Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 16:49
Rude do Rudego a jeszcze jakieś ładnie malowane Rude;d;d;d  Musiałabym zobaczyć jakieś potomstwo;-) 
Co przekazuje Callisto? Jaki ma charakter swoją drogą?


No ja pomału kupuję siodełko. Waham się rozmiarowo---obecnie myślę, że jednak 17 kupię. Ogłowie myślę cob a wędzidło jakie noszą arabki? 11,5?
Trzeba coś kombinować na lato;-)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 listopada 2011 16:52
Bronze, siodło ma miśka na siedzisku i podszyte jest nim od spodu.
Marta, mam w domu  😎
derby, większość oo nosi wędzidła 12,5.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 16:54
Osz, no to ktoś mnie w błąd wprowadził. Jako, że kupuję wszystko zanim wrócę to wezmę dwa wędzidła. W razie złego rozmiaru;-)
małe  rude dzisiaj... pogoda do bani i fotograf do d... 😤
w ramach spacerkow przyzwyczajamy sie do prezenterki z frędzelkami

Gaiya El Massai

i Złota pod siodlem- zdjęcie jeszcze z hali, ale juz jezdzimy w domu...
derby ogłowie cob lepiej przymierz, Maceba ma ogłowie pony, wędzidło 12,5  http://www.gnl.pl/wedzidlo-everline-rotary-p-3083.html
siodło Prestige GP -17 cali i standardowy łęk poszerzony na 36 🙄 Na ujeżdżalnię cienki filcowy czaprak mattesa, na długie tereny czaprak torpola podszyty wełną z magnesami wszytymi wzdłuż grzbietu
widać na fotce, a galopik z Hubertusa  😉
Złota, a zaglądasz na PW 😎
ganasz- zaglądam... pusto 👀

Złota tez ma 12,5 wędzidlo- podwojnie łamane
Moja też wędzidło ma 12,5 podwójnie łamane, ogłowie pony. Na początku obawiałam się, że będzie za małe, bo nachrapnik był na przedostatnią dziurkę a do podgardla musiałam dorabiać po jednej z każdej strony (pasek podgardlany dopinany z 2 stron), ale po jakimś czasie się rozciągnęło, nachrapnik sporo - ze 2 dziurki wyżej zapinam, podgardle o 1 dziurkę.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 listopada 2011 17:15
no to mój Rudy ma mega mały pysior .. mamy wędzidło podwójnie łamane ale 11,5  👀 , ale ogłowie cob - bo poniak ma za krótki pasek podgardlany.
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 listopada 2011 17:37
Zduśka ufffff, już myślałam,że mój jakiś taki mały paszczowo - 11.5 podwójnie łamane, ogłowie pony HKM Lea, i pomimo opinii z forum,że  HKM-y są "be" to ja jestem wielką fanką. Sama dojdziesz do tego co jest dla was najlepsze - na początek wkładałam Młodemu gumowe niełamane do pyska, dosłownie "prawie" zjadł 2 takie wędzidła i zaczęłam jeżdzić na metalu. Myślałam o Rotary, ba - nawet zamówiłam, ale czekałam ponad miesiąc i się nie doczekałam. Derby - też tak miałam, włączył mi sie zakupoholizm po zakupie konia - to jest chyba inna forma uzależnienia bo uwielbiam robić zakupy dla konia....  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 17:42
Bronze to chyba choroba  🤣

