Kto/co mnie wkurza na co dzień?

madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 października 2023 18:52
Facella, ale mi nie chodzi o dowody, tylko o narrację. Jeśli tak będzie wyglądał dyskurs publiczny w tym kraju, to nigdy nie będzie lepiej. Wyborcom Konfy JKM pierdolący, że to nie normy społeczne powinny stanowić o gotowości do współżycia, oczywiście nie przeszkadza, ale im nic nie przeszkadza, byle podatki były mniejsze (i to nie różni się niczym od wyborców głosujących na pis byle dostać zasiłek). Narracja wszystkich stron jest identyczna: oni źli, bo to i to, my dobrzy, polepszymy wam życie bo damy to i to (niższe podatki, czy 800+)

I to mnie też wkurza, że tak niski poziom wypowiedzi, merytorycznie i językowo, jest akceptowany u polityków. Koszmar.

I poparcie dla Konfy też mnie wkurza. Nie mówię, że nasz system edukacji się sprawdza, ale to co proponuje ta partia w ramach reformy tegoż jest oderwane od rzeczywistości bardziej, niż sam Prezes Kaczyński.
No dobra przeczytałam streszczenie tej afery na onet. Nic z tego nie wynika jak dla mnie, bo na razie brak konkretów, jakiś gość 9 lat temu pisał z nastolatką, a 8 lat temu się z nią spotkał na żywo i nic się nie zdarzyło.
A innym razem zaprosił laski do domu na imprezę, jedna miała 15 lat a druga 14. Czyli ta druga nielegalna , aczkolwiek niewiadomo co powiedziała, bo przecież dowodu jej nie oglądał chyba.
Póki co nie ma tu nic konkretnego.
Moja siostra mając lat 14 wyglądała na 26( 178cm, biust F) wchodziła do klubów od 21 lat ,nigdy o dowód nikt jej nie pytał przecież i sobie wyrywała gości w różnym wieku. W sumie teraz powinna ich oskarżyć o pedofilię….
Brak słów xD
A mnie wkurzają pisiarskie reklamy na rv 🙄
IMG_8942.png IMG_8942.png
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
11 października 2023 21:23
Ja dzisiaj w skrzynce znalazłam taki hit
IMG_20231011_144250.jpg IMG_20231011_144250.jpg
IMG_20231011_144243.jpg IMG_20231011_144243.jpg
IMG_20231011_144239.jpg IMG_20231011_144239.jpg
IMG_20231011_144230.jpg IMG_20231011_144230.jpg
donkeyboy, nie wiem czy się śmiać czy płakać..
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2023 07:34
donkeyboy, jprdl... 🤦
Policz ile razy jest tam odmienione nazwisko "Tusk" 🤣🤦
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 października 2023 08:13
Moon, ja to kisne z tych tłumaczeń jak krowie na między jak postawić krzyżyk.

A jeszcze bardziej z nazwy fundacji która zafundowała w/w gazetkę - Niezależne Media xdddd

Pociesze Was że siedzę w regionie żelaznego elektoratu - ludzi którzy nie potrafią krzyżyka postawić nie trzeba tutaj już raczej przekonywać

A tu więcej o tym kto stoi za tą gazetką https://oko.press/twoj-glos-referendalny-to-glos-pis-w-skrzynkach
Moon   #kulistyzajebisty
12 października 2023 08:21
donkeyboy, w obawie o swe oczy, nie czytałam, wystarczył mi nagłówek i fotka "oni tutaj płyną"... 🤦😤

a w temacie, jakiś tydzień temu z uporem maniaka na fb wyskakiwały mi... sponsorowane posty pisu. #mózgrozjebany 😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 października 2023 09:08
Moon, ja to kisne z tych tłumaczeń jak krowie na między jak postawić krzyżyk.
donkeyboy, ja się nie dziwię. Ludzie nie mają pojęcia czym jest referendum, o co w nim chodzi i co mają z tym zrobić. Co gorsza, nie czytają ze zrozumieniem, a pytania są zdaniami złożonymi i może ich to z łatwością przerosnąć.

