matura

Scottie   Cicha obserwatorka
19 maja 2009 11:45
Ja mam jutro niemiecki ustny o 12:20 i to juz ostatni egzamin.

Idę się uczyć słówek.
wrocilam. weszlam do szkoly na ponad 30min przed moja godzina, weszlam na 3 pietro i od razu weszlam do sali. nie wiedzialam co sie dzieje, nei zdarzylam nawet pomyslec o tym ze mam wlasnei mature, tak szybko poszlo hahaha

17/20 🙂 zero stresu
angielski 16 pkt, a nie uczyłam się nic, bo... bo zwyczajnie mi się nie chciało 🙂 i jak na złość musiałam przeczekać 6 osób na wyniki  🤔wirek:
A ja mam pytanie do tych, które już są po 😉
Jakich pytań można się spodziewać mając temat dotyczący języka?
Chodzi mi o to, że mam prezentację pt. "językowe środki perswazji w reklamie" i boję się, że nagle dostanę jakieś pytanie nie związane z reklamą, tylko właśnie z samym językiem. Może tak być? Z czego się przygotować?
Ja już po 😀😀😀 18 pkt  💃 💃 💃
Miałam banalne pytania. Tylko i wyłącznie z prezentacji... A tak się bałam  😁 😁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 maja 2009 08:58
ja mam dzisiaj polski ustny(na 13.45)... 😵
boję się jak nie wiem.
Tak już jest jak ktoś robi wszystko na ostatnią minutę
(dzisiaj prezentacje kończę...i jeszcze nie wiem co mam gadać) 🤔wirek:🤦

Chciałabym chociaż to minimum niezbędne do zdania mieć.


Moja koleżanka kończyła rana i dostała.................20pkt!!!!!!!!!!!  Więc głowa do góry, będzie si.
Averis   Czarny charakter
20 maja 2009 11:27
Ja mam prezentację 14.20 Boże, miej mnie w swojej opiece  🙇 Trzymajcie kciuki proszę 😉
xxagaxx Zależy też od nauczyciela 😉 Moja egzaminatorka niestety przeczytała wszystkie książki świata a Słowackiego to ma w znajomych na naszej-klasie, więc trochę się boję  😁
CeraŁ   dużo dużo zmian..
20 maja 2009 12:37
Averis też mialam stresa tym bardziej że praktycznie nic nie umiałam 😉. Przyszlam do szkoly wcześniej z nadzieją że się zdążę pouczyć a po 10 minutach zaraz musiałam wchodzić  🤔 Tym bardziej jak usłyszalam że komisja surowa i zadaje szczegółowe i trudne pytania to juz tym bardziej  😵

Co tam że pzy 2 pkcie z 7 mi zwrocily uwage i powiedzialy ze mi tylko 5 min. do konca zostalo to zaczelam juz nawijać byle co i byle o czym byleby zgodnie z tematem i bibliografią, oczywiscie całkowita improwizacja... i co.. ? 20/20 pkt  😁 jeszcze zostałam wyróżnhiona za piękną, mądrą i bardzo dobrze przemyślaną pracę  😵  🤔.
trzymam kciuki! 😉
ja dzisiaj polski o 18, trzęsę porami i nie mam pojęcia jakich pytań mogę się spodziewać  😕
Aversis niestety prawie wszystko zależy od nauczycieli. Ja trafiłam na mega porządku komisje.  Nie przerywali, słychali, nawet potakiwali głowami. Pytania miałam odnośnie lektur i temtu, więc chyba najłatwiejsze. Nikt nie spadł poniżej 15 pkt więc było spoko 🙂
Karmelita, Ja miałam temat językowy (charakterystyka języka współczesnych polityków- ale bardzo dużo miałam o językowych środkach perswazji) wydaje mi się, że pytania dostałam proste, odnoszące się do prezentacji. Z tego co pamiętam to: Który ze środków najbardziej do ciebie przemawia, Który polityk jest najlepszym mówcą, Jeżeli w przyszłości zostałabyś politykiem to z kogo brałabyś przykład, Który środek perswazji wg mnie jest najskuteczniejszy.
Myślę, że nie musisz obawiać się pytań, mnie straszyli że to taki trudny temat, a dostałam 19/20 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 maja 2009 15:43
16 😅 💃

jestem prze szczęśliwa...
zwłaszcza, że jak już wspomniałam prezentacje zrobiłam dzisiaj rano.
I przeczytałam 1,5 książki na 4, które miałam.
strasznie pozno macie te prezentacje, u nas kolo 14 jest koniec zawsze

ja mialam 14pkt i to jeden z lepszych wynikow w klasie i w ogole w szkole, srednia to tak 11-12pkt, duzo dobrych osob dostalo po 8 pkt 😲
No jest się naprawdę czym chwalić, że się nie przygotowało dobrze na prezentację, a ma się tak wysoki wynik... Ja już dawno napisałam swą pracę, przeczytałam wszystko, a pewnie będę mieć max.15 pkt. TAKA SPRAWIEDLIWA JEST MATURA.

Dziś się nieźle wkurzyłam... Na ustnym angolu egzaminatorki nieźle sobie pojeździły po naszej klasie 🙄 Szczęście, że wszyscy zdali. Ja 13 pkt. Nie wiem, jak one nas oceniały 🤔
jak dla mnie to jest sie wlasnie czym chwalic. Gorzej by bylo jakby ktos napisal prezentacje miesiac wczesniej a dostal 10 pktow. Tu dla mnie kompletnie nie ma sie czym chwalic.
Chwalić to się można, jak ma się dużo punktów, bo się na to sobie zapracowało....
Scottie   Cicha obserwatorka
20 maja 2009 18:19
jak dla mnie to jest sie wlasnie czym chwalic. Gorzej by bylo jakby ktos napisal prezentacje miesiac wczesniej a dostal 10 pktow. Tu dla mnie kompletnie nie ma sie czym chwalic.


