Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

btw koni do WKKW

owszew większość z nich jest "chuda" podkasana itd.
głównie z powodu genów - bardzo dużo krwi araba i folbluta , a wiadomo że to konie chude z natury plus nieco nerwowe, więc mogą przez to się 'wypalać'

osobiście mam z moim koniem taki sam 'problem' - pogodziłam się z tym, że ciągle ludzie mnie pytają czy to młody koń itp. klacz ma 8 lat i ma dużo dolewu zarówno araba jak i folbluta (ale jest czystą trakenką)
można powiedzieć że taka to uroda, nie oznacza to jednak że nie trzeba takiego konia specjalnie wspomagać paszą i treningiem, jednak konie o suchej budowie mają , wbrew pozorom, baardzo dużą siłę i wytrzymałość chociaż nie posiadają dużej rozbudowanej tkanki mięśniowej i tłuszczowej 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2013 13:46
Więc mówisz, że ma dużą domieszkę araba i folbluta ale jest czystą trakenką? To się nie wyklucza?  😉
Cariotka   płomienna pasja
09 czerwca 2013 13:49
to może angloarab 😁
Nie... Zapraszam do przestudiowania przed wypowiadaniem się.
http://www.bazakoni.pl/horse_160552.html
.
Chodzi mi o to , że niektóre konie z natury mają taką budowę i żaden trening tego nie zmieni. A bierze się to z czynników genetycznych - dążenia hodowców do wychodowania bardziej podkasanego konia, gdyż są one mniej podatne na kontuzje nóg z prostej przyczyny - mniejsze obciążenie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2013 14:09
"% XX: 36,74%"  😉

(Off topic, ale skrót "btw." oznacza "swoją drogą", a nie.. no właśnie nie wiem w jakim znaczeniu został użyty na górze strony, zastanawia mnie to  😉 ).

Edit: kto może dodawać konie na tę stronę? Zastanawiam się, co robi tam mój, skoro go nie dodałam..  😉
Smarcik wszyscy mogą 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2013 14:14
To pewnie sporo błędów tam jest, jak każdy może dodać jakiego chce konia. Super, teraz zamiast pisać pracę dyplomową będę przeglądać rodowody wszystkich znanych mi koni  😁
Wcześniej był pokazany koń Laury Colette i była dyskusja o jego chudości, więc powiedziałam że swoją drogą ...

36% to chyba jednak dosyć dużo i można tu mówić  o dużym dolewie...

PS. mojemu koniowi też ktoś bez mojej zgodu i informacji dodał tam zdjęcie (łba) ...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2013 14:18
U mnie ktoś dodał moje zdjęcie, które wrzuciłam na Facebooka  😁
smarcik ja już dawno przestudiowałam wszystkie kenterowe, bonanzowe i inne 😜 a kartę Expo już dawno widziałam
Suav w jakim wieku było robione to zdjęcie w ruchu? Bo wygląda na nim całkiem.. normalnie (jakkolwiek by to nie brzmiało 😁 )
Jakieś 3 lata temu. Na zdjęciach z daleka wygląda normalnie, ale z bliska jest wyraźnie podkasana, a w okolice słabizny możnaby wsadzić pięść.
Cariotka   płomienna pasja
09 czerwca 2013 15:07
spoko dowiedziałam się że mój koń to małopolak a nie sp 😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2013 15:25
To pewnie sporo błędów tam jest, jak każdy może dodać jakiego chce konia. Super, teraz zamiast pisać pracę dyplomową będę przeglądać rodowody wszystkich znanych mi koni  😁


Bazę koni prowadzi Armara i konie przed dodaniem są sprawdzane.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 czerwca 2013 15:28
A w jaki sposób odbywa się takie sprawdzanie? Z ciekawości pytam, bo raczej ciężko zajrzeć każdemu do paszportu  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
09 czerwca 2013 15:28
JARA, chyba nie do końca. Znalazłam kilka błędów.
A w jaki sposób odbywa się takie sprawdzanie? Z ciekawości pytam, bo raczej ciężko zajrzeć każdemu do paszportu  😉


podejrzewam, że sprawdza się zgodność z danymi w bazie online PZHK
Cariotka   płomienna pasja
09 czerwca 2013 15:32
ale mój koń w paszporcie to sp a w bazie koni młp.
ale przecież do BK można wprowadzić poprawki bez problemu, zmienić zdjęcia etc. trwa to max 2 dni
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 czerwca 2013 15:51
Większość koni, które ktoś zgłosi są sprawdzane z bazami danych czy to w Polsce, czy w Niemczech. Stronę prowadzi re-voltowiczka to nie problem podbić i zgłosić, że gdzieś jest błąd.
Suav, to, że koń jest zbyt podkasany i wiecznie zbyt suchy to wcale nie oznacza, że "ten typ tak ma", bo nawet z sucharków da się zrobić obładowane mięśniami maszyny.

