Sesja/Studia i t d ;)

A ja mam pytanie, nie wiedziałam, do którego wątku najbardziej pasuje wiec zapytam tutaj. Chodzi mi o analitykę medyczną bo rozumiem, że nadal są na tym kierunku tylko studia jednolite 5-letnie tak? A czy spotkał się ktoś z Was z czymś podyplomowym bądź studiami II stopnia z analityki bądź czegoś pokrewnego?


na Akademii Medycznej w Lublinie była analityka medyczna podyplomowa - 2 letnia. Mieli ją wycofać, więc nie wiem czy nadal jest - musiałabyś się zorientować. Kryterium przyjęcia było skończenie jakiegoś pokrewnego kierunku np. biologia itp (w innym wypadku potrafili nie wydać uprawnień mimo, że przyjęli na studia 😉)

flygirl jeśli chodzi o zoologię z tym Panem to na serio dużo osób nie zalicza w pierwszym terminie. On bardzo lubi na egzaminie dać teściki głównie po łacinie, z resztą zobaczycie wykłady (szybko, nie da się nic zanotować i łacina, łacina, łacina)
Hamer W Lbn niestacjonarna weta jest po prostu wieczorowa, czyli zajęcia są po południu, a nie w weekendy. W Poznaniu jest inaczej?
Tak .. zajęcia zaczynają się w piątki. W soboty od rana do 22... wiem ,że weta w lublinie podobnie jak we Wrocku jest na tej zasadzie ,że wykłady odbywają się w tygodniu ,tylko w innych godzinach lub łącznie...Tu system taki jak piszę czyli rozbudowany weekendowy
Magdzior a na chorobę Ci analityka...????? Pracy w Lublinie praktycznie nie znajdziesz... Chyba ,że masz plecy... Własnie jestem w temacie.. pracy i redukcji etatów w sferze analityki medycznej.. Sama analityka to pryszcz... Żeby mieć prace, to trzeba mieć jeszcze specjalizację.. A specjalizacji bez pracy nie zrobisz.. i koło sie zamyka.. Chcesz wiedzieć więcej? Mogę napisać jak to wygląda od środka...
Ja też dołączam do podyplomowych studentów 😁 Jeszcze nie wiem jak pogodzę dwie prace, samotne wychowanie dziecka i studia, ale ale ale- musi się udać 🙂
aien, gratuluje 😀


System weekendowy weterynarii... To w tym roku wymyślili?
Dla mnie też to jakieś dziwne... ale tak jest.. Sama mam obłęd w oczach jak pomyśle o godzeniu 2 kierunków... 🤔  I jeszcze o wciskaniu w dobę max ciężkich zajęć... Szkoda ,że jeszcze nie trwają one 24/dobę  😵  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 października 2013 21:50
flygirl, już masz dość?

Ja jutro na 7.15, w ciągu 3 godzin okienka do pracy, a potem znów zajęcia do 16.45...
Strzyga studiów samych w sobie nie, tylko chemii. 😉
Hamer, studiuję w Poznaniu i nie słyszałam byśmy mieli weterynarię niestacjonarną  😲 Myślę, że Twoja koleżanka szybko będzie musiała wybrać 1 kierunek, bo na weterynarii trudno pogodzić nawet studia, naukę i spanie a co dopiero na 2 kierunkach...  😉
Dzięki za odpowiedź 🙂 Ja myślę podobnie. 🙂  Zasięgnęła więcej info i system ma być jednak taki jak we Wrocławiu i Lublinie... zobaczymy..  myślę ,że też będzie trzeba jeden kierunek odrzucić, bo dnia może być za mało
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 października 2013 09:58
Brawo. Dzisiaj dostałam decyzję wreszcie. Pozytywną. Jestem na 3cim roku, wreeeeeeeeeeszice ...  😵
koola no właśnie z tego co widzę to podyploimowa jest w kilku miejscach ale trzeba być po kierunku biologia, biotechnologia, weterynaria lub medycyna a ja jestem po inżynieri biomedyczej, więc jednak odpada bo az tak mi nie zalezy🙂

Hamer wspomniałam na poprzedniej stronie po prostu rozważałam pracę związaną z moim kierunkiem studiów czyli bardziej przy sprzęcie, przy rtg itd ale w przychodni wet a tam z reguły chcą żeby ta sama osoba robiła też badania laboratoryjne i pomyślalam, że dobrze by było uzupełnić wykształcenie techniczne o tą część laboratoryjną/analityczną ale widzę, że i tak nie ma takiej opcji po moich studiach więc odpuszczam.

