praca

Meise, no proszę, brawo! I powtórzę za kujką, co to za konkurs był?
Dziękuję dziewczyny!!  :kwiatek:

kujka, Dzionka, konkurs dot. naszego najnowszego MEGA projektu jakim jest nasz własny, brandowy Payment Hub, póki co wspierający obrót tylko dobrami cyfrowymi, w przyszłości będzie rozszerzony na dobra fizyczne. Generalnie chodziło z zintegrowanie naszego systemu ze stronami naszych partnerów biznesowych, a każda zakończona sukcesem integracja była liczona  🙂 Wczoraj siedziałam w biurze 12,5 h, bo był błąd w module do OpenCart u mojego partnera B2B (system e-commerce'owy). Z naszym programistą i kontrahentem siedzieliśmy kilka godzin, żeby znaleźć ten błąd. W pewnym momencie wyszłam przed firmę i położyłam się na murku, bo myślałam, że zwariuję  🤔wirek:. Miałam takiego stresa, że ręce mi drżały 😉 (konkurs trwał do wczoraj).

Ale warto było, potrzebowałam takiego kopa. +1000 do motywacji  💃
U mnie w pracy szykuje się zaje....y przewrót. Nie wiem jeszcze tylko czy w przód czy w tył ...
Meise, brzmi nieźle! Chyba się rzeczywiście musiałaś przy tym narobić.
Tak w ogóle bardzo fajnie, że w Rzeszowie można mieć tak sensowną robotę i chyba jest tego coraz więcej, prawda? Coś mi kołacze, że jest tam też obecnie sporo pracy w firmach związanych z lotnictwem. Pewnie się teraz obrazisz, ale mój tata zawsze mawiał, że w Rzeszowie to psy dupami szczekają, ale jak widzę to się zdecydowanie zmieniło 😉
Meise, graulacje. Bardzo się cieszę razem z Tobą  💃
Meise, gratulacje!! jesteś super!  💃
miło być nagrodzonym za swoją ciężką pracę (w jakikolwiek sposób), najlepsza motywacja, co? 😀
Słuchajcie, mam takie szybkie pytanie - dostałam zwolnienie do 20.05, ale okazało się że 19.05 muszę iść na kurs BHP (kończy się ważność i nie będę mogła pracować, jeśli go nie zrobię tego 19.05).
Czy mam pisać pismo do ZUSu żeby skrócili ten okres chorobowego czy iść do lekarza żeby skrócił L4  🤔wirek: ?
Idziesz na szkolenie BHP 21 maja lub w pierwszego, pracującego dnia. Nie można pracowac, szkolić sie na zwolnieniu lek. W razie kontorli przedstawiasz to zaświadczenie na dowód, że termin jest zachowany.
znowu mam dylemat 🤣 jak przeglądam w tej chwili ogłoszenia to w wielu rzuca mi się w oczy wymóg "have integrity and a clean employment history". co to w praktyce może oznaczać?
podam przykład siebie... w tej chwili mam pewną propozycję, ale w aktualnej firmie jestem dopiero 4 miesiace. W przyszłym roku planuję szukac pracy zagranicą i wlasnie... czy wtedy takie krótkie okresy pracy, potencjalny przyszły pracodawca może odczytywac jako nie "clean i integrity" historię? czy odebrac jako pozytyw, że mam róznorodne doświadczenie i np. nie boję się zmian?
Meise, brzmi nieźle! Chyba się rzeczywiście musiałaś przy tym narobić.
Tak w ogóle bardzo fajnie, że w Rzeszowie można mieć tak sensowną robotę i chyba jest tego coraz więcej, prawda? Coś mi kołacze, że jest tam też obecnie sporo pracy w firmach związanych z lotnictwem. Pewnie się teraz obrazisz, ale mój tata zawsze mawiał, że w Rzeszowie to psy dupami szczekają, ale jak widzę to się zdecydowanie zmieniło 😉


Oj musiałam się napocić, nie było łatwo, Ipada nie dostaje się jednak za darmo albo przypadkiem  😁 Ale te gratulacje po ogłoszeniu wyników - bezcenne chwile! Wycałował mnie jeden z najlepszych specjalistów od płatności na świecie  🤣
Tak, jest MTU Areo Engines, WSK (to wiadomka, słyniemy z WSK), są różne giganty w dolinie lotniczej i nie tylko. Rzeszów jest kapitalnym miastem do życia, nie widzę dla siebie lepszego miejsca w Polsce i piękniejszego miasta  😉

edyta, dziękuję Ci pięknie!  :kwiatek:
wendetta, oj żebyś wiedziała, że potrzebowałam takiej motywacji  🙂