Dużo ostatnio rozmawiam z różnymi ludźmi i przeraża mnie ilość osób niemających pojęcia o tym, co się dzieje z i po wyborach, jak usłyszałam "to my nie wybieramy nowego prezydenta? Są jakieś inne wybory?" to mi się odechciało wszystkiego. W pracy są dziewczyny co głosują na X, bo jest przystojny. Mógłby mieć w programie zagazowanie wszystkich kobiet i nie zwróciłyby na to uwagi, bo ma ładny ryj. Mam dość.
No dobra przeczytałam streszczenie tej afery na onet. Nic z tego nie wynika jak dla mnie, bo na razie brak konkretów, jakiś gość 9 lat temu pisał z nastolatką, a 8 lat temu się z nią spotkał na żywo i nic się nie zdarzyło.
A innym razem zaprosił laski do domu na imprezę, jedna miała 15 lat a druga 14. Czyli ta druga nielegalna , aczkolwiek niewiadomo co powiedziała, bo przecież dowodu jej nie oglądał chyba.
Póki co nie ma tu nic konkretnego.
Moja siostra mając lat 14 wyglądała na 26( 178cm, biust F) wchodziła do klubów od 21 lat ,nigdy o dowód nikt jej nie pytał przecież i sobie wyrywała gości w różnym wieku. W sumie teraz powinna ich oskarżyć o pedofilię….

Perlica, to przeczytałaś złe streszczenie. Takie własnie jak to większość mediów.

Do zrozumienia sprawy polecam matriał przygotowany przez adwokata:


I jeżeli dla kogoś fakt, że youtuber, tworzący treści dla dzieci, wypisuje z fankami (lat 13 i nie ,że wyglądają na starsze tylko, że mają lat 13 i on to wie) o tym, że mu się śniły z majteczkami rozusniętymi na bok i jak on im wsadzał - i to jest "nic się nie stało", to jest dla mnie psychicznie zwichrowany.


I tu na forum też proszę bardzo. Ja o pedofilli a ktoś o Korwinie i polityce. Serio?

madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 października 2023 10:21
kotbury, co serio?
mówisz o narracji w mediach. No to za narrację w mediach odpowiadają też politycy, zwłaszcza, że są wybory w ten weekend, twarze posłów wysypują się zewsząd.

A jest to ważne, ponieważ, te dzieci często nie wiedzą co je spotyka, w szkołach nie ma edukacji seksualnej, bo się wszystkim wydaje, że edukacja seksualna to odróżnianie geja od transa i nauka masturbacji. A WHO w zaleceniach skupia się na bezpieczeństwie jednak. Taka narracja - głównie polityków straszących LGBT.

Skalę molestowania seksualnego czy pedofili trudno uchwycić, bo nie są często zgłaszane. Z różnych względów. Mnie to leży na sercu, ale dopóki politycy się za to nie wezmą to nic się nie zmieni, tak jest po prostu, a ofiary mają w *uj pod górkę ze zgłaszaniem tego odpowiednim organom, podciąganie do odpowiedzialności nie istnieje praktycznie i tak dalej. Mur. Tak więc uważam, że to bardzo mocno sprawa polityków. Skoro tak zgrabnie idzie im dbanie o życie nienarodzone, to mogliby się zająć tym, które jest na tym świecie już i jest ofiarą przemocy.

19 lat temu Łona wypuścił taki kawałek
Ja tu nie chcę widzieć tych pogan
Co w hipermarketach chcą odwrócić
Mnie od Boga zresztą, jak się ma ziścić
Nasza współpraca z UE
Jak tam sami sataniści albo inny new age
Tradycje przodków naszych po
Wejściu do środka
Podstępnie zamienią na kulturowy koktajl
A potem zabiorą nam wszystko (Kto?)
Ci, którzy patriotę nazywają faszystą

Absolutnie nic się nie zmieniło, oprócz tego, że zamiast satanistów są geje chcący adoptować dziecko. O.

