M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Bardzo sympatyczna przestrzeń.
To pierwsze zdjęcie, to salon?
Szafa  😍
Wygląda na to, że i pies będzie zadowolony 🙂

Nie mogę się doczekać kolejnych zdjęć 😀

U nas to tak mozolnie wszystko idzie :/ Lekkie zrywy, mamy po urodzinach i innych świętach ehhh...
smartini   fb & insta: dokłaczone
25 września 2017 13:04
maleństwo, gratulacje!! super przestrzeń wygląda, ja lubię skosy. Są wyzwaniem w aranżacji ale je uwielbiam 😀!
I jasno jest a to ważne!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 13:09
Tak, to salon. Nie jest wielki, bo 16,5m, może kiedyś połączymy z kuchnią, ale to na razie daleka przyszłość. Jest jasno, przytulnie, ja też lubię skosy i słupy. Zobaczymy, jak sobie poradzimy z aranżacją, na razie pomysł jest na meble skandynawskie białe na drewnianych nóżkach, szary narożnik. U dziecka będzie kolorowy miszmasz, ale ona jest w takim wieku, ze za dwa lata i tak będie trzeba zmieniać. Łazienki nie pokazuję, bo ma ohydne niebieskie płytki, ale na razie muszą zostać. Jest duża i ustawna, tego się trzymajmy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 września 2017 13:22
maleństwo, piękne! Gratulacje!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 13:24
Dzięki <3
Malenswo - super! mmm poddasze  😍
Ja też jestem skosolubna 🙂 Fajniackie to okrągłe okno, gdzie ono jest? No i przestrzeń dookoła! Fajnie 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 14:11
Dworcika, ten bulaj jest w kuchni, fajnie doświetla blat. Szkoda, że się nie otwiera i nie ma jak go umyć :/
maleństwo, ale fajnie! Tak czysto i schudnie się wydaje. Ja z kolei u Sary robię biało-drewniano, też mi się podoba taka stylówa 🙂 Gratulacje.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 14:55
Dzionka, no, w miarę. Jak odmalujemy, to będzie czysto.

Meble będą z tej kolekcji


A w Jysku upolowałam stolik kawowy
maleństwo, faaajne! Tylko budynek taki se, co? Ja w biedronce upatrzyłam super regał, właśnie biały na drewnianych nóżkach, ale oczywiście nie było go w 2 najbliższych i sobie darowałam.
maleństwo, piękne mebelki - to drewno czy płyta?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 15:23
Dzionka, budynek jak budynek. Technologia lepsza, bo nie wielka płyta, nowszy niż obecny, bo1998, zadbany, klatka czysta, ja bym się nie czepiała. Nie jest to moja wymarzoną kamienica, ale się nie dało :p Ten regał jest w mojej Biedronce, robi szał wśród mamusiek na fejsie.

amnestria, płyta, nogi drewniane. Na drewno drewno nas nie stać 😉
Damn! Szkoda! Mój chłop ma zajoba na punkcie drewna i nie ma opcji, żeby przeszła płyta. A że na drewno nas średnio stać to mija rok nim się mebel pojawia 🤔
amnestria, u mnie to samo, drewno albo nic. Tak więc mamy nic, czyli stoliki z IKEI za 50zł ;P

maleństwo, wiesz, po tamtej kamienicy pozostał żal 😀 Mi po mojej praskiej też, mimo że wiem że byłby to błąd roku 😉 Dej mie regał, mam chorom curke 😉!!
Dzionex hahaha u mnie argument koronny jest taki, że ma być "solidne". No. To póki co nic nie ma 😀 Bo solidne to często paskudny dizajn. A jak piękne i solidne to cena powala 😀
Dzionka, hyba horom.