Ja mialam gotowa prezentacje w styczniu, mialam opracowane wszystkie lektury od deski do deski. W malym paluszku doslownie, odpowiedzialam na kazde pytanie. Prezentacja byla sprawdzana przez nauczycieli i mowili, ze jest bardzo ok. I dostalam 9 pkt.

"Który ze środków najbardziej do ciebie przemawia, Który polityk jest najlepszym mówcą, Jeżeli w przyszłości zostałabyś politykiem to z kogo brałabyś przykład"

No prosze Cie, jesli takie pytania dostajecie na prezentacji, to ja sie nie dziwie, ze wiekszosc z was miala 18-20 pkt
Właśnie, w czasie matury z polskiego bardzo przeklinałam, że jestem w takim a nie innym liceum, bo w słabszym dostałabym o wiele więcej punktów  🤔
Jeśli na ustnym polskim będą oceniać tak jak dziś nas na angolu, to... 👿
a polski ustny się w ogóle gdzieś liczy??
Scottie   Cicha obserwatorka
20 maja 2009 19:19
Na niektorych uczelniach, a raczej na wybranych kierunkach tak. Na szczescie u mnie nie.

Po ustnym niemieckim- 14 punktow, w pelni zasluzone. Jestem z siebie dumna, bo dopiero od 3 lat sie ucze tego jezyka, rok temu postanowilam, ze napisze z niego mature, a w dodatku nie chodzilam na zadne dodatkowe zajecia, wiec uwazam, ze i tak bardzo fajnie zdalam.
aaaa 16 z polskiego 🙂😉))))))))
Averis   Czarny charakter
20 maja 2009 21:10
18 z polskiego  😎 A po wyjściu z sali byłam pewna, ze nie zdałam, łzy cisnęły mi się do oczu i czułam się jak ostatnia idiotka. Ile stresów i nerwów kosztowało mnie czekanie na wyniki- nie pytajcie  🤔wirek: Do tej pory nie mam pewności, czy zamiast 18 nie chcieli mi wpisać 8  😁 Moja egzaminatorka z 4 osoby już oblała, a tu proszę. Przy wygłaszaniu praca cała byłam spocona, ręce mi się trzęsły i w głowie miała pustkę- prawdziwe odprężenie nastało dopiero przy pytaniach. Dobrze,że mam to za sobą- bez wątpienia był to najbardziej stresujący egzamin z całej mojej matury.
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 maja 2009 21:34
Ja przed polskim ustnym myślałam ze padnę, w połowie prezentacji tak mi w gardle zaschnęło że nie umiałam dalej nic powiedzieć.. Powtórzyłam chyba z 10 razy jedno i to samo zdanie i zacięłam się z 3 razy.. Gdy pani z komisji powiedziała mi "pani już dziękujemy" miałam już prawie łzy w oczach.. 😲
wiec zapytałam "a gdzie pytania" no to usłyszałam ze mi pytań nie trzeba zadawać bo wszystko co chciały zapytac zostało ujęte w pracy  😁
tak więc 20/20

angielski dzisiaj tak samo 20/20 to jakis cud!  😎
Ja przed polskim ustnym myślałam ze padnę, w połowie prezentacji tak mi w gardle zaschnęło że nie umiałam dalej nic powiedzieć.. Powtórzyłam chyba z 10 razy jedno i to samo zdanie i zacięłam się z 3 razy.. Gdy pani z komisji powiedziała mi "pani już dziękujemy" miałam już prawie łzy w oczach.. 😲
wiec zapytałam "a gdzie pytania" no to usłyszałam ze mi pytań nie trzeba zadawać bo wszystko co chciały zapytac zostało ujęte w pracy   😁
tak więc 20/20

angielski dzisiaj tak samo 20/20 to jakis cud!  😎


miałas po prostu olewającą komisje :P
U nas w szkole (ale nie w tym roku) kolesiowi który zdawał pod koniec dnia, przerwali w połowie mówiąc: Widać ze pan umie, zadamy 2 pytania i będzie pan wolny.......i dostał 20/20 🙂
Właśnie, w czasie matury z polskiego bardzo przeklinałam, że jestem w takim a nie innym liceum, bo w słabszym dostałabym o wiele więcej punktów  🤔

Też tak myślałam. Bo chodziłam do najlepszeo liceum, a pytania zadawała mi osoba z zewnątrz. Osoby które miały niejęzykowe tematy dostawały o wiele trudniejsze pytania. 😉

Ja dziś na angielskim 17/20 troche jestem zawiedziona.
Miałam rysunek z królową angielską i do tego jedno z pytań dlaczego monarchia jest tak ważna w Wielkiej Brytani  🤔
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
20 maja 2009 23:22
Właśnie co do komisji to strasznie czepiała się lektur zadawała szczegółowe pytania.. Nie wiem możn one wpadły przy mojej prezentacji w trans.. Albo się przestraszyły bo miałam temat o śmierci  😁
Ja mam dzisiaj angola. o 12.45. Czuję ze mam lekkiego stresa.


edit
20/20  💃 💃 💃
a mnie baba zestresowała.... Zaczęła wyskakiwać z rzeczy których w ogóle nie było na tej kartce..  🤔wirek:
Aga-gratulacje 🙂

wszyscy juz maja wakacje, czy za kogos jeszcze trzymac kciuki? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się