Ja zapytam: serio uważasz, że nie ma znaczenia jak politycy tę sprawę komentują?
kotbury, nic takiego nie było w tym streszczeniu, oglądne w weekend Twój link
madmaddie, Łona to mój kumpel od blanta i flaszki z lat nastoletnich. Mieliśmy bardzo fajną ekipę (Weber był młodszy i z nami wtedy tak nie imprezował jeszcze). I pomimo sporej dozy "wolności realizowanej niekoniecznie tak, jakby życzyli sobie tego nasi rodzice wtedy" to wszyscy wyrośli "na ludzi". Ale nikt z nas wtedy nie żył tym, żeby się dorobić, nikt nie kradł, nikt nikogo nie hejtował, nie robił "diisów", a większość naszych dyskusji już wtedy była 1000 razy głębsza niż dziennikarstwo wysokich obcasów.

Nie zgadzam się także z tobą, że to powinność polityków. Polityk dla mnie to osoba, która ma reprezentować moje interesy, ale nie ma robić rzeczy za ludzi. Nie jestem niczyją własnością, aby za mnie decydował ktoś (nawet polityk). Komentarze pod materiałami o tej aferze właśnie pokazują, że ludzie mają generalnie w dupie bo oczekuja, że ktoś inny zajmie się takimi problemami. I to mnie przeraziło. Ten wdupiemienizm i oczekiwanie, że ktoś za nas posprząta.I komcie,że "nic tam się nie stało".

Co do edukacji sexualnej w szkołach - ja właśnie dopiero posłałam dzieci do szkoły. Wcześniej uczyły się w domu. Mam więc również odmienne zdanie bo uważam, że za edukację dziecka odpowiedzialni są rodzice, a nie państwowe instytucje. Jeśli nauczyciele są na państwowym garnku, to zawsze będzie propaganda. I to nie jest tak, że jak przegra partia, której się nie lubi, to już szkoła będzie miała cacy agendę.Szkoła nie powinna mieć agendy - a zawsze ma, jeśli płaci rząd.

Mam też kompletnie inne spojrzenie na to: Narracja wszystkich stron jest identyczna: oni źli, bo to i to, my dobrzy, polepszymy wam życie bo damy to i to (niższe podatki, czy 800+).
Ja widzę sporą różnicę pomiędzy roszczeniem, żeby nam ktoś dawał cudze pieniądze, bo sami ich nie mamy - rozdawnictwo PIS, a walką o niezabieranie mi przeze mnie zarobionych pieniędzy (podatki) i finansowanie z nich działań niekonstutucyjnych. Osobiście właśnie jestem wyborcą konfederacji. Pana Korwina również znam osobiście i miałam kiedyś śmieszne zdarzenie i spędziłam z nim zamknięta kawał czasu w restauracji pustej. Zapewniam - nie wykazywał skłonności pedofilskich i była to jedna z lepszych rozmów jakie w życiu odbyłam z człowiekiem. Szkoda, że się tak niefajnie zestarzał i pieprzy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 października 2023 11:23
szkoła niemająca agendy (wg pomysłu Konfy), to dzieci, które nigdy nie będą miały możliwości wyjść poza poziom swoich rodziców (co się średnio zgrywa w wiarę w mit self made mana). Mówienie: niech rodzice kształcą swe dzieci i w pełni o tym decydują, to założenie, że ci rodzice są w stanie to zrobić.
A tak nie jest.
Obecny format szkoły nie przystaje do świata, w którym przyszło nam funkcjonować, ale zostawianie wszystko w rękach ludzi i nie wtrącanie się w nic tylko danie bonu, jest absurdalne i zupełnie nie do realizacji. To nie jest żaden pomysł i żadna reforma, to jest zrzucenie tego na obywatela, który nie ma zasobów i narzędzi, by to ogarnąć i zaplanować. Część społeczeństwa ma problem z wypełnieniem formularza i czytaniem ze zrozumieniem. Oni też mają dzieci i to sporo zazwyczaj. Kierowanie placówek oświaty na chęć zysków i "konkurowanie o ucznia" trudno jakkolwiek skomentować, ale widzę że miłość do modelu korporacji jest wielka i namiętna.

