ciąża, wyźrebienie, źrebak

Każdy wet mówi inaczej 😉 Nam jedna klacz po szczepieniu poroniła i z tego co wiem było po tej samej szczepionce kilka poronień w jednej z ŚK, więc ja bym była ostrożna. Na tężec szczepi się konie co dwa lata, trzeba zrobić dobrą bazę i regularnie szczepić i będzie wszystko dobrze.
dziękuje dziewczyny za odpowiedź  :kwiatek: wstępnie jestem po rozmowie z weterynarzem  🙂 i wyszło na to że odrobaczamy, badamy i szczepimy na tężca
[quote author=ancyk0991 link=topic=57.msg2023229#msg2023229 date=1393401821]
Gaga,
u niej ta wściekłość jest wrodzona - po 40 min juz sama brykała po boksie i była po siarze, a w 3. godzinie - ćwiczyła układ uszu i nastawienie do świata 🤔wirek:
Jej matka jest bardzo grzeczna, spokojna - mimo iż za małą jest głupia - nie przejawia żadnej agresji wobec nikogo/niczego.



Bo jej matka już z tego wyrosła  😁 Pamiętam ją z czempionatów jako roczną-dwuletnią, oj szła jak chciała, zioło było dobre  😁
[/quote]

armara,
dajesz mi nadzieję 😁 😁 😁
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
05 marca 2014 16:54
Śpieszę z pochwaleniem się naszym pierwszym, tegorocznym  KWPN- kiem
Klaczunia po og. Opan po Peter Pan
Bischa   TAFC Polska :)
05 marca 2014 17:06
Odmiana dziewczynki to lustrzane odbicie odmiany mamy 😁
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
05 marca 2014 17:18
Oj tak, mi bardzo się ta odmiana podoba, ale w tym roku będziemy się spodziewać około 10 źrebaczków po tym ogierze a do tej pory większość jest dość mocno malowana🙂
Chyba to będzie sezon na malowane kasztanki 😁
A tam kasztanki 😉
U nas jest gniade z 4 białymi nogami, gwiazdą na pól czoła i... pomalowaną na biało wargą 😉
ancyk ZDJĘCIA, błagam!  😀
galopada_   małoPolskie ;)
06 marca 2014 14:41
uwielbiam konie z białymi dolnymi wargami! Sama posiadam:

Ja widziałam ostatnio źrebaka z wąsami  😍 i to araba.
galopada, Ty to już masz caaaałłłą brodę białą 😉
Fokusowa, proszę:

edit.: zmniejszyłam zdjęcie 🙂
To i ja się pochwalę... u mnie klaczka z 05.01.2014
Super sobie popyla  😀 Aż się sam uśmiech maluje na twarzy, taka pocieszna  🙂
Moja pannica też ma białą wargę, czy to coś oznacza?
Aszra dziękuję :-) Dorota i moja też :-)
ancyk ale całego! cztery skarpeciory i rozciągnięta gwiazdka to moje małe marzenie, daj popatrzeć, jeśli możesz oczywiście 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
12 marca 2014 17:04


😍
Pursat o rany rany zakochałam się !

Ps. My już po weterynarzu klacz zaszczepiona i odrobaczona! Teraz tylko czekać :-)
wszystkie ŹREBAAAAAAKI fajne sa ooooo oooooooo
efeemeryda   no fate but what we make.
13 marca 2014 15:58
apropos szczepień to jak dokładnie wygląda u Was taki kalendarz?
Czym dokładnie szczepicie? Czy kiedyś zdarzyło się Wam szczepić kobyłę przed porodem pierwszy raz?

edit: zapomniałam dopisać, że chodzi mi o szczepienie na tężca, bardzo proszę o info  :kwiatek:
Pursat piękny!!! A my mamy córkę Davinciego urodzoną 13.03 !  😍 Niestety było już ciemno i mam brzydką fotkę 🙁
Oczekuję właśnie na źrebolka po sir luronie.  Zaźrebiła się 4 maja, ale... mleko już cieknie i wszelkie inne objawy są.. także gotowość pełna. Pozdrowionka
Mam nowe fotki, niestety niewiele lepsze bo pogoda bardzo kiepska, ale coś tam widać  :kwiatek:
indianka - masz PRV w sprawie źrebaka po Sir Luronie.
galopada_   małoPolskie ;)
16 marca 2014 13:17
episode fajna! U nas było kilka prób inseminacji Davincim, ale żadna się nie powiodła... Pod mikroskopem mało ruchliwe plemniki niestety.
Słyszałam właśnie, że nasienie nienajlepsze. U nas inseminacja świeżym za pierwszym razem, bez żadnego problemu. Cieszę się też, bo to jedna z niewielu klaczek 🙂
episode fajna malutka  😍

Ja już nie mogę się doczekać mojego maluszka, chociaż znając mamusię to jeszcze trochę mogę sobie poczekać  🙄
galopada_   małoPolskie ;)
20 marca 2014 11:20
my czekamy  🤣

My też  😉 Termin miała na poniedziałek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się