Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

MorticiaSlayer.... no i brawo w końcu ktos się ze mną zgadza  :kwiatek:
A ja dodam coś od siebie i pewna jestem że od razu będe bardzo skrytykowana,lecz niestety w naszym kraju najczęsciej można spotkac instruktora amatora lub instruktora teoretyka!!! Co nie jest ani fajne ani miłe jeżeli chce się ktoś nauczyc jezdzic konno. 🙁
luizka10... nikt cie nie skrytykuje bo tak jest niestety w większości wypadków. Są instruktorzy bardzo dobrzy i w praktyce i teorii ale niestety poziom samych kursów jest niestety coraz niższy
ola8719...., ćwiczenie z kaczuszką znam, chociaż pod trochę inną postacią, z harcerskich kursów dla kadry. Tylko że u nas zwykle kończyło się ono po prostu na pośmianiu się z tego, kto gdzie miałby kogo pocałować, gdybyśmy faktycznie musieli to robić, bo nikt nas do realizacji nie zmuszał. Uważam, że nie ma w nim nic złego, jeśli się je w odpowiedni sposób przeprowadzi. Ale jeśli faktycznie zostaliście przy okazji zwyzywani przez prowadzącego zajęcia, to nie dziwię się, że nie ma tu pozytywnych komentarzy.
mam pytanie, czy uprawnienia te są respektowane np. w Niemczech? czyli, czy mając papier inst. rr z s. j.k. mogłabym pracować chociażby sezonowo w Niemczech jako instruktor rekreacji??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 listopada 2010 21:51
Z tego, co mi wiadomo, to w Unii Europejskiej uznawane są papiery z ministerstwa (instr. rekr. ze spec. jazda konna) a nie z PZJ (instr. szkolenia podst.). Ale nie jest to pewna inf.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 listopada 2010 15:52
Meise, wiem, że np. w UK niektórzy uczą jazdy konnej, posiadając jedynie instruktora rekreacji. W dużym stopniu zależy to od dobrej woli pracodawcy.
Jednak żeby mieć papiery międzynarodowe, powinno się zrobić International Level I - czyli zdać egzamin na instruktora szkolenia podstawowego PZJ, a później zaliczyć egzamin w języku obcym. Więcej można poczytać tutaj:
http://pzj.pl/modules/mastop_publish/?tac=139
gonia   lubie konie!!!
20 listopada 2010 21:18
A w Zbrosławicach kurs będzie normalnie się dobywał w maju 2011.


szukam kursu w okolicach warszawy. moze ktos wie ,gdzie sie taki odbedzie -teraz (czyli jeszcze w tym roku-listopad, grudzien lub w przyszłym
gonia   lubie konie!!!
20 listopada 2010 21:37
no to po takim zachwaleniu Zbrosławic, ja na pewno piszę się na majowy kurs, ktoś jeszcze się wybiera?



pewnie ja-milo to wyglada
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 listopada 2010 22:53
Ktoś jeszcze oprócz Olkaaa i mnie wybiera się do Toporzyska?
hej !

Ja sie zapisałam na kurs do Drżonkowoa pod Zieloną Górą ! kurs ma byc za ok 3 tyg organziowany .... ktos może sie tam wybiera ? ? ?

W Toporzyskach kiedy sie rozpoczyna ?

Zaczął się wczoraj ;-)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 listopada 2010 18:50
Się zaczął i jest miło 🙂
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
25 listopada 2010 23:25
A co jeśli ktoś w 2011 będzie chciał zrobić kurs instruktora jazdy konnej dla rekreacji-nie będzie takie możliwości czy co?
Jak na razie - nie będzie

Lotnaa, odwiedzę Was jutro :-))
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
28 listopada 2010 22:26
bez sensu
Mam pytanie do osób, które już mają legitymacje IRR - długo czekaliście po zakończeniu kusu aż Wam ją przysłali? Pytam z ciekawości bo słyszałam, że trochę to trwa ale zastanawiam się ile mniej więce się czeka, kurs skonczyłam we wrześniu i ciekawe kiedy realnie może przyjść do mnie legitymacja... 🙄
realnie powinna do końca roku 🙂 ja kończyłam w październiku i pamiętam, że jakoś tak przyszła.
A co jeśli ktoś w 2011 będzie chciał zrobić kurs instruktora jazdy konnej dla rekreacji-nie będzie takie możliwości czy co?


Podbijam.
ash   Sukces jest koloru blond....
30 listopada 2010 15:34
odpowiedź już padła.

Ministerstwo sportu odpowiedziało : nie będzie takiej możliwości.

