Bryczesy

kotbury, a pikeur Candela?
Ja mam ogromny problem z bryczesami, spodniami itp. mam mega odstający tyłek przy wąskiej talii i w tym roku przymierzyłam ogrom bryczesów, jedynie które ma mnie pasowały to były legginsy jeździeckie że spooksa i właśnie pikeur Candela, aż zrobiłam sobie zdjęcie metki żeby zapamiętać model i kupić je w przyszłości. Zazwyczaj jak wejdę w tyłku to pas odstaje, a te są idealne.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 czerwca 2023 09:59
A ktoś ma bryczesy z Maximilian Equestrian i może coś powiedzieć o rozmiarówce?
agnesix, kupiłam pikeur Briosa. Są fajne...
... ale. Będę musiała mieć do nich pasek jednak możę dlatego, że są z mega mało rozciągliwego materiału.Podobnie jak Romy (poprzednie, które kupiłam). Choć w opisach zawsze o top rozciągliwości itd.
Ja po sklepach na własne zakupy jeżdżę rzadko. Aktualnie każdy model (pikeurów) to inny materiał. Ciężko trafić. Marzy mi się taki materiał jak w starych miałam.

malinowaa tez im się przyglądałam.
kotbury, - stare to będą Lugana/Lucina. Czasem jeszcze są niedobitki w sklepach lub jeśli Ci nie przeszkadza to z drugiej ręki można w fajnym stanie też czasem wyrwać.
I ponownie polecam Cavaleria Toscana, bo one są imo dość podobne, jak nie lepsiejsze 🙂 Tylko pieruńsko drogie.
Temat paska doskonale znam, jedyną zaletą mojego przytycia jest to, że w końcu mogę nosić spodnie bez niego 😂 ale przez lata to było nierealne, czy to bryczesy, czy jeansy, czy inne spodnie zawsze z paskiem 😒
keirashara, no tak- taki materiał jak w lucindach/ luganach.
... to se ne wrati.

Musże zrobić coś czego nienawidzę - uciułać więcje kasy i ruszyć dupę na zakupy z dużym wyborem bryczków - fizycznie.

