Ogłowia

Moon   #kulistyzajebisty
19 marca 2016 19:04
anai, wygląda zacnie, nie omieszkam pomacać przy najbliższej okazji 😉 A jak ci się zachce blingu, to sobie naczółek zmienisz i będzie w ogóle baja! 😉
Dramuta12 w takiej cenie to już mozesz zaszaleć.
Stać Cię będzie nawet na ogłowie bardzo popularnej i ukochanej firmy w UK Kate Negus (http://www.katenegus.com/shop/bridles/)
Maja dobrze profilowane i miękko podszyte potylice 😉
Siwy będzie miał ogłowie od Pana Marka - po tych wszystkich waszych zachwytach już nie mogę się doczekać  😜
adalova   In persuit of perfection
22 marca 2016 19:21
Cześć🙂 poszukuję ogłowia, jednak żadnego nie mam możliwości pomacać, dlatego będę wdzięczna za pomoc. Waham się pomiędzy tymi:


http://equidea.pl/z-nachrapnikiem-hanowerskim-oglowie-ecoline-kavalkade-full-czarne,c141,p5364,pl.html. (Kavalkade)

http://konik.com.pl/oglowie-wembley-Marbella-x-line  (Waldhausen)

Ewentualnie- http://konik.com.pl/oglowie-busse-allround-hanober-nachrapnik-hanowerski. (Busse)

Jaka jest jakość skóry w tych ogłowiach albo chociaż w innych ogłowiach tych firm? Chciałabym, żeby to ogłowie wytrzymało wiecej niż miesiąc. Będę wdzięczna za rady :kwiatek:
harja, haha, to ciekawe, które będzie pierwsze do odbioru. 😉 Też się nie mogę doczekać już. Na razie pan Marek się zgodził na wszystkie moje wymysły, więc tak sobie myślę, że będzie piękne. 😍 Mam tylko nadzieję, że nie przesadziłam z szerokością nachrapnika. 😜
moje cudo od Pana Marka, z niepanmarkowym naczółkiem (niestety nie do końca wyszła naczółkowa wizja), czekam na kolejne i także lakierowane  😅


Precelek, właśnie to jest jedyny problem z panem markiem, naczółki zawsze robi tak trochę po swojemu  😁 😁

Ale ogłowie wygląda obłędnie!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 marca 2016 14:55
Ja nadal jestem zakochana w moim ogłowiu 💘
lusia, Kucyk wygląda jak prawdziwy książę 😀 Bardzo, bardzo mu pasuje!
sumire, podejrzewam, że to, które było pierwsze zamówione 😉 Pochwal się proszę, co to za "wymysły" miałaś? Tak wspominasz, ale żadnych konkretów 😀 Pochwal się! Jaką szerokość nachrapnika wzięłaś? U nas będzie 4 cm łącznie z podszyciem, bałam się, żeby nie był jednak zbyt szeroki, bo Siwy mimo, że wielki, to zgrabny ten łeb ma.
Precelek, no niiiiieeee 😍 cudo!
lusia722, prześliczne!
Precelek fajne 😍 dawaj zdjecia na modelu:-)
Lusia, to ten Equi-Platon, dobrze pamiętam?

EDIT: Widzę, że mają Twoje zdjęcie na profilówce, więc już sobie sama odpowiedziałam 😀.
sumire, podejrzewam, że to, które było pierwsze zamówione 😉 Pochwal się proszę, co to za "wymysły" miałaś? Tak wspominasz, ale żadnych konkretów 😀 Pochwal się! Jaką szerokość nachrapnika wzięłaś? U nas będzie 4 cm łącznie z podszyciem, bałam się, żeby nie był jednak zbyt szeroki, bo Siwy mimo, że wielki, to zgrabny ten łeb ma.

Ja się w końcu zdecydowałam na 5. 😡 I nie wiem, czy nie przegięłam. 😁 Ale zwężany po bokach, więc może nie, poza tym koń też ma ten łeb wielki i do tego długą część nosową, więc chciałam ją optycznie skrócić. Dla porównania tu w 3,5 cm:

A wymysłami to się będę chwalić, jak przyjdzie. 😉 Ale spędziłam parę ładnych godzin z nosem w stronach Hooksa, PS of Sweden, Dyona i pewnie paru innych... Trochę pokombinowałam z potylicą i wpięciem podgardla, chciałam mieć też możliwość wypięcia skośnika tak, żeby nie zostawała szlufka, kiedy ten skośnik nie jest potrzebny. No i oczywiście ma być lakierek, to było główne założenie. 😂 W każdym razie p. Marek stwierdził, że tak długiego i szczegółowego opisu jeszcze nie dostał. 🤔wirek:
Wczoraj była szybka przymiarka na sucho  😉

edit.

zdjęcia niestety tylko komórką i w pośpiechu  😡
Jestem mega zadowolona z wykonania ogłowia, wygląda że pasuje  😉
Frans, wygląda  faktycznie  dobrze!
sumire, nie sądzę  żeby 5 cm źle wyglądało. Z tego co piszesz ,  będzie cudnie  🙂
lusia722, przepięknie!
Precelek, ekstra. Będzie zdecydowanie widoczne na czarnej głowie.

