Bryczesy

A co mają takiego specjalnego te marki? PS of Sweden i Maya Delorez dokładniej.
Pytam bez złośliwości - nie wiem 🙂
PS nie mają nic specjalnego, dla mnie są wybitnie niewygodne, nie rozumiem zupełnie tego zachwytu nad nimi. Także odczucia to niestety bardzo indywidualna kwestia. Z kolei MD to najwygodniejsze spodnie tak ogólnie, nigdzie nie uwierają, nie uciskają; jak druga skóra. Ja bym mogła w nich wszędzie chodzić i wszystko robić. Pozbyłam się wszystkich innych swoich bryczesów, żadne mi już nie pasują poza tymi.
Sankaritarina, zależy do czego zapewne porównasz. Dla PS of sweden są mega wygodne, elastyczne. Np. Equiline czy Cavallo czuje na tyłku bardziej. Pikeury tez wypadają dla mnie spoko. Mayi Dolorez nie mialam, ale szkoda mi tyle kasy wywalic na spodnie 🤣😅 może się kiedyś skusze.

Jak poronasz do bryczesy typy horze czy hkm to zdecydowanie czuć różnice, w tym jak leza ale tez jak wyglądają po jakimś czasie użytkowania
PS są okrutnie niewygodne, polecam Pomme - najwygodniejsze bryczesy jakie miałam 😍
Też lubię Maya Dolorez. Tylko nie każdy model leży tak samo.
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2024 09:41
A ja kocham PS 😁 także jak ze wszystkim - co tyłek to opinia 😉
Ja też uwielbiam PS, mam Taylory i mam też Juliette - te drugie są praktycznie jakby ich nie było na tyłku, mega wygodne!
Mam też ES wygodne bardzo, ale - przy pierwszym użyciu poszły mi nitki w 6 miejscach… a to przy kieszeni, a to gdzieś tam, bardzo słabo jak na tą cenę, ale chyba miałam po prostu pecha, bo widzę, że innym się takie rzeczy z nimi nie dzieją.
U mnie Maya wygrywa z PS. PS mam jedne i mam z nimi trochę problem, nie wiem, jak to opisać... Jak macie ten szeroki pas w pasie, to jego wypełnienie, takie trochę usztywniające, jest odrobinę wyższe niż wierzchni materiał. Jak kołdra źle ułożona w poszewce. 😀 I przez to to wypełnienie się wygina na zewnątrz i góra odstaje. Niby są spoko mimo to, ale w Mayi lepiej mi się jeździ, jakoś zapominam, że mam spodnie na tyłku.
Ale ten wypukły napisik z PS... Mogłabym cały dzień go głaskać, zajebisty jest. 😀 Chociaż jest też dla mnie minusem, wiem, że to głupie, bo nienawidzę mieć nazwy firmy na całe udo.
Dla mnie Maya Delorez i nowe modele cavallo zdecydowanie 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
28 kwietnia 2024 10:58
Kuniaa, z ciekawości bo kojarzę że kupujesz na Amiko (?) - czy one faktycznie są takie tanie jak wykupisz członkostwo? W sensie wszystkie rozmiary?

Pytam bo marzą mi się Pomme ale nie za pełną cenę. A jak często są takie mega promki w innych sklepach to często bywa że rozmiary typu 36-38 nie wpadają w te super ceny, za to takie z początku i końca rozmiarowki już tak.
Dziękuję dziewczyny za podpowiedzi. 🙂 Jeszcze dwa pytania zadam, Mayę zamawiacie z ich strony? Ta rozmiarówka wypada raczej większa z tego co przeczytałam tutaj na forum? Wpadły mi też w oko Pikeury, model Violette. Może któraś z Was ma i mogłaby się podzielić opinią?
Ania1988, - z Pikeurami trzeba uważać na rozmiary, bo co model to inny 😅 Natomiast jakościowo polecam, mam je latami, jeden z fajniejszych lei silikonowych (nie klei za mocno, ale jednak czuć, że jest i wspiera).
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
28 kwietnia 2024 12:08
Ania1988, mam 3 pary różnych modeli pikeura, jedne mają 7 lat, drugie 6 i powoli się kończą 😆 intensywność jazd 6-10 tygodniowo, więc jak najbardziej polecam
A ja mam załamkę odnośnie leju equiline , bo kolejne bryczki, tyle że konkursowe mają zużyty lej.
Vs spooks legginsy, w których jeżdżę codziennie to jakiś szajs. Choć same bryczesy są jak druga skóra.
Jakie bryczki zastąpią equiline ?
Zdecydowanie Samshield, najwygodniejsze jakie miałam, druga skóra, a do tego oddychające i wytrzymałe
donkeyboy, tak mam Amiko od ponad roku i sobie bardzo chwale mam Pomme chyba z 12 sztuk kupione za 39 euraszków, mam ogłowia, derki, ochraniacze back on track, kantary .. jestem wiernym klientem. 😎 Mam S Pomme napisz na PV
A co powiecie o Ego7?
Osobiście nie mam, ale większość ludzi tu na zawodach je ma, na zmianę z Cavalerią. W domu moja szefowa i dwóch współpracowników w nich jeżdżą i zadowoleni bardzo.
Właśnie fenomenu cavalleria nie rozumiem 🙈 mam 4 pary i myślę że o 4 za dużo, tylko w nich lej zrobił się popękany i ostry.. nie prałam w płynie do płukania i niestety zauważyłam że nie tylko w moich bryczesach tak jest. Dla mnie numer jeden Spooks elina material bym mieniła ale krój wygrywa 🤣
Piorę wszystkie bryczesy jak leci z płynem do płukania i nic mi się nigdy z lejem czy materiałem nie dzieje 😅
mrowka004, a co nie tak z materiałem spooks ?
Kiedyś mierzyłam jakiś model i się zrazilam, bo druga skora to nie była 🤣
Perlica, przecież o tym rozmawialiśmy, nawet w tym wątku nie raz. Materiał się spiera, potrafi "kulkowac" i niewiele mu trzeba. Nigdy nie polece spooksowych bryczesow nikomu 😅
(...)
Jak poronasz do bryczesy typy horze czy hkm to zdecydowanie czuć różnice, w tym jak leza ale tez jak wyglądają po jakimś czasie użytkowania