subaru2009 no to gratulacje🙂 jak to dobrze mieć już z głowy coś co zalegało jakiś czas.. ja meczę pisdanie pracy i tyyyle bym dała za to żeby mieć już to z głowy.
Magdzior..jeśli tak, to można się szarpnąć i na analitykę.. po to żeby mieć uprawnienia wykonywania zawodu diagnosty laboratoryjnego... a taki dokument przy opłaconych składkach wydaje Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych. To uprawnia do obsługi wszelkiej maści sprzętu i wykonywania podstawowych analiz... tylko trzeba by się dowiedzieć jak to jest z uznawaniem u źródła.
Hamer tylko nie wiem czy dobrze myślę, ale z tego co widzę to musiałabym zrobić minimum studia II stopnia na jednym ze wspomnianych kierunków np biotechnologii a dopiero potem mogłabym iść na podyplomową analitykę... co daje 4 lata. W sytuacji gdy nie będzie mi to niezbędne chyba jednak się zdecyduję, wolałabym bardziej nawet coś niekoniecznie dające prawo wykonywania zawodu co dokształcającego w tym kierunku ale chyba ciężko.
mam plan. w końcu  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 października 2013 16:23
subaru2009, brawo!

Ja dziś po pierwszej statystyce matematycznej. Ojoj. Ojojojojoj.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
08 października 2013 18:51
Dzięki . Moja determinacja już sięgała zenitu. Letnia sesja będzie siekierą, ale jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B. Na razie semestr zimowy mnie czeka.
myślę ,że też będzie trzeba jeden kierunek odrzucić, bo dnia może być za mało


i to chyba bardzo szybko  😉 godzić dwa niewymagające kierunki da się, ale nie wyobrażam sobie przy wecie ciągnąc jeszcze czegoś i dodatkowo jeszcze żyć i spać  😉
U mnie jest dziewczyna, która właśnie oprócz bhw studiuje jeszcze wetę. Podziwiam, nie wiem jak ona funkcjonuje, jak u nas już teraz jest dosyć dużo do ogarnięcia, to co dopiero na wecie.
flygirl a tak z ciekawości to gdzie ty tą behawioirystykę studiujesz? zadowolona jesteś? mnie się zawsze coś podyplomowego z tego zagadnienia marzyło, może kiedys jak będe miałą mnóśtwo wolnego czasu to sobie zrobię;d
W Lublinie na UP. Pokrewny do tego w jakimś tam stopniu jest na SGGW i nazywa się hodowla i ochrona zwierząt towarzyszących i dzikich. Jestem zadowolona, chociaż teraz nie ma takich fajnych przedmiotów, później się zacznie. 😍
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 października 2013 05:47
A mi się wymarzyły nowe studia, ale niestety opłata za drugi kierunek zabiła to marzenie  🙄 Nie mogę sobie na to pozwolić  🙁
Ma może któraś z was do odsprzedania Zarys anatomii zwierząt Kubasiewicz albo Zoologię pod redakcją Jolanty Hempel-Zawitkowskiej a najlepiej to to i to?
moge Ci zalatwic skserowana ksiazke 🙂

wiem, kto ma 🙂 ( zarys anatomii )
Nie chcę skserowanej, chcę taką normalną. 🙂
flygirl, ja mam zoologię 🙂 co prawda pozaznaczana jest miejscami zakreślaczem ale daje radę. U mnie się kurzy.
O ile chodzi Ci o taką: KLIK
Taaaak, generalnie ćwiczeniowiec pokazywał taką z inną okładką, ale to po prostu było starsze wydanie z tego co widzę. 😀
flygirl, no ja mam kupioną 2 lata temu. I z tego co widzę pierwszy rok korzysta z takiej samej u nas.
Pffff. Zaliczyłam dziś uwaga... uwaga... pomiary ciśnienia! normalnie, dostałam piątkę, łaaaa. Co za sukces, nie no.  🏇

😵 😵 😵 😵
koola dopiero teraz zobaczyłam twój dopisek. Ten gościu mnie przeraża. 😵 Liczę na to, że uda mi się zaliczyć na wysoką ocenę ćwiczenia, żeby nie przechodzić przez tą mękę egzaminacyjną u niego. Się zastanawiam czy w ogóle opłaca mi się chodzić na te wykłady skoro połowy rzeczy i tak nie zapiszę, a na ćwiczeniach dostanę te wszystkie łącińskie nazwy na kartce, dodatkowo zobaczę te organizmy, a doczytać sobie mogę w książce.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się