DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dopiero dzisiaj dojdzie do mnie paczka od Ivett. Zrobię fotkę i wstawię jak założę na Dzionka 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 czerwca 2010 11:42
będę Ci bardzo wdzięczna  :kwiatek:
udało mi się wyrwać nową, jeszcze lepszą siatkę na maski  😀

katja to dla Ciebie 🙂



Ivett cudenko  😍 juz sie nie moge doczekac, az dotrze do mnie  😁 i w dodatku mieciutko podszyta polarkiem  😅 dziekuje  :kwiatek:
A do mnie doszła własnie derka od ivett   😅 Wygląda rewelacyjnie, jutro przymiarka😉
ja też zamówiłam 3 maseczki u Ivett  😅
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 lipca 2010 11:24
Dopiero dzisiaj dojdzie do mnie paczka od Ivett. Zrobię fotkę i wstawię jak założę na Dzionka 🙂

nie zapomnij o zdjęciach  :kwiatek:
Jutro będą zdjęcia, bo derę odbiorę z poczty dzisiaj po 18 - dopiero dzisiaj mi listonosz wrzucił do skrzynki karteczkę, że jest paczka.
Do mnie doszła dera, ale jest taka na styk🙁 Mogłaby byc większa.

Moze jest ktoś chetny do wymiany na 145 (ja mam 135)?

to teraz ja się pochwale <hihi>
moje wypinacze :P
koszta :
4m pasa parcianego - po 2m na każdy wypinacz ale stwierdzam że zdecydowanie 1,5m starczy (patrz - 1 zdj - gdzie są gumki tam jest zwinięty nadmiar linki i i tak trzeba jeszcze troche skrócić)bo ja teraz będe musiała w jednym miejscu rozpruć, skrócić i zszyć ponownie  👿 a raczej mama  😁 - koszt ok 2,40 zł (60 gr za 1m)
klamerki - można zrobić takie jak ja(jedna taka klamra -którą można regulować długość taśmy - 60gr) albo takie jak są u paska tylko wtedy trzeba będzie wypalić (żeby się nie popruło) dziurki
karabińczyki - nigdzie żadnych nie było :/ te były jedyne jakie dostałam - 2zł za jeden
gumki - kupiłam gumy do uszczelniania  😂 bo nie było innych , dostałam tylko jedno takie kółko - takie jak w prawdziwych wypinaczach - ale niestety jest ono troche zamałe i mało elastyczne  🤔więc nic by nie dało - 40gr uszczelki , 2,50 kółko
razem - 2,40 +2*0,6+2*2+ 2* 0,4=8,40zł  można liczyć 10zł 😉

W sumie fajne, ale plastikowym częśniom nie wróżę długiego życia... chyba, że masz bardzo subtelnego konia 🙂
no niestety u mnie w sklepach bieda i nie mieli metalowych klamerek  😂 😵
jak będe w większym mieście to wejdę do pasmanterii  i kupie takie klamerki metalowe 😎 i jak te pękną to wymienie  😀

