skoki luzem - zdjęcia/filmiki

Hihi, faktycznie konik polski 😀 Postaw mu węziej to od razu lepiej popracuje, bo teraz to walczył o życie 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
15 czerwca 2010 19:07
4 latek 2 raz w korytarzu ( pierwszy raz w wieku 3 lat skakał jakies 60cm)







Chyba mam dzisiaj jakąś alergię na skoki luzem, ale po co stawiać młodemu koniowi, który idzie swój drugi korytarz takie wagony? Przecież on to z miejsca skakał i tylko fart sprawił, że się w to nie wpieprzył i nie zraził do skoków na wieki wieków. Powinien latać małą gimnastykę aż nie będzie z zamkniętymi oczami wiedział o co chodzi w korytarzach, to co zrobiliście mijało się z jakimkolwiek celem :/ Nie dziwię się temu krzykowi na końcu, też mi włosy dęba stanęły na głowie :]
deborah   koń by się uśmiał...
15 czerwca 2010 19:22
a ja po cześci rozumiem, że chodziło o pokazanie siły w dupce i możliwości bo jak rozumiem koń na sprzedaż jest
galopada_   małoPolskie ;)
15 czerwca 2010 19:24
tak na sprzedaż. skakał na pocztaku mniejsze nie bylo problemu, szedł sam chetnie. nikt go nie gonił zeby nie wpadał w przeszkody kosmicznym tempem.widac po naskoku na wskazowke ze patrzyl i uważał, jak mu brakowało to wydluzał foule. Jest dosc drogny ma 158 w klebie wiec moze stąd tez takie wrazenie ze wielkie te przeszkody
Moje młode  dziewczyny w akcji
Kucyk
http://pl.tinypic.com/r/fu9n4n/6
niestety aparat nie chciał współpracować i końcówka się ucięła...  😤
darolga   L'amore è cieco
09 sierpnia 2010 14:05
Jasnowta - :kwiatek: odległość, jak Dzionka zauważyła - trzeba zmniejszyć. Poza tym bardzo ładny korytarz  😎  i Jasny śmiga jak szalony, jeśli będzie Ci szedł za mocno w szeregu, możesz położyć drąga między pierwszą a drugą przeszkodą w połowie odległości mniej więcej - powinno go to trochę wycofać. Swoją drogą, uwielbiam Twojego konia i mam do niego sentyment po pamiętnym terenie  😁
Mój młody  🙂
Mój koń ma 3,5roku, ostatnio przenieśliśmy się do stajni, gdzie są warunki do skoków luzem, puściłam go ostatnio, po przeskakiwał kilka razy niskie kopertki, wszystko fajnie, ale chciałabym się dowiedzieć, jak daleko mogę się posunąć, ile w takim wieku? Co najlepiej? jakieś ćwiczenia na technikę?
Witam, dołączam się do dyskusji i wstawiam zdjęcie naszego czołowego
Na zdjęciu stoi 1.70, ale mogę się pomylić o 10cm w dół lub w górę.
Zdjęcie robione kilka lat temu, a koń jest z 1995
To i ja wstawię zdjęcie swojego, trochę kijowe bo robione telefonem.
Jakieś 2 lata temu.
140cm, jak na araba  🤣
Szukałam jeszcze jednego zdjęcia jak wygląda to w fazie zejścia, tak bardzo sprytnie wywalał tylne nogi w górę, ale niestety nie ma.
heroin, wow, robi wrażenie  👍
Nasze pierwsze skoki w korytarzu. Klacz sp 11 lat 😉

delta   Truth begins in lies.
24 kwietnia 2011 14:55
arabika, dlaczego koniowi który skacze po raz pierwszy w korytarzu ustawiasz taką przeszkodę? Raz że zamiast drągów jest zwykła deska, nawet nie pomalowana (a więc trudniej ją widzieć) to jeszcze przeszkoda nie zabudowana.

Zaczęliśmy tak:




a skończyliśmy tak:
Ciapenio wymiata, chociaż fajniej się go ogląda na żywo jak jest najarany na przeszkody, skacze jak zając i się wkurza jak mu coś nie wyjdzie xD
Niestety nie wszystkich stać na przeszkody, stoimy w gospodarstwie, więc cieszę się z tego co mam ;p
Koń skakał pierwszy raz u mnie. Wcześniej startował w zawodach, w korytarzach też był puszczany 😉
Chciałabym żeby ktoś skomentował jej technikę.
arabika, Tylko, że Delcie chodziło najprawdopodobniej o wysokość przeszkody oraz o fakt, że jest ona niezabudowana. Można było bez problemu poustawiać te opony niżej i wykorzystać te dwa drągi, które widać w prawym dolnym rogu zdjęcia...
To, że stoisz w gospodarstwie i nie stać Cię na przeszkody nie jest w tym momencie żadnym usprawiedliwieniem.
delta   Truth begins in lies.
24 kwietnia 2011 20:37
arabika, ale obok leżą drągi a raczej coś  bliżej drągopodobne (proponowałabym tylko pomalować) niż deski z ostrymi krawędziami, i nie kładź tak tych desek pod opony, jak koń zrzuci albo wpakuje się w przeszkodę to tylko się zniechęci do dalszych skoków. Zreszta odnośnie tego jak stawiać korytarz wypowiadała kiedyś darloga.