Te i i inne postulaty konfy są równie możliwe do zrealizowania co lewicy.

Nie zgadzam się także z tobą, że to powinność polityków. Polityk dla mnie to osoba, która ma reprezentować moje interesy, ale nie ma robić rzeczy za ludzi.
dobrze. To w jaki sposób zwykły człowiek, który je, ogląda telewizję i pracuje ma walczyć z pedofilią? Jak nie będąc w żadnym ugrupowaniu, które ma jakikolwiek wpływ na życie publiczne i prawo głosu - to zrobić?
Bo Kościół np. ruszył świecką komisję ds. pedofili w kościele. To się chwali (nikt o tym nie mówi ofc), ale no ja, moi znajomi, nie możemy sobie na takie ruchy pozwolić, gdyż nie mamy środków. Większość ludzi ma to też w dupie, więc jeśli od strony państwowej się nic nie wydarzy, to nic się nie wydarzy.
i tak będzie tym razem, za miesiąc nikt nie będzie o tym pamiętał.
Osobiście właśnie jestem wyborcą konfederacji.
kotbury, naprawdę na powaznie mówisz że podoba ci się to jaki program wyborczy ma konfederacja? Co mówi i co sobą reprezentuje? Metzen? Bosak?
Przecież sposób ich wypowiedzi na temat kobiet to nadaje sie na jakies fanatyczne państwo Islamskie 😅
szkoła niemająca agendy (wg pomysłu Konfy), to dzieci, które nigdy nie będą miały możliwości wyjść poza poziom swoich rodziców (co się średnio zgrywa w wiarę w mit self made mana). Mówienie: niech rodzice kształcą swe dzieci i w pełni o tym decydują, to założenie, że ci rodzice są w stanie to zrobić.
99% dzieci nigdy nie wychodzi poza poziom swoich rodziców, bo chęci do zdobywania wiedzy, wartości, kręgosłupa morlanego nie wynosi się za szkoły.
To, że ktoś dziś zarabia więcej niż jego starzy nie jest zazwyczaj efektem jego wielkiej edukacji szkolnej, ale tego,że czasy się zmieniły i miał dostęp do innych rzeczy.I powstały zawody (typ pracy), której kiedyś nie było. Idea bonów moim zdaniem nie kłóci się z ideą dostępu dla edukacji dla tych, którzy chcą.

To nie jest żaden pomysł i żadna reforma, to jest zrzucenie tego na obywatela, który nie ma zasobów i narzędzi, by to ogarnąć i zaplanować.
Przez te 6 lat nigdy nie spędziłam na nauce z dziećmi więcej niż łącznie 3h dziennie maksymalnie przez 4 dni w tygodniu🙂. Wystarczy nauczyć pisać i czytać, a ludzie, jeśli nie damy im TV i telefonów uczą się w zasadzie sami!

Życie w bańce, ... Część społeczeństwa ma problem z wypełnieniem formularza i czytaniem ze zrozumieniem. ... ale to są ludzie,którzy skończyli szkołę właśnie🙂

Z pedofilią- co można zrobić. no choćby potępić tych, którzy mówią, że "nic się nie stało", żadna afera🙂

Tak czy siak - ja mam na tą sprawę iny pogląd. I nie chce mi się tu w dyrdymaył wyborcze.

Pisałam o tym, że zszokowało mnie podejście społeczęństwa do sprawy wykorzystywania 13 letnich dziewczynek przez osoby, które kreowały się na ludzi tworzących "super content" dla dzieci, celebrytów, którzy wiedzieli, że są idolami. I tyle.
Co można zrobić w tym konkretnym temacie? Nie wiem, uświadomić znajomych beztrosko dających telefon gówniarzowi do ręki (najczęściej żeby go mieć z bani, bo widocznie za mało godzin spędza w szkole i mają ból dupy, że się muszą własnym dzieckiem zajmować poza szkołą), że istnieje taka afera w ogóle. Że takie rzeczy mają miejsce. Bo ludzie się zachowują tak, jakby to było gdzieś w odległej galaktyce: "No tak, takie rzeczy się zdarzają... ale to komuś i gdzieś tam indziej".
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 października 2023 13:38

