Stajnie w Warszawie i okolicach

może Poland Park? ktoś tam jeździ i wie jak wyglądają tam jazdy?
Poland Park:Trenują tam moje koleżanki w sekcji sportowej i bardzo sobie chwalą (m. in. superinstruktorów, częste wyjazdy na zawody itd) . Jazdy warte swojej ceny. 🙂
Poland Park, z tego co piszą na stronie wydaje się całkiem sensowny, i jak troszke poczytałam w internecie, to ludzie raczej zadowoleni. Tylko słyszałam, że w tam są bardzo wysokie ceny. Ale nie wiem na ile to prawda, bo sama u źródła nie pytałam.
dzięki wszystkim za odzew 🙂 będę przekazywać informacje 😀
kujka   new better life mode: on
11 grudnia 2009 20:39
poland park - mam mieszane uczucia. znam czesc koni stamtad i sa to zwykle rekreacyjne koniki, zadna rewelacja. a ceny maja baaardzo wygorowane. moim zdaniem da sie w warszawie pojezdzic tak samo (albo lepiej) za nizsza cene.
kujka, a jakie ceny? możesz coś zdradzić? (choćby na pw).
kujka   new better life mode: on
11 grudnia 2009 20:46
Anaa, pamietam ze jak ruszali, to cennik byl podany na stronie, ale juz nie jest... o ile dobrze pamietam to "jazda szkoleniowa (cokolwiek to znaczy) kosztowala 75 zl, a "jazda sportowa" 125. przy czym jazdy sa - uwaga - W GRUPACH.
kujka, to jakiś żarcik chyba ktoś sobie zrobił :-P
kujka to ja już większe ceny słyszałam (i chyba bardziej aktualne - od osoby, ktorej jakis czas temu wysyłali cennik).
A o to te ceny:
600zł za miesiąc i jazda raz w tyg
900zł za miesiąc i jazda 2 razy w tyg
1200zł za miesiąc i jazda 3 razy w tyg.

edit: jazdy w grupach po 50min.
Ostro :O Poszaleli ludzie.
kujka   new better life mode: on
11 grudnia 2009 20:56
ewuś, byc moze masz bardziej aktualne info. ja pamietam jak to bylo jak otwierali interes. jak dla mnnie - szkoda kasy. bo i koni super nie maja, jazdy krotkie, a juz to ze w grupie - za taka cene - kompletnie ich dyskwalifikuje :/
A czy stajnia w Borzęcinie ma jakas strone www? pokazalabym kolezance z wawy🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 grudnia 2009 20:58
ja slyszalam negatywne opinie o PP. głównie, że to takie miejsce dla bogatych dziewczynek z syndromem mistrza swiata i okolic, którym wydaje się, że jeżdzą 'szport'.  🙄
ja sobie za te ceny ręki nie dam uciąć, bo osobiście nigdy się tym nie interesowałam, po prostu wyczytałam w internecie. Jak dla mnie ceny są kosmiczne i zupełnie, dla mnie, nie do zaakceptowania.
kujka   new better life mode: on
11 grudnia 2009 21:00
ja slyszalam negatywne opinie o PP. głównie, że to takie miejsce dla bogatych dziewczynek z syndromem mistrza swiata i okolic, którym wydaje się, że jeżdzą 'szport'.  🙄

dokladnie. z reszta ciekawa dyskusja jest tutaj:/
http://grono.net/chat/#konie/topic/17381934/sl/poland-parkklub-na-sggw/1/0/208856611/1/
Poland Park to ma filmiki na youtubie, z wybierania koni przez instruktorów, początków na lonży... no nie wiem..

http://www.youtube.com/user/klubPolandPark
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 grudnia 2009 23:25
też je dzisiaj oglądałam i bardzo mieszane uczucia.
na niektórych filmikach konie w galopie w odwrotnym ustawieniu, galop na złą nogę, czasami brak kontaktu, a to przecież TRENINGI SKOKOWE. przejazd na odznakę też imo był słaby. i to nawet ja swoim laickim okiem jestem w stanie stwierdzić  😵

Kujka przeczytałam ten wątek. mini LL- toż to szport przez wielkie S  😎

a dziewczynki z PP miałam okazję oglądać w Gałkowie na obozie. było kilka fajnie jeżdzących, to trzeba przyznać, ale 'miszczów' oczywiście nie brakowało.