Dziś ogłoszono kolejny konkurs, tym razem drużynowy. Zespół zwycięski wygrywa wycieczkę  😜
Meise, nie zebym cokolwiek rozumiala z tego co napisalas, ale ale, liczy sie Twoj sukces! 😀 Wielkie gratki i kciuki, aby bylo na Twojej sciezce tyle sukcesow ile sobie zamarzysz!!! 🙂 
Wendetta, imo chodzi o to aby nie miec historii kryminalnej za soba - jakkolwiek to brzmi  😁 i aby byc osoba uczciwa, wiarygodna i godna zaufania  :kwiatek: btw nigdy nie spotkalam sie z tym w Polsce, ale w Irlandii jest to mocno podkreslane przy aplikowaniu na stanowiska np w banku wiec pewnie wszedzie indziej tak samo. A co do krotkich okresow parcy -zalezy od pracodawcy - moze sie obawiac, ze zatrudni Cie, zainwestuje w Ciebie a Ty mu wyfruniesz za moment, ale na 100% zostaniesz o to zapytana i jesli podasz sensownie brzmiacy powod dla ktorego zmienialas prace - np chec rozwoju i przekonasz potencjalnego pracodawce ze pozycja o ktora aplikujesz to jest wlasnie to do czego cale zycie dazylas, wiazesz z ta firma swoje nadzieje zawodowe itd, to nie sadze aby byl to problem.
edit literowki
Meise, nie zebym cokolwiek rozumiala z tego co napisalas, ale ale, liczy sie Twoj sukces! 😀 Wielkie gratki i kciuki, aby bylo na Twojej sciezce tyle sukcesow ile sobie zamarzysz!!! 🙂 


dziękuję nereczko!! Przekochane jesteście dziewczyny!
Chociaż na gruncie zawodowym mi się powodzi, bo inne kwestie... szkoda gadać.

No i do koni wróciłam po 5-ciu latach przerwy, ale to nie topic na to  🙂
Meise, superr! Też nic nie rozumiem, ale gratuluję 🙂

Mija mi chyba moje wypalenie zawodowe 😉 i znów uwielbiam moich pacjentów. Oby tak mi zostało 🙂 Jednak dzieci poprawiają humor. Maja lat 6, specyficzne trudności w nauce czytania i pisania:
Poszłam z mamą na plac zabaw i na tym PLAC ZABAWIE dałam cukierki Stasiowi, Kubowi i Maćku :O

Albo Mateusz lat 8, z silnym lękiem w nocy i koszmarami:
wie pani, co jest w tym najgorsze? Że jak będę miał żonę, to nigdy jej o tym nie powiem, bo dziewczyny nie lubią tchórzy i nie będzie chciała takiego męża. Słodziaaak 😍

Z dorosłymi to już w ogóle ciąg satysfakcji, bo przychodzą z własnej motywacji, pracują między sesjami aż miło i czuć, że ta praca ma sens 🙂

A moja niedoszła samobójczyni wychodzi w przyszłym tygodniu ze szpitala i do mnie wraca - ciekawe co to będzie.
Koniec sprawozdania psycho-Dzionki 😉
Moon   #kulistyzajebisty
15 maja 2015 21:43
U mnie znów zmiany!
Wysłałam cv jakiś tydzień temu, w środę o 11 byłam na rozmowe i o... 14 już miałam telefon, że w poniedziałek zaczynam!  😜
Przeprosiłam się z pracą w zawodzie, trzymajcie kciuki, żeby nie okazało się falstartem moje grafikowanie, jak ostatnio (przez co przeszłam przez załamanie nerwowe prawie a potem 'tułaczkę' -  od bezrobocia, przez pbs, po szkółkę jeździecką)
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 maja 2015 12:35
Meise
Gratulacje! 😀
Wymiatasz 😉

Dzionka
Najważniejsze to nie dać się chwilowym załamaniom 😉

Moon
Trzymam kciuki :kwiatek:


