Pomoc dla Sławka i Mafii.

Wiele razy na forum pomagaliśmy zwierzętom. Dziś chciałabym zapytać czy chcielibyście pomóc człowiekowi.

Całej historii życia Sławka nie znam. Wiem tyle, że na skutek zmęczenia (pracował na dość wysokich stanowiskach)  wyniósł się z miasta na wieś. Kupił domek (malutki), kawałek ziemi niewielki i psa (nie wiem co to za rasa, molos w każdym razie). Jak to z kasą bywa rozeszła się na mały remont i życie. Mieszka w mojej wsi, nie pije, nie pali. Człowiek inteligentny, tylko bardzo stłamszony. Czeka na emeryturę (jeszcze 1,5 roku) i próbuje przeżyć z groszy od MOPS. Opał ma z tego, że las posprząta. Prąd zapłaci i z reszty je on i pies.
Pies ma się nieźle, ale z Sławkiem gorzej. Kupuje głównie chleb (10 bochenków na miesiąc) i je to co mu w ogródku urośnie. Efekty były wczoraj. Jadąc na rowerze upadł i stracił przytomność. Widział to myśliwy zawiózł do domu, wezwał pogotowie. 1 lekarz podał zastrzyk i wypisał skierowanie do szpitala oddalonego o ok. 50km. Sławek ma tylko rower i wrak auta, który od kilku lat zarasta pokrzywami, a do autobusu ok 5km pieszo.
Po odjeździe karetki zadzwonił do mojego partnera. Ten naszykował kanapki i poszedł do chorego w odwiedziny. Sławek ponoć zjadł pół bochenka chleba na biegu, nawet nie popijając. Co było szokiem, bo wcześniej często go dożywialiśmy zapraszając na obiad do nas i nigdy tak nie zachowywał się. To świadczy o tym, że kilka dni pewnie nie jadł. Niestety znów zaczął tracić przytomność i się dusić. Zabrała go karetka.
Jego pies trafił do nas.

Sama nie dam rady pomóc mu długofalowo kiedy wróci ze szpitala. Ale pomyślałam, że jest to człowiek, któremu warto podać rękę. Pomyślałam, że fajnie byłoby mu zorganizować paczki z żywnością o dłuższych terminach i karmę dla psa, który jak by nie było je dużo.
Jeśli ktokolwiek z Was ma ochotę wysłać dla niego makaron, kaszę czy konserwę to podam swój adres do wysyłki.

Jak wrócę z delegacji do domu wieczorem to wstawię zdjęcie Mafii.

Edit: Kasuję swoje dane.
wątek zamknięty
przyklejam na chwilke, zeby wszyscy zobaczyli.
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
22 sierpnia 2012 07:49
bera daj adres!
Naszykuje jakąś paczkę.
wątek zamknięty
Może podaj adres do wysyłki na forum bo inaczej zostaniesz zalana PW
wątek zamknięty
Jesteście WIELCY!!! Ja ruszam w drogę, więc do wieczora niestety nie będę w stanie odpisywać.
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 sierpnia 2012 08:48
a mogę pieniadze wysłac? paczka z karma troche wazy i trzeba zapłacic te min 20 zł, a za to mozna juz cos kupic, to kupa kasy w końcu
wiec moze jakis nr konta?
wątek zamknięty
też bym wolała pieniądze. Bez sensu poczcie dać zarobić, skoro te 10 - 20 zł poszłoby na jedzenie...
wątek zamknięty
chyba też bym wolała wysłać pieniądze
wątek zamknięty
Bera7 pomyślałam tak samo jak dziewczyny- lepiej przesłać Tobie pieniądze, żebyś zrobiła zakupy na miejscu, bo takie paczki troche ważą , więc bez sensu wydawać na pocztę pieniądze skoro można za nie kupić troche więcej jedzenia. Zawsze to jedna-dwie paczki jedzenia więcej.
Także ja też poproszę numer konta  :kwiatek: Zrezygnuje z tony słodyczy które wcinam tygodniowo, a te pieniądze co bym wydała przeznacze na pomoc dla Sławka i psiny  😉
wątek zamknięty
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
22 sierpnia 2012 10:11
np 10 paczek to jest zarobek około 200 zł lekko dla poczty 👿
mozna jeszcze napisac np do quanty, czy zgodzi sie przyjac od forumowiczów wpłaty i potem za nie skonstruowac paczke dla psa 🙄
mysle ze wplat bedzie spokojnie tyle zeby wystarczyło zeby osiagnac pułap od którego paczki wysyła sie gratis

a dla człowieka osobno mozna wpłacic

albo bez mieszania, faktycznie jedno konto 🙄
wątek zamknięty
Czy Sławek nie ma nazwiska na G? Jakiej marki jest wrak auta?
wątek zamknięty
Nie no Bera, wzruszyłam się. Poszło 40zł, bo koniec miesiąca jest.
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
22 sierpnia 2012 12:41
Bera daj jakiś adres, albo dane do wpłat
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 sierpnia 2012 14:45
Jeśli ktoś robi zakupy dla psa w sklepie internetowym to w większości przesyłka jest za darmo, na koszt sklepu.
wątek zamknięty
Bera a przyszlosciowo-mialabys jak odebrac pake z Pionek lub Zwolenia? bo moze by mi sie udalo zrobic zbiorke i ojeciec by zabral do siebie
wątek zamknięty
Taniu Sławek ma nazwisko na G. Znasz go?
Auto to jakieś Daewoo. Nie wiem dokładnie czy Lanos czy Nubira. Nie interesowałam się tym.
Chętnym do wpłat finansowych wyślę konto na PW, bo nie chciałabym mieć problemów z US, za nielegalną zbiórkę.
Karla bez problemu. Do Zwolenia mam rzut beretem a i do Pionek dojadę.

