Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

ja sie wybieram do Toporzyska 🙂
jeśli tylko zdam egz wstępny...
🙂 Też się trochę egzaminu obawiam, ale jak zdamy, to będzie nas już dwie 🙂
A skąd będziesz jechać?
z Wieliczki.
na egzamin wstępny wybieram się w najbliższy piątek a Ty ?
Chciałam się podpytać o kurs instruktorski w okolicach Łodzi lub Warszawy (województwo łódzkie lub mazowieckie). Czy ktoś mógłby coś polecić?
Ja w czerwcu byłam na kursie w Jaroszówce więc moge zdać relacje w koncu. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to bursa szkola o 8 rano musielismy wyjsc a sprzataczka otwierala dopiero o 14. Godzina policyjna o 22 więc trzeba było być już w domciu. Dojazd do Jaroszówki na własny rachunek o czym nas nie poinformowano. Męczącza teoria nie tylko związna z końmi czasami twająca nawet do 20. Jedynym plusem były jazdy z p. Społowiczem przez pierwszy tydzień. Konie do jazdy typowe rekreanty choc tragedii nie bylo. Jeśli chodzi o poziom to hhhmmm. różnie była pani która nie wiedziała czym różni się zmiana nogi zwykła od lotnej itp. . Egzaminu tak naprawde nie było jazde przeszli wszyscy a co najlesze 3 osoby nie zdaly teorii z jakiegoś awf-u  🤔 Osoby ktore nigdy wczesniej nie prowadziły jazd jednym słowem niczego sie tam nie nauczyły.
Czy to prawda żeby dostać się na kurs instruktora rekreacji ruchowej to trzeba mieć brązową odznakę?🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 listopada 2010 08:08
Nie trzeba, trzeba mieć umiejętności na poziomie brązowej odznaki.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
06 listopada 2010 09:54
Koorciia przed kursem na instruktora trzeba zdać egzamin wstępny, który jest na poziomie brązu. Jeśli posiadasz brąz to Cię automatycznie zwalniają z egzaminu wstępnego.
Koorciia przed kursem na instruktora trzeba zdać egzamin wstępny, który jest na poziomie brązu. Jeśli posiadasz brąz to Cię automatycznie zwalniają z egzaminu wstępnego.


niekoniecznie. ja mam brazowa odznake i wcale nie bylam wzolniona z egzaminu wstepnego.
W niektórych ośrodkach podstawą do zwolnienia z egzaminu wstepnego jest dopiero odznaka srebrna.
Ja mam srebro i w prawdzie zostałam zwolniona, ale z powodu kontuzji, nie odznaki  🤣
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2010 14:40
ola8719...., rozumiem że osoba ze zdjęcia wyraziła zgodę, żebyś jej zdjęcie opublikowała w internecie?
🙄
Lotnaa..... jesli masz z tym wielki problem to już go nie ma
ola8719...., to nie Lotnaa ma z tym problem tylko Ty najwidoczniej masz problem z odrobiną kultury osobistej. 😉
Poza tym:
Męczącza teoria nie tylko związna z końmi czasami twająca nawet do 20.
a co Ty chciałaś tam robić? 😉 Ja bym się cieszyła, jakaś oznaka, że się starają. Z resztą, ten kurs nazywa się "kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna" czyli - najpierw rekreacja ruchowa ogólna, później jazda konna. Niestety, takie życie.

