M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2017 19:33
azzawa, ale czemu nie pociągnie indukcji? Są też takie w których "siła" jest niepotrzebna. Mają mniejszą moc, ale są super. Mam taką w Wawie, amicę. Za nic bym jej nie zamieniła na inną.
Mam przekutą łazienkę. I stoi puste i czeka na lepsze czasy  😉
emptyline - ja się na lelktryce nie znam za grosz, ale podobno do indukcji trzeba prąd trójfazowy  (cokolwiek to nie znaczy) a u nas w bloku jest jednorazowy i elektryk mówił że żeby podzielić intuicję trzeba byłoby cała elektrykę w bloku wymieniać:/
A pamiętasz może  jaki to model Amici? :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
07 września 2017 06:58
magda, dodatkowe gniazdo w sypialni jak najbardziej, ale ścianki bym nie skracała. Raz, że tracisz ścianę, na której możesz powiesić choćby lustro albo do której możesz przysunąć stół. A dwa, że drzwi będą Ci zabierały powierzchnię w sypialni- no chyba, że nie planujesz nic na tej ścianie (w sypialni) wieszać/stawiać albo zrobisz drzwi otwierane na zewnątrz. Kuchenki i lodówki również nie zamieniałabym miejscami- zaproponowany układ jest moim zdaniem idealny.
Scottie, dzięki za opinię. Poprosiłam o przesunięcie grzejnika i o dodatkowe gniazdko. Tyle, że pani z działu aranżacji jest nieobecna  😵 mogła mi wczoraj o tym napisać  🤔 Pan odpowiedzialny za sprzedaż mojego mieszkania też jest nieobecny, więc trochę cyrk i nie wiem czy cokolwiek załatwię  🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 września 2017 08:27
magda, O gniazdkach już pisałam, ich nigdy za wiele. Mamy po każdej stronie łózka 4 i jest na styk :P
azzawa, my też mamy prąd jednofazowy i kupiliśmy indukcję na jedną fazę (czyli taką, którą podłącza się do zwykłego gniazdka). Sporo modeli ma możliwość podłączenia zarówno do 400V jak i 230V, więc absolutnie ma problemu z podłączeniem.
Co prawda rzadko gotuję, ale
W pierwszym mieszkaniu stara kuchenka elektryczna - masakra
Potem płyta - przynajmniej w sprzątaniu prostsza
Teraz indukcja - zdecydowanie łatwiejsza kontrola
Wniosek:ja chce zwykły palnik!!!
majek   zwykle sobie żartuję
07 września 2017 09:48
o nie, nigdy wiecej gazowych palnikow, wszystko tluste w kuchni, sciany, sufit, okap.
emptyline   Big Milk Straciatella
07 września 2017 15:36
azzawa, dokładnie tak jak mówi mundialowa, potem ci sprawdzę co to, ale mama musi mi napisać. Śmiało kupuj indukcje, będziesz zadowolona. Jakiś głupot ktoś ci nagadał. 

majek, zgadzam się w 300%. Elektrycznych tez nie znosze.  Jak dla mnie tylko indukcja.
majek   zwykle sobie żartuję
08 września 2017 11:48
smartini, przypomnij, w czym rysowalas projekt 3d swojego mieszkanka. To bylo cos dostepne online?
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2017 11:53
majek, Google SketchUp, darmowy googlowski program 🙂 prosty jak budowa cepa, z sensownym samouczkiem więc na szybkie własne potrzeby 'żeby sobie zobaczyć' w zupełności starcza. Do tego w internetowej bazie obiektów jest sporo wymodelowanych mebli, chociażby od groma ikeowskich 🙂
cale zycie mam gazowke i nie mialam tlustych scian czy sufitow czy czegokolwiek i nigdy gazu na nic innego nie zamienie 🙂

Czy ktos z was kupowal osobno blat? Nie wiem czy zamawiac juz na podstawie projektu, czy bezpieczniej bedzie poczekac az meble stana i przyjada mi to zwymiarowac...? Tylko ze wtedy zostane na miesiac czy lepiej bez blatow... nie wiem co robic, help!!!  😜  🤣

Mamy postep - zaplanowalismy elektryke w kuchni, korytarzu i lazience... zostaja pokoje i znalezienie elektryka..!!  🤣 Plakac mi sie chce.
Wczoraj dzwonilam do jakiegos elektryka, cud - dodzwonilam sie, mysle sobie ale super! Mowie wiec w czym rzecz i pytam, czy i kiedy pan ma terminy... i co? Slysze jakis szum, pan sie rozlaczyl i wylaczyl telefon, bez slowa, nic! aaaaa, w jakim swiecie zyjemy?! Mogl chociaz powiedziec "nie mam czasu", cokolwiek no! Jestem zdruzgotana  😁
majek   zwykle sobie żartuję
08 września 2017 11:57
o dzieki, zapomnialam o googlu, oni wszystko maja.
Pozdrawiam z placu boju   😉
dzięki dziewczyny za pomoc!  :kwiatek:
uzbrojona w dodatkową wiedzę zadzwoniłam do elektryka raz jeszcze.
Podobno nie rozchodzi się o napiecie (tak czy siak musiałbym użyć 230v),ale o moc przyłączeniową. Wszystkie płyty na 4 farelki mają ok 7kW, a mieszkanie może mieć max 4 kW. bo takie ograniczenia daje średnica drutu/kabla (potrzebny jest ileś tam mm przekroju a my mamy połowę tego) - dlatego żeby móc używać płyty musieliby wymienić całą instalacje na szersze druty.
Podobno technicznie jestem w stanie taką płytę sobie mimo wszystko zamontować - ale to nielegalne podobno są kontrole - bo jak kilku lokatorów by sobie takie sprawiło to przeciążaliby sieć.
Na chłopski rozum chyba też korzystając z płyty musiałabym  wszystko inne wyłączać, żeby nie mieć spadków napięcia/nie wywalało korków.