wątek zamknięty
Poznałam Pana Sławka przelotnie. Bardzo sympatyczny.
wątek zamknięty
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
22 sierpnia 2012 20:40
bera7, pies ma jakąś mieszankę cane corso. Piękne zwierzę.
Ja też byłabym za tym, żeby wysłać pieniądze 😉 Dużo nie mogę, bo nie zarabiam a i u nas się nie przelewa, ale zawsze ten grosz więcej 🙂
wątek zamknięty
yegua, dostałam telefon po rozmowie z Tobą, że Sławek jest już w domu, bo wypisał się na własne żądanie. Bardzo byłam na niego zła, bo z tego może być więcej kłopotu. Ale ubzdura sobie, że musi wracać do psa, bo mamy kłopot. Kłopot to będzie, jak znów zasłabnie. 1 zwierzak więcej nie robi wielkiego zamieszania.
Zrobiłam mu zakupy, takie gotowce na szybko do podgrzania i podstawowe produkty. Byłam u niego, ledwo mówi, na nogach o własnych siłach ciężko mu ustać. Opowiedziałam mu o forum i bardzo był wzruszony. Prosił by podziękować w jego imieniu.

Tyskakonik - dopytałam dziś o Mafię. To 5-letnia Cane Corso z podwarszawskiej hodowli.
wątek zamknięty
LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 sierpnia 2012 21:09
Karla, daj znać tutaj ogólnie, jakbyś zdecydowała się zrobić jakąś zbiórkę od osób z Warszawy. Z chęcią dorzuciłabym pare rzeczy. U mnie też się nie przelewa, ale chciałabym pomóc.
wątek zamknięty
Moja babcia pracuje przy wydawaniu ubrań dla biednych. Jak bym wiedziala jakie ciuchy tzn rozmiary są potrzebne to moge załatwić. Ja też Warszawa.
wątek zamknięty
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 sierpnia 2012 22:31
bera7, dowiedz się o psa, czego potrzebuje: szampon, preparaty na kleszcze, obroże, leki, odrobaczenie, szczepienie?
Jaka karma? Sucha, mokra? Pies alergik, problemy z wątrobą, nerkami?
wątek zamknięty
bera, ja też poproszę nr konta, wyślę kaskę.
wątek zamknięty
to i ja konto poprosze!
wątek zamknięty
:kwiatek: 5 rano a ja rycze ze wzruszenia. Forum jest magiczne. Nakop Sławkowi i wyslij go chociaż na badania kontrolne.
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
23 sierpnia 2012 06:53
kaskę wyślę na początku miesiąca, ale jeszcze w tym chętnie zrobiłabym paczkę.
Ktoś z Warszawy jest chętny, zeby sie dołączyć? Zamówię kuriera 20zł do 30kg.
wątek zamknięty
ash ja się na pewno dołączę do tej paczki
wątek zamknięty
ash   Sukces jest koloru blond....
23 sierpnia 2012 07:38
Super.
Paczkę chciałabym wysłać w przyszłym tygodniu - środa-czwartek.
Najczęściej można mnie złapać w okolicach Starej Miłosnej, ale będę też wieczorem kilka razy w Centrum.
Chętnych zapraszam na pw, to dogadamy szczegóły 🏇
wątek zamknięty
LatentPony   Pretty Little Pony :)
23 sierpnia 2012 08:42
ash, a nie lepiej byłoby przekazać paczkę Karli? Z tego co zrozumiałam, jej tata może dowieźć paczkę bez dodatkowych kosztów. Zawsze byłaby to oszczędność aż 20 zł, które możnaby było wydać na jedzenie.
wątek zamknięty
ciska, dziękuję za chęci, ale ubrany to Sławek jest lepiej niż ja 🙂. To nie jest człowiek, który był całe życie biedny. Żył wygodnie, pracował, podróżował. Był kiedyś zawodnikiem koszykówki, jest oczytany. Po prostu gdzieś mu nie wyszło, Od dwóch lat żyje bardzo skromnie, ale nigdy nie jest obdarty czy brudny. Spotykając go na ulicy nie powiedziałabyś, że ten człowiek głoduje. Tylko skóra wisząca na szkielecie o tym świadczy, ale można by to przyjąć za objaw choroby.W domu ma skromnie ale czysto. To co dostaje z MOPS-u wydaje na prąd i psa. To czego mu brak to jedzenie.

JARA, pies na pewno był wiosną szczepiony. Ma obrożę przeciw pchłom. Pies nigdy głodny nie chodził. Wczoraj pytałam czy Mafia ma co jeść. Ma na 3-4 dni karmy. Zazwyczaj je Psismak, który ja przywoziłam z pracy lub biedronkową karmę. Nic nie wskazuje na problemy zdrowotne u psa. Właściciel mógł nie dojeść, ale pies jest zadbany. Odrobaczyć pewnie by nie zaszkodziło. Ona waży około 60kg.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję w imieniu Sławka i swoim.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.