moim zdaniem w Warszawie i okolicach znajdzie się wiecej duuużo tańszych miejsc gdzie nauka przebiega indywidualnie. płacic tyle za jazdę w grupie to nie dla mnie 🙂
Ale z drugiej strony mam wrażenie, że taka rekreacja o jakiej każdy z nas myśli " szkoda że nie mogłem tak od początku"- nie istnieje.
Owszem, prywatny koń i treningi ale kto tak zaczyna, jaki procent z nas?
Ja sama zaczynałam na ujeżdżalni w zastępie 10 koni, po tygodniu w teren i najbliższe kilka lat tylko tereny ze śladowymi ilościami galopu, nie wiedziałam jak sama zagalopować bo może 3 razy na krzyż byłam czołowa. A tak zastęp galopem i heja.
Trzy razy na krzyż widziałam w życiu uczciwą sensowną rekrację w takim pojęciu jakim chciałabym ją znać- nauka jazdy, porządne lonże, nauka dbania o konia, o sprzęt, dopasowanie sprzętu... ile znacie szkółek gdzie was tego nauczą?
Taka moja smutnawa refleksja, że marzenia sobie a realia sobie.
kujka   new better life mode: on
11 grudnia 2009 23:33
Edytka, no wlasnie to mnie tam rozbawilo 😉 no i to ze wlasciciel wypowiada sie na jakimstam glupawym gronie, wdaje sie w jakies dyskusje? skonczenie dziwne.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 grudnia 2009 23:37
Burza znam jedną taką szkółkę- jazdy zawsze indywidualne, konie super zadbane, ktore chodzą maks 2 godziny dziennie. stajnia czysciutka, o konie się dba (po kazdej jezdzie konia trzeba wyczyscic, umyc kopyta, nasmarowac), sprzęt dopasowany. a wszystko to za 30zł za jazdę!
moja mama zaliczyła tam 4 podejście do lonzy i hura! szybko zaczęła łapać co i jak, szybko robi postępy, uczy się jak zajmować się koniem. w innych miejscach lonza wyglądała tak, że wsiadała na gotowego konia, zasiadała, jechała do domu. oczywiście postępów nie było, a mama bała się konia wyczyścic.

ale wiadomo jedna jaskółka wiosny nie czyni. jedna porządna szkołka sytuacji nie zmieni.

Kujka, dla mnie sytuacja w której właściciel wdaje się w tego typu dyskusje na publicznym forum jest niedopuszczalna. jak dla mnie brak w tym, hmmm, profesjonalizmu? można to załatwić prywatnie. ale przynajmniej wątek dostarczył trochę śmiechu.
Edytka, zdradź co to za miejsce, niech świeci przykładem 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 grudnia 2009 23:40
Żyrardów 😉 jedyny minus to odległość. ja z domu mam 56km, w piątki dojazd zajmowal wieki, ale warto było.
Sobiescy? Fajnie 🙂
Ja troche wiem na temat polandparku, przez rok czasu bylismy w jednej stajni. Jakby ktos chcial jakies info to zapraszam na priv 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
12 grudnia 2009 07:36
co do stajni U Sobieskich, pelna zgoda, stalam tam przez rok z konmi, gdy budowala sie moja stajnia.

pomijajac swietna atmosfere, to uwazam, ze rekreacja jest prowadzona znakomicie przez Anie Koperska. konie zadbane i profesjonalne prowadzenie jazd.  zaplecze, stajnia, hala. 

to dobre miejsce godne polecenia.

ale daleko od wawy, jedyny minus.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 grudnia 2009 10:51
po wakacjach postawili jeszcze karuzelę 🙂 ale fakt- dojazdy, szczególnie trasą 719, potrafią wykończyć.
Taka moja smutnawa refleksja, że marzenia sobie a realia sobie.

Burza, "trzeba gonić, trzeba gonić swe marzenia , a nie czekać ile trosk przyniesie los..." To słowa piosenki, którą często śpiewałem przy ognisku, jak byłem w Twoim wieku! Pozdrawiam!!!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
12 grudnia 2009 16:29
A czy stajnia w Borzęcinie ma jakas strone www? pokazalabym kolezance z wawy🙂


jeżeli pytasz o tą przy trasie na Leszno to raczej nie ma  😉
kujka   new better life mode: on
12 grudnia 2009 20:05
Jolaa 🙂, a dlaczego nie mozesz napisac tutaj?
Hm, ja też stałam przez rok z PolandParkiem w jednej stajni... 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się