Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[quote author=-bibi22- link=topic=190.msg2092711#msg2092711 date=1399996647]
Są normalne przy takim siodle. Nie widzę tu nic nadzwyczajnego.
[/quote]

są wsadzone na odwrót, prawe jest po lewej strone a lewe po prawej 😉
w sensie co Cię tam boli ?  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2014 17:53
Możliwe, że sztywny jak kij od szczotki, złamany w potylicy, zaciągnięty młody koń...
i to wszystko ze zdjęcia ?

Zdjęcie to zdjęcie na filmiku nie ma nic złego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2014 17:56
Sensu wstawiania TAKIEGO zdjęcia do ogłoszenia nie widzę, obrazek jest nieprzyjemny i rozumiem reakcję Fokusowej.
no, a po czym poznalaś, że ten koń jest sztywny ?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 maja 2014 18:03
Zaciągnięty strasznie i kurcze czemu ona kłusuje anglezowanym na drągach.  👀
nie no ja nie mam pytań...  🤔wirek:
-bibi22-, a co nie może???  😲
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2014 18:32
no, a po czym poznalaś, że ten koń jest sztywny ?

Bo w takim ustawieniu raczej nie będzie luźny  🤣
Nie wiem po czym, po prostu odnoszę wrażenie, że jest spięty. Ja tak mam, coś widzę, ale nie potrafię określić, po czym to poznaję.
[quote author=korysindex4 link=topic=190.msg2092766#msg2092766 date=1400000276]
no, a po czym poznalaś, że ten koń jest sztywny ?

Ja tak mam, coś widzę, ale nie potrafię określić, po czym to poznaję.
[/quote]

okulista, a najlepiej egzorcysta pilnie potrzebny  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 maja 2014 18:48
Akurat u okulisty byłam na początku roku i zmieniłam szkła, więc pod tym względem jestem ok.
To nawet nie egzorcysty trzeba, a trenera, który mnie nauczy widzieć i uzasadniać, co widzę.
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
13 maja 2014 18:51
epk zawsze mnie uczono, że na młodym koniu drągi w pułsiadzie się pokonuje. Potem dopiero można anglezowanym, by koń uczył się nie zmieniać tępa.
Koń zaciągnięty pyskiem pod klatę prawie, a prawidłowość osiodłania pozostawia wiele do życzenia...
Akurat u okulisty byłam na początku roku i zmieniłam szkła, więc pod tym względem jestem ok.
To nawet nie egzorcysty trzeba, a trenera, który mnie nauczy widzieć i uzasadniać, co widzę.


Ty mi tu nie obrażaj trenera  😵 


Koń zaciągnięty pyskiem pod klatę prawie, a prawidłowość osiodłania pozostawia wiele do życzenia...


Proszę rusz swoją szanowną pupę i obejrzyj film, może nie mieli na dzień wstawiania ogłoszenia zdjęcia, więc dali co mieli. Widać cholerną różnicę między zdjęciami a filmem. 
monia ale można a) wyciąć fajne kadry z filmiku b) nie wstawiać zdjęć dopóki nie ma się lepszych. Więc to oni powinni ruszyć pupę, bo to im zależy na sprzedaży, a nie mi 😉
Czy Wy oglądając takie ogłoszenie normalnie, a nie wrzucone tutaj obejrzelibyście film? Czy Wasz reakcja to nie byłoby "dobra, odpada" z miejsca po wyświetleniu zdjęć? Ogromna ilość potencjalnych klientów pewnie "ucieka", bo widząc takie zdjęcia nawet nie przewinie na film 😉
Fokusowa, kon z filmiku wg mnie nie odpada.... ma fajny ruch, ma 4 lata i niedawno zaczął pracę, widac na fimie, ze czasem szuka kontaktu, zwija sie przy tym ale to kon, ktory z racji wieku i rozpoczecia pracy zapewne w tym roku, jeszcze nie jest ustawiony na pomoce, nie jest stabilny... mi sie podoba, ja bym mu szanse dala. Zepsuty i zaciagniety nie jest.
Fokusowa Ja patrząc na ogłoszenie najpierw patrze na wiek, rodowód, zdjęcia i film. Potem oceniam  😉 

edit. miałam coś dopisać, ale już wolę nie dyskutować  😵 
Czy Wasz reakcja to nie byłoby "dobra, odpada" z miejsca po wyświetleniu zdjęć? Ogromna ilość potencjalnych klientów pewnie "ucieka", bo widząc takie zdjęcia nawet nie przewinie na film 😉