Mam zdjęcia mojego equiline po dopasowaniu i  z nausznikami. Co do rozmiarówki. Nie jest to ogłowie  dla koni o dużych głowach. O ile paski policzkowe będą dobre, nie dopnie się dolny pasek od meksykana. Natomiast  skórę  mocno polecam!
Anai sliczne to oglowie, bardzo eleganckie!
deborah   koń by się uśmiał...
24 marca 2016 10:28
Precelek, szał ciał. a już to nowe rozwiązanie ze szlufkami do nachrapnika na potylicy powoduje, ze guma w majtkach pęka 😉 chce takie 😀
anai, dzięki za pocieszenie. 😉 Cóż, odbiorę, to zobaczymy. Tak czy siak się nie mogę doczekać, aż będę mogła przestać używać obecnego roboczego, które jest okropne i w użyciu, i nawet wygląd go nie ratuje. 😁
anai dzięki  :kwiatek:
Zobaczymy jak się sprawdzi w robocie  😉

Zastanawiam się czy do niego tyko zwykle wędzidła się zakłada czy np. wielokrążki będą miały swoje właściwości i w jakim stopniu, bo mi się wydaje, że rzeczywiście stabilizuje wędzidło(przy machaniu łapami) ale jednocześnie cześć działania będzie się rozkładać na cały łeb (nos i potylicę). Pożyjemy zobaczymy.

A o co chodzi i tymi szlufkami 😡 bo moje też ma ale zapomniałam się spytać...  🤣

Hooks Catena w bardziej wyjściowej wersji niż ostatnio.  🙂

czy ten numer telefonu do p. Marka co jest na pierwszej strone tego forum jest aktualny czy się zmienil?
tel kom: 662 297 667 oraz mail: marek.jan.k@wp.pl
mam nadzieje, że nie naruszam prywatności itp.
sumire, sądzę, że skoro macie długi łeb, to nie przegięłaś i pewnie będzie super 😉 teraz z niecierpliwością będę czekała nie tylko na swoje, ale i na twoje 😁
No oby! Pocieszam się, że jak zasłonię część głowy (tak do nozdrzy), to dopiero te 3,5 cm zaczyna wyglądać znośnie. Więc w tym kontekście 5 cm nie wydaje się dużo. Jak patrzę tylko na miarkę - uuu. 😁
A powiesz, jakie pi razy oko wymiary ma mieć ogłowie Kuby*? Tak z ciekawości. 😉

*w pierwszej wersji było "jakie wymiary ma Kuba", ale ciii...
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 marca 2016 15:23
wymodelowana straszne wątpliwości przed zakupem, ale po przymiarce wiedziałam, że to jednak było to.
Sivrite tak i bardzo jestem zadowolona z jakości skóry i wykonania.
anai dużo bardziej podoba mi się Szarak w tym ogłowiu. Jest klasyczne, więc w połączeniu z ozdobnymi nausznikami wygląda to bardziej spójnie.
hajra pochwal się co dla Kubusia wymyśliłaś?
Blondek bardzo ładnie 😀

Teraz muszę zmienić naczółek na bardziej codzienny, bo tego świecidełka mi szkoda. I chciałabym gładki profilowany (widział ktoś, gdzieś?)albo rurkę profilowaną od biedy.
Dzisiaj jeszcze wybieram kolejny świecidełkowy, bo wygrałam w konkursie 😜


sumire, wymiary takiego sporego xfulla 😉
lusia722, właściwie to nic specjalnego - jedynym moim "widzimisię" jest szerszy nachrapnik z białym podszyciem 😉
Poszukuję ogłowia z szerokim nachrapnikiem, ale mocno wyprofilowaną potylicą. Mam teraz ogłowie Premiere Orleans, ale niestety część potyliczna jest za mało wycięta i zwężona za uszami.
Ktoś coś?  :kwiatek:
anai wyjątkowo nie lubię meksykancow ale Twój kon wyglada w nim pieknie!
Precelek, - o jaaa, dokładnie taki nachrapnik mi się marzy, też na płaskich paskach, bez kabelków 😍 Przepiękne!
Jak w macaniu jakość tego lakierkowanego nachrapnika? To skóra? Na płasko jest, czy okrągły, wystający? Można spytać o cene, choć przybliżoną? 😉
lusia722, - bo to ogłowie to jak szyte na Księcia 😀

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 marca 2016 18:08
kairashara coś w tym jest 😀
behemotowa zobacz sobie Waldhausen np. Dressy i z takich bardziej ekstrawaganckich to oczywiście[url=[[a]]http://picador24.pl/kon-w-pracy/Og%C5%82owia-Dy&[[a]]#039;on/Bridle-combined-dressage-noseband]Dy'on[/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się