Mehh :/
majek   zwykle sobie żartuję
08 września 2017 12:11
dekster! Jaka radosc!


wiecie co... planowalam robic kuchnie tak, zeby wygladalo, ze nie jest kuchnia (chcialam na wierzchu tylko ekspress). Chcialam, zeby byla czescia pokoju dziennego. Gotuje bardzo malo, nie znosze miec stosu garow. Do szczescia wystarczaja mi dwie patelnie i garnek.. I nagle moja corka (niecale 6 lat) wyskakuje mi wczoraj z ideami na temat kuchni w nowym domu! Syn wymysla co chce w pokoju, a ona wymysla co chce w kuchni! Jej ulubiony channel na youtube to nerdy nummies i ciagle oglada jak sie robi torty.
Przedwczoraj sie uparla, zeby upiec ciasto i pieklysmy. Tzn ona piekla, ja pilnowalam, zeby nie wlozyla dzialajacego miksera pod kran.  😁
poczekam, moze jej przejdzie
nerechta, ja też nie rozumiem o co chodzi z tym tłuszczem i brudnym okapem. Że niby jak gaz powoduje większe otłuszczenie otoczenia? 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2017 12:42
A moje obserwacje z gazem są właśnie takie - znacznie większy syf na gazie niż elektryku czy indukcji
Niech wam będzie, ja tam mam porządeczek 😀
A moje obserwacje z gazem są właśnie takie - znacznie większy syf na gazie niż elektryku czy indukcji


Zdecydowanie popieram.

Niech wam będzie, ja tam mam porządeczek 😀


Porządek to ja też mam... tylko jakim kosztem  😵  Może to zależeć od jakości gazu - ilości zanieczyszczeń. Moja mama miała gaz doprowadzony i było w miarę, ale bez szału. Po zmienia na indukcję wreszcie brak tłustego, obrzydliwego osadu.
Ja mam gaz z butli i pomimo ciągłego mycia i bardzo mocnego wyciągu (no wiadomo, do zagotowania wody na herbatę go nikt nie włącza) jest koszmar. Dodatkowo mocno się u mnie kurzy i ten kurz przyklejający się do tej tłustej mazi to jest horror. Po tygodniu okap wygląda jakby miał futerko  😫
Nie wiem z czego to wynika, przy strych meblach i starej kuchence słabo widziałam czy jest tłusto, bo po prostu meble już były takie sobie. Po lokatorach mieszkających w tym mieszkaniu 2 lata wszystko było zasyfiałe, lampa sufitowa była cała w tłuszczu, okap to samo, ale nie wiem czy oni w przeciągu dwóch lat to sprzątali... Ja mam okap schowany w szafkę, a szafki są czyste. Z tyłu mam szkło, zawsze coś tam poleci, więc i tak częściej przecieram. A jakimś tam wielkim czyścioszkiem nie jestem, żeby codziennie myć szafki, ot ogarnięte jest.
Może jakbym miała indukcję to inaczej bym powiedziała, na razie się w ogóle nie zanosi, bo nie umiem na tym gotować, musiałabym zmienić dużo naczyń i jakoś jestem przyzwyczajona. Na pewno indukcje łatwiej się sprząta. A elektryczna w ogóle mi nie pasi i się nie podoba.
Przyjechała nowa płyta! W jednym kawałku! 😜 A to oznacza, że... za tydzień będę mieć kuchnię! 🏇
Gdzie znajdę fajny, miziasty, mięciusi i ładny kocyk do zawijania się z herbatką i książką? Tak za 70-80zł jest to w ogóle możliwe? Bo w home&you są cudowne, ale podobają mi się takie za ponad 100zł i kurczę, wydaje mi się, że to sporo jak na koc.
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 września 2017 20:03
keirashara, w TK Maxx można polować 😉
keirashara, Pepco?
Ja się tylko krótko pochwalę nowym nabytkiem. Dokładnie taka, jak chciałam.

[IMG]https://0.allegroimg.com/s400/014093/af77cf8e454dba7f5b00d9d33a80[/img]

(zdjęcie z aukcji allegro by sofamarket.pl)

Co ciekawe, kosztowała tyle samo, co poprzednia kanapa kupowana jakieś 15 lat temu 😉 Polski producent, naprawdę sensownie wykończona i wygodna. Dorzuciłam jej jeszcze dwie mniejsze poduchy w kolorze czerwonego wina.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 września 2017 12:29
nerechta, ja mam blat kamienny i zamawiałam dopiero jak kuchnia stanęła. Moj stolarz nie polecał zamawiania w ciemno, bo pózniej moze wyjsć lipa
Lena, bardzo ladna i klasyczna! gratuluje dogadania się z obsługą. Mi się jedna z ich sof strasznie podobała, ale kontakt był tak tragiczny, że ustalenie jaka tapicerka dostepna jest dla danego modelu zajęło 2 tyg. 10 maili i 3 telefony...  😵

Dziś pierwszy dzień remontu 😀emoluję kuchnię: muszę przyznać, że NIENAWIDZĘ zrywania tapet  👿 odkuwanie kafli bedzie przy tym jak wakacje na Majorce ;P
ash dzieki, tak tez mi sie wydaje ze bedzie najsensowniej. A byliscie juz wprowadzeni a bez blatu?

Mamy elektryka, mamy elektryka!! Wzielam sprawy w swoje rece i znalazl sie w dzien 😀 Byl wczoraj na mieszkaniu, obejrzal, powiedzial ze fajnie ze wiemy czego chcemy i ze ma duzo pracy ale bedzie robic w sobote czy dwie. Za tydzien zaczyna, jupiii!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się