A jak to wyjdzie to się okaże!
hm, a mi wzoraj przyszła taka wiadomosc na maila:

Witam serdecznie

Zapraszam na styczniowy kurs INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ O SPECJALNOŚCI JAZDA KONNA

Termin kursu : 24.01-06.02.2011.11.2010

Więcej na www.szkolenia-gw.pl
lub pod numerem tel: 607648811

Pozdrawiamy

GREEN WAY

więc z tego co widze są plany na kurs w 2011 roku.. ja juz przestaje to rozumiec i ciesze sie ze juz jestem po🙂
Jakie papiery w takim razie trzeba będzie robić, aby pracować jako instruktor?
Albo załapać się jeszcze gdzieś na kurs instr. rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, albo zdawać instruktora szkolenia podstawowego organizowanego przez PZJ... 🙂 zazwyczaj by brać udział w tym drugim trzeba mieć własnego konia, ale z tego co słyszałam w niektórych stajniach udostępniaja swoje...
Mam pytanie do osób, które już mają legitymacje IRR - długo czekaliście po zakończeniu kusu aż Wam ją przysłali? Pytam z ciekawości bo słyszałam, że trochę to trwa ale zastanawiam się ile mniej więce się czeka, kurs skonczyłam we wrześniu i ciekawe kiedy realnie może przyjść do mnie legitymacja... 🙄


ja skonczylam kurs w maju. legitymacji nadal nie dostalam ;]
Angeel, nawet nie strasz, ja tez robiłam we wrześniu i mam nadzieję, że do wiosny dostanę  🤔
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 grudnia 2010 07:14
Laski ale przeciez osrodek moze wystawic zaswiadczenie o ukonczeniu kursu i czekaniu na legitymacje. i z tym normalnie moze pracowac i okazywac gdzie trzeba
Albo załapać się jeszcze gdzieś na kurs instr. rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, albo zdawać instruktora szkolenia podstawowego organizowanego przez PZJ... 🙂 zazwyczaj by brać udział w tym drugim trzeba mieć własnego konia, ale z tego co słyszałam w niektórych stajniach udostępniaja swoje...

ale z tego co mi wiadome zeby zdawac na instruktora szkolenia podstawowego to trzeba miwc zdanego instruktora rekreacji wczesniej🙂

wiec jesli nie bedzie kursow na instruktora rekreacji zostaje w takim razie dopiero instruktor sportu;d chyba ze wtedy zmienią, że mozna robic szkolenia podstawowego bez rekreacji...
Laski ale przeciez osrodek moze wystawic zaswiadczenie o ukonczeniu kursu i czekaniu na legitymacje. i z tym normalnie moze pracowac i okazywac gdzie trzeba


owszem, takie zaswiadczenie dostalam. no ale legitymacja to legitymacja 😉


[quote author=MorticiaSlayer link=topic=71.msg790900#msg790900 date=1291141221]
Albo załapać się jeszcze gdzieś na kurs instr. rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, albo zdawać instruktora szkolenia podstawowego organizowanego przez PZJ... 🙂 zazwyczaj by brać udział w tym drugim trzeba mieć własnego konia, ale z tego co słyszałam w niektórych stajniach udostępniaja swoje...

ale z tego co mi wiadome zeby zdawac na instruktora szkolenia podstawowego to trzeba miwc zdanego instruktora rekreacji wczesniej🙂

wiec jesli nie bedzie kursow na instruktora rekreacji zostaje w takim razie dopiero instruktor sportu;d chyba ze wtedy zmienią, że mozna robic szkolenia podstawowego bez rekreacji...
[/quote]

no to beda musieli widocznie zmienic przepisy, bo skoro nie bedzie wiecej IRR to mniej osob bedzie moglo robic kurs szkolenia podst. a to glupota uniemozliwiac ludziom doksztalcanie sie 😉
Nam w Lewadzie mówili, o ile dobrze zrozumiałam,ze to zaświadczenie nie jest równoważne z legitymacją. Owszem jesli pracodawcy wystarczy zaswiadczenie jako potwoerdzenie ze rzeczywiscie kurs skonczylas to ok, ale prawnie nadal pracujesz bez papierów, tak przynajmniej zrozumiałam. jesli zle to mnie poprawcie (Magdzior)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 grudnia 2010 21:43
Z tego co wiem, to kursy będą. Tyle, że papierów nie będzie wystawiało Ministerstwo Sportu, a organizator kursu. I teraz od pracodawcy będzie zależało, jak poważnie może wziąć np. kurs w Grudziądzu, którym głównym hasłem reklamowym jest "najtańszy kurs w Polsce" 🤔
Czyli z sytuacji złej mamy jeszcze gorszą i jeszcze bardziej zaplątaną. Pewnie większą rolę zacznie odgrywać Instruktor Szkolenia Podstawowego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się