Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

epk dla mnie brak prawa jazdy jest jednoznaczny z brakiem posiadania pojazdu  😉
espana, normalnie. Zniżki naliczają się za lata wypracowane w "posiadaniu auta" a nie w jeżdżeniu. Też mnie to bawi 😉. Jeszcze kilka lat temu w ogóle nie było przy OC pytań od kiedy masz prawo jazdy. A powyżej pewnego wieku (hahah) też ta opcja się wyłącza.


Generalnie zniżki OC naliczają się za lata wypracowane w posiadaniu prawa jazdy, a nie samochodu. Wiem stąd, że jesteśmy rodzinnie w sytuacji "na kogo zarejestrować samochód" i w większości firm rozważanych lata prawa jazdy się liczyło i wiek kierowcy.  Naturalnie może jakiś ubezpieczyciel przyjąć wersję posiadania samochodu, ale standardem jest wersja prawa jazdy.

Edit: a ten garaż jako uprawnienie do zniżkl to chyba do AC, a nie OC. Nie widzę związku między garażem a OC. 
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
05 kwietnia 2016 17:17
Facella a jesteś pewna, że nie policzyłaś AC+OC?  😉
Dzionka Ja normalnie piorę gabką, zmywakiem kuchennym ciepła woda i jakis płyn do naczyń czy żel pod prysznic. A środek mam wypinany więc piorę w pralce.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 kwietnia 2016 20:06
smarcik, jestem pewna.
No ale jednak życie uznało, że zakup musi się nieco opóźnić  😁
Gillian   four letter word
06 kwietnia 2016 12:26
zjadłam około 15 sztuk cukierków z brandy, teraz. Mogę po 15 jechać samochodem?  👀
Gillian, po 15 już raczej możesz.
Jeśli nie masz pewności możesz udać się na komisariat i poprosić o badanie alkomatem. Patrole drogówki też chętnie badają poproszone.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 kwietnia 2016 15:03
Tylko nie podjeżdżaj autem tak, żeby widzieli 😁
Gillian, wg netu w cukierkach z likierem alkoholu jest tak mało, że nie ma on wpływu (powiedzmy, że w każdym jest 1-2ml likieru, czyli w 15sztukach byłoby 15-30ml brandy). Tuż po zjedzeniu alkomat mógłby coś wykazać, ale już po kilkunastu minutach nic. A po 1,5 godziny raczej na pewno będziesz "czysta" 🙂
Trzeba było zjeść Pawełka , miała byś od razu 0,5 promila 😁
Jest ktoś może na forum, kto był wolontariuszem na CSIO w Sopocie w zeszłym roku? Miałabym kilka pytań na PW 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 kwietnia 2016 09:05
Da się sprawdzić przez internet ważność warszawskiej karty miejskiej?
Dlaczego drogi są takie kręte?
Mają tyle ostrych zakrętów na których co chwilę wypadki, jakby nie mogły w tych miejscach być łagodniejsze łuki?
Mam akurat taką drogę do pracy, wszędzie pola a same ostre zakręty. Aż by się prosiło żeby droga szła prosto.
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2016 19:53
bo są pola 🙂
No tak ale ktoś kiedyś musiał zdecydować o tym, że miedzy tym a tym polem będzie szła droga więc dlaczego nie mogła iść prosto?
Gillian   four letter word
07 kwietnia 2016 20:01
może idzie tak jak szła droga między polami.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
07 kwietnia 2016 21:29
czy jest tu jakiś specjalista od judaizmu? mam jedno pytanie na pw  :kwiatek:
somebody, część dróg w Polsce jest taka kręta, ponieważ były budowane "przeciwlotniczo"
Poza tym wiele z nich to drogi mające średniowieczne i starsze korzenie, gdy omijały przeszkody naturalne. Później według nich dzielono ziemię, powstawały zabudowania itd.
Jaką macie organizację dnia mając konie? Ostatnio doszła mi klaczka i właśnie cięzko mi zorganizować wszystko :'😉 Wcześniej był tylko kuc który stał na sianie i nie dostawał nic więcej i był przyzwyczajony że o różnych porach był karmiony. Klacz obecnie je właśnie siano i pasze objętościowe i w stajni dostawała o danej porze. A jak to jest jak Wam się np. Sprawy wydłużą w mieście i nie macie możliwości dania jedzenia dla konia o tej porze? Albo ja mam problem bo chodzę do szkoły, mama pracuje, a rodzeństwo też się uczy i w trakcie pobytu nie ma kto zajrzeć do koni i po prostu dostają więcej siana i dopiero po powrocie wypuszczam na padok. Jaki macie taki rozkład dnia? Pomimo tego że klacz dopiero jest tydz to trudno połączyć 2 koni i klasę 2 gimn i wymóg mamy by średnia 4,3. Już wiem czemu mama wcześniej się nie zgadzała na kolejnego. Kiedyś myślałam że nawet 3-4 końmi bym się potrafiła zająć i ogarnąć szkołę, ale pomimo tego że kocham konie to nawet za dopłatą bym nie chciała teraz kolejnego :'😉
A niżej zdjęcie Koli 🙂 Równo tydz temu przyjechała 🙂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 kwietnia 2016 18:58
Proszę powiedzcie, że powyższy post jest żartem..
smarcik jeśli Agness-magness, taki byt wirtualny, cała nie jest żartem, to nie. Ten post świetnie wpisuje się  w całość kreacji pt. Agness-magness.
Możecie łaskawie powiedzieć o co chodzi? Nawet zapytać się nic nie można?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 kwietnia 2016 18:53
Znam konia i wiem ze ostatnio zmienial opiekuna i stajnie, na zdjeciu to ten kon wiec o ile nikt sie nie podszywa to wszystko sie zgadza 😵
Agness, czemu nie zadzwonisz lub nie napiszesz maila do osoby od ktorej masz konia, na pewno cos ci poradzi na temat zywienia itp.
Gillian   four letter word
12 kwietnia 2016 19:46
Agness-magness, od czego zacząć...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2016 20:08
korzystacie z jakiejś lekkiej, bezpiecznej przeglądarki?
od produktów googla trzymam się z daleka, opery nie chcę, tymczasowo jestem na IE, ale no.
Liska kocham miłością wielką, ale syf mi robi z komputerem.  😤
madmaddie, - Maxthon! Kocham wyrzucanie okienek z filmikami i wbudowanego adblocka 🙂 Chodzi zgrabnie i szybko, bardzo intuicyjny.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2016 20:12
o, dziena! idę obczajać. swego czasu miałam Vivaldi. jakby działała- byłaby super!  😂
Konie są podobne i skąd możecie wiedzieć ze to ten kon? Konia mam z mojej stajni w której spędził ok 10 lat wiec na czym wnioskujesz ze zmienia właściciela codzennie? Nie chodzi mi tu o żywienie bo to wszystko wiem, ale jak WY sobie z tym radzicie, jaki macie plan dnia i całą resztę. Nir o ten jeden konkretny przypadek
Powyższy post nie jest ważny, źle odebrałam jedno zdanie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postów
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
12 kwietnia 2016 20:38
Agness-magness, nie masz podstawowej(!!!) wiedzy o koniach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się