W kwestii wstępnego zwalniają chyba dopiero klasy sportowe (?) Odznaki na pewno nie. Chyba, że może złoto....
W Lewadzie zwalniała odznaka srebrna.
Hmm, no to mam złe informacje. Albo pewnie to zależy od miejsca, gdzie jest taki kurs organizowany.
Sankaritarina.....
Opisze ci pewną zabawe zaproponowana przez naszego wykładowce. Mieliśmy wymyslona kaczuszke którą podawaliśmy sobie z rąk do rąk. Każdy z nas miał pocalować kaczuszke w jakieś miejsc tak więc chlopcy wymyslili kuperek itp. Po czym Pan prowadzący kazał nam pocałować sąsiada dokładnie w to miejsce w które pocałowaliśmy kaczuszke. Kiedy więszość z nas odmówiła zostaliśmy nazwani no... cytować nie będę. Więc jak dla mnie nie było powodów do radości że Państwo z AWF-u próbowali nas czymś zająć. A jesli Lotnaa się uraziła to sory nie miałam niczego złego na mysli.
Dzięki dziewczyny bo znowu myślałam że będę musiała wydawać pieniądze....
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
06 listopada 2010 18:37
Ola8719, wstaw SWOJE zdjęcia z kursu, to wtedy zobaczymy, czy będziesz zadowolona z ewentualnych komentarzy. Zdjęcie nie oddaje niczego, też mam zdjęcia swoje i swojej grupy, które można podpiąć pod "jak nie należy jeździć", bo np. ktoś się na crossie rozminął z kłodą.
Wstawiając to zdjęcie nie miałam na mysli ataku na tą osobe, chciałam tylko powiedziec ze sprawiedliwości tam nie było. Nie zdały osoby radzace sobie bardzo dobrze. . Osoba ktora chciała pobic mnie i przy okazji darolge za skryrykowanie dotyczace wsadzania kilkulteniego dziecka na 2letniego ogiera 🤔  zdała bez problemu nie radzac sobie absolutnie - nie potrafiła zagalopować. Ja nigdy nie mówiłam że jestem wybitna ale to juz inna sprawa jest. Zdjecia bardzo chetnie bym wstawiła ale niestety bylam jedynym fotografem na kursie , ja konstruktywnej krytyki sie nie boje i fajnie jesli od kogos uslysze jakies wskazówki czy uwagi. Usunełam zdjęcie, pzreprosiłam lotną także nie widze sensu zaśmiecać wątku niepotrzebnymi wywodami
ola8719...., Heh, sprawiedliwości nigdy nie ma.🙁 U mnie na kursie zdała osoba, która nie tyle nie umiała jeździć, ale była złośliwa, wredna, nie miała za grosz podejścia do ludzi i miało się wrażenie, że zaraz zarobi się od niej w twarz 😉 I teraz proszę pomyśleć, że taka osoba uczy dzieci jeździectwa..... 🤔wirek:
Swoją drogą, fakt, strasznie dziwne "ćwiczenie" z tą kaczką o_O aż ciężko uwierzyć o_O
No ja tez troche nie przemyslałam wrzucając to zdjęcie ale właśnie o to mi chodziło. Nie wrzuce więcej zdjęc ale teorie przytoczyć moge : dziewczyna musi zajeździć ogiera 2latka bo pokrył kobyłe sąsiada z którą na łace byl, na szczęscie dogadała sie z pzhk i źrebak po tym właśnie 2latku i kobyle sąsiada dostanie pełny papier.Inna osoba znowu zapytała p. Społowicza czy to dobrze jak koń podczas jazdy jezyk wystawia. I najbardziej boli to że takie osoby z zerową świadomością ucza i będą uczyc, pomijajac juz poziom jazdy. Moim zdaniem właśnie dlatego chca zrezygnować z tych kursów, że tacy właśnie ludzie papier dostają bez wiekszych problemów.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 listopada 2010 23:04
ola8719...., nie chodzi o to, żeby mnie przepraszać. Przecież nie ja byłam na tym zdjęciu i równie dobrze mogłoby mi to zwisać. Chodzi mi jedynie o dobre maniery (pomijając już fakt, że zamieszczanie w internecie zdjęci innych osób bez ich zgody nie zawsze jest zgodne z prawem  🙄 ) - ja na miejscu tej dziewczyny/pani nie życzyłabym sobie, żeby ktoś takie moje zdjęcie publikował, szczególnie zważywszy na kontekst Twojej wypowiedzi.
Że poziom kursów instruktorskich w Polsce często jest niezadowalający, to już inna sprawa. Krytyka buduje, ale niech to będzie krytyka na poziomie.
Dobrze zgadzam się z Toba zrobilam źle. To że moim zdaniem zasłuzyła na publiczna krytykę to już inna sprawa nie powinnam tego robić na forum publicznym. Mam nadzieje że nikt nie ma żau  :kwiatek:
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 listopada 2010 08:51
to ćwiczenie o "kaczuszce" to jest ćwiczenie mające na celu integrację grupy - często jest stosowane na szkoleniach, warsztatach i zajęciach z dziećmi, młodzieżą lub czasem z dorosłymi. Przypuszczam, że osoba prowadząca nie miała nic złego na myśli 😉
Samo ćwiczenie ok [mimo, że entuzjastką tego ćwiczenia nie jestem, wolę pytania typu "przedstaw się i powiedz 2 słowa o sobie" 😉] tylko, że....:
Kiedy więszość z nas odmówiła zostaliśmy nazwani no... cytować nie będę.
... co to miało znaczyć?
[Chyba, że ktoś tu gdzieś przesadza]
Sankaritarina.... Dziwi mnie że ćwiczenie jest dla ciebie ok  🤔 Moim sąssiadem okazala się 50letni Pan z AWF-U. Mialam go całować w usta 🤔 Chłopcy mieli sie całować po pośladkach  🤔
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 listopada 2010 11:08
Sankaritarina - no jasne, że jeśli po ćwiczeniu padł chamski komentarz, to rozumiem, że można się zirytować, jednak jeśli komentarz był typu "hehe, ale jesteście dupy wołowe" czy coś w tym stylu to... bez przesady - ja bym się tam specjalnie nie obraziła 😉 Wszystko zależy od tonu i interpretacji.
ola8719 - ja myślę, że zbyt ambicjonalnie i zbyt poważnie podchodzisz do tego ćwiczenia - wiadomo, że jak ktoś nie chce, to nikt go nie zmusi o pocałowania sąsiada. To jest zabawa - jeśli ktoś jej nie wykona, przecież nikt go nie obleje na egzaminie 😉
taggi.... no może emocje tu biorą góre ale w momencie tej właśnie zabawy to Pan prowadzący właśnie najbardziej się zdenerwował. Ja wyrazilam tylko swoje zdanie nie będę nikogo do kursu zniechęcała  😉
Również uważam, że ćwiczenie to było totalnie idiotyczne , co to za pomysł w ogóle.. nie wyobrażam sobie całować kogoś obcego gdziekolwiek, nawet w policzek  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się