Sankaritarina ujęła to doskonale, choć o ile wysokość jeszcze ujdzie (jedne konie skaczą więcej drugie mniej, zwłaszcza jak piszesz że była już puszczana)
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2011 21:54
Weszłam tu, obejrzałam kilka zdjęć, filmików i wyglądam tak: O.O
Przeraża mnie, jak duży % ludzi stawia nieumiejętnie i po prostu niebezpiecznie korytarze dla swoich koni - Dlaczego na 3/4 filmików widać niezabudowanie przeszkody?? Zawsze mi kładziono do głowy, że dla młodych koni, kładzie się drągi na ziemi (nie na kłódkach, podobnież jak w konkursach dla młodych koni, na mpmk etc) żeby łatwiej im było wycelować w wysokość i odbicie, że nie stawia się młodym koniom na dzień dobry wagonów, że odległości muszą być fair... Pewnie w innym świecie żyję i się nie znam.
A desek zamiast drągów nawet nie chce mi się komentować.
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
19 maja 2012 18:28
Haloo, żyje tu ktoś jeszcze?  👀


Wstawiam mojego kuca w korytarzu, proszę o oceny 😀
xxKooniexx, a nie masz więcej zdjęć? Od boku na przykład?

I przepraszam za ot, ale co to za ochraniacze? Gdzie takie dorwałaś? :kwiatek:
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
20 maja 2012 08:37
Wklejam to: C:\Users\Horse\Desktop\Emil korytarz.gif zobacz proszę czy Ci się otworzy, to są screeny z filmiku podczas skoku-widok bardziej z boku. 😀 A jeśli się nie otwiera to wkleję zdjęcia normalnie.

A ochraniacze, wydaje mi się, że to jakieś z mustanga, ale nie mam pewności. Potem zaglądnę do stajni i dowiem się dokładnie. 😀 A dorwałam je w sklepie jeździeckim Brandy w Pszczynie. ;>

Dodatkowo wklejam co moje koniki lubią odwalać. -.- Kucyk miał drągi ustawione na kłus, ale że Ruda mu się wpieprzyła to zaczął galopować i oto efekt.. Wolał je przeskoczyć.  👀
xxKooniexx, wkleiłaś ścieżkę do pliku w Twoim komputerze 😉
Musisz wgrać zdjęcie na jakiś serwer typu fotosik.pl i podlinkować.

Będę wdzięczna za sprawdzenie, co to za firma, bo ciężko ochraniacze tego typu teraz upolować :kwiatek:
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
20 maja 2012 09:17
Orzeszkowa , edytowałam tam jeszcze post.
Ja te ochraniacze kupowałam jakieś 4 lata temu, więc wiesz..  😲

Linki ze skoku:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
xxKooniexx, kucyk wygląda na bardzo fajnego i chętnego, ale przydałoby mu się trochę tempo i odskok wyregulować wskazówkami albo szeregami kawaletek na skok-wyskok, bo tutaj prawie na każdym zdjęciu (na wszystkich z kkopoertą w sumie) widać, że odbija się z daleka i wychodzi bardziej skakanie na pałę i rozpędem, niż gimnastyka. Na stacjonacie mi się bardziej podoba, perspektywa kiepska ale wygląda na to, że jak jest wyżej to już ładnie nogi składa.

Co to za kucyk? Napisz o nim coś więcej 😉
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
20 maja 2012 19:16
Orzeszkowa , Dziękuję bardzo! 🙂 A jaka powinna być odległość od przeszkody, a drągiem/drągami?
Hmm, kucyk: Emil, ok. 12 lat (sama nie wiem bo nie mam jego papierów) to nie są jego pierwsze skoki bo kiedyś też coś skakał. ;>
Stacjonata ok.80-85cm (ma 110cm w kłębie) wydaje mi się, ze jak na niego to i tak super. ;>

Wklejam dzisiejszego Emila jeszcze.
I wklejam też moją młodą, Atlanta 4 lata i jej pierwszy korytarz. Jak oceniacie?
xxKooniexx, Przede wszystkim jeżeli konio odbija się za daleko to drąga leżącego na ziemi nie wysuwałabym aż tak bardzo do przodu - bo to sprawia, że koń odbija się wcześniej. Co do odległości - trudno powiedzieć, bo tak naprawdę zależy od konia. Moje Kuku ma cirka 116 w kłębie i standardowa odległość na drągi na galop to jakieś 2 m - chyba, bo w sumie zawsze na oko kładę.
Proponowałabym sprawdzić właśnie na drągach na galop, jaka odległość pasuje Twojemu przy spokojnym tempie - czyli przy jakiej odległości będzie trafiał idealnie pomiędzy drągi, to już Ci da jakiś obraz sytuacji, którym będziesz się mogła sugerować układając przeszkody i wskazówki. Na początku wszystko na pasujących odległościach oczywiście 😉
A, i drągi na kłus na początku korytarza to jest średni pomysł, większość koni i tak pocina po nich galopem 😉
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
20 maja 2012 20:44
Orzeszkowa dziękuję bardzo!  :kwiatek:
Pokombinuję cosik i postaram się zrobić nowe zdjęcia w najbliższym czasie!
A odnośnie ochraniaczy, to nie myliłam się - Ochraniacze z Mustanga
jak znajdę je na necie to poślę Ci linka. 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
15 czerwca 2012 14:56
mój 3 latek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się