... jak się kupuje na promkach co jakiś czas to tak jakoś człowiekowi łatwiej wydatki usprawiedliwić😉
malinowaa, mam leginsy o te konkretnie https://maximilianequestrian.com/collections/bottoms-clothing/products/tech-riding-leggings-military-green
Rozmiarówka wypada standardowa, tzn mam 160cm i niecałe 50kg noszę rozmiar spodni 34 a te leginsy XS i leżą super. Gumka w pasie szeroka, że nic nie ciśnie, a figura wygląda bosko. Dwie kieszonki po bokach z silikonem w środku co jest dla mnie super rozwiązaniem, bo telefon nie wypada nawet na skokach.
agnesix, a jak wypada materiał w Pikeur Candela? Na zdjęciach wygląda prawie jak softshell i tak się zastanawiam, czy to jeden z taki niezbyt rozciągliwych materiałów, które są dosyć śliskie i się nie brudzą (mam jedne takie, ale za nic nie pamiętam modelu), czy coś innego.
Zastanawiam się też, bo mam wąskie biodra, ale trochę tyłka, raczej średnią talię - czy by w ogóle na mnie leżały. :/
Dla mnie to były jedyne Piekury w rozmiarze 38 (który noszę na co dzień), w które się zmieściłam i nie krępowały mi ruchów, były mega wygodne i dobrze dopasowane, w talii nic nie odstawało. Tylko właśnie nie pamiętam co to był za materiał, ale w tamtym momencie byłam w nich zakochana a ja nie lubię nierozciągliwych materiałów, najchętniej chodziłabym całe życie w legginsach sportowych. I o dziwo dużo lepiej leżały niż jakieś legginsy z Pikeura, które były mniej rozciągliwe i bardzo odstawały mi w pasie.
Tylko ja mam dość szerokie biodra przy wąskiej talii.
malinowaa ja mam Maximilian Equestrian i szczerze nie polecam, najgorsze bryczesy i w ogóle ciuch jaki miałam.
Rozmiarówka jak na krasnoludki, materiał tak nierozciągliwy i nie przepuszczający powietrza że czujesz się jak zbroi. Po tygodniu używania już porobiły mi się dziury w różnych miejscach. Ogólnie ta firma to jakiś dramat jest bo mam też bluzkę od nich i zero przewiewności tak samo.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
14 czerwca 2023 10:38
feno, dzięki, a wyprzedaż kusiła - to w takim razie rezygnuję 🙂
feno, o wow.
... troszkę tak się dzieje coraz częściej.
Powstaje bardzo dużo marek. Często kolaby z influencerami wszelkiej maści. social media dają globalny zasięg, a dobre smartfony możliwość tworzenia pierdyliarda "ekskluzywnych" roleczek. A jakość nadal chińska, bo tam szyte...
Tyle tylko, że 130 eurusów za bryczki w EU to niestety nie jest ten sam ból portfela co 130 eurusów za bryczki w PL. innymi słowy- u nich z założenie te spodnie są na sezon.
Mi się założenie "spodnie na sezon" kłóci nie tyle nawet z portfelem, co z światopoglądem 😐 Produkcja śmieci nie jest fajna.
Wiecie, reklama reklamą, ale jak ubrałam na zadek bryczesy PSOS to miałam takie wow. No z całą moją miłością do Equiline czy Pikeura, PSOS są jak druga skóra. ja nawet nie czuje ze ja mam na sobie. O MD też słyszałam same pozytywne opinie, ale że były mega promocje na PSOS to sobie kupiłam tam 2 pary i nie mam potrzeby na kolejne (albo mój portfel nie ma)
Ja kocham Cavallerie model american full grip idealne klasyki, minusem jest cena no i na 4 pary które mam to w 2 zdażyło się że poła nitka przy leju i trzeba było szyć to jest trochę słabe za takie kwoty jakie się płaci za te bryczesy. czasami można dostać na Kavalio.de. trochę taniej na promkach.

Ostatnio zakupiłam zachwycona bryczesy Pomme krój świetny dla krótko nożnych idealne, materiał przyjemny no jak druga skóra. i tak poszerzałam kolekcje jak była promka ale 2 ostatnie to totalna wtopa bo pękły w kroku po I jeździe - no trudno dałam w promie 82 euraszki - napisałam oddali kasę w ciagu doby, pełna kultura i szydzi kazali zabrać do krawca naprawić... eko dla mnie BOMBA. Niestety w miedzy czasie przyszły kolejne i to samo do galopu nawet nie dotrzymały dokładnie w tym samym miejscu. Napisałam że mogą mieć problem chyba z cała seria bo mam 4 inne pary i nic takiego nie miało miejsca.... no niestety na odpowiedz czekam już 4 dzień a wysłał im 3 maile i atakuje ich na insta.
IMG_2852.JPG IMG_2852.JPG
Post został usunięty przez autora
Post został usunięty przez autora
A ma ktoś z was Pikeur orell?