xxagaxx, No i jaka jest ta różnica?.

Mnie w ogóle nie "leżą" wszystkie bryczesy w stylu "legginsy z silikonem" - ale w kółko ktoś poleca takie PS of Sweden - to myślę "co w nich takiego cudownego...".

Ania1988, - z Pikeurami trzeba uważać na rozmiary, bo co model to inny 😅 Natomiast jakościowo polecam, mam je latami, jeden z fajniejszych lei silikonowych (nie klei za mocno, ale jednak czuć, że jest i wspiera).
keirashara, Jaaaak to? 😀 Aż tak mocno się mogą rozmiary różnić?
Sankaritatina ja akurat nie jestem team psos ale - różnica jest taka że ich nie czujesz 🙂 nie ciągną nigdzie, nie przesuwają się, nie są sztywne, leżą jak przyklejona druga skóra, lej nie grzeje w tyłek. Ja na codzien mało chodzę w klasycznych spodniach, głównie w legginsach różnego typu, ewentualnie w mocno elastycznych dżinsach/spodniach.
Nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek sportu w czymś innym niż leginsy, bo czuję że mnie ciągnie/zsuwa się w pasie-pod kolanem-w kroku/krępuje.
W dobrym legginsach - team Maya Delorez - mam totalna swobodę i nie muszę w ogóle o tym myślec 🙂
xxagaxx, dokładnie to się dzieje z materiałem myślę że przez to że nie jest „śliski” jak przy większości bryczesów, ale ja mimo wszystko zostaje przy spooksach, żadne samshieldy i cavalleria nie leżą tak jak one �‍♀️ 🤣 mąż innych nie chce a tu już kłócić się nie można 🤣
Muszę spróbować kiedyś zamówić ta Maye.
Jak mam grube udźce i mniejszy tyłek, to mi te nowe leginsy które polecacie nie będą zjeżdżać? Zwykłe bawełniane leginsy mi okrutnie zjeżdżają, stare bryczesy w tyłku pasują a w udach ciasne... Ogólnie to kocham jodhpury a tych na rynku jest bardzo mało 🙁 ale może czas wrócić do 'normalnych' bryczesów częściowo
Sankaritarina, faith ci odpowiedziała. Czuć je, potrafią ciągnąć w kroku, kolanach. Ja mam problem z rozmiarem, 38 za duże, 36 trochę jednak małe, no ale to mój problem.
Po praniu potrafią wyglądać jak jedno wielkie G. No ale jak ty nie lubisz silikonu to żadne nowe nie będą dla ciebie ok, bo dzięki temu silikonowi masz właśnie te lekkość.
xxagaxx, pewnie nie czytałam, bo jak założyłam spooks to mnie trzymały po prostu , że chodzić nie mogłam.
Wróciłam do tej mysli z uwagi że legginsy są cudowne i mają lej pancerny.
Teraz mam nowy model legginsów i są tez cudowne, z takim trójkatnym pasem, więc myślałam że może z materiałem bryczesów też coś ulepszyli.
Ogólnie mam ich kamizelki, bluzy, koszulki,kurtkii koszule do chodzenia na codzień i jestem tymi rzeczami zachwycona, są trwałe i wygladają jak nowe.
No nic to może pójdę w Eqode, bo Samshielda nie mam gdzie przymierzyć i tych Maja też nie ma gdzie.
xxagaxx, Aaaa, no teraz czaję, dzięki.
faith, To ja jestem z totalnie drugiej strony barykady 😀 🙂 Ale okej, teraz czaję w czym rzecz, dziękować.

Jedyne bryczesy z silikonem, w których mi się spoko jeździ, to Horze Active. Covalliero i Felix Buhler - ogolnie spoko, dopóki nie przyszło mieć ponad godzinnego treningu w lecie. Jeszcze jak się trafiło starsze siodło, to nic tylko płakać. No ale może jeszcze się przekonam.
Jedyne co jest fajne w nowych modelach bryczesów, to te kieszenie na telefony...czasem się przydaje.

magda, A coś ogólnie z wysokim stanem? Też będzie zjeżdżać?
Swoją drogą, jodhpurów chyba trochę jeest na rynku
Perlica, też mam ich kamizelki i kurtki i żyją od lat. Ale no bryczesy kupiłam 2 razy i 2 razy żałowałam. Także patrząc jaki jest wybór to podziekuję. Może spróbuję kiedyś zamówić Maye, ale mam ten sam problem co ty, nie ma jak ich przymierzyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się