kotbury, naprawdę na powaznie mówisz że podoba ci się to jaki program wyborczy ma konfederacja? Co mówi i co sobą reprezentuje? Metzen? Bosak?
Przecież sposób ich wypowiedzi na temat kobiet to nadaje sie na jakies fanatyczne państwo Islamskie 😅

xxagaxx, już kij z kobietami, choć to 52% społeczeństwa (które mamy starzejące się, więc nie wiem, osobiście dbałabym, żeby chciały rodzić, ja nie chcę, boje się w tym kraju), ale sporo polityków, również czołowych, ma poglądy prorosyjskie.

kotbury, tym, że nie dasz do ręki dziecku telefonu nie rozwiążesz żadnych problemów. Bo dziecko i tak w końcu będzie miało dostęp do internetu, problem w tym, że nie ma żadnych narzędzi, by w tym internecie nawigować. A bez sieci życia już nie ma po prostu. To że Tobie się może udało to fajnie, no ale większość dzieci ten telefon i internet ma. I chodzą do szkoły. Można to wykorzystać, żeby może mniej osób padało ofiarami takich form przemocy.

to jest taki piękny wspaniały świat, który się wyłania z założeń konfederatów: że dziecko wychowują rodzice, którzy się o nie troszczą, że mają jakiekolwiek pojęcie o edukacji, że umieją uświadomić i tak dalej. Że kobiety mogą się poświęcać rodzinie i mało pracować, mimo, że stanowią 52% stosunkowo biednego społeczeństwa. Że państwo nie potrzebuje narzędzi ograniczania przemocy w rodzinie (przeciwko "ustawie Kamilka" głosowało jedynie 11 posłów, 8 z Konfederacji). Wolność: tak; granice wolności: moralność katolicka, wykręcona w kosmos.

z plusów konfy - mają gotowe projekty ustaw, pomińmy ich brzmienie (gdzie jest setka Sławomira M. się pytam), nie ponoszą ich emocje, wypowiadają się zazwyczaj zgrabniej niż PO-PiS. Tyle.
Osobiście właśnie jestem wyborcą konfederacji.

ignory, wróćcie na forum, proooooszę!
Taaa. Jak kobieta w tym kraju głosuje na Konfę, to ja już nie mam więcej pytań. Partia, która dosłownie chce z nas zrobić Amerykę, tylko udaje, że nie widzi, co się w niej dzieje. Pełny kapitalizm, poczucie wyższości narodowej (u nas katolicyzm, u nich hamerykańskość), pełna wolność osobista, wchodząca na wolność dzieci i osób trzecich, bo "każdy ma prawo".
Kotbury nosi foliową czapeczkę już od kilku lat i już naprawdę się odechciewa czytać to forum, bo wszędzie to samo. Antyszczepy, spiskowe teorie, edukacja dzieci w domu, bo przecież wszyscy jej wszystko źle i dzieci też źle nauczą. Wszyscy chcą jej wolność odebrać, wszyscy chcą ją okłamać lub w błąd wprowadzić i ona tu jest miszczem psychologii, biologii, fizyki, politologii, weterynarii, behawioru zwierząt i kij wie czego jeszcze. Wszędzie była, wszystko widziała. I każdy wątek na tym forum dokładnie to samo. Zaraz zacznie bronić doktoraty z tego wszystkiego. A głównie z tych teorii spiskowych i twierdzeń, jak to wszyscy gówno wiedzą, tylko ona pierwsza na Świecie zrobiła prawdziwy research i Wy się, idiotki, dajecie okłamywać i ona wie lepiej.
Tak się doedukowała, że teraz bezczelnie reklamuje od tygodni firmę, dla której zaczęła pracować i forum ma na to wyrąbane, bo ją znamy za długo i wszyscy już się przyzwyczaili.
To mnie wkurza. Pierdzielenie, że Konfa, to klawe chłopaki, tylko ja to źle odbieram. Banda porąbanych chłopów, z mniej lub bardziej obrzydliwymi prywatnymi poglądami, którzy mają gadanę i jak ładnie w słowa ubiorą te debilizmy i się nikt nie słucha 2 nic oprócz pewnego tonu, to się mogą wydawać sensowne.
Wkurza mnie wolność słowa i prawo do bycia ignorantem. I wkurza mnie, że ci najgłośniejsi dostają posłuch tylko dlatego, że są głośni i nowi. I wkurza mnie głosowanie przez kobietę na partię debila, który wprost mówi, że chciałby jej odebrać prawo do głosu, bo kiedyś z nim gadała i to przecież równy chłop.
I wkurza mnie, że foliarze mają takie samo prawo głosu jak naukowcy w swojej dziedzinie.
Hyyy… ja sobie robiłam test preferencji politycznych i wyszło mi ze mam poglądy najbardziej zbliżone z Konfederacja… ale na tych wariatów głosować nie zamierzam 🤣
To już wole PSL… bo ja ze wsi jestem 😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 października 2023 23:11
martrix, podsyłam skrócony przewodnik xd