Ja jestem po dwudniowym szkoleniu ze standardów obsługi klienta.
Powiem Wam, że bardzo pozytywnie mnie ono zaskoczyło, obawiałam się tego, że wszystko będzie musiało się odbywać według schematu, będziemy pracować jak roboty, zgodnie z wytycznymi itd. Na szczęście nic z tych rzeczy, pozostawiono nam dużą swobodę, jeśli chodzi o obsługę klienta i budowanie relacji z nim. Nie sądziłam, że to powiem, ale sporo sobie poukładałam w głowie i przedefiniowałam niektóre sprawy.
Na koniec szkolenia pisaliśmy test sprawdzający co nam zostało w głowach i okazało się, że zdobyłam największą liczbę punktów w mojej grupie 😀 Niby nic, ale i tak mam satysfakcję 😉
http://www.pracuj.pl/praca/specjalista-ds-marketingu-i-logistyki-krakow,oferta,3910667
to jest jakiś błąd, żart czy ja czegoś nie rozumiem?
A to Kraków właśnie 😉
wiesz, generalnie o krakowie wszyscy mówią, że placą lepiej niz na śląsku (chociaz przyklady moich znajomych potwierdzają to nie w 100%). więc tak nieśmiało przeglądam ogłoszenia krakowskie.
ale jak zobaczylam to ogłoszenie to siedziałam tak: 🤔 🤔 🤔
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 maja 2015 13:31
Praca za kwotę do 2tys. z koniecznym orzeczeniem o niepełnosprawności- lubię to! 😎 Przecież inwalidzi nie muszą dobrze zarabiać, prawda? 💃
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2015 13:50
No, najlepiej jak nie ma nóg, ale prawo jazdy B. musi być  😂 Rany, co to się dzieje..
Co rusz się natykam na podobne ogłoszenia i szlag jasny trafia czasem. Ale nie wiem o co chodzi - są jakieś specjalistyczne pieniądze z Unii czy co, na zatrudnianie niepełnosprawnych? Nie, żeby było w tym coś złego, ale potem są kwiatki jak z linku podrzuconego przez Wendettę 😵 Odpowiedzialne stanowisko, 2 języki, wyższe wykształcenie, doświadczenie zawodowe 3 lata.... + konieczne orzeczenie o niepełnosprawności - a w zamian umowa zlecenie i wynagrodzenie 1750 - 2000 brutto. Miodzio.
Niedawno dostałam maila z pytaniem "czy posiada pani orzeczenie o niepełnosprawności?".... mail był odnośnie stanowiska biurowego - gdzie w ogłoszeniu nie było ani pół słówka, że to oferta pracy tylko dla niepełnosprawnych.

A tak w ogóle to załamałam się. Chyba czas wrócić do pracy przy koniach....
Sankaritarina, można dostać dofinansowanie, chociażby z PFRON albo innego funduszu
Pracodawcy zatrudniającemu osobę z orzeczeniem przysługuje dofinansowanie z PFRONu do wynagrodzenia, a także zwrot kosztów przystosowania stanowiska pracy, zwrot kosztów wyposażenia i zwrot kosztów szkolenia. A jak wiadomo, pracodawcy potrafią wystawić różne faktury, że niby biurko dostosowywali alb sprzęt kupili, a w rzeczywistości żadnych zmian w firmie nie wprowadzają.

edit. pisałyśmy w jednym momencie 😉
spoko 😉 ja te comiesięczne wnioski wypełniam akurat w pracy.

jakie fajne ogłoszenie widziałam w sobotę koło północy! nie chciało mi się o tej porze pisać LM, a w niedzielę już nie było tego ogłoszenia i nigdzie go już nie znalazłam, kurde no  😵
Dla mnie wisienka jest to, ze oferuja prace na umowe zlecenie piszac jednoczesnie o stabilizacji zawodowej 😜  Dla mnie to nie idzie w parze, chociaz moze nie znam polskich realiow i to jest stabilna sytuacja? U mnie stabilna praca to praca ze stalym kontraktem.
Gillian   four letter word
18 maja 2015 14:41
A mi znowu obcięli pensję. Dziś podpisałam wypowiedzenie dotychczasowych warunków umowy, porażka jakaś po prostu... 🙁
Dla mnie "stabilizacja zawodowa" to także praca ze stałą umową o pracę. Ale - jak już oferuje to zlecenie na, powiedzmy, bardziej wymagające stanowisko - to niech płaca będzie jakaś lepsza...
calore, mundialowa, Aha, takie butki. Dzięki za odpowiedź. Ale to jakiś nowy "projekt"? Czy od dawna były takie możliwości?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 maja 2015 14:50
Gillian to w ogóle jest legalne? Współczuję..


Niestety w naszym pięknym kraju panuje jakieś takie dziwne przekonanie, że jak ktoś jest niepełnosprawny to powinien być wdzięczny, że w ogóle ma pracę  🤔 Co z tego, że w nieludzkich warunkach, z nadgodzinami i za pół darmo.
Gillian   four letter word
18 maja 2015 14:54
smarcik, Ano legalne. Rozwiązały się związki zawodowe u nas i hulaj dusza. Tzw wczasy pod gruszą płacą ostatni raz w tym roku i z tego co mówią już to całkiem zlikwidują. Obcięli mi stażowe, bo najważniejszy jest czas pracy w szpitalu a nie poza. Zostaje goła podstawa 1750 i premia uznaniowa, czyli raz jest raz nie ma. To łatwo sobie policzyć ile do ręki z tego dostanę... wielki CH...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się