Ja lubię też zakupować się dla konia. Nie lubię zakupów dla siebie, mierzenia, chodzenia po sklepach- poza jeździeckimi.;-)
zduśka najlepsze siodło dla małych człowieczków  😎
Mój wędzidło też ma 12,5. Ogłowie cob, bo ma dość dużą głowę jak na araba ;] Ogólnie wybieram sprzęt jak na normalnego konia, a nie dla kucyka.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 18:35
No zobaczymy;-)))  A tak w ogóle wiem, że każdy koń ma inny rozmiar popręgu, ale jaki zazwyczaj używacie? 110cm? 115?
Erta i Wagant tez na wędzidle 12,5. HKMa mielismy cob, pasował po lekkim przerobieniu - dorobione dziurki w nachrapniku i przy wedzidle, pasek podgardlany był trochę za długi. Teraz zmieniiśmy na Kieffera  cob i pasuje jak ulał bez dorabiania dziurek. Mierzyłam raz ogłowie pony (niestety nie znam frmy) i było za małe. Z tego co pamiętam mam popręg 95cm lub 100cm z gumami.
Ja miałam najpierw 110, teraz mam 105. Z gumami. Ale to zależo od wielu różnych czynników. Jedyne co można zrobić to zmierzyć kilka rozmiarów na koniu, bo popręg to jest chyba jedna z tych rzeczy, której się nie da kupować w ciemno licząc, że będzie pasował. Niewielkie pole manweru daje poprę sznurkowy, którego się da zawinąć i skrócić o jakieś 5 cm.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
13 listopada 2011 18:42
ashtray muszę się zgodzić z tym co piszesz  😎 ale ja mam chyba wybitnie krótkie nogi, bo nawet w lucky-im mało mi noga wystaje za tybinkę  😁
derby popręg też indywidualnie do konia - ja do ujeżdżeniówki mam 55 cm a wszechstronnego 110 cm.
Złota miala ostatnio popręg 120 cm... ale to duza baba
od jakiegos czasu jezdzimy w westowym siodle- wygodnie mmmm
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 19:03
tak tak wiem, że do konia.....tylko chciałabym przyjechać i zacząć coś robić a nie czekać aż mi sprzęt będzie szedł 2-4 tygodnie;-)
Poza tym jestem uzależniona, allegro,okser etc. Zamiast odkładać to kupuję coś co jest na raz (owijki) lub nie pasuje rozmiarowo (kantar skórzany)
etc...;-)  oh te araby i rozmiary;-)  Ruda mogłaby zadzwonić i powiedzieć co potrzebuje xD
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 listopada 2011 19:24
Ja w HKM też dorabiałam dziurki - w nachrapniku.
Popręg z gumami - 110 cm, a ujeżdżeniowy 50 - 55cm. Bardzo fajnie mi się sprawdza popręg z mięciutkim neoprenem -  tunelem.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 20:58
Stosuje z Was ktoś może buty dla futrzaków? Myślę nad kupnem jakichś butów końskich jako, że czasem w terenie są różne drogi i wolałabym uniknąć wszelakich kulawizn i podbić. Kuć nie chce, Ruda ma zdrowe mocne kopyta poza tym nie ma takiej potrzeby. ale buty fajna sprawa
Jak ma mocne, zdrowe kopyta to po co jej te buty? Przeczysz sama sobie.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 21:13
Zdrowe mocne kopyta nie znaczy by jeździć po asfaltach i twardych lub brukowych drogach?  Chyba, że się mylę? Przecież buty nie są po to by szkodzić🙂
Pytam czy używacie a nie czy sama sobie przeczę bo to chyba mało logiczne;-)
Mój ze swoimi mocnymi, zdrowymi kopytami chodzi i po asfalcie i po brukowej drodze i po żwirze i nic mu nie jest. Butów nie potrzebuje.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 21:19
No to jeszcze raz bo ktoś nie zrozumiał pytania.

Czy ktoś używa butów? Polecacie jakieś firmy? Co myślicie o Turfach K?


(  nie pytam kto chodzi bez i kto ma zdrowe kopyta i czy ktoś czegoś nie potrzebuje)
derby
wpisz sobie w szukajkę, był caly temat dot. butów 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
13 listopada 2011 21:21
Dzięki, zaraz przeszperam;d;d;d;d
Ktoś zrozumiał pytanie bardzo dobrze, tylko pozwolił sobie na trochę złośliwości i ironii  😡
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2011 07:57
Wiem o tym bo złośliwość tu jest normą;d ;p Spokojnie głupia nie jestem.
ashtray 
Ironia Ci tylko troszkę nie wyszła;-) Raczej pokazałaś się jako nadętą i wszechwiedzącą babę  😵
Miałam takiego nauczyciela kiedyś, chcącego się popisać przed innymi jaki to on "uhu ha"......
Długo z Nami nie pociągnął.....;d


Hurrrray
Nie martw się o mnie, ja jeszcze trochę pociągnę 😉
A Ty jak się pokazałaś?
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi odnośnie siodeł 🙂
U nas też wędzidła 12,5, ochraniacze najczęściej S i poniaki, ogłowia pony lub mniejsze cob, kantary to samo. Zastanawiałam się właśnie nad wielkością siodła, bo że szeroko najczęściej musi być to jasne. A jeśli chodzi o długość siodła - to cal w sumie dużej różnicy nie robi, ale zawsze jakaś jest... Ja mam Passiera GG 17 i dla mnie jest super wygodny. A w weekend zasiadłam się w Winteca Isabell 16,5 - kurcze każdy chwali to siodło, a ja się odnaleźć w nim nie mogę....heh
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 listopada 2011 13:47
Matinka ja tak samo jak wsiadłam w Isabellkę, nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Musisz się wsiedzieć i wjeździć;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się