Źródło: Minimalistyczna satyra Ahmeda Goldsteina
received_24182801704666984.png received_24182801704666984.png
madmaddie, umarłam 🤣🤣🤣
donkeyboy, witamy na Lubelszczyźnie 😅 nasze dwie kopie już czekają w kominku na kolejny chłodny wieczór, bez szczegółowego czytania.

kotbury, myślę, że jak wielu bystrych wyborców konfy (znam takich więcej, o zgrozo 😉 ) nie "doceniasz" jak bardzo ludzie potrafią być głupi. Ja też kiedyś nie doceniałam, aż nam nie przyszło do głowy kupić gospodarstwa tam gdzie wrony zawracają, psy dupami szczekają po rosyjsku itp, bo tanio. Serio teraz już mogłabym się doktoryzować o tym z jakiś nauk społecznych czy coś. Bardzo serio, gdybyś moim sąsiadom dała bon edukacyjny, to znaleźliby sposób przerobienia go na gotówkę, ewentualnie jak się nie da to na wodke. A dzieci by w tym czasie pielily ziemniaki za domem zamiast się uczyć. I takich jest 90%, innych i niezdecydowanych czy jednak fajniejsza edukacja czy ziemniaki i co może poczekać jest pozostałe 10%. Bon jest fajny dla już świadomego społeczenstwa, nie takiego które jest skrupulatnie albo zaniedbywane albo swiadomie utrzymywane w ciemnocie.
madmaddie, konfa to w ogóle jakby z rosji proputinowskiej wyrwana 😀

Nie wiem czy kojarzycie, jest profil na insta który się nazywa Fiksacje Seksualne Lewicy. Powstał aby szmieszkowac z lewaków. I się pojawił u nich taki o to post:
.
Screenshot_20231012_211254_Instagram.jpg Screenshot_20231012_211254_Instagram.jpg
Screenshot_20231013_082704_Instagram.jpg Screenshot_20231013_082704_Instagram.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 08:36
A tak serio, jakby się ktoś wahał to polecam sobie test wyborczy przeprowadzić. Ten np. jest fajny, pytania są konkretne, nie takie ogólnikowe jak np w latarniku wyborczym. https://mamprawowiedziec.pl/
Mi to pomogło, bo wiem na jaką partię chce głosować, ale nie byłam przekonana na którą osobę konkretnie. Wyszła mi zgodność poglądów ponad 91% i to z osobą z mojego okręgu. Także, polecam sobie zrobić teścik, to 10 minut 🙂
zembria, fajny test. Mój mąż mówi , że normalnym ludziom wychodzi Lewica.
Uff jestem normalna, bo tak mi wyszło 🤣
Moon   #kulistyzajebisty
13 października 2023 09:10
Perlica, mi też, acz nie wiem jakim cudem na czwartym miejscu mam konfę... 🤢🤦
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2023 09:13
U mnie konfa na szarym końcu, tuż za przeproście i spierda..cie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się