Powrót do natury, czyli z miasta na wieś...

A., że taką da się znaleźć to ja wiem, ale coraz mniej takich miejsc. I w sumie dobrze to i nie dobrze 😉
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
28 stycznia 2014 16:08
Pamirowa oj dokładnie... Na "mojej" wsi jest słownie JEDNO  gospodarstwo z czymś więcej niż kilka kur czy królik. Moje 😉. Baby z miasta. Cała reszta bardziej przypomina podmiejskie osiedla Łodzi :/. Ale lasy i stawy zostały jakie były 🙂. I niech zostaną jak najdłużej.
To ja mam szczęście mieszkać na wsi zabitej dechami. Gdzie jeszcze kilku gospodarzy furmankami jeździ i prace w polu koniem wykonuje. Mam nadzieję, że nie doczekam w swoim życiu zmian na tym tle i moja wieś taką pozostanie.
omnia   żeby zobaczyć świat, trzeba przejść przez próg
29 stycznia 2014 04:26
Bera7 zazdrszczam 😉. Ale z drugiej strony wielka radość jest gdy dzieciaki ze wsi przychodzą oglądać kozy 😉)
Z jednej strony zazdroszczę tym, którzy mieszkają gdzieś pod lasem i sąsiadów w bliskiej odległości nie mają. Cisza, spokój, piękne widoki. Można odpocząć. Ale zazdroszczę im tylko w dzień 😉 Bo ja ogólnie jestem istotą strachliwą z bujną wyobraźnią. Jak mąż ma nocne zmiany i musiała bym zostać w domu sama, wśród lasów, pól i ciemności, to bym w końcu na zawał padła 😉 Jakoś tak bliska obecność sąsiadów sprawia, że mi raźniej i mniej się człowiek boi zostać sam w domu.
omnia, u nas latem są wycieczki oglądające konie, owce. Dzięki temu, że jest daleko to nie są codziennie i nie musimy się martwić, że np. nakarmią mi czymś bez kontroli.

pamirowa, ja bywało, że zostawałam sama na tydzień czy dwa i nie miałam problemu  strachem. Mam dwa psy, oba w domu na noc, więc nikt mi nie otruje. Suka jest szkolona i atakuje na komendę. Zresztą bardziej się bałam w nocy chodzić po mieście typu W-wa niż po ciemnym lesie. 😉
Wolę wieś zabita dechami, taką na której mieszkałam 6 lat, sąsiadów miałam życzliwych, normalnych rolników. Teraz mieszkam u teściów na wsi w Puszczy Kampinoskiej, dla mnie to takie osiedle domków jednorodzinnych, przedmieścia. Sąsiadom przeszkadza to, że idę drogą gminną z psem, że ludzie jeżdżą rowerami, że końmi, samochodami, bo się kurzy. Nikt z nikim nie gada, bo wszyscy poobrażani. Załamka. Ja jestem taka w miarę kontaktowa, moja teściowa z kolei najchętniej nic by nikomu nie mówiła, bo wszyscy są plotkarzami  😀  Jak rozmawiam z sąsiadką na spacerze z dziećmi, to zaraz się dowiaduję, że nie powinnam rozmawiać bo się po wsi rozniesie  😀 Istotnie, wieści o tym ile które dziecko ma zębów są ściśle tajne/poufne... Jak ja tęsknię na moją wiochę...
bera7 ja mam psa i dwa koty. Pies odstrasza szczekaniem, ale czy by mnie obroniła, nie wiem 😉 Ja mam po prostu bujną wyobraźnię i jak się robi ciemno, to jakoś mnie strach oblatuje jak siedzę sama, bo zaraz analizuję każdy dźwięk. A tak na dobrą sprawę, to jednak bardziej powinnam się bać ludzi, bo to bardziej "człowiek człowiekowi wilkiem" nie raz i w sumie im dalej od ludzi, tym chyba właśnie bezpieczniej. Tak na logikę rzecz biorąc. Tylko, że wyobraźnia sobie, a logika sobie 😉
Akurat przeglądając oferty dla jednej z forumowiczek znalazłam bardzo fajną ofertę.
Może komuś z Was się spodoba... cena dość niska jak na taki domek a i działki na kilka koni starczy.

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-dom-CID3-ID3rcUZ.html
A.   master of sarcasm :]
12 lutego 2014 16:50
Całkiem przyzwoite, chyba właścicielowi zależy na szybkiej sprzedaży więc na pewno mozna jeszcze sporo stargować 😉
A., nie wiem. Ale jest możliwość zakupu z ziemią 3,8ha w cenie lub taniej dom + 2000m. Oczywiście dla koniarza tylko z ziemią 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 lipca 2014 13:46
Młoda Dama jak zwykle znienacka wyskoczyła wczoraj po południu 😉.


iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 lipca 2014 14:05
Jerseyki  😍
BASZNIA, aż by się chciało wyprzytulać! Super🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 lipca 2014 14:37
Dziękować 🙂
A.   master of sarcasm :]
19 lipca 2014 17:06
BASZNIA wycałuj to pysio ode mnie  😉 😜 🙇 🥂 😁
BASZNIA, cudna jest!
Nie chwaliłam się jeszcze tu, ale będę w TV;] domo+ kręci serial dokumentalny o ucieczce z miasta na wieś; i zaprosili nas do udziału

I jeszcze takie dzisiejsze śmieciowe przemyslenia
http://www.folkmyself.pl/wiejsko-sielsko/obywatelu-segregujesz-smieci/
sznurka, akurat jak w nowym pakiecie nie mam domo+...ale szkoda!
Bischa   TAFC Polska :)
07 sierpnia 2014 15:19
sznurka, kiedy? Mam chyba Domo+ to chętnie obejrzę 😉
sienka, ja nie mam tv😀 liczę na to że jakoś to będzie, że ktoś na emisję zaprosi albo w sieci będzie!
Bisha, najpierw nakręcą, zmontują, na razie nic blizej nie wiem. A mają zrobic 16 odcinków, każdy o innym miejscu.
Bischa   TAFC Polska :)
07 sierpnia 2014 15:22
Ach, bo myślałam, że już nakręcone!
haha, ja mam, a ogladam jedynie travel o 7 rano jedzac sniadanie 😀 Jak mialam domo+ bardzo lubilam taki program o pieknych domach w roznych zakatkach swiata, nie pamietam tytulu... 🙂
Basznia - Cudo, cudo 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
08 sierpnia 2014 10:35
Dzięki dzieki 🙂 Rosnie odpukac zdrowo 🙂
Dziewczyny pomocy!
Robimy przydomową oczyszczalnię, którą musimy zgłosić do starostwa. Ma któraś z was może wzór co powinno zawierać takie zgłoszenie?
Mamy nienormalnego faceta w urzędzie, więc nie chcę tam długo siedzieć.  😵
BASZNIA   mleczna i deserowa
13 sierpnia 2014 18:12
Nam firma zalatwiala :-(

wieczorne głaski
sznurka, koniecznie daj znać jak już będzie to można gdzieś obejrzeć!!! 😀

Kurde, jak ja wam wszystkim "wieśniakom" zazdroszczę!
My po wojażach w kraju i za granicą, w miastach i wsiach, mniejszych i większych osiedliśmy na obrzeżach Trójmiasta...i zgodnie twierdzimy, że najlepiej nam było w rumuńskich Karpatach, gdzie czas się zatrzymał jakieś 100 lat temu, ale przy tym mieliśmy dostęp do netu. 😉
Julie, wieść gminna niesie że zaczynają z tym serialem od 6 wrzesnia juz!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się