Koń Quanty też był wiecznie sucharkowaty, do tego jest typem bardzo elektrycznym, a udało jej się ciężką pracą i odpowiednim żywieniem zrobić z niego takie ciasteczko. Więc tłumaczenie jak to "koń tak ma" "dolew pełnej krwi" i "nerwowość" można wsadzić między książki i zastąpić "nie jest odpowiednio prowadzony treningowo i nie ma dość dobrze zbilansowanej diety, dlatego jest wiecznym sucharkiem".

koń może mieć predyspozycje do lekkiej sylwetki i typu "fit", ale spokojnie da się osiągnąć efekty zamiast zwalać wszystko na dolewy, charaktery i typy. jest trudniej niż u miśka z tendencją do nadwagi, ale nie jest to niewykonalne.

tu Quanta o nim pisała, a w jej galerii można Skwarka pooglądać i pocieszyć oko.

[url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,727.msg1778065.html#msg1778065]klik[/url]

W końcu po długim oczekiwaniu kiedy koń 'wyjdzie' z tragicznej wagi udało mi się go ładnie zaokrąglić i wyrobić parę mięśni.
Bardzo jestem z niego dumna że mój koń wygląda jak koń a nie jak anorektyk 🙂
Między zdjęciem 1 a 2 jest jakieś 10 msc przerwy.
[quote author=smarcik link=topic=49.msg1798246#msg1798246 date=1370783681]
To pewnie sporo błędów tam jest, jak każdy może dodać jakiego chce konia. Super, teraz zamiast pisać pracę dyplomową będę przeglądać rodowody wszystkich znanych mi koni  😁


Bazę koni prowadzi Armara i konie przed dodaniem są sprawdzane.
[/quote]

Gwoli ścisłości. Bazy nie prowadzę tylko ja, łącznie tworzy ją około 10 osób (każdy administrator zajmuje się inną rasą/typem). Ja zajmuję się tylko końmi zachodnimi, ale ze względu na to, że prowadzę newsy i fanpage mam mało czasu na administrowanie zgłoszeniami.
Błędy się zdarzają, ale staramy się z całych sił, żeby było ich jak najmniej. Baza powstaje nakładem pracy na zasadach wolontariatu, także są pewne kwestie nie do przeskoczenia (jak np. administrowanie bazą 24h). W kwestii zdjęć staramy się, aby nie łamano praw autorskich (choć teoretycznie odpowiedzialność za ich ewentualne złamanie ponosi zgłaszający), ale wiadomo jak to jest - czasem nie jesteśmy w stanie zweryfikować czy zgłaszający jest autorem zdjęcia/właścicielem konia. Zapraszamy do współpracy chętnie pomożemy 🙂  :kwiatek:

Jest zresztą osobny wątek
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,9104.0.html

smarcik
Konie ras czystych (xx,oo i xxoo) "nie mieszają krwi", a więc pokrycie konia rasy wlkp/młp/trak ogierem oo/xx/xxoo (a czasem także xo, ale zależy to wszystko od jego rodowodu) w efekcie da źrebaka rasy wyjściowej, że tak to ujmę. Aby koń mógł zostać uznany jako traken z tego co wiem musi mieć 25% krwi trakeńskiej, więc 3/4 xx i 1/4 trak to nadal jest traken i to czysty, bo bez dolewu ras obcych.
Isabelle
Ale podkasanie to już taki urok budowy - mięśnie nabudować można, ale zawsze będzie widoczne (mniej lub bardziej).
Witam wszystkich 🙂  niestety nie udało mi się znaleźć zdjęć w identycznej fazie ,ale mam nadzieję ,że zmiana będzie widoczna. Koń obecnie ma 17 lat 🙂
2011

2012


2013




rewelacja 👍
a w ogóle bardzo fajny koń, co to?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
08 lipca 2013 12:52
hallie, świetna przemiana! aż chce się oglądać więcej i więcej 🙂
hallie, pierwsze i ostatnie zdjęcie-zupełnie inny koń, gratulacje. Opisz może w skrócie Waszą drogę do takiej formy?
hallie dwa różne konie  👍 gratulacje
hallie, super! A koń przecież nienajmłodszy, najlepszy przykład tego, że nigdy nie jest za późno, żeby poskładać zwierzaka do kupy. Zdradzisz nam, co było motorem takiej metamorfozy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się