominęło?

Przez weekend nie zauważyłam, aby Azja próbowała ganiać kotki, tym razem nie przeszkadzało jej, że wchodzą na padok. Nie rozumiem tego stwora  🤔 Może uznała, że lepiej dać im spokuj, żeby mnie nie denerwować. Ostatnio za swoje fochy też została odgoniona i smyrnięta batem. Teraz wyraźnie stara się być grzeczna. Raz nawet skuliła uszy, schyliła łeb i pomachała nim w stronę malucha, ale zaraz sama odpuściła i spojrzała się w moją stronę. Pochwaliłam ją i od tamtego momentu jest zgoda. Zobaczymy na jak długo, bo jakoś trudno mi uwierzyć w tę jej nagłą przemianę. Do tej pory straszenie kotów było jej ulubioną rozrywką.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2012 10:59
jak wyleczyć u kota świerzb?
iść do weta, da preparat do przemywania uszu i maść do zapuszczania. czyścić i zapuszczać codziennie przez min 21 dni. Albo wet może zapuścić kark kota preparatem który równocześnie walczy ze świerzbem, pchłami i robalami - takie dwa sposoby ostatnio zaliczyłam😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2012 11:26
Albo wet może zapuścić kark kota preparatem który równocześnie walczy ze świerzbem, pchłami i robalami - takie dwa sposoby ostatnio zaliczyłam😉


to jest taki środek jak normalnie stosuje sie na pasożyty czy jakis inny skład ma w związku z obecnością świerzbu?

pytam bo kot jest u starszej Pani i chyba nie będzie w stanie "bawić " sie w czyszczenie i zapuszczanie uszu. Poza tym koty to raczej takie wiejskie szwędające się , takie dachowce i ciągle cos będą przynosić więc taki środek o długotrwałym działaniu byłby super.
o kurcze, tu już mnie zaskoczyłaś!:| nie wiem jaki jest ten normalny na pasożyty😉 wiem, że ten na pewno jest na wszystkie rodzaje robactwa, stosuje się go na kark tak jak zwykły na pchły, ale na pewno ma w stosunku do tego jakiś poszerzony skład, bo działa też odrobaczająco! więc musi być jakiś mega hiper😉 dzisiaj jadę na kolejne szczepienie - podpytam jak to to się nazywa i dam znać wieczorem😉
Czemu kot uwielbia lizać torebki foliowe? ( zwykłe reklamówki ).

Kocica ma 7 lat - zwykła kicia rasy europejskiej, waży ok. 4-5 kg, sterylizowana. Zdrowa, zadbana, typowo domowa.
Euforia, chyba najlepszym rozwiazaniem w tej sytuacji bedzie podanie kotu leku o nazwie Stronghold 12%
Zwalcza pchly , nicienie i swierzb uszny, stosuje sie go na kark. Po miesiacu trzeba dac dawke przypominajaca. To chyba nie powinien byc klopot dla tej kobiety.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
19 listopada 2012 13:01
konia44 to byłoby super rozwiązanie, dzieki  :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 listopada 2012 14:02
ranczolodzierz, Zestresowała się tym, że zaciągnęli ją na wystawę i kazali pokazywać swoje wdzięki na stole sędziowskim 😁 Niestety nie poszło nam bo zajęła w obydwa dni 3 miejsce.

kasiulkaa25, kot europejski to co innego niż dachowiec nn. Koty europejskie MAJĄ rodowód i są wpisane w standard FIFe i innych organizacji. Ale nie są u nas hodowane, bo są 'zwyczajne',  weci wpisują 'kot europejski' do książeczki, bo się nie znają!
Euforia, uważaj na stronhold. Koty po nim umierają, jest b. silny.

My świerzbowca leczyliśmy Oridermylem - tyle, że przed podaniem trzeba ucho wyczyścić.
Notarialna moje oba dachowce maja wpisane w ksiazeczke kot europejski
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 listopada 2012 15:01
kalaarepa, Ruda też ma - specjalnie o to wypytałam, bo bałam się czy nie będą mieć wątów na wystawie, że kot NN, bez rodowodu, a ma wpisaną rasę europejską. Nie było problemu, to samo też mi n wystawie powiedzieli - że weci się nie znają i wpisują rasę europejską, bo formalnie 'kot domowy' w indeksie ras nie występuje. Poza tym dla próżności właściciela - w końcu rasa europejska lepiej brzmi od kota domowego czy dachowca 😁

Proszę, niżej zdjęcie kota europejskiego z wystawy światowej w Poznaniu. Praktycznie niczym się nie różni - tylko papierkiem i licencją hodowlaną.
Napisałam, że europejski bo jest troszkę innej urody niż zwykły kot dachowiec  😉

Wstawiam zdjęcie - jak była młoda.

Rodowodu nie ma, więc przepraszam za wprowadzenie w błąd z rasą  :kwiatek:

Ale w lecznicy zawsze wszystkie dachowce są europejskie, choć moja kocica jest jakąs mieszanką ras ( tak twierdzi każdy wet który ją zobaczy - a byliśmy u różnych zanim wyszło na co jest uczulona )  🙂
Wistra, bez przesady z tym strongholdem. Nie strasz dziewuchy.
Ten kot ma swierzb, nie jest skrajnie zarobaczony, wiec smierc z powodu zatrucia po podaniu tego leku mu nie grozi 😉
Jedynie moze wylysiec na karku na jakis  czas.
Jezeli kobieta nie moze podawac oridermylu codziennie przez min 21 dni, to stronghold bedzie tutaj najbardziej odpowiedni.
Słuchajcie, chciałabym zrobić mojemu Cyrylowi badanie krwi bo coś ostatnio zmizerniał: dosłownie kwestia 4 dni, sierść stała się podejrzanie matowa i szorstka w dodatku  zaczęła wypadać na potęgę. Dodatkowo przyplątał się jakiś stan zapalny w oku i nie udaje mi się tego za cholerę doleczyć.
Myślałam o kompletnej morfologii, elektrolitach, kreatyninie i moczniku. Czy warto zwrócić uwagę na coś jeszcze?  :kwiatek:

Ile to moze byc kilo 7 litrow zwirku drewnianego ?
Dokładnie - ja też dostałam dla Zilli Stronghold 12% (sprawdziłam w książeczce) - absolutnie nic jej nie było!
A dzisiaj zaliczyłyśmy kolejne, na razie ostatnie szczepienie. Za 3 tyg sterylka🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się