Kuce - wszystko o

subaru2009, jak szukasz fajnych ochraniaczy w malutkim rozmiarze to spróbuj hkmu zapinane na kołki - mam je na mikroaraba, jak chcesz to mogę zmierzyć skorupy czy cos 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 kwietnia 2016 08:00
Orzeszkoda będę wdzięczna ! Biorę się za wstępne szukanie ich w sklepach. Już mam dość samych ochrów do ciurania. Coś lepszego by wypadało w końcu kupić.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 kwietnia 2016 08:38
polecam zajrzeć do Kreamer
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 kwietnia 2016 08:47
dziękuje  :kwiatek:
Strzyga , ale super lata! 
Ochraniacze - też mam problem. Ostatnio kupiłam z HKMa właśnie, ale na rzepy. Założyłam kilka razy, ale są odrobinę za duże. A szkoda, bo ładne bardzo  🙁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 kwietnia 2016 16:04
Wpadam pokazać DzidzięNieDzidzię. 6latka surowa do zajazdki. Dyskutant był jak ich mało ,ale cywilizuje się babol. Ja ją robię do momentu siodła i potem ją przekazuje jak znajdziemy jeźdźca.

Mam jeszcze jednego przedszkolaka, zerówkowicza. 2,5 letnia hucka, przez 2 miesiące ma ogarnąć lonże, przyjąć siodło i ogłowie i od czerwca wraca do lenistwa. Foty podeślę.

Jutro spróbuję więcej zrobić dzieciuchów i kucydzwonka, bo wpadam, robię robote i wracam.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 kwietnia 2016 16:06
Strzyga czad jak zawsze 😍
subaru2009 fajna siweczka 💘
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
29 kwietnia 2016 16:12
wysiwiały izabel 😀 tzn pod warstwą zimową ma już izabelowate prześwity.
subaru wydaje się malutki! Co to takiego?
Ja przeniosłam kuca i chyba chłopak nie może narzekać na nową stajnię, mnóstwo padoków, pastwisk a cała stajnia w samych kucykowych kumplach  🙂
Dziś zaliczyliśmy pierwszą jazdę  🙂



subaru2009, powodzenia w pracy z nową podopieczną 🙂
dairoxroxi, widzę że bardzo udanie rozpoczęliście majówkę 🙂
Nasze kuce też dziś bardzo pracowicie.








i ostatni filmik treningowy :
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2016 00:28
brzezinka, łoo przegapiłam drugiego! Co to co to?! Oba śliczne i córa też. 🙂
dairoxroxi, bardzo merytoryczne to będzie, ale:  😍

Całuski:


dairoxroxi Pięknie Połyskowi w tym komplecie 🙂
emptyline Całus jak zwykle uroczy  💘

My się tutaj za bardzo nie pokazywałyśmy, to pora coś wstawić 🙂 Od miesiąca Pacynka chodzi 6 razy w tygodniu, więc powoli chudnie  😅

emptyline, to profesorek, 15-sto letni kuc DRP. Kupiliśmy z myślą o tym, żeby Julka miała doświadczonego konia, który będzie ją uczył i pomagał na parkurze. 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
02 maja 2016 21:12
brzezinka, przecudny!
Haffek, a dzięki, twoja też słodka! My też się odchudzamy. 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2016 22:35
emptyline, zawsze masz takie piękne zdjęcia!
dairoxroxi, śliczny ten twój kuc! 😀
Haffek, czemu takie krótkie strzemiona?

A my z jedną foteczką z dziś, bo nie chcemy was zasypywać. ja znów mam regres skokowy i boję się szalonych wysokości rzędu 80 cm ;/ Ale dzidzia sie stara.

[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13124751_10205647939828853_8933336563212972424_n.jpg?oh=5ca61a6f3197477d21c1ef6386b652c3&oe=57B65747[/img]
Strzyga
W temacie haffek to mi sie tez strzemiona w oczy rzucily, ale mam w pracy podobny problem. Mam 2 takie same siodla, z tym ze jedno 16" a drugie 17,5".  W tym 2 zeby dobrze sie oprzec na poduszce, mam o 2 dziurki krotsze strzemiona ( i wygladam strasznie ), , ale na dluzszych moja dupa rzuca sie jak worek i czuje ze jak mi kon zacznie brykac, to wylece w powietrze. Co nie zmienia faktu, ze na dluzsza mete to nie jest dobre i ja unikam jezdzenia w tym za duzym siodle jak moge.
A u haffek widac ze siodlo jest mocno za duze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2016 22:58
KaNie, wiesz co, na tym pierwszym zdjęciu wydaje mi się, że haffek nie ma nawet szansy usiąść w siodle. Ja cały życie jeździłam albo w za dużych, albo w za małych, na Halinie na początku śmigałam chyba w 14". Do swojego tyłka nie miałam dopasowanego nigdy siodła.
No nie wiem, mnie by bolał staw skokowy...
Strzyga
Bo nie usiadzie. I staw skokowy bedzie bolal. I plecy. I ogolnie to jak juz mowilam pomysl jest sredni. Przy jednym koniu,to bym sobie strzemiona jednak wydluzyla.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 maja 2016 23:04
Ja na początku miałam takie. I takiego małego kucyka. Wydoroślało się jej przez te miesiące:
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12032056_10204394204086243_4073731977532387009_n.jpg?oh=7b81437c9847ec4a56cfa5186b82601e&oe=57E0BE47[/img]
Siodło ma 16,5 cali. Strzemiona krótkie, bo skakaliśmy a ja cały czas odkrywam swoją długość puślisk tak aby było mi wygodnie i żebym czuła się stabilnie 🙂 Aktualnie mam je wydłużone o pół dziurki, noga nie jest taka sztywna, a ja mam dobre oparcie.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 maja 2016 22:21
Brzezinka widzę team ostro pracuje 😅 💘
emptyline Całusek wygląda obłędnie 💘
Haffek Faktycznie Pacynki sporo, ale ważne że działacie. Też mam taki problem z kucykiem.
Strzyga Jak tam idzie praca z kucynką Halinką?
Księciunio też się nie leni, ale chudnąć nie zamierza 🤔wirek: 😵.
Po prostu grubego kucyka ciężej uprowadzić 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 maja 2016 22:29
lusia722, kiedy foty Ciebie na Księciu?! Dawaj, dawaj! Nie wymigasz się!