dzisiaj je używałam 😜 - no dość ładnie szedł na nich - troche buntu jak mu o 2cm krótsze zrobiłam ale po chwili się uspokoił  👍
dziewczyny mam mattesa z korekta przodu i chcialabym sie pozbyc tej wlasnie korekty (nie chce mi sie juz sprzedawac) bylam z tym u krawcowej ale mowila ze to trzeba bedzie przepikowac jaka mocna maszyna, ktoras z was potrafilaby sie tego pozbyc?
Dziewczyny w jakim sklepie <nawet internetowym> kupię sprzączkę do paska podgardlanego i do tego moje ogłowie nie było przy niej zszywane tylko miało takie metalowe jakby "śrubki" da się to gdzieś dokupić?
Moja alkantarowa krwawica...kwadraciki 5cm x 5cm  😵
to prawda że miłość i nienawiść chodzą w parze....jak go szyłam to go nienawidziłam...jak skończyłam to się zakochałam 😜
wygląda fajnie, masz jakieś zdjęcie z bliska? 🙂
Krysiex213, ten czaprak jest na prawdę świetny, w LKJ widziałam wiele osób, które były nim tak jak ja zachwycone! 🙂. Można wiedzieć ile za taki/podobny byś chciała?
dziewczyny ratujcie! walcze i walcze z derka z frotte, ale ten cholerny material skutecznie sie buntuje. obszyc te cholerna za przeproszeniem dere to jest masakra. nie da sie tego dokonac na normalnej maszynie, trzeba na overlocku? kto szyl cos z frotte? dlugiego kawalka tego wrednego materialu?
ja kiedyś szyłam i dookoła przypięłam taśmę szpilkami i jazda pokonałam dziada 🏇 ale fakt frotte jest niewdzięczne
deborah   koń by się uśmiał...
06 lipca 2010 21:05
krysiex213, piękny!
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
06 lipca 2010 22:10
krysiex213 też zawsze chciałam czaprak w szachownicę  😉 Sliczny jest  💘
kosmici znów wylądowali 😀






ivett, śliczne 🙂 Myślisz, że dobrym pomysłem jest nie zapinanie tego kaptura w twoim wykonaniu na pasek do kantara? Ostatnio nie zapięłam i nie zjeżdżał do dołu, ale może tylko dlatego, że jest jeszcze nowy i sztywny? Nie gibał się też na boki z wzgędu na mocowania (w ogóle SUPER są te mocowania po bokach do derki, świetny patent 🙂 ). Mój koń jakoś mocno naciąga ten pasek kantarowy i nie wiem czy koniecznie muszę go zapinać, bo coś tam 🙂
Dzionka, jeśli kaptur nie zjeżdża to nie zapinaj go. Dzięki trzem sztywnym zapięciom na rzepy nie powinien się zsuwać.
A przedłużka się sprawdza? Nie żrą przez nie komary?
Tak, sprawdza się, chociaż szkoda, że nie jest trochę sztywniejsza, bo się fałduje po kilku godzinach i jest miejsce na komary. Klata Dzionka wygląda już po tych kilku dniach o niebo lepiej niż wyglądała.
patataj   tyle smaku - we fraku
08 lipca 2010 09:55
Tak się zastanawiam, czy da radę jeździć w tej swojej nowej derce siatkowej pełnej?

Mogłabym to pod brzuch założyć pod spód i dopiero na to derkę, dzięki czemu strzemiona by wystawały. Reszta by się już ułożyła, tylko nie wiem czy to dobry pomysł...
chyba warto spróbować 🙂
Ja tylko stępuję w mojej derce (też pełnej) i zarzucam ją tak jak polarówkę na siodło i pod własny tyłek - nie spada 🙂 Ale myślę, że spokojnie można by w niej do lasu pojechać jakby ją sprytnie pozapinać.
a ja mam pytanie do użytkowników derek od Ivett: jaka jest wytrzymałość materiału? Moja kobyłka często się tarza i chciałabym zamówić taką derkę ale obawiam się, że wytrzyma maksymalnie dwa wyjścia na padok...? I jak nosi normalne derki w rozm. 135 to taką siatkową powinnam taką samą mieć czy większą, np. 140 cm? U nas jest maskara z gzami i bidulki nie chcą nawet na trawę iść, więc postanowiłam zainwestować w sprzęt kosmiczny😉 i tak jak zakładam maskę to sąsiedzi się pytają czy ten koń ślepy jest? 😁 ale ważniejsze dobre samopoczucie kopytnego😉
patataj   tyle smaku - we fraku
08 lipca 2010 11:05
Dzisiaj spróbuję na łące za domem- jak będzie dobrze to pojadę tak jutro w teren do lasu. Zdam relację 🙂
Poza tym dera się podarła w stu miejscach... Nie wytrzymuje częstych starć z drzewami i ścianami.
Mam nadzieję, że od jazdy w niej nie rozleci się do końca, bo na nową w takiej samej cenie mnie nie stać... ;/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się