Dlaczego?
4 latek, rozpoczynajacy robotę, widać że jeszcze nie ogarnia, chowa się ale nie leci i nie traci rytmu... Nieźle pracowany. Osiodłany średnio - krótki i gruby , zatem i siodło leci na szyję... Mnie jakoś nic nie boli w tym ogłoszeniu...
To nawet nie egzorcysty trzeba, a trenera, który mnie nauczy widzieć i uzasadniać, co widzę.

Ważną rzecz napisałaś. Widzieć i uzasadniać.
To co widzisz, a nie potrafisz uzasadnić, to szyja JUŻ wciągnięta "w łopatkę". Co u czterolatka z potencjałem jest niepokojące, bo szyję z kłębu wypuszcza się trudno, a koń bez swobodnej w nasadzie szyi traci sporo ze swoich możliwości.
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2014 11:44
Zgodzę się z Gaga.
To jest młody koń, czyli mamy walkę o równowagę jeszcze.
Na filmiku koń robi dużo lepsze wrażenie, po prostu zdjęcia niefortunnie dobrane (jak i siodło). Jeździec też nie najgorszy choć w kłusie siedzi kiepsko.
Wolę już taki obrazek niż koń z zapadniętym grzbietem i odgiętą szyją zajeżdżony jako dwulatek...
_Gaga i Megane z tym odpadaniem mam na myśli, że odpada bez obejrzenia filmu, może niedokładnie napisałam 😉 ja widząc takie zdjęcia nawet nie oglądam filmu.
czyli tania sensacja pod publikę...

kto pierwszy ten lepszy.  🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2014 15:18
[quote author=Facella link=topic=190.msg2092814#msg2092814 date=1400003315]
Akurat u okulisty byłam na początku roku i zmieniłam szkła, więc pod tym względem jestem ok.
To nawet nie egzorcysty trzeba, a trenera, który mnie nauczy widzieć i uzasadniać, co widzę.


Ty mi tu nie obrażaj trenera  😵  
[/quote]
Problem nie w Trenerze, a we mnie 😉

halo chyba nie do końca rozumiem, co oznacza szyja wciągnięta w łopatkę...  😡 Że tam spięcia jakieś, koń nie puszcza w tym miejscu? Źle się ustawia?
Facella, że koń ma wyraźnie skróconą szyję, szeroką u nasady, spięte mięśnie szyi. Normalnie szyja jest długa - jakby dążyła do wydłużenia, nawet w wysokim ustawieniu, "wychodzi" z kłębu w górę - w przód, a nie "wciska się" w kłąb. Jak człowiek, który może być elegancko wyprostowany i swobodny, a może wciągnąć szyję w barki " na byka".
Też zerknęłabym na zdjęcia przed obejrzeniem filmu i chyba by mnie zniechęciły- są mocno nietrafione, lepsze byłyby jakieś luzem nawet. Filmik robi dużo lepsze wrażenie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 maja 2014 15:54
halo, dziękuję, teraz rozumiem  :kwiatek:
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
14 maja 2014 16:04
Serio tak łatwo odpuścić sobie poważny zakup, wyłącznie po zerknięciu na dwa niezbyt korzystne zdjęcia, na których jest uwieczniony ułamek sekundy?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
15 maja 2014 14:47
http://www.galloper.pl/pl/p/Zel-pod-siodlo-HKM/4401 , biedna jestem, na głupi żel mnie nie stać....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się