I jakie modele PSOS polecacie? Ja szukam bardziej trzymających leginsów, nie takich bardzo rozciągliwych, kiedyś jedne zamówiłam to właśnie były takie baardzo bardzo rozciągliwe i z cienkiego materiału i bałam się, że będzie mi się źle w nich jeździć, dlatego proszę doradźcie które PSOS mają trochę grubszy materiał i są opinające?
Jak wypada rozmiarówka legginsów Fair Play? Brać rozmiar, który się normalnie nosi w ubraniach, większy, mniejszy?
Z dziesięć lat nie kupowałam bryczesów i głupieję.
A ja na lato uwielbiam swoje Horze Abrielle. Materiał naprawdę super jakości, cienki, fajnie elastyczny, ale mocny i nie przyjmujący brudu. Używam trzeci sezon, prane bez żadnych ceregieli, a kompletnie nic się z nimi nie dzieje i nadal praktycznie jak nowe. Na telefon jest fajna głęboka kieszonka na udzie zapinana na zamek
kotbury, a jaki nosisz rozmiar Pikeurów "tych starych" wg metki?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 13:35
Legginsy na lato, czarne, bez szwów na wierzchu i im mniej sylikonu tym lepiej, nie za miliony... z kieszenią na telefon koniecznie, fajnie jakby była jeszcze jedna mniejsza kieszonka na cukierasy.
Jakieś polecajki?
zembria, - True Rider lub JD Attack? Mam legginsy True Ridera z pierwszego wypustu, ich silikon klei słabo, są cieniutkie i mega elastyczne, uwielbiam je na lato. JD Attack ciut grubsze, ale za to tańsze, silikon nie jest też turbo lepki. W obu szwy są normalne jak w spodniach, nie te odwrotne jakby od środka, a zakładam, że o to chodzi - żeby nie wyglądały jak gacie od piżamy 😅
Spooksy też wyglądają ciekawie, ale one już droższe 🙈
Przepatrzyłabym też horze, bo oni mają milion modeli.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 13:56
keirashara, 400zł za kalesony z ciapkami sylikonu, to właśnie dla mnie miliony są 😅 Ze szwami to tak, dokładnie o to chodzi, o splot na wierzchu, bo to dla mnie wygląda jak termobielizna wtedy 😉 JD Attack, nie widziałam, ale szukam cienkich, letnich typowo, na upały. Spooksy mam jedne i są super, pasują mi, ale właśnie nowe już swoje kosztują (swoje używki dorwałam tanio). Mi się serio w mózgu spięcie robi na taką kwotę za legginsy.
Na Horze.pl już byłam i jedyne co mi w miarę w oko wpadły, to już nie ma rozmiaru właśnie.
zembria, a kupiłaś kamizelkę? bo pamiętam jak Ci szukałam tej idealnej 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 14:33
Poncioch, Nie, ale mam na oku jedną, tylko czekam aż wznowią produkcję i wróci do sklepów 😁
zembria, - jak masz instagrama to obczaj sobie profil second.horse.hand, bo w małych rozmiarach mają spory wybór 😉
JD wychodzą jakieś 250zł z kodem i są bardzo ok, moja ocena jest trochę skrzywiona poprzez rozpuszczenie tyłka droższymi gaciami 😂
Sylwiko, 38

Ja mam wyzwanie bo ja jestem rozmiar 39.
Kiedyś była taka odzieżowka ale korpo produkcja zniszczyła krawiectwo w Europie.
Standard rozmiarowy dla kobiet w numerach odpowiada zazwyczaj rozmiarowi stopy. U mnie jest idealnie jak w tabelkach - noga 39- dupa też.
Były też kiedyś połówki rozmiarów butów i ciuchów. Teraz nie ma.



Szwy po wierzchu szycie robione są tzw. renderką - też nie znoszę tego rodzaju szwu.
zembria, PSoS Taylor? Na promocji często są, silikonu mało.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 czerwca 2023 16:24
keirashara, tak, przeglądałam już co mają. Te swoje spooksy, to właśnie od nich kupiłam. Jakby teraz mieli takie same czarne, to bym brała, no ale nie mają 🙃
Fokusowa, A już lecę zerknąć. Dzięki.
Edit. Eee nie, fujka, wygladaja jak kalesony przez te szwy właśnie 😝
zembria, hahaha, na żywo mi się to kompletnie nie rzuca w oczy 😂
A może ES Movement Jump? One są ciutkę grubsze niż Taylory, ale szwów mają mniej. Ta wersja Jump ma silikon tylko przy kolanach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się