malenstwo, jest super, gratulacje!!! 😀
malenstwo Super!! Te okragle okno jest megasne. Zawsze mi sie takie marzylo (tylko wieksze z widokiem na ogrod) i jakos nie zrealizowalismy :/ Mam nadzieje, ze bedzie sie wam dobrze mieszkac na poddaszu. Osobiscie sie wielce ciesze, ze nie bedziemy mieli skosow choc na parterze po 7 latach mieszkania wlasnie na poddaszu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 16:12
Pandurska, a z ciekawości, czym Ci skosy tak dopiekly? Wie ie, to aki kompromis jest. 4 piętro i skosy, za to z 60 tys taniej niż analogiczny lokal na np 1 piętrze...
emptyline   Big Milk Straciatella
25 września 2017 16:16
maleństwo, a ja skosy uwielbiam, mimo, że zmniejszają metraż (dlatego i 60tys taniej). Jak dla mnie mieszkanie jest automatycznie bardziej przytulne, powinno Wam się przyjemnie mieszkać. :kwiatek: Ależ każdy ma jednak inne preferencje, Panudrska się zakochała w okienku, a ja np. takich bulajów nie trawię nigdzie oprócz łódek. I tak samo luxferów. 🤣 Czekamy na więcej foteczek jak już się ogarniecie. 🙂 A jak wygląda wasze mieszkanie po HS-ie? Pracowałam w tej firmie przez jakiś czas jako homestager. 🤣
malenstwo Moze nie az tak ekstremalnie dopiekly, ale powoli mnie wkurza, ze w kazdym pomieszczeniu wlasciwie tylko jedna sciana jest normalna i ustawna.Acha, scianke kolankowa mamyna wys. 40cm. Musielismy np. kombinowac z meblami niemalze w kazdym pomieszczeniu.Do tego dochodza "fantazyjne" okna sciete w gornej linii podobnie jak dach i mielismy wybor albo kombinujemy z mozliwoscia ich zaslaniania, albo wydajemy gruba kase na robienie rolet na wymiar (tja, do teraz mamy koce na pinezkach w sypialni  😎 ). Wisienka na torcie bylo to, ze w marcu wychodzac z wanny przywalilam z rozpedu w skos, spadlam na wanne i zlamalam sobie obie gorne jedynki, z czego jedna pewnie mi w koncu usuna, bo slabo to wyglada... 😎 😎 Sama rozumiesz? 😀
No to startujemy z wykończeniem  😲
maleństwo, super chata! Niech wam się dobrze mieszka 🙂

Ja dziś dostałam decyzję kredytową - w 3 godziny od puszczenia wniosku  😲
Pandurska ja też nie przepadam za skosami i mam podobne historie, chociaż nie tak drastyczne 🙂. Skosy mamy dosyć wysokie, a ja jestem niska i miałam pod takim łóżko - oj co głową natłukłam to moje 😁.
Domu gratuluję i muszę przybić piątkę - my też szkieletowy będziemy mieć (astma nie pozwala mi mieszkać w niczym innym, ewentualnie stricte drewniany, ale nie chcieliśmy) 😀. Tzn. już mieliśmy mieć, ale papiery nas pokonały i chyba na przyszły rok.
Co do okienek, to u nas półokrągłe będzie:

Projekt na indywidualne zamówienie (ale nasz też w stylu dworkowym), więc dokładnie nie pokaże, ale jakiś tam podgląd jest.
malenstwo Moze nie az tak ekstremalnie dopiekly, ale powoli mnie wkurza, ze w kazdym pomieszczeniu wlasciwie tylko jedna sciana jest normalna i ustawna.Acha, scianke kolankowa mamyna wys. 40cm.

Jak się cieszę, że mój facet podniósł dom o metr wyżej niż w projekcie.
1,40m to już zupełnie inna jakość.
maleństwo, ogromne gratulacje, no i czekam na efekty umeblowania własnego M
Maleństwo o jaaaa cię! Piękne! Uwielbiam takie mieszkania. Oby Wam się udało to super zaaranżować. Szczęścia życzę w nowym gniazdku  :kwiatek:
RagDag W nowym domu mamy tylko 75cm, ale to i tak cud, bo mamy okropny plan zagospodarowania. Nie wyhandlowalismy z urzedem ani centymetra i musielismy osadzic dom ciut nizej, zeby nie miec 30cm  🙄 Oczywiscie teraz wszyscy sie nas pytaja, czemu nam zle zbudowali dom... Gdyby jakis urzedas sie pofatygowal na dzialke, to pewnie nie byloby tematu, a tak..well..75 to juz nie jest zle.

Muchozol Dzieki! Fajny ten nasz domek. Grunt, zeby firma uzywala dobrych materialow i nie robila fuszerki juz na produkcji i przy montazu. My jestesmy b. zadowoleni z naszej.

malenstwo Przypomnialo mi sie jeszcze jedno o poddaszach- temperatury! Abstrahujac od faktu, ze nasz wlasciciel jest sknera i malo grzeje zima, wiec mamy zimno, to latem...oj kobieto..jak P. miala 4 miesiace, to u nas bylo 36 stopni w mieszkaniu i siedzielismy w piwnicy?! Jest na to rada-klima oczywiscie, ale nam sie nie oplacalo inwestowac w nieswoje.
emptyline   Big Milk Straciatella
25 września 2017 21:16
Pandurska, ja też mieszkałąm na poddaszu, inna sprawa, że z dość wysoką ścianą kolankową i nie miałam żadnych problemów, super się tam przebywało. A to co opisujesz, to po prostu gów...niany budynek. 🤣
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 21:26
Pandurska, liczymy się z tym, jak i z kupnem klimy.
No. Zamówione. Meble do salonu - witryna, szafka rtv, regał, narożnik, krzesła, lodówka i pralko-suszarka. Już przebiera nogami 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się