U mnie średnio, po tym jak parę razy beznadziejnie dojechałam na wyższych wysokościach, na małej wyrżnęłam głową w stojak, cofnęłam się ze 30 kroków w jeździectwie...

Ale koń składa się dalej :P
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 maja 2016 22:34
Strzyga nie wyglądasz na zdjęciu jak cofnięta w jeździeckim rozwoju albo inaczej chciałabym być tak cofnięta jeździecko 😡
Nie będę Księciuniowi robić obciachu 🤣 Z resztą teraz to już z nim nie mam o czym rozmawiać 😎
Zostaje koślawym dresażystą 😂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 maja 2016 22:42
lusia722, no to Ty zostawaj razem z nim :P
Bo w tę mi się udało. w drugą 10 cm wyżej i był koszmar.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 maja 2016 22:56
On idzie jak burza i nie ma szans, żebym za nim nadążyła. W życiu bym nie powiedziała, że on jest taki zdolny.

A Halinka to już taki poważny skoczek widzę 💘. Powoli do przodu 😀
Strzyga
Czemu sie cofnelas?  Zaczelas sie bac, czy swoim cialem nie ogarniasz wysokosci?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2016 12:41
lusia722, raczej do tylu. Tak tylko wyszłyśmy z hali to nawet metrówki sie udawało. Teraz udaje mi 50 :P
KaNie, boje sie, Halina idzie, ale jak ja sie położę, to nie ma szans skoczyć. A potem ona sie boi. A ja skoczkiem wybitnym nie jestem. W dodatku boje sie szeregów, bo ona jest szybka i mocno sie ciągnie i po prostu nie nadążam.
Dziewczyny jak tak zupełnie nie złośliwie ale szokuję mnie trochę obrazki z coraz wyższych skoków Strzygi na Halinie ,nie bierz tego do siebie  :kwiatek: I tak z ciekawości co się po latach stanie z nogami i kręgosłupem tego konia po kilku-wielo letnim użytkowaniu przez "za dużego jeźdźca " ? Chyba że to zajazdka dla dzieciaków która skończy sie po kilku miesiącach? Sama mam kuca po przejściach(za duży jeździec ,za wcześnie zajeżdzony ,na koniec ochwacony) i koli mnie troche coś takiego  🙄 O ile rozumiem jako tako jazdy na płaskim tak skoki i to coraz wyższe...no nie rozumiem  🤔
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 maja 2016 14:47
gunia92, To, że Twój kuc jest po przejściach, znaczy, że zabrał się za niego ktoś bez wiedzy i umiejętności. To nie znaczy, że z Haliną będzie tak samo.

Tłumaczyłam już, ze wazę i mierze tyle co przeciętna 12 latka. Ubieram się na dziecięcych, tylko stopę mam zawrotnie duże 37,5. 🙂 a koń jest pod stała kontrola fizjoterapeuty. Dzis tez będzie Fizjo, o ile sie nie mylę 🙂

Nie jeżdżę tez na niej codziennie. Raz w tygodniu. Koń pod opieką Poni, której doświadczenia i umiejętności odmówić nie można.

Lepiej ja niz nieskoordynowane dziecko ważące 7 kg mniej. A tyle średnio waza 10-latki 😀 Wiem, jestem straszna, bo wolę jak halina galopuje sobie pode mną z luźnym grzbietem, używając odpowiednich mięśni, niż jak patrzę na obrazki na kucykowych zawodach.

I cóż, poza tym, że Halina wozi mój wielki zad na co raz większych (bo nie piszę o tym, że wracamy do małych wysokości, prawda?) wysokościach i wozi dzieciaki parę razy w tygodniu, wiedzie żywot o jakim 3/4 koni może marzyć. Nawet takich co jeżdżą na nich dzieci o wzroście 130.

Halina jednakowoż wybiera opcję cieszenia się życiem. Bo chyba jednak ma z czego 😀
[img]https://scontent-amt2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/13164375_1039029116176803_7586477727583178657_n.jpg?oh=9944591b7976786deb91790b50c2dfd8&oe=57AEAA86[/img]



Strzyga
mnie mega dużo na psychikę na początku dały skoki z klusa. Po to żeby ogarnąć sam ruch konia, rozluźnić sie, wyprostowac i wyczuć kiedy jest ten moment odbicia.
Nie mniej jednak na malutkich koniach jest mi skakać straszniej, z racji szybkosci, "krotkosci" konia i tego ze taki maluch żeby skoczyć ciągnie się szyja mocniej i dłużej niż wielki kon. Dobrze ze skaczecie coś malego bo jak Sie na tym rozskaczesz , to 10 cm więcej zacznie być bez znaczenia. Trzymam kciuki , bo ten kucyk jest super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się